Bitcoin Forum
June 20, 2024, 05:48:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Gerçekçi olalım mı?  (Read 1390 times)
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 15, 2018, 01:40:00 PM

Olalım hocmam piyasayı bitirmeye niyetlendiler, her yerden bolca kötu haber geliyor. G20 den sonra imf de incelemeye başlıcak haberleri google da reklamları yasaklıcak haberleri, medium bile bounty içeriği olan hesapları donduruyor
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
March 15, 2018, 01:42:38 PM

Şimdi gerçekci olup da canımı sıkamayacağım . Ben biraz daha polyannacılık oynayaya devam edeceğim.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
March 15, 2018, 02:18:08 PM

gerçekçi olmak gerekirse ben bu piyasanın da bazı projeler gibi bir yerde durup hepimizi yüz üstü bırakacak fikri sürekli başımda dönüyor.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
March 15, 2018, 03:32:34 PM

Neredeyse hiç bir altcoin projesi uygulanabilir durumda değil. Bitcoin dahi aynı durumda, işlem hızı ve kapasitesi çözülürse ki bu alanda olumlu adımlar atılıyor, (Segwit ve Lightning Network) ancak o zaman günlük hayatımıza entegre olacak/olabilecek.

Piyasa tamamen spekülasyon üzere yol alıyor. Tabi reel piyasadaki borsalarda benzer şekilde ancak kripto piyasa olduğu gibi spekülasyon. Sürekli iddalı ICO'lar çıkıyor dünya kadar para topluyorlar sonuç sürekli yol haritası sürekli gelecekte olacak olan şeyler... Yanlış anlaşılmasın bu durumu çok garipsiyor değilim bence ICO'lar bu piyasanın AR-GE kısmı.

Ben trade konusunda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda kararsızdım aslında hala kararsızım. Sadece anladığım bazı gerçekler var onları paylaşacağım. Süper proje, harika proje şunu yapacaklar şunu halledecekler bu laflar bana boş geliyor artık en ala projede dahi böyle.

-Altcoinleri ve ICO'ları projelerin hisse senetleri olarak algılıyorum.

-ICO'lar veya altcoin alımları ile projenin fonlanması yapılıyor.

-Gerçek hayata entegre yada entegre olabilecek proje sayısı çok az. Steemit ve Flixxo gibi youtube veya blog benzeri olanlar bence en elle tututlur projeler.

-Ethereum, Neo, Waves veya Tezos gibi projeler ise diğer projelere alt yapı oluşturması sebebi ile gerçekçi bir kullanım alanları var.

-Kripto ödeme aracı olma iddasında olan ZEC, MONERO, DASH ve Vertcoin gibi projeler ise Bitcoin den farklı-ekstra ne ortaya koyabilirlerse o kadar tutulacaklar. Kısmen de fark ortaya koyduklarını görüyoruz. Özellikle gizlilik ve hız gibi konularda.

-Bunlardan farklı olarak yine günlük hayatımıza göz kırpan başka projelerde varlar, ancak hepsini değerlendirmeye almak hepsini yakalamaya çalışmak gerçekten çok zor ve çok yıpratıcı. Ben kafam da şimdilik böyle bir tasnif yaptım.

-Piyasanın bu güne kadar ki performansı ise bambaşka ICO'lar çeşitli reklamlar ile para topluyorlar ve yine bir şekilde borsalara kendini kabul ettirdiklerinde proje ölü dahi olsa balinaların elinde pump-dump yiyor. (Bu balinalar bazen büyük btc sahipleri bazen de projeyi başlatan ve ICO'da kendine pay alan takım diyebiliriz.)

Gelelim asıl konumuz olan hold meselesine:

13.03.2018 itibari ile 2017 Aralık ayının daki market hacmi seviyesinin neredeyse yarısına düştü piyasa. Bu spekülasyona dayalı ölü projelerle dolu piyasa soğuma evresine girdi, şimdilik! Şimdilik diyorum çünkü hala bu piyasaya yabancı milyarlarca insan var ve ölü projeler dahi 1 yılda 10x 100x ihtimali taşıyor. 2017 Ocağı ile 2017 Aralık ayı arası bu duruma şahitlik etti.

-Bence geleceği olan projeler hayatımıza girecek olanlardır, diğer altcoinler ise sistemden ne zaman dışlanacağı belli olmayan yüksek risk içeren yatırımlardır. Acemi yatırımcıdan para geldiği müddetçe ölü diye tabir ettiğim projelerde bir şekilde fiyatlanacaktır, Devlet eliyle şimdilik bu durumun önüne geçebileceklerini düşünmüyorum.

Dostum paylaşımın için teşekkürler, Kripto para piyasasının geleceği önemli oranda 19-20 Martta gerçekleşecek olan G20 zirvesinde ele alınacak. Dünya dolar rezervinin en büyük kısmına ev sahipliği yapan Çin (Amerika'dan bile fazla) ve diğer BüyükBaşlar paranın trafiğini yöneterek ülkelerinden uçup gitmesini istemiyorlar. Önümüzdeki günler bir çok spekülatif haberle ve gelişmelerle bizi karşılayacak gibi.

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
March 15, 2018, 03:39:05 PM

Gerçekçi olmak gerekirse kripto piyasaları bir kaçı hariç içi dolu olmayan piyasalar. Piyasadan para çekmek çok kolay üç beş formalite bir web sitesi bir white paper al sana proje ondan sonra gelsin paralar. İcolar düzeltilmedikçe piyasa güven vermez.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
March 15, 2018, 04:08:36 PM

yani tokatçı var mı var elbette piyasada ama bu kadar güvensizlik hazır piyasa da düşmüşken vurun abalıya durumları olmuş Wink cannabis pot dope hempcoinler var mesela tıbbi marihuana satımında geçerli para birimi yapmış adamlar...bat var tarayıcı geliştirdi. tenx var paycard vs projeleri...ripple var 26 milyar dolar, daha haftalar öncesinde 120 milyar dolardı! binancecoin, waves, taas.. bir sürü işlevsel coin-token vs var. bir çırpıda olmuyor herşey, zamanla büyünür, biraz zaman tanımak gerekiyor...saydıklarınız daha elit (!) projeler gibi dursa da verge, dgb, doge ve daha bir sürü coin öyle kolay kaybolmayacak

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 15, 2018, 05:30:09 PM

Şu anki düşüşler beni uzun vadeli yatırıma itiyor ama 20 Martta sonlanacak G20 zirvesi bu konuda beni temkinli olmaya itiyor. Devletlerin bu piyasayla ilgili alacakları karar yatırımlarımızdan elde ettiğimiz/edeceğimiz gelirleri önemli şekilde etkileyebilir.
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
March 15, 2018, 06:30:15 PM

Dostum paylaşımın için teşekkürler, Kripto para piyasasının geleceği önemli oranda 19-20 Martta gerçekleşecek olan G20 zirvesinde ele alınacak. Dünya dolar rezervinin en büyük kısmına ev sahipliği yapan Çin (Amerika'dan bile fazla) ve diğer BüyükBaşlar paranın trafiğini yöneterek ülkelerinden uçup gitmesini istemiyorlar. Önümüzdeki günler bir çok spekülatif haberle ve gelişmelerle bizi karşılayacak gibi.

Değerli hocam "BüyükBaşlar" yorumuna sesli güldüm.  Arada yorumlarına nükteli sözler ekleyen arkadaşları görmek de güzel oluyor, piyasadaki durgunluğun üzerimizde oluşturduğu gerginliği alıp bir nebze gülümsetebiliyor bizi  Cheesy
Hc01
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
March 15, 2018, 06:33:26 PM

Cogu seyın sırf para toplanma amaclı olması, hala ortaya duzgun bısey konmaması gıbı kısımlara katılıyorum. Artık 6 ay ıcınde bırcok projeyı hayatımızda gormemız gerekıyor eger ıcı dolu bıseyler yapılcaksa bu pıyasada, ornegın pundıx projesı canlıda var olacak cok yakın zamanda ve pos cıhazları vs hazır gıbı. Bu projelerın sayısı artarsa pıyasanın ayakları yere basar.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
March 15, 2018, 07:00:37 PM

bu g20den bir cacık çıkmayacak en baştan söylemiş olayım. cidden 20 tane ülke liderinin oturup btc konuşacağını mı düşünüyorsunuz? bir tane fransız ekonomist mi ne 20dklık bir konuşma yapacak bu kadar. ötesi yok. liderler masa etrafında oturup bir şey konuşmayacak. ter dökmeyecekler. belki öğle arası arasında 20dklık bir konuşma olacak. çok önem teşkil etmiyor.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 15, 2018, 09:33:58 PM

Gerçekçi olmak gerekirse bu piyasada hayal satın alınıyor hayallerin süresi uzadıkça coinin değeri düşüyor.Ekip yol haritasına uygun ilerlemiyorsa değer kaybetmeye devam ediyor.Bir umuda yatırım yapıyoruz herkes gibi.Umutlar müşterek olursa coin çıkıyor olmazsa düşüş başlıyor.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
March 15, 2018, 10:30:25 PM

Çok doğru tespit hocam yazın bilgilendirici ve gerçekleri gösteriyor. Zaten BTC alanda ya şunu alayımda marketten gofret, starbucksda kahve alayım demiyor. Ne bileyim gidip BTC ile alışveriş yapayım demiyor. Alanlar yav şimdi 1 BTC alsam ileride bu 30 bin dolar olsa paramı 3 e 4 e katlarım diye alıyor. Sermayesi yüksek olanlar zaten uzun vade de paramı al satlarla doğru stratejilerle  2'e 3'e  katlasam muhteşem para diyor. Bunların hepsini harmanladığımız zamanda tüm piyasa spekülasyonlara muhtaç kalıyor. Bekleki para babaları nefes aldırsın da BTC ve altcoinler artsın. Tüm bu gerçekleri bilerek hareket edenler kazananlar olacaktır.

Ayrıca şu anda tüm altcoinler alım seviyesinde ama favorilerimi söyleyip çekileyim.

1) ADA
2) XLM
3) POE
4) XRP

Bu dördünün çokta uzun olmayan bir vadede x3 x4 yapacağını düşünüyorum.
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
March 16, 2018, 12:23:12 AM

G20 de bu olayı konuşsa koknuşsalar 20-30 dk konuşurlar oda kara para başka bi bok bilmiyolar zaten bu blockchain teknolojisi hakkında
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
March 16, 2018, 03:23:02 AM

Hocam öncelikle tebrik ederim. Böyle bir yazı ben yazmayı düşünüyordum siz önce davranmışsınız. Kesinlikle kullanılabilir ve bir topluluğu olması gerekiyor yatırım yapılacak projelerin. Son zamanlarda bu yazdıklarınız benimde aklımı çok kurcaladı. Steemit örneği gibi topluluğun kullanıma teşvik edilmesi gerekiyor ki hareket olsun. Bunlara ek olarak mesela BAT var şuan radarımda.
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
March 16, 2018, 07:36:46 AM

malesef hiç bir altcoinin projeleri gerçekleşmedi hiç rastlamadım yani kimi sağlık kimi de eğitim projelerinden bahsediyordu .

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
xxxgr
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

Metahash

View Profile
March 16, 2018, 09:58:30 AM

Olmayan projeler zaten zor hayata geçer, bir kaç tanesinde varolan şirketler ico başlatıyorlar, işlerini geliştirmek belki onlardan birşey çıkar. Genel olarak sprekülasyon ve popülarite hareket yaratıyor piyasada

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
March 16, 2018, 10:56:39 AM

Yazdıkları güzel şeyler fakat piyasa içinde üzün süre bulunan birisi bunlrı daha fazlasıyla biliyordur zaten. Ama ynei yeni bu sektöre giriş yapan bir kişi için bulunmaz nimet diyebilirim. eline sağlık
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 16, 2018, 11:00:49 AM

bu teknolojiye şuan itibari ile bebek teknoloji olarka bakmak lazım. öncelikle günlük hayata geçeçecek coin sayısı belki %1 bile olmayacak ama  günlük hayatta kullanılması için epey bir zaman var daha
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 16, 2018, 12:15:17 PM

altkoinlerle alakalı olarak bir çok şeye katılıyorum, fakat bu alt koinler ileride çıkacak bir çok teknolojinin habercisi, ve baktığınız zaman o altkoinler ileride alanında lider olma potansiyeli taşıyorlar
Umbrella Holdings
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
March 17, 2018, 05:29:35 AM

Gerçekçi olalım elbette, şu anda kısa vadede hayal alıp satarak para kazanıyoruz, aynı zamanda uzun vadede kalıcı olabilecek ve gerçek hayatta uygulanacak değerlenecek projeleri bulmaya çalışıyoruz. Çoğu proje parayı erken bulmak amaçlı olabilir fakat bir çoğu da yarının şirketleri olma yolunda ciddi çalışmalar yapıyor, bu işlerin kolay yürümediği de bilinen bir şey.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: