Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:35:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Naçizane "BTC" Tahminim  (Read 549 times)
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
March 18, 2018, 10:44:16 AM

kesinlikle katılıyorum panik satış ve alışlara yer verip balinalara yem olmamak lazım.. gerekirse uzaklaşın ekranlardan biraz kendi seyrine bırakın..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
1715070934
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715070934
Reply with quote  #2

1715070934
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715070934
Hero Member
*

Ignore
1715070934
Reply with quote  #2

1715070934
Report to moderator
1715070934
Hero Member
*

Ignore
1715070934
Reply with quote  #2

1715070934
Report to moderator
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
March 18, 2018, 11:29:00 AM

Açıkcası her görüşe saygım var ama size katılmıyorum hocam.Bitcoin gerçekten şuana kadar yaptığı hareketlerle başka hiçbir yatırım aracına benzemediğini gösterdi çok sert çıkabilen ve aynı şekilde çok sert düşebilen bir coin bundan dolayı kesin konuşmamak gerektiğini düşünüyorum.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 18, 2018, 01:54:33 PM

Sene başında 1000 dolardan aldığımız için beni germeyen olay

Bunun dışında bitcoin hakkında hiçbir şey bilmeden sadece haberlerden duyduğunuz için 20 bin dolardan bitcoin satın almasaydınız şu an bizde sizin yüzünüzden bu düşüşü yaşamazdık. Balinalar yeni kullanıcıların çok bilinçsiz ve panik satışı yapmaya uygun olduğunun farkındaydı. Eğer gerçekten ihtiyacınız yoksa zararına satış yapmayın, sizin zararına sattığınız her bitcoin onların cebine giriyor. Bu iş artık inat meselesi.
Göklere çıkaran da, diplere indirin de yeni ve bilinçsiz kullanıcılar. Yani 20k olması iyiydi de 8k olunca mı suçlu oldular? Muhtemelen onlar piyasaya hiç giriş yapmasaydı tepe noktası taş çatlasın 10k olacaktı. Değişen bir şey yok yani. Onlar yüzünden yükseldi, onlar yüzünden düştü. Burada "sizin yüzünüzden" şeklinde ithamda bulunmak yanlış bana göre. Ha ben de %50 zarardayım fakat BTC 20k da olsa, 5k da olsa ben yine alacaktım çünkü günlük al-sat yapıyorum ben.

Evet öyle oldu, mümkünse televizyondan görüpte kimse bitcoin satın almasın çünkü bitcoin 20k'dan 19'ya dustuğunde yandik bittik kul olduk diyenler yuzunden merit geldi zaten.. böyle devamli aglak davranan bi tayfa, fiyati buraya kadar çekti ağlaya ağlaya, millet biraz sağlam dursa bu fiyata düşer miydi? ben btc'de bekliyorum ya herro ya merro bu saatten sonra da sikimde değil açikcasi
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
March 18, 2018, 03:57:49 PM

Sene başında 1000 dolardan aldığımız için beni germeyen olay

Bunun dışında bitcoin hakkında hiçbir şey bilmeden sadece haberlerden duyduğunuz için 20 bin dolardan bitcoin satın almasaydınız şu an bizde sizin yüzünüzden bu düşüşü yaşamazdık. Balinalar yeni kullanıcıların çok bilinçsiz ve panik satışı yapmaya uygun olduğunun farkındaydı. Eğer gerçekten ihtiyacınız yoksa zararına satış yapmayın, sizin zararına sattığınız her bitcoin onların cebine giriyor. Bu iş artık inat meselesi.
Göklere çıkaran da, diplere indirin de yeni ve bilinçsiz kullanıcılar. Yani 20k olması iyiydi de 8k olunca mı suçlu oldular? Muhtemelen onlar piyasaya hiç giriş yapmasaydı tepe noktası taş çatlasın 10k olacaktı. Değişen bir şey yok yani. Onlar yüzünden yükseldi, onlar yüzünden düştü. Burada "sizin yüzünüzden" şeklinde ithamda bulunmak yanlış bana göre. Ha ben de %50 zarardayım fakat BTC 20k da olsa, 5k da olsa ben yine alacaktım çünkü günlük al-sat yapıyorum ben.

Evet öyle oldu, mümkünse televizyondan görüpte kimse bitcoin satın almasın çünkü bitcoin 20k'dan 19'ya dustuğunde yandik bittik kul olduk diyenler yuzunden merit geldi zaten.. böyle devamli aglak davranan bi tayfa, fiyati buraya kadar çekti ağlaya ağlaya, millet biraz sağlam dursa bu fiyata düşer miydi? ben btc'de bekliyorum ya herro ya merro bu saatten sonra da sikimde değil açikcasi

Hocam bence forumdaki insanlar ağlıyor diye fiyat düşmüyor.Milyarlarca dolar hacim var artık bitcoinde bu tarz yorumlardan dolayı bukadar yüksek düşüşler yaşanmaz.Umarım btc kısa zamanda tekrar kendi zirve noktasını yakalar.
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
March 18, 2018, 04:29:17 PM

btc yi şişiren japonya idi
şu an sikende japonya

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
March 18, 2018, 04:32:12 PM

şu an sikende japonya

Yarın bu tam olarak görebilirim. G20 de ne tepki vereceğini japonyanın .

triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 18, 2018, 04:33:55 PM

panik satışları devam etmesinden ötürü btc nin yüksek hedefler yerine yeni dipler tahmin ediliyor. dip dediğimiz daha önce görmediği rakamlar değil orası ayrı. herkes bir konuyu merak ediyor. "dip nerede ve nereden döner, yükselir gider." dün ile bugün arasında ethere bakıldığından 100 doların üzerinde fark var ve bitcoin hepsini etkiliyor.

mtahanci48
Full Member

Merit: 154

View Profile
March 19, 2018, 01:53:26 PM

btc çökecekse eğer bu 100k-300k aralığında olacak, henüz buralara gelinmedi. ayrıca olası bir savaş durumunda insanların servetlerini  flashbellek boyutunda cüzdan içinde taşıyabileceği bir teknolojiden söz ediyoruz, karamsar olmak için çok erken bir dönemindesiniz. bu da benim naçizane tahminim 2020ye kadar 100k'yı geçecek. tamamen devrim niteliği taşımasından ve doların güç kaybetmesinden hareketle söylüyorum. birimiz yanılacak elbette
tranqella
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 04:44:52 PM

Al satçılar için bulunmaz nimet bu volalite. Oyuncu sayısı arttıkca hacim de artacaktır. Btc sayısının maksimum nereye cıkacağı belli. Burada borsa hacimleri önem arzetmekte kanaatimce.
hsyncl
Member
**

View Profile WWW
March 19, 2018, 05:04:23 PM

kısa vadede 12k lar gelicek bence g20 nin de katkısıyla..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 19, 2018, 06:53:50 PM

şu an sikende japonya

Yarın bu tam olarak görebilirim. G20 de ne tepki vereceğini japonyanın .

Hocam yanlış anlaşılma olmasın sadece merakımdan soruyorum acaba Türk değil misiniz ya da Türkçe'yi sonradan mı öğrendiniz? Her mesajınızda çok farklı bir yazım stili seziyorum sanki sonradan öğrenilmiş bir türkçe gibi, benimkisi tamamen merak. Ayrıca Japonya'nın bitcoin'e alternatif olarak ağırlıklı olarak kullandığı kriptopara ripple'dir, bence ripple bu piyasada fazla kabul görmez her zaman bitcoin öndedir.
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 19, 2018, 08:03:37 PM

G20 zirvesi önce çok karamsar hava vardı 3k lara kadar düşecek deniyordu. Bugün gelen olumlu haberle tekrar yukarı dönüş başladı. Tahminimce bu ay 10 bin doların üstünde biter gibi.
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 19, 2018, 11:01:52 PM

bence fazla kötümser bir senaryo ben bitcoinin kendi rekorunu tekrardan kıracağını düşünüyorum hatta bu tahmin edilenden daha kısa süre de olabilir

kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
March 19, 2018, 11:05:00 PM

çıkış yaparken kolay kolay kimse bu şekilde düşünmüyordu fakat fiyatlar taban olunca karamsar senaryolar ortaya çıktı her piyasa gibi bu piyasada da inişler çıkışlar olacak kabul etmek lazım
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 20, 2018, 12:36:06 PM

İzleyenler farketmiştir, daha geçen hafta Jet Sosyete'de Talip "Bitcoin işine gireceğim" dedi, şunu demek istiyorum; bizler neredeyse 7x24 kriptoda olduğumuz için bazen herkes bu piyasayı biliyor zannediyoruz, halbuki baştan beri kripto ekosisteminde çok aktif olan birkaç ülke dışında tüm dünyada kripto YATIRIM ARACI OLARAK ya hiç bilinmiyor, ya da çok az biliniyor. Ancak bununla birlikte, (dönem dönem değil, kümülatif bakarsak) neredeyse logaritmik artan bir geliş var. Bu saatten sonra bitcoinin XXXX fiyatını bir daha kolay kolay yakalayamayacağını söylemek pek akılcı bir yaklaşım değil bana göre. Kripto camiasına para aktıkça ve realitede bu piyasanın "fiat" birimi bitcoin oldukça değerinin yükselmesini büyük felaketler dışında hiçbir şey engelleyemez, "fiat" birimi olma durumu sona ererse de değeri düşmez çünkü bu sefer de yastık altı yatırım aracı olarak yükselmeye devam eder.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 20, 2018, 01:16:19 PM

Bu tarz yorumları her dönemde gördük. Yanlış düşünüyorsunuz demiyorum. Çok doğru bir tespit de olabilir. Ama olmayabilir de...

Ortada bildiğimiz tek bir şey var. Kripto emtea denemeleri, Bitcoin ve blockchain teknolojileri 2000'li yılların başından itibaren bir çok yeniliğe gebe olduğumuzu gösterdi. Yaptığımız bazı şeylerin doğru bazı şeylerin ise yanlış olduğunu ortaya koydu ve yanlışları düzeltebilmek için bir çözüm önerdi.

Benim bu teknolojiyle karşılaştığımdan beri söylediğim tek bir şey var.

Öyle ya da böyle, işin sonunun ne olacağının bir önemi olmaksızın, bu dönemde yaşayıp, olanlara şahit olup, bu teknolojiye burun kıvırmak ve içinde yer almamak tam bir aptallıktır.

Blockchain teknolojisi bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz bir çok teknolojik yeniliği hayatımıza entegre edebilir, bu teknolojiyi reddetmek sizin de dediğiniz gibi resmen aptallıktır. Ama blockchain'i BTC ile bir tutmak da pek akıl karı iş değildir. Ben sadece BTC'nin dominantlığını hızlıca kaybettiğini ve daha da kaybedeceğini tahmini olarak belirttim. Yarın hiç bilmediğimiz bir proje çıkıp bütün otoriteleri yerle bir edebilir ama BENCE bunu yapan BTC olmayacak.
çok güzel yorumlar yapılıyor bu forumda gerçekten o yüzden bu forumu seviyorum. her bi yorumda farklı bakış açıları farklı düşünceler yakalayabiliyorsun.

alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
March 20, 2018, 02:34:19 PM

Cok akıllısn maşallah 10 k yı görmez daha Cheesy  bır aya kadar görursun sonra 15 k yı gormez dersın daha Cheesy
earmark
Member
**

Activity: 196

View Profile
March 20, 2018, 03:08:35 PM

Zamanın da Bitcoine yatırım yapanlar kısa vadeli yapmadılar bunu. Uzun vadeye yaydılar beklentilerini ve kazandılar. Ama şimdi Bitcoin çok fazla üne kavuştu ve 2017 nin sonunda olduğu noktaya geldiğinde herkes kısa vadeli kazançlar peşine düştü. Düşükten alalım yükselince satarız kafasına girdiler. Yaklaşım doğru ama iş işten geçince alım yapmak bu gibi sonuçlar doğuruyor. Şimdi herksin gözü Bitcoinin üzerinde ve sürekli piyasada karşıt yorumlara maruz bırakıyor ülkeler Bitcoini. Bu da etkiliyor tabiki. Sürekli düşüp azar azar yükseliyor. Zaman ilerledikçe ve devletler kendilerine yeni bir meşgale bulana kadar bu böyle sürer. Ama illaki yükselecek.
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
March 20, 2018, 04:43:41 PM

istiyoruz ki btc sürekli yükselişte olsun, böyle bir dünya yok maalesef. Bu piyasanın içinde olanlar bu sürecin yaşanacağını biliyorlar ve ona göre hareket ediyorlar. Yükseliş dönemi hazirandan önce gelmeyecek geçmiş dönem grafiklerine bakarsanız görürsünüz. Hazirana kadar 10 k seviyelerinde dolaşır yazın sonunda 30k olur btc Cheesy
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
March 20, 2018, 07:47:35 PM

20 binlerden 6 bin dolar rakamına kadar düştü piyasa ve sonrasında 12 bin dolar seviyeleri test edildi ama oradan da 7 bin seviyelerine döndü özellikle G20 zirvesi beklendi ve oradan iyi haber gelince 8 bin seviyeleri aşıldı. Artık taban 8 bin dolar seviyesidir. Hazirana kadar 12 bin dolar civarında dolaşacaktır btc.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: