Bitcoin Forum
June 16, 2024, 06:14:45 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Electroneum (ETN) nereye gider  (Read 297 times)
mario777 (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
March 22, 2018, 06:16:38 AM

son zamanlarda çok düşen etn hakkında görüşleri alalım
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
March 22, 2018, 08:42:04 AM

Etn ilk çıktığından beridir görüşlerim değişmedi. Reel hayatta da görüştüğüm bir kaç arkadaş var ve hepimiz aynı fikirdeyiz. Gerek coin sayısı , gerek telefonlar da yapılma şekli ve gerekse de ilk çıktığında ki tutumları sebebiyle olumlu yaklaşamıyorum. Ama bir süre üretim yapılıp tekrar bir hareket ettiğinde satılırsa kazımın sıkıntılı olduğu bu dönemler de yardımı olabilir.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 22, 2018, 11:26:42 AM

Ceske mobil mining uzerine bu kadar sacmalik soylemeseydiler. Onun disinda cok fazla coin var ve sanirim bircogunu belli kisiler ellerinde tutuyordur fiyat dusmesin diye.
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
March 22, 2018, 11:43:08 AM

eninde sonunda çıkacak. gidipte ilk borsa olarak kucoin açıklamasalardı şu anda çok daha yüksek olacaktı fiyatı. kucoin olunca fiyatlanmaz diye millet erkenden satıp çıktı ama elinde yüklü miktarda tutanlar var. ben ona güvenip tutmaya devam ediyorum.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
March 22, 2018, 12:32:25 PM

Hiçbi yere gitmez. Neyse ki satıp çıkmışım zararım yok. Söylediklerini yapamadılar üstüne saçma bi app yapıp güya mine yapıyosun gibi çocuk işlerine girdiler. Şu an öylesine bi coin vaadettiği bişey yok yaptığı bişey yok isteyen alsın.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
zorbit
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile
March 22, 2018, 12:38:51 PM

mobil mining dediler ve bir hype olustu. fiyati artti ama gercekte bu miningi yapamadiklari icin fiyati dustu. bu yuzden gelecegi yok. soyledikleri sey cok sacma. mobil cihazin gucune gore token vermenin adi mining degildir. fazla umudunuzu baglamayin bu projeye
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
March 22, 2018, 12:40:58 PM

Ümitli olduğum bir projeydi ama piyasanın genel gidişatıyla birlikte epey düştü fiyatı, icoya girmedim bountyden de tahminimin üzerinde bi rakam gelmişti ve ilk geldiği sırakar 7-8 cent civarındaydı fiyatı.şimdiyse 3 cente kadar düşmüş durumda ve bu fiyatlardan satmak içimden gelmediği için beklemeyi tercih ediyorum.10 cent olduğunda satacağım galiba.daha önceki hedefim daha fazlaydı ama beklentimi düşürdüm diyebilirim
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
March 22, 2018, 12:47:47 PM

beklenen yukselisi bir turlu saglayamadilar. hem piyasanin dusmesi hem de projenin icerigi ile ilgili onemli gelismeler yasanmamasi fiyatini dusurdu.  daha fazla dusus yasayacaktir bence. diplerden alinabilir. aslinda iddiali bir projeydi ve piyasadaki herkes tarafindan biliniyor.
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
March 22, 2018, 01:05:40 PM

Bende terste kalmış durumdayım malesef ETN'de.Karı görünce biraz daha yükselsin diye bekledim ama malesef düştükçe düştü.işin gerçeği zaten uzun vade düşünerek almıştım ama alttan toplama fırsatını kaçırmış oldum malesef.bi anlamadığım nokta ise kucoine girince fiyat yükselir dedim daha da düştü.son zamanlarda kucoin bildiğin dump borsası oldu amk ne girse fiyatı düşüyor

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
March 22, 2018, 01:12:45 PM

Ben biraz madenciliğini yapmıştım tavan yaptığı zaman satmıştım. İyi ki de satmışım simdiki fiyatın kaç katına satmıştım hemde.

Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
March 22, 2018, 04:55:09 PM

Kucoinde listelenen bütün coinler tokenler dump oluyor hayırsız bi borsa burası electroneum burdada listelendi bu da dump yedi dikkat etmemiz gerekn önemli nokta kucoinde listelenmiyicek coin bulmak
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
March 22, 2018, 06:59:17 PM

Hocam iki aydır dump yiyor kucoinle ne alakası var, piyasaya çok yüksek fiyattan girdiler düşmesi de normal ne diye okadar yüksek kar oranı verdiğini anlamış değilim insanlar demekki çok güvendi o fiyatlardan dahi aldılar.

ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
March 22, 2018, 08:10:33 PM

İlk başlarda mobil madencilik laan diye geziyorduk ortalıkta şimdi sisteme laf eder olduk.Bence de hiçbir amacı olmayan bir sistem, ama adamlar reklam işini çok iyi yaptı bu madencilik sayesinde.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 22, 2018, 08:26:57 PM

Kucoinde listelenen bütün coinler tokenler dump oluyor hayırsız bi borsa burası electroneum burdada listelendi bu da dump yedi dikkat etmemiz gerekn önemli nokta kucoinde listelenmiyicek coin bulmak

Bende aynı düşüncedeyim. İlk açıldığında pump yapan coinler vardı şimdi oda yok, giren direk düşüyor anlam veremiyorum.

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 22, 2018, 08:53:14 PM

Mobil madencilik sadece simulasyon ama android uygulaması olarak oldukça başarılı bence.

Asıl ortaya çıktıkları şey mobil mining olunca içini dolduramamış oldular.

Mobil mining yerine başka bir yenilik düşünürlerse ilerleyebilir sonuçta çok güzel reklam yaptılar.

Bitcoin / Ethereum / Monero
desertaxe
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
August 09, 2018, 06:11:19 AM

ETN icin gunluk veya kisa vadeli trade yapip fiyat/kazanc hesaplari yapanlar cok buyuk yanilgi icerisindeler. Grin
ETN'e yatirim yapiyorsaniz (yani satin aliyorsaniz) arkasindan aglayip sizlanacaginiz bir sermayeyle ise girismeyin! (butun yatirimlarin altin kuralidir bu zaten biliniyor).

ETN henuz daha proje asamasinda ve buyuk bir iddia ile piyasaya girdi (halen de iddiasinin arkasinda). Nedir o? Kendi anladigim olcude sizlere de aktarayim:

* Mass Adoption, (2 milyondan fazla kullanicisi ve yatirimcisi var, her gecen gun genis kitlelere yayilarak artmakta)

* Mobile Mining, (100 binden fazla kullanicisiyla buyuk olcude sorunsuz calisiyor)

* Mobile Instant Payment, (magazalara yonelik cihaz donanimlari uretildi tanitildi ve neredeyse tamamlandi. testler son asamada.)

* Private Coin, (gizlilik ilkesi uyarinca, paranin dolasiminda sadece cuzdan adresleri takip edilebiliyor, yani sahislar gizli olarak kalmaya devam ediyor)

* Unbanked, (odemelerinde hicbir banka veya finans kurumunu kullanmayan kisilerin de sahip olabilecegi, nakit yerine gecen, hem gercek hem sanal alanda kullanabilecegi bir odeme araci olma fikri! Henuz daha gelisme asamasinda ve mobile uygulamalarla umut vadeden bi seyir var.)

Ozellikle bu son konu "Unbanked" muazzam bir potansiyel tasiyor ve crypto para kullaniminin da esasinda bu yonde kendini ileriye goturecegi fikrini (belki daha da yeni inovasyonlarla, evrimlesmis teknoliji uygulamalariyla) ortaya koyuyor.
Sadece ABD'de 10 milyondan fazla "Unbanked" kesim var ve bunun ulke ekonomisindeki rakamsal karsiligi milyarlarca dolarla ifade ediliyor.
Ornegin MasterCard sirketi bu kesime yonelik olarak sundugu  "prepaid" (on odemeli) "CashPassport" kartlariyla piyasadan aslan payini goturmekte. Yani bir cesit "Akbil" veya "Ist.Kart" gibi dusunun. Japonya'da "Suica" ve "Pasmo" gibi once ulasim amacli fakat sonradan gundelik perakende alisveris sektorune yonelmis varyasyonlari da mevcut.

Simdi bunu Crypto Currency alanina tasimak fikrini ilk one suren ve butun dunyaya yaymaya calisan bir proje var karsimizda: Electroneum
Magazalarda ETN odeme cihazlarini gormek, yeniden yuklenebilir ETN hazir kartlarinin marketlerde telefon karti gibi satildigi gunleri gormek aslinda hic de uzak degil.

Burada bahsettiklerim henuz sadece ileriye yonelik projeler olsa da birkac sene icerisinde sansasyonel gelismeler olacaktir. Yatirim yaparken elbette risk alginizi kendinize gore belirlersiniz bunda bir beis yok fakat bir yanda hicbir projesi ve hedefi olmayan, sadece al-sat yaparak piyasayi manipule edenlerin hakim oldugu 600milyar dolarlik bir piyasa ve yuzlerce para birimi var; bir taraafta da varlik sebebini insan hayatindan ve ihtiyaclardan alan bir para birimi ETN var. Tercih sizin...

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 09, 2018, 06:16:19 AM

Teknoloji elbette ki önemli ama en az bunlar kadar başka önemli durumlarda söz konusu, bunlar dan birisi mevcut piyasanın durumu , diğeri bahsettikleri olayı ne kadar günümüz şartlarında uygulanabilir ve ne kadar sürede hayata geçirecekleri bir başka konu yatırımcı buna ne kadar güveniyor.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 10, 2018, 10:15:53 AM

elimde iyi bir miktarda var etn ama değeri beklediğimden fazla düştü elimdeki diğer coinler gibi.zamanın al-sat la anaparayı çıkarıp kar etmiştim artı bi miktarda elimde kaldı satmadım uzun vade bekletirim diyerek halende satmıyorum inşallah daha fazla düşmez kar bile olsa düşüşler çok can sıkıcı
bmgs
Member
**

Activity: 519
Merit: 16

View Profile
August 10, 2018, 10:20:03 AM

Elimde uzun süredir bir miktar tuttuğum coinlerden biri de Electroneum (ETN). Aldığım yere göre %73 zaradayım şuan. beklemeye devam mecburen.
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
August 10, 2018, 10:36:26 AM

arkadaşlar şuan her şey alt üst olmuş bekleyip bakmamak en iyisi

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
Pages: [1] 2 »  All
  Print