Bitcoin Forum
April 28, 2024, 07:49:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Stabil rig…  (Read 344 times)
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
March 21, 2018, 01:59:54 PM

Stabil çalıştıgını iddia eddiğimiz rigimiz elektrik kesintisi haricinde en fazla kaç gün hiç kapanmadan çalıştı acaba?  11 ay dır en fazla kapanmadan gün geciren 5 rigim 20 günden bir gün fazla kapanmadan geçiremedi mesela benimkiler ya sizinkiler?  Ve bu konuda en önemli gördüğünüz ve yaptığınızda daha stabil oluyor dediginiz sey nedir merak ediyorum? 

2 aydan fazla durmadan çalışan sistemlerim var.
ama 6 ay düzenli çalışıp  da kablolarını yakanlar da var.
1714290580
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714290580
Reply with quote  #2

1714290580
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
BtcBlack
Member
**

Activity: 295
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 02:11:33 PM

Dağ başında yaşayınca elektrik kesintileri bitmek bilmiyor haliyle. 3-5 günde bir yaşanıyor bu durum maalesef. Düzgün bir yerde yaşasak sağlıklı bir yorum yapabilirdik belki Cheesy
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
March 21, 2018, 02:49:09 PM

Dağ başında yaşayınca elektrik kesintileri bitmek bilmiyor haliyle. 3-5 günde bir yaşanıyor bu durum maalesef. Düzgün bir yerde yaşasak sağlıklı bir yorum yapabilirdik belki Cheesy

Neresi kanka tuncelimi hakkarimi  Grin
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
March 21, 2018, 02:49:52 PM

Bedava elektrik diyorsun  Grin
BtcBlack
Member
**

Activity: 295
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 03:02:34 PM

Sürgün yeri olarak sadece oraları görmeyin Cheesy Gelişmiş olarak bilinen Ege'yi şöyle bir dolaşmanızı öneririm. Buralarda insan yaşamaz kardeşim diyeceğiniz öyle çok yer var ki Wink Çocuk gecenin bir vakti hastalansa 40 KM yol yapacaksın ki hastaneye ulaşasın. Sağlık ocağıymış vs. hak getire. Gerçi alıştık artık bu duruma. Mutluyuz sakinlikten Grin
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 22, 2018, 12:09:36 PM

Elektrik kesilmediği sürece riglerimde kapanma olmuyor gayet stabiller çok şükür.

Overclock ayarlarını düşük tuttum.

Coreclock 1100 Memory 2050 -96 Mv Kartlar 29,8 Mh ile kazım yapıyorlar.

Hatta riglerin birinde Gpular farklı. Sapphire, Asus, Gigabyte 570 ve 580 ne ararsan var Smiley

Bitcoin / Ethereum / Monero
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 22, 2018, 03:18:14 PM

Elektrik kesilmediği sürece riglerimde kapanma olmuyor gayet stabiller çok şükür.

Hatta riglerin birinde Gpular farklı. Sapphire, Asus, Gigabyte 570 ve 580 ne ararsan var Smiley

Bunu yazdıktan bir süre sonra bir GPU nun fanı cortladı  Cheesy

Neyse ki halletim yazarken de aklıma geldi zorla nazar değdircen yazma diye Smiley

Bu arada arkadaşlar Gigabyte ekran kartlarının fanları aşırı kalitesiz malesef buraya da dipnot düşelim.

Fiyat olarak uygun olabiliyor bazen diğerlerinden ama bu 3. fan arızası.(3 farklı kart)

Riglerim de ki GPU ların %80 i gigabyte...

Sapphire bu konuda en iyisi.

Bitcoin / Ethereum / Monero
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
March 22, 2018, 05:05:39 PM

Neyse ki halletim yazarken de aklıma geldi zorla nazar değdircen yazma diye Smiley

Bu arada arkadaşlar Gigabyte ekran kartlarının fanları aşırı kalitesiz malesef buraya da dipnot düşelim.

Fiyat olarak uygun olabiliyor bazen diğerlerinden ama bu 3. fan arızası.(3 farklı kart)

Şahsen sapphire ve msı e.kartı fanlarının hiçbirinde problem yaşamadım lakin asus strix ciddi derecede problem..
Rhego
Sr. Member

View Profile
March 24, 2018, 01:52:13 PM

Şahsen sapphire ve msı e.kartı fanlarının hiçbirinde problem yaşamadım lakin asus strix ciddi derecede problem..

Asus MSI Gigolayt aorus Xfx var bendede bidaha asus almaya tövbeliyim elimdeki en dandik kartlar onlar cıktı. sürekli sıkıntı sürekli hata ve diger markalara göre daha yüksek ısı.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247
Merit: 0

View Profile
March 28, 2018, 10:16:23 PM

Etc kazmaya yeni başlayacagım için yaklaşık 8 gün önce en stabil haline getirip test riginde test ettim. Ve diğer riglere uyguladım.
Claymore amcanın son sürümü gayet stabil. Stale share 0 büyük başarı benim gözümde stale share olayı.. 174 saattir böyle gittiyse 1740 saat daha gider Smiley
https://s18.postimg.org/9jor4h0mx/testrig7.jpg
https://i.hizliresim.com/lOG03E.jpg
Rhego
Sr. Member

View Profile
March 29, 2018, 12:30:23 PM

ETC mining için suan zorluk cok yukarı seviyede diffuculty bomb halen aktif edilmedi bu fiyattan gidebilecegi max. yer 40 45$ olur ki günlük cikardıgın jetonla kazanç getirmez bence etc suanki zorluk seviyesinde güzel bir secim degil.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
March 29, 2018, 02:11:01 PM

ETC mining için suan zorluk cok yukarı seviyede diffuculty bomb halen aktif edilmedi bu fiyattan gidebilecegi max. yer 40 45$ olur ki günlük cikardıgın jetonla kazanç getirmez bence etc suanki zorluk seviyesinde güzel bir secim degil.
Saçmalamışsın Hocam ETH den daha karlı şuan ETC. Bilmiyorum siz nasıl hesaplıyor hangi borsada nasıl değerlendiriyor ne yapıyorsunuz ama şuan ETC daha karlı bende.
Rhego
Sr. Member

View Profile
March 29, 2018, 03:01:31 PM

Saçmalayacak bir durum yok https://www.coinwarz.com/difficulty-charts/ethereum-classic-difficulty-chart 3 aylık kartı incelersen 40 gün içinde %60 zorlugun arttıgını görebilirsin. Ha ben bu grafigi anlamıyorum biraz türkce konus dersen.

Bundan 40 önce 100 mh/s ile ETC kazmak istediginde sana misal olarak günde 1 ETC birakiyordu.

Ama son 40 gündür zorluk bir anda tavan yaptıgından sen sadece 0,4 ETC aliyorsun

Aynı zaman aralıgında ETC nin market fiyati 42$ dan 15$ a kadar düşmüş. Eğer bu zaman aralıgında Fiyat + Zorluk aynı oranda düşüş gösterseydi sen suan aynı tesisat ile 1 ETC degil 1,6 ETC kazardın ve ilerki günlerde eğer yükselis olsaydı elinde daha cok ETC jetonun olurdu.

Umarım anlatabilmişimdir.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
March 29, 2018, 05:10:00 PM

Saçmalayacak bir durum yok https://www.coinwarz.com/difficulty-charts/ethereum-classic-difficulty-chart 3 aylık kartı incelersen 40 gün içinde %60 zorlugun arttıgını görebilirsin. Ha ben bu grafigi anlamıyorum biraz türkce konus dersen.

Bundan 40 önce 100 mh/s ile ETC kazmak istediginde sana misal olarak günde 1 ETC birakiyordu.

Ama son 40 gündür zorluk bir anda tavan yaptıgından sen sadece 0,4 ETC aliyorsun

Aynı zaman aralıgında ETC nin market fiyati 42$ dan 15$ a kadar düşmüş. Eğer bu zaman aralıgında Fiyat + Zorluk aynı oranda düşüş gösterseydi sen suan aynı tesisat ile 1 ETC degil 1,6 ETC kazardın ve ilerki günlerde eğer yükselis olsaydı elinde daha cok ETC jetonun olurdu.

Hocam yine saçmalaşmışsın. Zira zorluk herşeyde artıyor zaten sen basit olarak şunu hesapla bakalım ETH kazmak mı ETC kazmak mı karlı?
Ben sana söyliyeyim 10 gündür hem etc hem eth kazdım 10 günden önce sadece eth kazıyordum. Son 10 gündür her zaman ETC daha karlı oldu ETH den
Oturup hesaplayabilirsin 200 mh/s ETH getirisi ile 200 mh/s ETC getirisini karşılaştırabilirsin, hatta isterseniz ben buradan direk hesabımın resmini de gösterebilirim 257 mh/s ETC kazım yaptığım rig ile aynı şekilde 257 mh/s ETH kazım yaptığım riglerimin usd bazında çektiğim getirisini.. Herzaman ETC 40 usd + önde getirdi en az.
ETH
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=257&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=1200&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=2
ETC
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/etc?HashingPower=257&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=1200&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=2
Dalgalı olmasına rağmen genelde ETC +40 usd sürekli önde riglerimden elde ettiğim kazancı görünce tamamaen etc ye geçtim bende 10 gündür fazla süreden beri..
Edit not: Bu arada bilmeyenler için söylüyorum ETC 5.9m blokta diff bomb olacak zorluk baya düşecek bilginizie kısa süreliğine tabi 6.1m bloka kadar diye duyruldu.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
March 30, 2018, 12:25:29 AM

Hocam yine saçmalaşmışsın. Zira zorluk herşeyde artıyor zaten sen basit olarak şunu hesapla bakalım ETH kazmak mı ETC kazmak mı karlı?
Ben sana söyliyeyim 10 gündür hem etc hem eth kazdım 10 günden önce sadece eth kazıyordum. Son 10 gündür her zaman ETC daha karlı oldu ETH den
Oturup hesaplayabilirsin 200 mh/s ETH getirisi ile 200 mh/s ETC getirisini karşılaştırabilirsin, hatta isterseniz ben buradan direk hesabımın resmini de gösterebilirim 257 mh/s ETC kazım yaptığım rig ile aynı şekilde 257 mh/s ETH kazım yaptığım riglerimin usd bazında çektiğim getirisini.. Herzaman ETC 40 usd + önde getirdi en az.
ETH
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=257&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=1200&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=2
ETC
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/etc?HashingPower=257&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=1200&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=2
Dalgalı olmasına rağmen genelde ETC +40 usd sürekli önde riglerimden elde ettiğim kazancı görünce tamamaen etc ye geçtim bende 10 gündür fazla süreden beri..
Edit not: Bu arada bilmeyenler için söylüyorum ETC 5.9m blokta diff bomb olacak zorluk baya düşecek bilginizie kısa süreliğine tabi 6.1m bloka kadar diye duyruldu.

Hocam bir çok yerde hesaplama yaptım.Sadece senin verdiğin sitede etc karlı görünmekte. Whattomine coinwarz vs yerlerde hep ethereum karlı.
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
March 30, 2018, 04:34:21 AM

Net bir süre hatırlamasamda sanırım 2-3 ay kadar elektrik kesilmedi ve bir kez bile uzaktan bağlanmadım en son kontrol ettikten hemen sonra internet kesildi Smiley
Beginner85
Newbie
*

View Profile
March 30, 2018, 08:16:39 AM

ETH
ETC

Hocam bir çok yerde hesaplama yaptım.Sadece senin verdiğin sitede etc karlı görünmekte. Whattomine coinwarz vs yerlerde hep ethereum karlı.
Hocam ne olacağı belli olmadığından dolayı 2 günde bir trade edip usd ye çeviriyorum. Gösterdiğim hesaplama siteleri akılda bir fikir amaçlı ki net olarak aynı şekilde kazançlı usd ye çevirdiğimde etc yi. ETH den daha fazla kazanıyorum ETC kazarak dediğim gibi hesabıma giren para için konuşuyorum sadece hesaplama stesi için değil.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: