Bitcoin Forum
May 13, 2024, 06:40:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ICO incelemeleri  (Read 295 times)
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
March 19, 2018, 07:38:18 PM

Güzel bir başlık olmuş. Paylaşımlarda çok faydalı olacaktır. Herkesin zamanınve fırsatı olamıyor araştırmaya. Araştıran arkadaşlar paylaşırsa diğerleride faydalanır.

1715625642
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715625642
Reply with quote  #2

1715625642
Report to moderator
1715625642
Hero Member
*

Ignore
1715625642
Reply with quote  #2

1715625642
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715625642
Hero Member
*

Ignore
1715625642
Reply with quote  #2

1715625642
Report to moderator
1715625642
Hero Member
*

Ignore
1715625642
Reply with quote  #2

1715625642
Report to moderator
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 10:09:44 PM

altın oran mantığına benim de kafam çok takılıyor, acaba kripto paralarla da böyle bir şey yapıp, altın üzerine bir filtreleme söz konusu olabilir mi ?
zybk70btc (OP)
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
March 20, 2018, 02:34:26 PM
Last edit: March 20, 2018, 09:27:58 PM by zybk70btc

ICO DEĞERLENDİRME İÇİN 10 ANAHTAR! GENÇ BİR BLOCKCHAİN GELİŞTİRİCİSİNİN TAVSİYELERİ
Kripto web sitelerini dolaşırken bu yazıya rastladım ve çok beğendim. İyi bir ico seçiminde dikkat edilecek pek bilinmeyen teknik detaylar içeren güzel bir bilgilendirme yazısı. Michiel Mulders’tan alıntı olup, kendi yorumlarımla destekledim. Umarım hoşunuza gider…

ICO'lar yüksek risk içeren fonlama metodları olup,kaybetmeyi göze alamayacağınız hiçbir şeye yatırım yapmayın. Kanuni düzenleme eksikliğinden dolayı kayıplarınızı alamayacağınızı akılda bulundurun.
1-Takım içeriği: Takım üyelerine, özellikle geliştirme ve danışma kurulu üyelerine göz atın ve yaptıkları işle ilgili geçmiş iş deneyimlerini, hangi proje ve icolarda yeraldıklarını inceleyin. Özellikle danışma kurulunda ünlü isimler olup olmadığına bakın.
2-Bitcointalk.org Thread: Başlatılan yeni bir proje (ANN) thread’de duyurulur. Mesajlara göz atın ve proje ekibi tarafından yanıtlanıp yanıtlanmadığına dikkat edin, bu platformda merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin. Bitcointalk konu üzerinde ctrl+f ile “scam”, “con” ve “MLM” gibi kelimeleri aratın. Deneyimli yazarların görüşlerine önem verin.
Scam=aldatmaca, mlm=pazarlama ve con=kandırmaca  
3-Proje aşamaları ve girişim sermayesi: Projenin ilk aşamalarda girişim sermayesi almış mı?, işlevselliği sınırlı olsa da ortaya koyduğu bir ürün var mı?, bir beta versiyonu mevcut mu?
Proje web sitesinde, projeye daha ilk aşamalarda girişim sermayesi koyanlar arasında “Blockchain Capital” ve “Fenbushi” gibi iyi bilinen kripto yatırım şirketleri mevcut mu?
*** www.blockchaincapital.com ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in sahip olduğu www.fenbushi.vc/index_en.html .
4-Topluluk ve Medya: Bütün yatırımcılar için public Slack gibi bir topluluk tarafından desteklenen açık bir topluluğa sahip olmak önemlidir. Açıklık, Github kodu olarak güven kazanmaktır.
Ayrıca Reddit, Twitter ve Facebook gibi kaynaklarda projeyle ilgili güncellemelere göz atın. Özellikle bounty için postalananların dışında kalan mesajları okuyun.
5-Token ve Blockchain ihtiyacı: Projenin gerçekleştirilmesi için neden token ve blockchain kullanımına ihtiyaç duyuluyor. Bitcoin ve ethereum gibi kriptolarla neden gerçekleştirilemiyor? Bu soruların cevabını vermelidir.
6-Açık-Sert kapak durumu: Açık kapaklarda gereğinden fazla finansman girişi olacağından, dolaşımda çok fazla token olacak ve talebi az olacaktır. Değer kaybı yaşanması yüksek olasılıktır.
7-Token dağılımı: İyi bir proje, token dağıtımını yol haritasına bağlayacaktır. Çünkü projenin her aşaması belirli bir miktar finansmanını gerektiriyor. Bu yüzden daha projenin başında token dağıtım politikasının belirlenmiş olması gerekiyor. Token dağılımında, proje sahiplerinin aldıkları paylara bakın, projenin geliştirilmesine mi yoksa kendilerine mi daha çok kaynak aktarmışlar?
8-Whitepaper değerlendirmesi: İyi bir projenin whitepaper sahibi olması, iyi bir yatırımcının da bunu okuması gerekiyor,Beyaz kağıdı okuyunca şu sorulara cevap vermelidir. Bunlar:
-Bu proje dünyamıza yeni olarak ne değer katıyor?
-Ben neye yatırım yapıyorum?
9- Kod kalitesi-Github’la tanışın: Bir geliştiricinin kalitesi, kodlarının bir kısmı analiz edilerek anlaşılabilir. Bu konuda teknik olmasanız bile, kalitenin tutarlılığına bakarak kalitesini değerlendirmek mümkündür. Bir başka iyi gösterge, geliştiriciler tarafından yapılan uygun yorumlardır. Dağınık geliştiricilerden kaçının. Bir kod parçası bir geliştiricinin tutumunu yansıtır.
Kripto projeleri açık kaynak koduna sahip olma eğilimindedir. Bu, proje topluluğunun güvenini yaratır, geliştiricilerin topluluktan öneriler veya geliştirmeler yapmasını teşvik eder.
Github koduyla alakalı olarak, teknik olarak verilebilecek en önemli bilgi ise; bir fonksiyonun uzunluğu başka bir göstergedir. 50'den fazla satır kod içeren bir işlev kırmızı bayrak almış olmalıdır. Modülerlik önemlidir ve kodu daha okunabilir ve sürdürülebilir kılar.
***Kırmızı bayrak, bir github kültürü olup,  herhangi bir kişinin bir şirketin problemini açıkça ve yüksek sesle konuşabileceği anlamına gelir.
Açık kaynak bir proje, taahhüt kayıtlarına bakma fırsatı sunar. Bir taahhüt, kod parçasını Github kod deposuna itmek için geliştirici argümanıdır. Github’ta “commits” yazan kısma tıklandığında tüm yorumlar görülür ve yapılan değişiklikler araştırılabilir. Yine “insights ” sekmesi   geliştiricilerin etkinliğinin daha genel bir özetini sunar. Bu sekme, günlük işlem tutarını gösteren bir grafik gösterir. Grafiğin altında, her geliştiricinin etkinliğini ayrı ayrı görebilirsiniz. Bu bilgi geliştirme ekibini araştırmak için anahtardır.
10- Uzun lafın kısası: ICO'lar daha fazla 'ana akım' haline gelecek ve fonların artırılması için bir yöntem olacaktır. Seçim yapılacak çok sayıda proje olacak, dolayısıyla bu projeleri değerlendirmek daha da zorlaşacak.
Bir yatırım kararı vermeden önce mümkün olduğunca fazla bilgiyi araştırmak ve okumak ve olumlu ve olumsuz tüm önemli yönleri yazmak önemlidir.
Kaynak: https://cryptopotato.com/10-keys-evaluating-initial-coin-offering-ico-investments/
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 20, 2018, 02:40:12 PM

Mesela ben Invacio icosuna girmeyi düşünüyordum. Bu yazıyı okuduktan sonra fikrim değişti. Çünkü Bitcointalk ANN de bir soru sordum hala cevap yok

Invacio is giving a c-class share to 100 coins in this airdrop? How much is the share value, and this share can be sell? thanks
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 20, 2018, 03:22:28 PM

altın oran mantığına benim de kafam çok takılıyor, acaba kripto paralarla da böyle bir şey yapıp, altın üzerine bir filtreleme söz konusu olabilir mi ?

İlginç bir fikir, altın ticaretiyle ilgili bir blockchain görmüştüm sna hatırlamıyorum şu anda
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
March 22, 2018, 01:22:53 PM

Hadi ustalar artık yaptığınız incelemeri ve yorumlarınızı bizimle paylaşında, çöp icolarla vakit kaybetmesek. Biraz at yarışı örneği gibi olacak ama hani şu proje çok tutacak diye duydum falan şeklinde değil de daha çok nedenleriyle birlikte aydınlatın bizleri. Smiley
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 22, 2018, 02:06:29 PM

ICO arayışında olan birçok kullanıcı var ve gerekli bilgileri almakta kimi zaman zorlanıyoruz. O açıdan güzel bir başlık olmuş, tecrübeli üyeler yardımcı olabilirler.

zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 24, 2018, 04:47:45 AM

UBCOİN

Ubcoin Marketplace - Ubank için bir sonraki adım, Doğu Avrupa'da lider mobil ödeme uygulaması. Şimdi Ethereum blockchain, borsada işlem gören UBC cryptocurrency ve cryptocurrency için mal satın almak ve satmak için eşler arası akıllı sözleşmeler ile, Ubcoin Market, yeni bir özellik olarak Ubank uygulamasının bir parçası olacak.

Ülke:Rusya

10 Anahtara göre değerlendirme

*Takım üyelerinin backroundları iyi   Smiley
* Bitcointalkta duyurusu var, sorulara cevap verilmiş, CCAM diyen yok  Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3109856.msg32135268#msg32135268
*Şirketin önceden geliştirdiği bir ubank uygulaması var ve dünya çapında 5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var. Runa capital den girişim sermayesi almış
Samsung ve Fly ile stratejik ortak.  Smiley  Shocked
* Sosyal medyası iyi 18.000 den fazla  telegram, 16.000 den fazla twitter kullanıcısı var  Smiley
*Token ve blockchain ihtiyacı net  Smiley
*Hard cap var  ve Buyback-burn programı mevcut   Smiley
*Token dağıtım politikası mevcut ve mantıklı  Smiley
*Whitepaper mevcut, benzer bir çok proje var. Ubank aplikasyonundan dolayı acemi kullanıcılar bile rahatlıkla işlem yapabilecek  Embarrassed
*github var, kod sayısı 50 den az
*artıları eksilerinden fazla

20 $ kadar token kazanabileceğiniz bir airdrop proramı
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfwNXoZ6Vc1RlfTERX_mjgEdv40KaxCzKTNcUa0bX9Lyn6f5g/viewform

ile bounty programı https://bitcointalk.org/index.php?topic=3154265.0      mevcut.

JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 27, 2018, 11:43:23 PM

Yeni konu başlığı hayırlı olsun diyerek merakla ico incelemelerini bekliyorum. Normalde icobench üzerinden takip ediyorum ama buradaki uzmanlarında görüşleri önemli tabi ki. Benim sorum şu olacak;

Ico değerlendirmelerinde yüksek puan almak ve ilgi çekici projelerin olması o projenin coinlerini değerli kılar mı?  

Bu her zaman mümkün olmuyor. Fikir çok iyi, ekip çok iyi ama tanıtım zayıfsa sonuç alınamıyor. Türk yatırımcılarda icolara daha çok yabancı yayınlara odaklı olarak giriyorlar. Sonuçta ico değerlendirmelerinin ticari bir yönü de var, birinin ak dediğine öbürü gri diyebiliyor. Benim fikrimi sorarsınız, hangi ico değerlidir diye:
1- Ekibindeki isimlerden Bitcoin-Ethereum projelerinde yer almış birileri varsa,
2- Genelde offshore, vergi cenneti yerlere kayıtlılar. Ama yüksek teknoloji kullanan Amerika, Japonya, İngiltere, Kore ve Almanya kökenli icoların daha ciddi olduğunu düşünürüm,
3-Dağıtılan miktar az ise,
4-Çok yenilikçi bir yaklaşım getiriyorsa,
5-Etki ettiği odak sektörü ve yaygınlaşma etkisi varsa,

Ve tabi ki büyük borsalarda (Binance vb) işlem görecekse

bu icoları kaçırmamaya çalışırım. İyi dilekleriniz için teşekkürler, Arkadaşların katkısıyla inşallah daha güzel işleyen bir topik haline gelecektir.

İcolar da, kısa süreli yükseliş için medya & tanıtım çok çok önem arz etmekte. Karşılaştığım ve çok güzel diye değerlendirdiğim&değerlendirilen icoların istediği gibi satış yapamamasının genel de sebebi bu olmakta.

Bir de her ne olursa olsun, yanında Binance ismi geçiyor ise o muhakkak değer kazanıyor. Daha sonra düşer, yükselir bilemem. Ama ilk başta muhakkak yükseliyor.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
March 27, 2018, 11:49:41 PM

ben son zamanlarda effect ICO sunu beğeniyorum, bence bakmak lazım, mechanical turk yapacaklar amazon gibi, değişik bir proje olacak, white paper ı okumakta fayda görüyorum
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
March 28, 2018, 12:21:46 AM

İncelemeleri ilk konunun altında yapsanda aramasak hangileri yeni hangis sayfada yeni ico incelemesi var diye git ilkyorumunu editle tarih yaz zorlanmayalım aramakla
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
March 28, 2018, 07:27:48 AM

İcolara şu an ki pozisyonda girilmesi bence biraz riskli çoğu kampanyanın ico fiyatından alış yapanlar minumum %50 zararda  maximumu siz kafanızdan söyleyin artık. Ne söyleseniz tutar yani.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: