Bitcoin Forum
June 21, 2024, 11:20:32 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in tahtını kaybetmesinin vakti geldi mi?  (Read 770 times)
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
March 23, 2018, 07:26:56 PM

Bitcoin biraz uzun soluklu düşüş trendi yaşasın hemen açılır bu başlıklar forumda Smiley Hiçbir şey olmaz dostum. Ne ETH ne Waves ne bir başkası Kral'ı geçemez...

soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
March 23, 2018, 07:46:02 PM

Bitcoinde transfer ücretleri düştü daha da düşerse ve transferler hızlanırsa hiç fena olmaz. Rezerv para olarak bitcoine rakip olabilecek tek coin ethereumdur. Birçok borsada tek başına ya da bitcoinin yanında rezerv para olarak ethereum kullanılıyor ve teknolojisinden bahsetmeme gerek yok.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
March 23, 2018, 08:12:58 PM

Arkadaşlar bitcoin transfer ücreti ucuzladı diyorsunuz da ben bir borsadan cüzdanıma bitcoin göndermek istediğimde  1 mtbc ödüyorum.

cüzdandan cüzdana gönderdiğimde de hele birde acelem varsa 3 - 4 mbtc ödediğim oluyor.
ne kadar ödediğimizin farkında mısınız?
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 23, 2018, 08:29:34 PM

Arkadaşlar bitcoin transfer ücreti ucuzladı diyorsunuz da ben bir borsadan cüzdanıma bitcoin göndermek istediğimde  1 mtbc ödüyorum.

cüzdandan cüzdana gönderdiğimde de hele birde acelem varsa 3 - 4 mbtc ödediğim oluyor.
ne kadar ödediğimizin farkında mısınız?

Bir döner veya hamburger aldığımızda belki 2 - 3 katı transfer ücreti ödemeyeceğimize göre bitcoin in asıl çıkış amacına daha çok var. Hatta alternatif, daha yeni teknoloji coin leri varken hiç çıkış amacında kullanılmayabilir de. Örneğin en sonra ether cüzdan dan yaptığım transferin ücreti :

Gas Limit:  250000
Gas Used By Txn:  81792
Gas Price:0.000000002 Ether (2 Gwei)
Actual Tx Cost/Fee: 0.000163584 Ether ($0.09)

Transfer süresi : yaklaşık 20 sn.

Siz olsanız hangisini kullanırsınız ?
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 23, 2018, 08:37:19 PM

Diğer kripto paralar alışveriş için çok uygun olabilir ama yinede bitcoin yatırım aracı olarak kalıp bu alanda tahtını yitirecegini sanmıyorum.
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
March 23, 2018, 08:48:03 PM

bu piyasayı değerlendirdiğimiz de lokomotif bitcoin ve her şeyi belirleye hala tek başına bitcoin. tahtının sallanacağını bırakın bir çok alt coini silip atacağı kesin gibi.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
March 23, 2018, 09:16:51 PM

Olur da bir gün bu piyasa tamamen yok olacaksa son yok olan coin bitcoin olur. Yani şuan piyasadaki coinlerin %90'ı ilerleyen zamanalrda şu anki değerlerinin 10da birine falan düşer veya yok olup gider ama bitcoinin tahtını bu coinlere kaptırması çok çok zor.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 24, 2018, 12:14:31 PM

bitcoin in marketteki paya azalabilir onu ön göremem fakat yakın gelecekte market liderliğini kaybedeceğini ön göremiyoru. bir çok insan için kripto para=bitcoin hatta altcoinlerden diğer bitcoinler diye bahseden ekonomist ini bile gördüm.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
March 24, 2018, 02:53:35 PM

Transfer ücretleri ve süreçte geçen zaman gerçekten can sıkıcı Lightning network vb.  teknolojilerin test aşamasından bir an önce çalışmaya başlaması gerek yoksa bitcoinin tahtını başka bir tokene bırakabilir.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
March 24, 2018, 05:50:11 PM

Transfer ücretleri ve süreçte geçen zaman gerçekten can sıkıcı Lightning network vb.  teknolojilerin test aşamasından bir an önce çalışmaya başlaması gerek yoksa bitcoinin tahtını başka bir tokene bırakabilir.

Yazılanlardan öyle anlıyorum ki Lightning network çok yanlış biliniyor, bu teknolojinin bitcoinin temel yapısını değiştireceği ve bundan sonra tüm işlemlerin ışık hızında onaylanacağı yönünde bir yanlış inanış var. Öncelikle Lightning network temel olarak bitcoin'in temel işlem yapısından çıkıp 3. parti bir çözüm sunuyor yani öyle her bitcoin kullanıcısı Lightning network sistemini kullanacak diye bir kaide yok, belli ödeme alan şirketlerin daimi müşterileri için sunacağı internal bir çözüm Lightning network o yüzden ben bitcoin ve de blockchain teknolojisi için çığır açan bir buluş olarak görmüyorum Lightning network'ü.

Diğer konuya gelince, şu anda bildiğim kadarıyla işlem onay süreleri oldukça makul hale geldi fee ise yerlerde sürünüyor, herkes bazı gözünü para bürümüş topluluğun bitcoin cash gözde hale gelsin diye bitcoin network'üne spam saldırı yaptığını adı gibi biliyor ki şu anki onaylanmamış işlem sayısı da bunu gayet net ghösteriyor. Vakti zamanında bitcoin cash için umarım götünde patlar demiştim öyle de olacak gibi çünkü cidden bu piyasaya faydadan çok zarar verdi bitcoin cash.
koleskok
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 24, 2018, 11:09:38 PM

btc ilk ve en güçlü taraftar desteği ile yatırımcıların favorisi tahtı alacak altcoin çok yol kat etmeli.
Risotto
Full Member

View Profile
March 24, 2018, 11:53:55 PM

Bitcoin coktan popülerligini kaybetti. Minerlari acliktan agzi kokuyor lafin gelisi. Tabi sonuc olarak kazanamayan miner cihaz kapayinca transfer hizlarida acayip dustu. Ben bitcoini para birimi olarak transfer etmeyi birakali 1 yil oldu
GiannisTR
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 25, 2018, 08:57:32 AM

Fee oranların düşmesi ve lighting network projelerin tutması o olmasa bile işlem hızlarının arttığı ilk dakika bunun düşünülmesi bile imkansız hale gelir ki ben bu durumda bile pek ihtimal vermiyorum başkalarının geçmesini

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
karaleke
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
March 25, 2018, 09:12:14 AM

Yeni gelen teknolojilerle tahtini birakmamakta kararli bence. Daha uzun sure bitcoini gorecegiz kriptolarin basinda.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 25, 2018, 10:08:14 AM

Bitcoin duserken yerine yukselen bir altcoin olsa tamam derim ki galiba bitcoin yerini baska bir coine birakiyor. Ama bitcoin duserken piyasada cokuse geciyor. Yani kolay kolay birakmayacaktir yerini.
Kazanova1453
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
March 25, 2018, 04:40:43 PM

Bitocin ne kadar değerini kaybetse de onun yerine geçecek coin bu kadar global olmayacaktır
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
March 25, 2018, 05:24:48 PM

Bitcoin'in antika olarak hep en değerli coin olarak kalacağını düşünüyorum.Kripto paralar günün birinde kağıt paraların yerini alırsa bitcoin şuanki altın konumunda olur yani günlük alışverişlerde kullanılmayan ama çok değerli olan bir maden ürünü.
helevela
Member
**

Activity: 224
Merit: 11

View Profile
March 25, 2018, 05:47:53 PM

yok hocam öyle bir şeyin olma ihtimali çok düşük hele bu zamanlarda bitcoin daha çok uzun süre tahtı kimseye bırakmaz bu benim görüşüm eminim çok insan bana katılıyordur.
SogukSavas
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
March 25, 2018, 06:50:15 PM

Sanmıyorum
Çünkü kripto para demek çoğu kişi için bitcoin demek onun için başkası kolay kolay gçeemez tahtına
spartak-sbk
Newbie
*

Activity: 308

View Profile
April 02, 2018, 03:59:00 PM

The likelihood that bitcoin will leave the market is minimal, but bitcoin can be replaced, for example, by Ethereum. But only if the coin surpass the market capitalization of bitcoins.But I think, no matter what happens, it will remain one of the first in the bitokoy market.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: