Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:53:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  
Author Topic: Gerçekçi olalım mı?  (Read 1386 times)
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
August 27, 2018, 12:00:58 AM

bence mantıklı bir konu olmuş, bu piyasada gerçekçi olmak çok ama çok önemli diye düşünüyorum hocam, bence dikkat etmek gerekli
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
August 27, 2018, 12:28:15 AM

bence bitcoin ve ethereum harici diğer koinlere yaklaşırken dikkatli olmak gerekiyor,
rbauer85
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
September 02, 2018, 12:02:06 PM

Tamamen piyasadaki projelerin uygulanabilir olmadığı gerçeğini kabul ederim ama piyasa böyle bir şey üretim ticaret yapan şirketlere bakın yarıdan çoğu kısa sürede batacak çünkü ürünlerine talep kalmayacak.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
clementoniiiiii
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
September 02, 2018, 12:18:48 PM

Uygulanabilir değil demek biraz insafsızlık olur. Ama uygularlar mı uygulandığında geniş kitleye ulaşır mı orasını bilemeyiz. Proje sahipleri ya geleceğin zenginleri oligarkları olacak ya da büyük umut tacirleri.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
September 02, 2018, 02:45:16 PM

zaten ben de bu altcoinlerin çoğuna güvenemiyorum. neo veya ethereumdan başkasına para yatırmak makul gelmiyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
September 02, 2018, 05:39:19 PM

altlar bildiğin hayali tokenleri satıp paranın nereye gömüldüğünü bilmediğimiz tarafı. tokeni alanlar yalnızca yatırımcı. ortaya karmaşık terimler ile çeşitli teknolojiler anlatılıyor, ortaya somut ürünler ile bağlantılar eklenir ama ben hiç bir tokenin şu ana kadar gündelik hayatta harıl harıl kullanıldığını görmedim.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
williamsmith
Full Member

Merit: 100

View Profile
September 02, 2018, 06:54:47 PM

Aslında geçerli tüm projeler alt coinlerde. Üstler bu piyasada sadece isim edinmiş hiç bir özelliği olmayan trade dışı işe yaramayan coinler olarak kalacaklar. Ancak bakın gerçek projesi olan coinlere; kendisi blockchain hazırlayan coinler var. Yani kısacası teknoloji üretiyorlar fayda sağlıyorlar. Katma değeri olamayan tüm coinler çöp olacak bir gün.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:08:20 PM

tokenlerin insan hayatına patlama yapabilecek faydası olacağını düşünenlerden biri değilim. ethereum mesela veya ripple ödeme yöntemlerinin geliştirilmesinde katkı sağlayabilir. bankalar arasındaki para trafiği ripple, visa işlem kapasitesine ulaşmayı hedefleyen ethereum.

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
September 02, 2018, 07:24:01 PM

Neredeyse hiç bir altcoin projesi uygulanabilir durumda değil. Bitcoin dahi aynı durumda, işlem hızı ve kapasitesi çözülürse ki bu alanda olumlu adımlar atılıyor, (Segwit ve Lightning Network) ancak o zaman günlük hayatımıza entegre olacak/olabilecek.

Piyasa tamamen spekülasyon üzere yol alıyor. Tabi reel piyasadaki borsalarda benzer şekilde ancak kripto piyasa olduğu gibi spekülasyon. Sürekli iddalı ICO'lar çıkıyor dünya kadar para topluyorlar sonuç sürekli yol haritası sürekli gelecekte olacak olan şeyler... Yanlış anlaşılmasın bu durumu çok garipsiyor değilim bence ICO'lar bu piyasanın AR-GE kısmı.

Ben trade konusunda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda kararsızdım aslında hala kararsızım. Sadece anladığım bazı gerçekler var onları paylaşacağım. Süper proje, harika proje şunu yapacaklar şunu halledecekler bu laflar bana boş geliyor artık en ala projede dahi böyle.

-Altcoinleri ve ICO'ları projelerin hisse senetleri olarak algılıyorum.

-ICO'lar veya altcoin alımları ile projenin fonlanması yapılıyor.

-Gerçek hayata entegre yada entegre olabilecek proje sayısı çok az. Steemit ve Flixxo gibi youtube veya blog benzeri olanlar bence en elle tututlur projeler.

-Ethereum, Neo, Waves veya Tezos gibi projeler ise diğer projelere alt yapı oluşturması sebebi ile gerçekçi bir kullanım alanları var.

-Kripto ödeme aracı olma iddasında olan ZEC, MONERO, DASH ve Vertcoin gibi projeler ise Bitcoin den farklı-ekstra ne ortaya koyabilirlerse o kadar tutulacaklar. Kısmen de fark ortaya koyduklarını görüyoruz. Özellikle gizlilik ve hız gibi konularda.

-Bunlardan farklı olarak yine günlük hayatımıza göz kırpan başka projelerde varlar, ancak hepsini değerlendirmeye almak hepsini yakalamaya çalışmak gerçekten çok zor ve çok yıpratıcı. Ben kafam da şimdilik böyle bir tasnif yaptım.

-Piyasanın bu güne kadar ki performansı ise bambaşka ICO'lar çeşitli reklamlar ile para topluyorlar ve yine bir şekilde borsalara kendini kabul ettirdiklerinde proje ölü dahi olsa balinaların elinde pump-dump yiyor. (Bu balinalar bazen büyük btc sahipleri bazen de projeyi başlatan ve ICO'da kendine pay alan takım diyebiliriz.)

Gelelim asıl konumuz olan hold meselesine:

13.03.2018 itibari ile 2017 Aralık ayının daki market hacmi seviyesinin neredeyse yarısına düştü piyasa. Bu spekülasyona dayalı ölü projelerle dolu piyasa soğuma evresine girdi, şimdilik! Şimdilik diyorum çünkü hala bu piyasaya yabancı milyarlarca insan var ve ölü projeler dahi 1 yılda 10x 100x ihtimali taşıyor. 2017 Ocağı ile 2017 Aralık ayı arası bu duruma şahitlik etti.

-Bence geleceği olan projeler hayatımıza girecek olanlardır, diğer altcoinler ise sistemden ne zaman dışlanacağı belli olmayan yüksek risk içeren yatırımlardır. Acemi yatırımcıdan para geldiği müddetçe ölü diye tabir ettiğim projelerde bir şekilde fiyatlanacaktır, Devlet eliyle şimdilik bu durumun önüne geçebileceklerini düşünmüyorum.

Genel anlamıyla hepimizin biraz el yordamıyla biraz araştırmayla ya da deneyimle sezdiğimiz gerçeklere nokta koymuşsunuz. Teşekkürler. Ancak bitcoin in kendisi başlangıçta ne kadar gerçekçiydi söyler misiniz?
  Ben şöyle bir şey yaptıydım, şöyle bir oyun oynadıydım, orda bana şu kadar bitcoin verdilerdi... Bu hikayeleri hepimiz duyduk, okuduk, hatta başımızdan geçti. Ama kaçımız ciddiye alıp kenara sakladık ve kazandık? Her varlık bir ihtiyaçtan doğar... Merkezi olmayan bir değer, bir birim gerekiyordu, Kayıt dışında bir özgürlük arayan para sahipleri vardı. Ve bu ihtiyaç bitcoini yarattı. Projeden çok coin in değerliliği öne çıkacak göreceksiniz. Bu değerliliği de biz değil piyasa yapıcılar belirleyecek. O nedenle ille de elle tutulur proje değil, arkasında kaldıracı olabileceğine inandığınız projelere yatırım yapmanız gerek...
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
September 04, 2018, 10:02:55 AM

bence anlattıklarınızı insanlar biliyor, farkında ama şu noktasından görmek istiyorlar sanki. yatırım amaçlı.

örneğin akıllı bileklikteki nabız ile mining yaptıran uygulamalar var. insanlığa faydası işte spor yaptırır ve karşılığında token kazanırsın ama o da ne kadar getirebilir ki. wordopoly var sanal gerçeklik ile elmas yakalıyorsun, sanal mağaza falan filan açılabilecekmiş. ama bu insanlığın faydasına mı?

işte özgün bir fikir ve icodan toplanacak para. geliştiricinin önemsediği nokta bence bu.

universa (utn) 28 milyon dolar topladı da ne oldu. halen cüzdan çıkartacaklar.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
September 06, 2018, 11:23:30 AM

Projenin geçerliliğine veya uygulanabilirliğene bakan çok fazla kişi yok, bitcoin'de dahil olmak üzere ne kadar hype yapar ve ne kadari hacim oluşturur hepimizin derdi bu.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 06, 2018, 11:32:50 AM

Dun çok büyük zarar ederek tl'ye geçtim sanırım 40 bin tl zararım var son 24 saatte. Herneyse nereden kurtarsak kardır ben 30 eylüldeki etf reddi ile btc 4000 dolara yaklaşır diyenlerden olduğum için kalan paramla btc almayı planlıyorum. Sonrasında artık 2 yıl btc tutarım yükselsin diye.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
September 06, 2018, 11:34:34 AM

Projenin geçerliliğine veya uygulanabilirliğene bakan çok fazla kişi yok, bitcoin'de dahil olmak üzere ne kadar hype yapar ve ne kadari hacim oluşturur hepimizin derdi bu.

Evet piyasa tam oturmadığı için , yatırım diye baktığımız konu aslında kısa ve ya orta vadede ne kadar prim yapar hype var mı ? fiyat yükselir mi ? gibi sorular soruyoruz. Ancak iyi dediğimiz projeler eğer ki roadmap ine sadık kalsa bunlar dan ziyade belki projeye bakanların sayısı artar. Bakınız : Tezos , Waves diye konuyu açan arkadaş belirtmiş ama ikisi de roadmap e bağlı kalmıyorlar. Hatta pek dişe dokunur bir şey bile yapmıyorlar.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 06, 2018, 02:21:53 PM

Ölümüne kriptoları savunan, coin öneren, konferanslara kayılıp umut tacirliği yapan tayfa uğradımı bu başlığa? Uğradıysa hiç yazmayayım Smiley onlar işini yapmıştır muhtemelen Smiley

...
Cemlik
Member
**

View Profile
September 06, 2018, 02:23:59 PM

Dun çok büyük zarar ederek tl'ye geçtim sanırım 40 bin tl zararım var son 24 saatte. Herneyse nereden kurtarsak kardır ben 30 eylüldeki etf reddi ile btc 4000 dolara yaklaşır diyenlerden olduğum için kalan paramla btc almayı planlıyorum. Sonrasında artık 2 yıl btc tutarım yükselsin diye.

Neden btc? Farkı ne diğerlerinden Smiley bence bu paranızla tether alıp satın Wink inanın daha çok kar edersiniz zararda etmezsiniz. Yahut dolar alıp satın. Gün içerisinde o para madencilikten daha garantili kazandıracaktır.

...
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
September 07, 2018, 07:28:44 AM

başlığı açan arkadaşın söylediklerine tamamen katılıyorum altına imzamı atarım bende, ayrıca ben ico yoluyla mantıklı bir projesi olsun veya olmasın milyon dolarlarca para toplanılmasını hala anlayabilmiş değilim, çünkü blockchain teknolojisi hala tam anlaşılmış bile değil dünya genelinde baktığımız zaman ama ne idüğü belirsiz bir fikirle yola çıkan insanlar bile yalandan bir internet sayfası bi yol haritası ile milyonlarca dolar para toplayabiliyorlar şu halde bile. bir anda zengin olma, bir anda çok para kazanma isteği oldukça insanlarda dolandırılmaya, çöp projelere mahkum olmaya devam ederiz bundan sonrada.
cleante
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
September 07, 2018, 08:13:14 AM

Güzel bir anlatım ve özet olmuş gerçekten benim en çok üzüldüğün konu icosunu satan ekiplerin coinlerin kilidinin açılması ile eth fiyatına bakmadan dumplaması.
Cemlik
Member
**

View Profile
September 07, 2018, 05:41:41 PM

Aman ha sakın bu forumda gerçekçi olmayın.
Duymak istenenleri söyleyin Smiley
Btc yıl sonu 40k $ eth 2k $ tüm kriptolar deli kazanacak.
Bla bla bla..

Tamam kazanmakta var kaybetmekte. Hiç bişey ömürlük değildir. Bu ların ponzi olduğunu hepimiz biliyoruz. İtiraf edemiyoruz bir çoğumuz. İşte ponziden ayıran ne var birazcık bişey yapıp kazanıyorum modu. Şema aynı şema. Blok mlok hikaye. Tamam teknoloji belki bişey ifade edebilir ancak kalanı hikaye. Para kazanıyorsanız kazanın ve harcayın. Ha gözünüzün görmeyeceği miktarlarıda holdlayın Smiley

...
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 07, 2018, 08:05:13 PM

Kripto paralar gündelik hayatımıza entegre olduğu sürece hayatımızda kalıcı olacaklardır.

Aksi bir durumda gelip geçen bir trend olmaktan öteye gidemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle yatırım yaparken önceliğimiz, gelecekte hayatımıza girebilmesi ve kalıcı olması olmalıdır. Bundan 5 sene sonra şu an piyasada olan çoğu altcoinin hatırlanmayacağını düşünüyorum. Kalanlar ise, kripto para evrenine gerçekten katkıda bulunanlar olacaktır.
heronesle
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
September 07, 2018, 08:28:58 PM

somut elle tutulur bir şey üretemeyen projeler yok olacak bu her piyasa için geçerli. O kadar absürd şeyler olacak ki önümüzdeki 2-3 yıl içinde ainanamayacağız bile.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  

Jump to: