Bitcoin Forum
May 27, 2024, 05:42:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Teknik Analizlere Güvenmiyorum  (Read 637 times)
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
March 17, 2018, 11:11:53 PM

Teknik analizlere kimse güvenmiyor hatta çoğu zaman destekleyici unsur olarak bile görülmüyorlar.. Bana göre teknik analiz yerine güncel haberleri aktif olarak takip eden bir ekip oluşturulmali.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 17, 2018, 11:23:40 PM

normal bir piyasada mtgox gibi bir yıkım yapılamayacağına göre normal piyasa dinamiklerine göre işleyen grafikler palavradan ibarettir.
ben şu an hiç düşünmeden eth 560$ alın 650den satın diyebilirim
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
March 18, 2018, 08:16:30 AM

tam olarak güvenmemek isabetli olur. konuyu açan arkadaş teknik analizle ne kadar ilgili haberim yok yalnız bazen o kadar isabetli fiyata gelir ki hiçbir tepki vermez veya zayıf kalır. yine düşüşe devam eder ki burada hareketi yapan balina olduğu gibi balinanın bu hareketi neden yaptığına da ufaktan bakmak lazım. her şey teknik analizden ibaret değildir. buna katılıyorum. +1

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 18, 2018, 11:38:39 AM

Tamamen teknik analizle cozemezsin zaten bu isi. Daha fazlasi gerektiriyor. Piyasayi okuyabilmen gerekiyor. Gecmisi takip onemli bence cunku piyasa tekrar eder.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 18, 2018, 12:46:40 PM

Birtakım teknik analiz takıntılı çirkefler yine pmden bana hakaretlere başlayacaklar ama .... Kasımpaşa !
Bu piyasada teknik analiz PEK işlemez, bu piyasa ağırlıklı olarak spekülatif unsurlar üzerine kuruludur. Balina hareketleri BAZEN teknik analizle uyumlu görünüyorsa bunun nedeni teknik analizin işe yaraması değil, büyük sermayelerin, yani balinaların bilinçli grafik hareketleriyle teknik analizcileri de menülerine ekleme niyetleridir, afiyetle de yerler zaten.
Teknik analizin randımanlı olarak işe yarayacağı dönemler tüm hareketlerin beklentilere çok uygun gerçekleştiği çok kısıtlı dönemlerdir, o dönemlerde de zaten hemen herkes kazanır.
Örneklerle gidenlere de aldanmayın, duran bir saat de günde iki kere doğruyu gösterir.
Ben teknik analiz düşmanı mıyım? Değilim. Konuda bazı arkadaşların yazdığı gibi teknik analizi DE destekleyici yan unsur olarak kullananlar elbette oldukça faydasını görüyorlar, ama kripto piyasasını küreye bakıp konuşan bacılar gibi teknik analiz üzerine kuranların (ki, dikkat ederseniz o kişilerin burada, twitterda, telegramda vb hep başarılı örnekler paylaşıp etraflarına adam toplamaya çalıştıklarını görürsünüz) amacı farklıdır. Biraz takip edin, tutturdukları zaman meydana çıkıp çıkıp bıcır bıcır konuşurlar, derin(!) analizleri bir taraflarına kaçınca (yani genellikle) varlıklarını göremezsiniz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
March 18, 2018, 01:46:00 PM

Analizi herkes yapar önemli olan yönü yorumlamak, iki taraflı olarak şöylede gider böyle de gider dendiğinde bunu tecrübeli yatırımcı zaten söyler, volatilitenin yüksek ve spekülasyonun bol olduğu piyasamızda bu konularda ne söylesek boş, sabreden kazanıyor, bol kazançlar herkese.
thewarriors
Full Member

Activity: 350

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
March 18, 2018, 02:35:45 PM

Ben kendimden başka hiç bir teknik analizlere zaten güvenmiyorum ne dediklerini bilmeyen insanlarmı herkes konuşuyor duruyor ne diyeyim yanı bıktım hepsinden.

Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
March 18, 2018, 04:53:16 PM

teknik analizlere güvenmeyip de ne yapacağız söylenenlere fikirlere mi güveneceğiz garanti olarak teknik analiz daha sağlıklı ama tabi sağlam yapmak lazım bu işi
samuel3414
Full Member

View Profile
March 18, 2018, 07:01:15 PM

Açıkçası ben de pek haz etmiyorum analizlerden grafiklerden vs. Bana pek bir işe yaramıyormuş gibi geliyor zaten. Yüzlerce binlerce analiz yapılıyor grafik paylaşılıyor ama doğru çıkmıyor hiçbiri bazen. Böyle iş olmaz bana göre.
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
March 18, 2018, 07:26:48 PM

Cok kullanılan bir laf bu piyasada. Babana bile güvenme ama teknik analizlere güven diye.
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 18, 2018, 08:14:17 PM

teknik analiz istatistiktir, çoğu zaman tutmuştur , %51 in yaptığı harekete formasyon diyorlar biz şimdi %49 dayız yükselir diyorlardı şimdi düşüyor, çok düşünce de artık düşer  diyorlar balinalar bu istatistik dışında işlerine geleni yapar, bitcoin tekniğe az uyan bir piyasa ,zamanla daha da uyacaktır, teknikte çıkanın çıkmamasına alışmanız lazım. Yoksa herkes teknikle zengin olurdu  Kiss
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
March 18, 2018, 08:37:56 PM

Kimse teknik analizlere güvenmiyor, güvenen Twitter fenomenleri var zaten onların da takipçi kitlesi belli başlı kişiler ben şu ana kadar bitcointalk'ta teknik analiz kovalayan pek fazla insan görmedim ancak destekleyici unsur olarak kullandılar ki onun da etkisi en fazla %5'tir.
SogukSavas
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
March 18, 2018, 09:00:49 PM

Sadece teknik analiz meselesi değil bir de piyasa bilgisi lazım değerlendirmek için
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
March 18, 2018, 10:54:56 PM

Analizlerden anlamıyorum ve kısa vadeli kazanç için dipte olan coinleri alıp elimde tutmaya çalışıyorum bazen işe yarıyor bazen yaramıyor

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
March 18, 2018, 10:59:57 PM

Balinalar konusunda haksız sayılmazsınız, kripto para piyasasına büyük etkileri var ve bu konuda yapılabilecek fazla bir şey yok. Piyasa büyüdükçe ve tüm dünyadan yatırımcı sayısı arttıkça piyasadaki harekete etkileri şimdiki kadar büyük olmayacaktır.
ogul
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 05:38:22 AM

teknik analizler konusunda haklısın ama  daha fazla analiz  daha fazla piyasa bilgisi ve daha fazla araştırma yapmak gerekir. sadece teknik aalizlerden bişe çıkaramazsın.
M.aksak
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:43:07 AM

Haklisin cogu zaman balinalar teknik analizi etkisiz kiliyor. Ne kadar arastirma yapsanda olmuyor cunku onlar istemiyor. Ama teknik analiz tamamen kullanilmamali diye birsey yok. Sadece balinalar devreye girince ise yaramiyor arastirmak. Bu yuzden riski azaltmak icin sart bence.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
March 19, 2018, 08:24:54 AM

Teknik analiz her ne kadar önemli isede bu piyada maalesef   etkisi çok az. Balinalar geçtğimiz aylarda piyasayı iyice dibe çektiler ,yeterli alımları yaptılar diye düşünüyorum ,Şimdi yakın günlerde boğa piyasası gelebilir.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 08:39:28 AM

Bu piyasanın balinaları istedikleri gibi piyasaya yöne veriyorlar , kripto para piyasasının .özelliklerinden biride bu , eğer daha satabil bir piyasa istiyorsak kripto piyasasına regülasyon şart , bu durumda da yüksek katlı karlar da hayal olur.

Networkk (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 21

View Profile
March 20, 2018, 07:01:49 AM

Bu piyasanın balinaları istedikleri gibi piyasaya yöne veriyorlar , kripto para piyasasının .özelliklerinden biride bu , eğer daha satabil bir piyasa istiyorsak kripto piyasasına regülasyon şart , bu durumda da yüksek katlı karlar da hayal olur.
Kesinlikle katılıyorum.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: