Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:55:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Gerçekçi olalım mı?  (Read 1392 times)
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 23, 2018, 10:54:29 PM

piyasa daki coinlerin hervbirinin farklı bir hikayesi var dürüst olmak gerekirse bunların belki yüzde 1 i gerçekçi zaten ilerleyen zamanlarda ayakta kalacak coinler bu yuzde birlik kısım olur.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 24, 2018, 12:36:30 AM

Bence 10 15 yıl içinde blockchain piyasaya hakim olacak tamamen. Bitcoin de çok büyük yaygınlıkla kullanılacak bugün forex piyasasının günlük hacmi 5 trilyon dolarken kripto piyasasının 15-20 milyar dolar arasında gidip geliyor. Aradaki uçuruma bakın ve giderek büyüyor bu da 20 yıl içinde kafa kafaya gelecek gibi düşünüyorum. Yani olayın çok daha başındayız inatçı olanlar sabırlı olanlar bu işte iyi paralar kazanacaklar. Gerçekçi olmak gerekirse düşüncem bu tamamen.

scholes83
Newbie
*

Activity: 195
Merit: 0

View Profile
March 25, 2018, 04:41:13 AM
Last edit: March 25, 2018, 05:29:39 AM by scholes83

Blockchain teknolojisi onumuzdeki yillarda daha yaygin olarak kullanilacagina dair kimsenin suphesi olmasin. Ama bu demek degil ki piyasadaki bircok coin/token onumuzdeki yillarda da var olmaya devam edecek. Bir cok coin/token piyasa eklenecek fakat projesi iyi ve uygulanabilir olanlar hayatta kalacak gerisi cop olacak. Su an ki durum cok komplike hem devletler hem sirketler hemde kisisel yatirimcilar icin, coinmarketcap e baktigimizda gunluk cok buyuk kayiplar ve artislar gorebiliyoruz ki bu gercegi yanlis yantisan birsey. Bir coin/token in toplam degerinin circulationg supply ile carpilip hesaplanmasi market hacmini cok buyuk gosteriyor halbuki 4 milyon btc nin ulasilamayacak hesaplarda kayboldugunu dusundusunde ya da talep olamadiginda bu fiyata satis yapamayacagi gercegi ile yuzlestiginde. Oncelikle crypto paralara kesinlikle duzenleme getirilmesi gerekiyor ki bu uzun vadede kullanimi arttiracak. Crypto paralari odeme yontemi olarak dusunmeyip buyuk cercevede blockchain teknolojisini dusunmek gerekir ki kuantum bilgisayarlari ile bu teknoloji cok daha ileriye gidecek bu yuzden uzun sureli iyi yatirimlar kesinlikle kar ettirecek.
Cvgpnr
Newbie
*

Activity: 76

View Profile
March 25, 2018, 05:29:44 AM

Ben de insanların yatırım yaptıkları coin sayfalarında birbirlerini avutmalarına karşıyım. Öyle bir ortam oluyor ki yok 10x olacak yok 20x olacak herkes birbirini gaza getiriyor bilinçsizce. Gerçekçi olmak gerekirse ne olacağını kimse bilmiyor ve kimse batarsa sıkıntıya gireceği bir parayı kriptoda değerlendirmemeli. Çok zenginsinizdir, dokunmayacaktır büyük meblağ da olur ancak arabayı satıp girmek işinizi şansa bağlı kılar. Ben artabileceğini düşündüğüm birkaç coinde mütevazı tutarlar tutuyorum. Hedefim 2019 yılında araba alabilmek ancak onlara bel bağlamıyorum. Hiç değerlenmeyebileceğinin hatta sıfır olabileceğinin de farkındayım. Ancak 5x, 10x de olabilir. Uzun lafın kısası, gerçekçi olmak için para koyduğunuz projeyi iyi seçin ve kesinlikle ona bel bağlamayın.
crazy1204
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
March 25, 2018, 09:30:18 AM

Bence 10 15 yıl içinde blockchain piyasaya hakim olacak tamamen. Bitcoin de çok büyük yaygınlıkla kullanılacak bugün forex piyasasının günlük hacmi 5 trilyon dolarken kripto piyasasının 15-20 milyar dolar arasında gidip geliyor. Aradaki uçuruma bakın ve giderek büyüyor bu da 20 yıl içinde kafa kafaya gelecek gibi düşünüyorum. Yani olayın çok daha başındayız inatçı olanlar sabırlı olanlar bu işte iyi paralar kazanacaklar. Gerçekçi olmak gerekirse düşüncem bu tamamen.

Aynen öyle bende bunu düşünüyorum sanal paralar artık geçerli olacak hacmi böyle 5-10 trilyon dolar olacak en az gibi geliyor sabırın önemli olduğunda o zaman görecebileceğiz

fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 25, 2018, 09:46:26 AM

Piyasanin bu denli kotu oldugu zamanlarda bir miktar usdye yatirip en azindan biraz fon artisi saglamak yolu secilebikir gozukmekte daha sonrasinda btcye tekrar girilebilir
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
March 25, 2018, 09:52:54 AM

Gerçekli olmak gerekirse kripto piyasası 3-4 ülkenin iki dudağı arasında yasıyor . Merkezsiz olmayı hayal ettik ama sonu merkerzi hükümetlerin kontrolüne kaydı . Bizim yeni dünya düzeni hayal oldu .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
March 25, 2018, 10:35:18 AM

tek gerçek paradır bu piyasada kimse coinin ne işe yaradığına bakmıyor, açıkçası benim de umrumda değil. herkes kazanacağı paranın peşine düşmüş durumda. bu yüzden etrafta sayısız coin ve yüzlerce ico var. artık kimin eli kimin cebinde durumundayız. gerçekçi bir kaç proje dılında piyasa komple spekulasyonlarla ilerliyor. fazla detaya inmeye gerek yok. kazanıyorsan iyisin.
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
March 25, 2018, 10:57:52 AM

Blok zincir teknolojisinin ucu o kadar açık ki projeler her konuya dokunabilme özelliğini taşıyor. Bu nedenle de farklı konularda bir çok proje ortaya atılıyor bence. Tabi ki bunlardan hepsinin başarılı olma ihtimali yok elbette sadece bazıları tutunabilecek. İyice araştırıp en doğru kararı vermek bir hayli zor..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
March 25, 2018, 11:06:51 AM

Gerçekli olmak gerekirse kripto piyasası 3-4 ülkenin iki dudağı arasında yasıyor . Merkezsiz olmayı hayal ettik ama sonu merkerzi hükümetlerin kontrolüne kaydı . Bizim yeni dünya düzeni hayal oldu .

Arkadaş çok güzel söylemiş. Sorsan hepsi merkeziyetsiz nesi merkeziyetsiz ben anlamadım. Kore Çin abd nin dudakları arasında gidip geiyoruz. İyi sağdılar milleti. Ben artık bu piyasanın eskisi gibi olacağını düşünenlerden değilim. Çok büyük destek gelmediği sürece gün gün eriyecek gibi duruyor. Dünyanın 3. ülkeleri bile destek açıklaması yapmıyor. Ulan insan reklam amaçlı çıkar iki kelam eder o da yok.
by.microp1
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
March 25, 2018, 11:10:34 AM

hocam eline sağlık 10 numara yazmışsın çoğu düşüncelerimiz bir birimizle aynı tam olarak bende aynı düşüncedeyim  merkeziyetsizlik bir sukütü hayal oldu gün geçmiyorki yeni bir kötü haber gelmesin artık alıştık diye biliriz

▬▬▬▬▬▬   THRIVE   ▬▬▬▬▬▬
THE PREMIUM DECENTRALIZED AD MARKETPLACE
[  Private Round | Jan 15th, 2018  ][/center (http://ico.thrivelabs.io)
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
March 25, 2018, 11:17:45 AM

gercekci olmak gerekirse tunelin ucu bombok bi yere cikacak. baya insan zengin olacak. bi o kadar insan da fakir olacak. borsa mantigi gibi.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 25, 2018, 11:18:18 AM

Şuanlık piyasaları zincirlemişler gibi duruyor hareket edemiyorlar. Bunun arkasında tabiki birkaç güç var elbet. Ama piyasa küçük yatırımcıların yatırımlarıyla bu zincirleri kırarsa yürür. Tabi ki merkezsiz bir hayat hayalimizdi ancak gerçekleşmesi imkansız. Ancak bi kaç ülke 5 6 tane de banka batırabilir.

Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
March 25, 2018, 11:18:52 AM

Sadece devletlerin izin verdiği kadar merkezsisiz bir yapı oluştu  . Bankalar borsalardan gelen ve giden paraları yasaklıyoruz deseler tam bir kilitlenme olacak bizim için .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
March 25, 2018, 11:22:24 AM

Tamam o zman gerçekçi olalım. Şuan kadar hiç bir altcoin projesinin elle tutulur bir projesi yok. Yani gerçekte uygulamaya alınmış ve şu şu işe yarıyor, hayatımızda bunu kolaylaştırıyor gibi bir imkan sunmuşluğu yok.. Yani biraz hayal dünyasındayız. Bunun farkında olmamız gerekir.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 25, 2018, 12:05:59 PM

"  Neredeyse hiç bir altcoin projesi uygulanabilir durumda değil. Bitcoin dahi aynı durumda, işlem hızı ve kapasitesi çözülürse ki bu alanda olumlu adımlar atılıyor, (Segwit ve Lightning Network) ancak o zaman günlük hayatımıza entegre olacak/olabilecek. "

Şu mesajınıza binayen bir yazı yazmak istiyorum insanlar günlük hayatlarında kullanmak için bir projeye girmiyorlar ki herkesin derdi yatırım yapayım para kazanayım derdinde.. O yüzden kullabilirlik aramıyorlar.. En azından ben bu şekilde görüyorum gelelim.. kullanma olayına kulanan larda hep ilelgal işler yapanlar.. Yani günlük hayatta ben sana para göndereceğim aa dur btc oalrak göndereyim diyebilecekmiyiz bir gün bilmiyorum .
thewarriors
Full Member

Activity: 350

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
March 25, 2018, 12:10:57 PM

Bu sene ne olacak kimse bilmiyor ama işler epey zor olacak gibi tekrar eski marketcap yükselirmi bilemem ama bizim için bu sene kötü geçerse bile çok kötü olur hepimiz için.

yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
March 25, 2018, 12:47:35 PM

hocam öncelikle eline sağlık çok iç açıcı olmasada güzel bir yazı olmuş tüm gerçekleri tüm içtenliğinle aktarmışsın  devletin izin verdiği şekilde oluyor merkezsiz yapı yoksa daha bir ötesi yok tam merkezsiz yapı bir hayal

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
March 25, 2018, 03:04:27 PM

Anlatım gerçekten güzel olmuş,son günlerde kafası bulanan morali bozulan arkadaşlar için aydınlatıcı,genel olarak şöyle söyleyebilirim icolar artık son günlerde fazla scam çıkmaya başlıyor maalesef binde bir tutarsa oda hayal olur,bir nebze yalan söylemek gibi düşünebilirsiniz.Kimleri inandırırsanız yalanınızın bir değeri oluyor ben böyle bakıyorum icolara

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
March 25, 2018, 08:19:53 PM

O kadar çok çöp proje carki ... çok güzel yazmışsınız, keşke bu projeleri ve ekibini denetleyen bir mekanizma olsa, herşey daha gerçekçi olurdu ..

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: