Bitcoin Forum
June 03, 2024, 04:01:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Lighting Network (Google cloud)  (Read 694 times)
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 1

View Profile
March 23, 2018, 11:25:21 PM

işyerinde pc leri kimse kapatmıyor en az 5 pc hep açık ama düşük pcler  4gb core2 duo 160 gb olursa bende kurmak isterim başlık yararlı olmuş teşekkürler.
KralSakir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
March 24, 2018, 07:31:40 AM

Test aşamasında olduğu için şu an çok oturmayan bir sistem ama sizi girişimciliğinizden dolayı kutlamak istiyorum.
ceyar
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
March 24, 2018, 08:37:00 AM

Arkadaşlar selam, bu konuyla alakalı yorum yada içerik görmeyince paylaşım yapmak istedim. Google cloud üzerinden uzak bilgisayar ile lighting network kurulumu yapıyorum şuan ve kurulum yaklaşık 5-6 gün sürüyor. İleride bu sistemden para kazanılır mı bilmem ama sisteme erken girmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Aranızda google üzerinden  lighting network kurulumu yapan ya da konu hakkında iki cift laf edecek arkadasım var mıdır acaba ?

Hocam ben de kurmayı düşünüyorum senin gibi bununla alakalı birkaç video izledim en yararlı gördüğümü hem sizinle hem de arkadaşlarla paylaşmak istiyorum; video yaklaşık 44dk sakin bir zamanınızda oturup izleyebilirsiniz sade ve güzel bir şekilde anlatılmış. Siz kurulum işlemine yaptığınız için açıklama kısımları size yardımcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=kkgPlQdkuNc
Smiley hocam izledim. Şuan 7. Gün ve 508k blocktayım.Güncel blocku sabaha yakalar gibi. Madem başlık buradan açıldı bende gelişmeleri buradan yazarım.
Bende kurulumda 4.gündeyim 496421 bloktayım 2 güne biter sanırım.
1 yıl deneme sürümü bittiğinde güzel haberler alırda gelecek görürsek kirasını öder alırız zaten. Benim merak ettiğim Google cloud deneme sürümü bittiğinde yakın ve orta vadede gelecek göremezsek, 1-2 yıl daha beklemek için daha hesaplı bir sunucuya taşıma imkanımız olur mu acaba?
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
March 24, 2018, 08:42:39 AM

Windows işletim sistemli makinalarda kaynak kurulumu denemek isteyenler için;

Bitcoin bütün blokları indirmenize gerek olmadan  light olarak çalışıyormuş.

https://medium.com/@jadmubaslat/bitcoin-lightning-network-node-easy-setup-tutorial-for-windows-desktop-users-a-how-to-guide-9937b5a8a669

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
March 24, 2018, 09:29:32 AM

Böyle bir teknolojiyi deneyimleme adına para vermeden şimdiden girişimde bulunmanız güzel olmuş, geniş bir vaktim olursa ben de kurmayı düşünüyorum, gelişmeleri bekliyoruz yazarsanız seviniriz.

Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
March 24, 2018, 09:36:05 AM

paylaşım için teşekkürler bir yerde daha görmüştüm bu konuyu uygun bir vakitte denemeyi düşünüyorum. lakin node sayısının yüksek olması sanki tatmin edecek bir gelir bırakmayacak gibi duruyor.yinede akmasada damlar hesabı denemekte fayda var.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 25, 2018, 11:39:50 AM

Dostlar 8.günde kurulum bulut üzerinde tamamlandı.Bana bağlanmak isteyen arkadaslarım olursa kod bilgilerini giriyorum. (nod:binancechain)

lightning-cli connect 034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392@104.196.155.165:9735

lightning-cli fundchannel 034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392 10000
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 25, 2018, 11:47:54 AM

Şirketde kullanadıgım sunucularım mevcut ve 50mb metro mevcut, sunucunu çift xeon cpu mevcut ram ve disk sorunuda yok bence boşta duran sunucuyu bu şekilde yapmak istiyorum. Bana ne gibi bir getirici olacaktır acaba
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 25, 2018, 12:01:00 PM

Benimde iş yerinde fiber internetm var ve sürekli açık bir bilgisayar var. Bende kurabilirmiyim bunu ama windows var, sanal bir alan yaratarak 2.bir hdd ekleyip kurabilirmiyim. CPU ya çok ihtiyaç oluyormu acaba
oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
March 25, 2018, 02:01:46 PM

ilerde değerlenecek bi oluşum kesinlikle. bitcoinin ilk zamanları gibi düşünün. bide en güzeli kurulum bittikten sonra bişi yapmanıza gerek yok , pc açık olmasa da olur , depolama kendi pcniz üzerinden olmuyo vs.
şurda güzelce anlatmışlar LN nedir nasıl kurulur diye ;

https://www.youtube.com/watch?v=kkgPlQdkuNc

incelemenizi tavsiye ederim.

tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
March 26, 2018, 06:32:27 PM

Peki bu sistemi illa güçlü bilgisayarlara mı kurmalıyız? Evet ise neden? Hash gücü veya çoklu client destekleme sebepleri ile mi?
Örneğin embedded sistemlere kurulması durumunda getirisi olur mu? (raspberry pi + hdd/sd/mmc/usbflash)
Elimde çok sayıda tek port wifi modem var, bunlara openwrt üzerinden kurup onlarca node yapabilirim belki.

hehe Smiley dene dene olmadığını gözlerinle gör.

raspberry pi ile bitcoin full node dönemi 1 yıl önce bitti. artık işlemcisi yetmiyor, 200GB zincir datasını handle edemiyor artık.

elindeki tek port wifi modemin tam donanım özelliklerini yazsana bir. güç tüketimi çok az bunların, işlemcisine bir bakalım.
sana monero kazacak çok çok az elektrik tüketen bir miner  yapabiliriz yani en azından deneriz.
@mhanbostanci Merhaba,

Bu konuyu araştıracak kısa vaktim oldu ve gördüm ki gayet de mümkün.
Örneğin şunu buldum:
https://medium.com/@stadicus/noobs-guide-to-️-lightning️-on-a-raspberry-pi-f0ab7525586e

Ek olarak RP2 ve RP3 ile hala bitcoin full node çalıştıranlar var, 200GB datayı handle edememesinin sebebini anlayamamıştım zaten, belki belirli kısa süre içerisinde işlem yapamıyordur diye yorumlamıştım.
Google : "bitcoin full node raspberry pi"

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
March 26, 2018, 07:53:23 PM

Harika bir konu olmuş görmediğim bilgi verici bir başlık tebrikler.
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
March 26, 2018, 08:52:48 PM

Bu Lighting Networkun kullanımı galiba artacak, gerçekten iyice arttığında bitcoini kaçınılmaz bir yükseliş bekliyor demektir
birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
March 26, 2018, 09:39:03 PM

Ben de Lighting Network kullanarak bir transaction gerçekleştirmek istiyorum, internetten araştıracağım nasıl oluyor diye, bakalım hızlı mı, göreceğiz bunu
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 26, 2018, 10:56:55 PM

Bitcoin veya başka bir altCoin, LN geçmesi mecburi bir iş. Eğer Bitcoin hayal edildiği gibi tamamen hayatımız da yer alacak ise, kimse şuanda olan şartlar da kullanamaz. Bir havale yaptınız 15 dakika ile 2 saat arasında bir süre de karşı tarafa gitti. Ne anladım ben bu işten. Teknolojiden söz ediyorsak, BTC de kendini yenilemek zorundadır.

Google Cloud bende ethereum Node için denedim. Sadece denemek için kurulum yaptım. Daha önce linüx&unix sistemine uzaksanız, biraz okuyarak yaparsınız. Şuanda hesabım da bir yıllık ücretsiz denemem duruyor hala. SuperNode için kullanma planım var. Coin'e karar verdikten sonra kısmet ise kullanmaya başlayacağım inşaAllah.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 27, 2018, 06:36:36 AM

valla bu Lighting Network kısaca LN diyelim çok fazla yenilik getirecek gibi bitcoin caimasına,  çünkü en büyük problem hızdı, ve Lighting Network bu problemi aşıyor,
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
March 27, 2018, 09:54:13 PM

Bende yakın zaman da bir node kurmayı düşünüyorum ne kadar gelir katar bilinmez ancak çok masraf olmayacak giibi en azından 1 yıl kadar piyasanın ruhu olan madenciliğide takip etmek gerekiyor bence.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
March 27, 2018, 09:59:05 PM

Hocam btc için çok güzel haber bunlar hem segwit yaygınlaşıyor hem Lighting Network bunlar hep olumlu haberler btc nin daha işlevsel olma durumu var ancak piyasaya bir turlu yansımıyor.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 27, 2018, 10:20:19 PM

Lightining Network kurulumu hakkında güzel bilgi paylaşımı yapılmış, bilgilerini paylaşan arkadaşlar sağolsun. Böyle paylaşımlar arttıkça forumun kslitesi artıyor.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
March 27, 2018, 11:16:12 PM

Şimdilik birşeyler kazandırmıyormuş arkadaşlarım kurdu 2 ayda 5 işlem olmuş Lighting Networkde dedi valla böyle olucaksa bişey gelmiyicekse çok kafa yormanızı tavsiye etmem ama ilklerden birisi olcam derseniz bişey diyemem

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: