Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:20:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bence çoğu ico Scam  (Read 658 times)
suram (OP)
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
March 18, 2018, 08:52:34 AM

Milyonlarca dolar para yatırılıyor sanki millet şirkete ortak oluyorum zannediyor aslında aldığı neredeyse hiçbir işe yaramayan sadece para toplamak için oluşturulmuş token.

Büyük projelerin çoğu böyle örneğin 0x, fee hikaye isteyen 0x kullanmayabiliyor, governance diyorlar kimse sadece 0x'in gidişatını belirlemek için o kadar para vermez.

Bir adam ico'lar tarihin en büyük dolandırıcılığı diyordu haklı galiba.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
frarslan
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 18, 2018, 11:07:50 AM

Son çıkan pek çok proje bence de kandırmacan başka bir şey değil. Nasıl olsa takip edeni yok. Resmi yaptırımı yok. Millet yüklendi coinlere.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 18, 2018, 11:17:12 AM

Bravo hocam cok gizli bilgilere ulasmissin ve buyuk resmi gormussun. Madem oyle alma hicbir coin..

Var arkadaslar para toplamak icin yapilmis projeler var ama her dususte gelen boyle adamlara inanmayin.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
March 18, 2018, 11:19:01 AM

Çoğu ico diyeceğinize gerçekten SCAM olanları bulup burda konu açsanız, bu forum gerçekten güzel yer olacak.

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
March 18, 2018, 11:43:32 AM

Bir sitede geçen seneki icoların %90 ının başarısız olduğu yazıyordu. Yani icolarin çoğu hayal satıyor.

mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
March 18, 2018, 12:13:04 PM

Whitepaper'ını okuyum derim dostum, whitepaper okudukça hepsinin birbirine benzediğini anlayacaksınız ama whitepaper'ı gerçekten benzersiz ve dahice olanlara yatırım yapın derim
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
March 18, 2018, 12:45:12 PM

Herkes para toplamak için fon oluşturabilir, önemli olan onların ico başlatması değil ico'lara yatırım yapan insanların icoları doğru seçememesi. Yani kaliteli icolar insanlara güzel paralar kazandırabiliyor.

batux
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
March 18, 2018, 12:46:26 PM

Scam'lerin çok olduğu bir gerçek ama yüzde kaçı scam sorusu tam net değil gibi. Scam olarak tutan işlerde var. altcoin'lerin %90 çökecek fikri bana da doğru geliyor.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
March 18, 2018, 12:47:52 PM

ICO dediğin şey crowdfunding zaten. Sen projeye yatırım yaparak bir nevi ortak oluyorsun karşılığında sana hisse yerine token olarak pay veriyor. Buradaki problem regülasyon olmadığı için her isteyen ICO yapabiliyor. Yatırımcı dersine çalışmamışsa scam projelere parasını kaptırıyor.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
March 18, 2018, 12:53:10 PM

Kesinlikle katılıyorum. Seçimleri doğru yapmak lazım. Kandırıkçılar çok fazla, doğru düzgün araştırmak gerekiyor.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 18, 2018, 12:59:19 PM

ICOlar aslında scam değil real sektörlerle bağlantılı düşünün sonuçta bunlar da gerçek sektörlere benzeyecek. Mesela a dönercisi ve b dönercisi sen a dan yersin ben b den yerim. Kriptodan örnek verelim. Sen monetha kullanırsın ben utrust kullanırım gibi. Sen tokenini ethereumda basarsın ben neoda basarım. Çeşitlilik ve rekabet her zaman iyidir. Scam ico yok mu dersen tabi ki var sadece para toplamaya çalışan. E onları da sen ayırt etmek zorundasın paranın çöpe gitmesini istemiyorsan.

boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
March 18, 2018, 01:57:28 PM

Birçoğunun scam çöp olduğu konusunda hemfikirim ama arada iş yapacak potansiyeli olanlarıda es geçmemek gerekiyor an itibariyle 1564 tane borsalarda işlem gören coin var.bunn en az 3te 2si çöptür bana göre.adı sanı duyulmamış ne işe yaradığı belli olmayan sırf birileri pump/dump yapabilsin diye piyasaya sürülmüş coinler.önümüzdeki senelerde birçoğunun nasıl delist olup piyasaadan silindiğini hep beraber göreceğiz
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 18, 2018, 01:59:18 PM

Birçoğunun scam çöp olduğu konusunda hemfikirim ama arada iş yapacak potansiyeli olanlarıda es geçmemek gerekiyor an itibariyle 1564 tane borsalarda işlem gören coin var.bunn en az 3te 2si çöptür bana göre.adı sanı duyulmamış ne işe yaradığı belli olmayan sırf birileri pump/dump yapabilsin diye piyasaya sürülmüş coinler.önümüzdeki senelerde birçoğunun nasıl delist olup piyasaadan silindiğini hep beraber göreceğiz
Hocam aslında ondan daha fazladır muhtemelen. Coinmarketcap her coini listeleyemiyor neden bilmiyorum. Borsaya girdikten sonra coinmarketcape 1 hafta sonra giren de var mesela. APIlarla alakalı sanırım. Piyasada delist olması gereken o kadar coin var ki hiçbir işe yaramayan pumplanıp insanları silkelemeye yarayacak.

mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
March 18, 2018, 02:09:48 PM

Çoğu ico scam veya başarısız o bir gerçek zaten, bir elin parmakları kadar düzgün proje ya çıkıyor ya çıkmıyor bir iki aylık bir sürede, onlar da sonrasında başarılı olcak mı orası da muallak, icolardan uzak duruyorum genelde oyüzden.
RastaBaba
Member
**

Activity: 126

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 18, 2018, 02:19:56 PM

Bundan dolayı zaten icolara katılmadan önce detaylı bir araştırma yapmak gerekiyor.Neredeyse her gün yeni bir ico çıkıyor arkadaşlar bunların zaten bir çoğu doğru olsaydı bitcoin ve kripto paralar şuan uçmuş bir vaziyette olurdu.

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
March 18, 2018, 02:20:42 PM

neyin ne olduğunu pek bilemeyiz hocam ama projelere göre ekibe göre daha önce yaptıkları işlere göre değerlendirirsen ancak bir fikir sahibi olabiliriz ya da projeye katılıp zarar etmeyeceğimiz bir şekilde ancak anlayabiliriz
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 18, 2018, 02:39:39 PM

Tüm herkes için aynı şeyi söyleyememek ile birlikte bunu genel anlamıyla biliyoruz ki bir ortamda çok fazla para dönmeye başladığında eninde sonunda dolandırıcılar bu işlere el atacaktır. Ico larda da olay bundan ibaret, hepsi için scam diyemeyiz ama scam projeler artmaya başladı çünkü insanlar çiftlinkbankda ki gibi kolay yoldan para kazanma derdinde sonuç olarak da zarar etmektedirler. O yüzden en önemli nokta yatırım yapacağınız projeyi başından sonundan takip edip artılarını eksilerini berlirlemek olacaktır.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 18, 2018, 02:40:41 PM

Yani icolar scamsa altcoinlerde scam çünkü %99 u icolardan gelme. Eeee bu kadar scam olan yerde bitcoinde scam de çık işin içinden o zaman niye burdasın ?  Madem bu kadar akıllısın kaç kurtar kendini.
acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
March 18, 2018, 05:27:38 PM

Son yoruma güldüm baya:) Biraz da olsa haklılık payı var arkadaşın, aslında scam değil başarısız diyebiliriz. Sonuçta adamlar başarmaya çalışıyor alıp paraları kaçmıyorlar, kaçsalar scam dersin. Fakat çoğu başarısız oluyor o konuya katılıyorum.
Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
March 18, 2018, 05:32:15 PM

yanlış düşünce bence ama illa ki aralarında scamlar çıkıyor hele ki yerli olanları hatırladığımızda bu doğrulaıyor ama genellemek yanlış çok güzel projeler çıkıyor sonuçta
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: