Bitcoin Forum
May 28, 2024, 02:52:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Teknik Analizlere Güvenmiyorum  (Read 637 times)
Networkk (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 21

View Profile
March 16, 2018, 12:35:50 PM

Selam,

Kısa ve öz yazıcam. Balinalar ne zaman isterse BTC o zaman yükselir, balinalar ne zaman isterse BTC o zaman düşer. Herkes başımıza teknik analist kesildi, hiç kazananıda görmedim. Teknik analiz konusunda boşuna zaman harcamayın.

Nacizane önerim.
Teşekkürler.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
March 16, 2018, 12:45:47 PM

Tek başına teknik analiz ne crypto coin piyasasında ne de diğer tüm piyasalarda tek başına işe yaramaz, bunun için temel analizler de takip edilir piyasa incelemesi yapılır araştırılır, bolca okunur. Teknik analiz piyasanın gidişatı hakkında size fikir verir ve alacağınız kararlarda size destek olur, teknik analizler olmasa şu anda piyasa hangi noktada, yolun neresinde göremezsiniz teknik analiz bir anlamda perspektif yaratır.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 16, 2018, 03:16:48 PM

teknik analiz tek başına yorumlandığında kazanma olasılığın %100 değil. haberleri de işin içine katarsan teknik analizle birlikte yine oran %100 olmaz. önünde veriler duruyordur fakat eyleme geçilmemesi, zamanlamayı tutturamama, doğru coini seçememe bir sürü kriter var.

bitcoinin günlük grafiğini aç ve 20 binden başlatan 17 binden devam eden bir çizgi çiz bunun 11500'e geldiğini göreceksin. youtube da bitcoin analiz diye arattır ve süre olarak 1 ayı seç. son güncel videoları izle. yol haritanı belirlemede yardımcı olacaktır.

benim bilmediğim bir sürü özellik var ve yolun başındayım, yavaş yavaş öğreniyorum. yalnız teknik anaize güvenmiyorum sözüne lafım yok. teknik analiz, temel analiz ile yoğrulduğunda kesinlikle işe yarar veriler görebilmelisin.

not: balinalar teknik analize kesinlikle uygun hareket ediyor. iyice incelersen göreceksin. onlar kafalarına göre zıplatalım, uçuralım demiyorlar. pump yaptırıyorlarsa aşırı yükseliyorsa fibonacci, trend kanalları arasında devam ettiriyorlar.

henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 16, 2018, 03:25:18 PM

Selam,

Kısa ve öz yazıcam. Balinalar ne zaman isterse BTC o zaman yükselir, balinalar ne zaman isterse BTC o zaman düşer. Herkes başımıza teknik analist kesildi, hiç kazananıda görmedim. Teknik analiz konusunda boşuna zaman harcamayın.

Nacizane önerim.
Teşekkürler.

Dostum tespitlerinde haksız sayılmazsın ama diğer arkadaşın da dediği gibi analizler bize bir perspektif verme bakış açısı kazandırma adına önemli. Bizim için önemli olan spekülasyonları fırsata çevirerek pump larda gelir elde etmek.
aramir34
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

Create Your Decentralized Life

View Profile
March 16, 2018, 09:11:53 PM

Birebir katılıyorum. Teknik analiz elinde piyasayı sarsacak bir miktar btc yada para varsa anlamlı. Küçük balıkların teknik analizle trade yapmaları imkansız.  O kadar saçma terim var ki.

Mesela en çok güldüğüm stop loss uygulanmalı, zarar kabullenilmeli. Ama stop loss seviyesinden 200-300 dolar altından dönünce şöyle der teknik analizciler balinalar stop lossları patlatmak için fake attı. E olay bittikten sonra söylemesi kolay öncesinde nerdeydi bu teknik analiz. Ama dip yapsa stop loss uyduk zarar kestik denecek. O yüzden saçma buluyorum.

En temizi kris piyasasında dip seviytelerden toplamak boğa piyasasında  ath seviyelerinden çıkmak. Al satları çok çok seyrek yapmak. Günlük haftalık trade'ler fail eder genelde.

Create Your Decentralized Life │ ESSENTIA │ One seed. Limitless opportunities (https://essentia.one)
LetsTalkMoneyxD
Newbie
*

Activity: 67
Merit: 0

View Profile
March 16, 2018, 09:35:27 PM

Güvenilecek bir tarafları yokki. Aşağı yönlü gitsede bahaneleri var yukarı yönlü gitsede bahaneleri var. Daha  yanıldık diyeni duymadım zibilyon tane sallamasyon formasyonları var. Her türlü birine uyuyor zaten.
Networkk (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 21

View Profile
March 16, 2018, 09:41:49 PM

Valla ben onu bunu bilmem, borsa hacklendiğinde, bir hükümet yasaklama haberi dedikodusu yayıldığında, yüklü miktarda BTC satıldığında hangi Teknik analist bildi BTC nin düşeceğini?
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
March 17, 2018, 02:29:24 PM

teknik analiz biraz kahve falına benzer. önünde grafik var ve şunu mu yapmaya çalışıyorlar diye düşünürsün. birkaç gün sonrası için farklı düşünebilirsin. balina her zaman birkaç adım bizden önde ve istediğini yaptırabiliyor. yalnız binance hack olayından sonra bitcoinin gerilemesi balina hareketi olsa da binance haberinden sonra oluşması bu yönlerine de dikkat etmemiz gerektiği anlamına geliyor.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
March 17, 2018, 02:34:23 PM

Teknik analiz kesin kazandirir diye birsey yok bir cok faktor gibi riski dusurur o kadar. Sifir risk diye birsey yoktur. Sadece cok fazla arastirma yapilmasi gereken bir noktadir kripto piyasasi.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 17, 2018, 03:18:32 PM

Tekniz analiz dediğin önemli bir detay mali piyasalar için kriter statüsünde, fakat kripto piyasaları için yapılan teknik analizlerin geçerlilik süresi max 6 saat oluyor.Piyasa dengesi çabuk değişebiliyor,bundaki en büyük etken bu piyasanın 24 saat çalışması ve sınırlarının olmaması.
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
March 17, 2018, 03:22:18 PM

Her ne kadar merkezsiz olduğunu savunsak bilsek te bu piyasanın perde arkasında ki sahipleri ne derse o oluyor.İstedikleri zaman çıkarıp istedikleri zaman indirebiliyorlar, fakat her ne olursa olsun analizlerin doğru yapıldığı sürece güvenilmesi gerekiyor.

halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
March 17, 2018, 03:23:45 PM

tek analizi kardeş ya tekniği mi kaldı a.na koydular piyasanın bir yükselse nefes aldırsa onu yapmıyor bitirmişler herşey kafada bitmiş bitik piyasa
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 17, 2018, 03:53:52 PM

Bende katılıyorum hocam. Tamam çok fazla insan tarafından kullanılıyor ama bir altın dolar Euro gibi değil ki teknik analiz uygulansin. Çünkü onlarda o kadar çok kullanan var ki istenilen psikoloji oluşabiliyor. Buradan onu bekleyemeyiz
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile WWW
March 17, 2018, 04:13:17 PM

Evet maalesef bu kripto piyasası böyel ne kadar teknik analiz yaparsan yap pek bir şey ifade etmiyor.Bu piyasada ne doğru hamle yatırm yapacağın coinlerin dibini bulup ordan alım yapmak.Yoksa balinalar herkesi yutuyor.
etzecet
Jr. Member
*

Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
March 17, 2018, 06:28:53 PM

Bu kadar spekülasyonun olduğu bir piyasada ben de tamamiyle teknik analizlerle yatırımlara yön vermeyi uygun bulmam

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
ozgurk
Member
**

Activity: 252

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
March 17, 2018, 07:22:26 PM
Merited by PHI1618 (3)

Yuzyillik gecmisi olan piyasada bile haala teknik analiz yetersiz kalirsa, haberler ve genel trend etkiliyorsa, bu kadar spekulasyon ve kontrol edilmeyen platformda teknik analize yanlizca guvenmek sacma olur zaten

sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 17, 2018, 08:36:38 PM

2018 de teknik grafik analizi diye bir şey kalmadı. Balinalar ülkeler medya piyasadaki en büyük düşman. Çok hassas dönemdeyiz medya btc kötülese düşüyor, balina yükseltirse artıyor, amerika btc kötülerse düşüyor. Eskiden grafik okuyanlar düşüş veya artış gelecek haberleri verirlerdi artık onlarada itibar etmemek gerek. Herkesin kendi iradesi var istediğiniz yerde satın veya alın ama buna karar veren siz olun
TheSpark
Full Member

Merit: 100

View Profile
March 17, 2018, 09:04:57 PM

en basit anlatım bu aslında ama beni bu durum çok rahatsız ediyor btcnin değerinin kimse tarafından değil piyasa koşulları doğrultusun da değişmesi gerekiyor
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
March 17, 2018, 09:18:08 PM

aynen öyle nezaman özgür ve herkesin eşit payı olursa piyasada ozaman tekniz analizler çalışır ama şuan balina buna büyük ölcüde engel oluyorlar

Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
March 17, 2018, 10:57:59 PM

aynen öyle nezaman özgür ve herkesin eşit payı olursa piyasada ozaman tekniz analizler çalışır ama şuan balina buna büyük ölcüde engel oluyorlar
özgür ve herkesin eşit payı olursa zaten analize gerek kalmaz hocam. isteyen ihtiyacı olduğunda çeker parayı. stabil olarak devame der piyasa. balinalar illa ki spekülatif hareketler yapacaklar. yoksa bu sistemden para kazanılamaz. balinalar kendi aralarına ekonomik savaş spek hareketlerle bizim sermayemiz katlanıyor ya da azalıyor. sadece işin mantıklı tarafına yer almamız için arada analiz arada da haber ve gelişmeleri takip etmek gerekiyor.  Smiley

coininiz bol olsun. Smiley
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: