Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:08:26 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in tahtını kaybetmesinin vakti geldi mi?  (Read 770 times)
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 22, 2018, 07:47:38 PM

Ethereumun yakın zamanda Bitcoini yakalayacığını düşünüyordum fakat düşen fee ile ayı piyasası makasın tekrar açılmasına neden oldu.

Bitcoin özel bir coin bu piyasa için Ethereum belki yakalar ama başka bir coinin geçmesini istemezdim.

Yakın zamana kadar Türk borsalarına Litecoin yolluyordum yüksek fee yüzünden ama normale dönmüş durumda şuan.

Bitcoin / Ethereum / Monero
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
March 22, 2018, 08:59:25 PM

Bu aralar bitcoine tahtını kaybettirme haberleri artmaya başladı. Özellikle eth nin onun yerini alacağı söyleniyor. Bunun olması imkansız çünkü bitcoin bu işin abisi o yoksa piyasada yok demektir. Onun yerini kimse alamayacak.

[/center]
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
March 22, 2018, 09:16:51 PM

İnsanlar bu piyasayı bitcoin sayesinde tanıdı ve bildi. Haberler de sohbet ortamlarında sosyal medyada kısacası her yerde bitcoin konuşuldu ve konuşulmaya devam ediyor. Onun tahtını kimse kolay kolay yıkamaz.
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 22, 2018, 09:20:15 PM

Neden bitcoin tahtını kaybetsin ki? Hepimiz bitcoin ile kripto para piyasasına girmedik mi? alt koinlerdeki değerlemeleri btc ye göre yapmıyor muyuz. Btc yerini korumaya devam edecktir.
wanhun
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
March 22, 2018, 09:30:34 PM

Eth cile btc nin tahtını kaybetmesi için dua edip duruyorlar ama nafile bitcoin bu alemin babası yani kralı onu öldürmeden tahtından edemezsiniz. Bu işler boş işler boşa hayal kurmayın.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
March 22, 2018, 09:31:36 PM

Asıl bitcoin'in yumruğu masaya koyacağı vakit geldi, lightning network her geçen gün daha da fazla aktifleşiyor dolayısıyla önümüzdeki dönemde çok daha stabil şekilde yükselen bir bitcoin ile karşı karşıya kalacağız.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
March 22, 2018, 09:37:19 PM

Bitcoin olmadan bu piyasa olmaz Bitcoin onca yıl bu piyasada işlem görmüş sıkıntılarla  karşı karşıya gelmiş ve hala varlığını sürdürebilmiş bu gerçekten kolay yapılacak bir olay değil ve Bitcoin öyle bir anda tahtını bırakacak basit bir yapıda da değil , bence sorunsuz bir yapı zaten yok Bitcoin sorunlarını zaman içerisinde çözecektir.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 22, 2018, 10:00:51 PM

Bu piyasada baba bitcoin o biterse hepsi biter. Ki bitcoin ciddi bir kripto para ve basit bir son buna yakışmaz. O yüzden o kadar kolay olacağını sanmıyorum
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
March 22, 2018, 11:54:23 PM

bitcoini geçecek bir teknoloji ve popülerlik oluşmadan taht her zaman bitcoinde kalır.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 23, 2018, 01:10:27 AM

Yatırımcıların büyük bir kısmı para kazanmak için bitcoin aldığı sürece, asıl amacı olan para transferi özelliğini pek kimse kullanmadığı sürece hiç bir altcoin bitcoin in yerini alamaz diye düşünüyorum. İstediği kadar teknolojisi yeni olsun, insanlar değerlendiği için bitcoin alıyor.
Xaviertzz
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
March 23, 2018, 08:57:55 AM

Evet hepimizin de bildiği gibi bitcoinde belli bir düşüş var. Fakat bu tahtını kaybetti, kaybeder manasına gelmiyor. Benim nacizane fikrim önümüzdeki günlerde tekrardan bitcoinde düzenli bir yükselişin olacağı.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
March 23, 2018, 11:58:29 AM

Yakin zamanda olacak bir olay degil bence bu. Oldukca vakit gececektir ve yaslaninca ve teknolojisi daha iyi coinler cikinca belki.

free42morrow
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
March 23, 2018, 12:27:38 PM

Teknoloji avantajını kaybetmedği sürece yani alternati fdaha iyi ir teknolohji gelmediği ve insanlar bu sistem üzerinden para kazanmaya devam ettiği sürece bu "trend" devam edecektir. Trend ler algılara bbağlı olarak değişebilir, baronların bu algılarla oynaması arada dengeleri değiştirse de son kertede bu teknoloji piyasadaki parasal karşılığını bulacaktır.
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
March 23, 2018, 12:43:24 PM

Bitcoin ilk kripto para olmasından kaynaklı ve piyasadaki hacmi açısından yerini kaybetmez diye düşünüyorum. Fakat şu anda Ethereum  Bitcoinden sonra en çok ilgi gören ve güven duyulan coin. İlerleyen zamanlarda Ethereum un atağa geçip Bitcoin gibi bir anda yükseleceğini düşünüyorum.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
March 23, 2018, 01:48:43 PM

Bitcoinin tahtindan daha buyuk sorunlar var bence. Sadece bitcoin degil butun piyasa sikintiya girmis durumda.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
March 23, 2018, 02:35:10 PM

coinmarketcapa girdiğimde ilk yüzdeki altcoinlere şöyle bir bakıyorum ev hepsi bitcoinin grafiğine göre neredeyse tıpa tıp aynı grafik çiziyor. bütün altcoinler bitcoine bağlı olarak grafik çiziyorsa bugün, bitcoinin tahtı sağlam demektir

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
March 23, 2018, 02:59:14 PM

Bir gün gelirde bitcoin yerini başka bir kriptoparaya bırakırsa işte o gün bu marketi çökertme planları başarılı olmuş demektir. Bitcoin bu piyasadaki en merkezsiz kriptoparadır, Ethereum dahil diğer kriptoparaların hepsi zamanında yeterince merkezli bir şekilde hareket etmiştir.
Bitcoin merkezsiz değil, merkezsiz olsaydı segwit in aktifleştirilmesi için Çinli madencilerle bu kadar laf dalaşına girmezlerdi. Çin de elektriğin ucuz olması ve çip üreten firmanın 'bitmain' in orada bulunması madenciliğin onlarda olmasını sağlıyor. Havuzlara baktığında %80 den fazlasının 7-8 pool da olduğunu görürsün bu merkezsizlik değil.

Ayrıca off chain gibi madencilerin onayına ihtiyaç duyulmayacak bir teknolojinin (lightning) tek çare olmasıda bu yüzden. Çünkü madenciler fee lerin düşmesini istemiyor.

Bitcoin'e gelince, bitcoin bir imaj ve beklentim uzun zaman (en azından blockchain teknolojisi günlük hayata adapte edilene) kadar kral kalması yönünde. Marketcap'te daha fazla bir baskınlığı olmasını beklemek saçma, çok iyi projeler geliyor gelmeyede devam edecek. Bunlar hep btc nin baskınlığını yıkacak ve blockchain daha adapte olmuş bir şekilde karşımıza çıkacak.
heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
March 23, 2018, 03:24:46 PM

Bitcoinin tahtını kaybedeceği yönündeki haberleri çok sık görmeye başladık bu aralar ancak ben bunun olacağını pek sanmıyorum.
Bitcoin birinciliği hiçbir coine kaptırmayacak bence.

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 23, 2018, 03:38:14 PM

bitcoin derin uykuya geçebilir yalnız bu tahtını kaptıracağı anlamına gelmemeli. 1-2 dolara yani ilk çıktığı fiyatlara yakın seviyelere geldiğini düşünün. 20 bin dolardan almış birisi 1 dolara satarak inanılmaz zarara geçer ve o piyasalara artık tövbe eder. balinalar küçük küçük para pompalar yine yoluna devam eder. sorun şu, bitcoinin ana problemi balinalar değil, bitcoine darbe indirici haber ve gelişmelerin yayılmasından geçmekte.

kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
March 23, 2018, 07:17:06 PM

Piyasanın hala açıkara en büyük coini Bitcoin. Eth muazzam bir kripto para fakat yakın zaman da Bitcoin'i geçmesi imkansız. Uzun vade de geçeceğini tahmin etmiyorum. Bu sebeple Bitcoin bu alemin kralıdır.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: