Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:32:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Lighting Network (Google cloud)  (Read 694 times)
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 28, 2018, 06:25:35 AM

Güzel bilgi ve güzel yazınız için teşekkür ederim. Böyle bir oluşumdan haberim yoktu. Yeni sistemler her zaman kazandırır erken atılmakta fayda görüyorum ki işin içine google gibi bir isim girince daha çok mecra tarafından BTC adına duyulmalar olacaktır.
Saygı ve iyi dileklerimle.
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714818722
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714818722
Reply with quote  #2

1714818722
Report to moderator
1714818722
Hero Member
*

Ignore
1714818722
Reply with quote  #2

1714818722
Report to moderator
1714818722
Hero Member
*

Ignore
1714818722
Reply with quote  #2

1714818722
Report to moderator
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 28, 2018, 07:41:49 AM

Öncelikle emeğin için teşekkür edeyim ve başlayayım sorulara Smiley.

Eğer konu hakkında bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

1- Gördüğüm kadarıyla yeni bir btc adresi oluşturuyor. Bu btc adresinin priv keyini alabiliyormuyuz? Değiştirebiliyor muyuz? Elimizdeki btc adresini verebiliyor muyuz?

2- Diyelim ki 8-9 ay sonra bu node başarılı oldu ve geliştirmek istiyorum farklı bir yere taşımak istedim nodenin benim olduğu nerden belli  yada yedeklerden nasıl kuracağım.

emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
April 02, 2018, 10:19:35 PM
Last edit: April 08, 2018, 10:37:13 PM by emirsener

Arkadaşlar selam, bu konuyla alakalı yorum yada içerik görmeyince paylaşım yapmak istedim. Google cloud üzerinden uzak bilgisayar ile lighting network kurulumu yapıyorum şuan ve kurulum yaklaşık 5-6 gün sürüyor. İleride bu sistemden para kazanılır mı bilmem ama sisteme erken girmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Aranızda google üzerinden  lighting network kurulumu yapan ya da konu hakkında iki cift laf edecek arkadasım var mıdır acaba ?

EDİT:
        Dostlar 8.günde kurulum bulut üzerinde tamamlandı.Bana bağlanmak isteyen arkadaslarım olursa kod bilgilerini giriyorum. (nod:binancechain)

lightning-cli connect 034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392@104.196.155.165:9735

lightning-cli fundchannel 034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392 10000

Ben bu başlığı açtığım günden bu yana yani neredeyse 10 günde toplam nod sayısı 700’lerden 1300’lere çıkmış. Günlük yaklaşık kurulan nod sayısı neredeyse 30.., Anlaşılan o ki crypto dünyasında lighting network aşısı tuttu. Yakında bu teknolojiyi kullanacak kitlelerin arayüzleri de oluşturulmaya başlanacaktır diye tahmin ediyorum. Dutlukta bizlerle beraber 1 parsel pardon 1 nod ücretsiz yer alanlar eminim ilerde pişman olmayacaktır.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 02, 2018, 10:23:40 PM

Bitcoin Lightning Network, Bitcoin Cash’i geçti

Lightning Network (LN) ana ağı ilk defa 10 Bitcoin’in kapasitesini kabul edebilecek.

1 Nisan’daki istatistikler, Mart ayında LN ana ağının genel kabul görme yolunda geçilmesi gereken önemli noktaları geçerek 10.476 Bitcoin (BTC 70.000 dolar) kapasiteye sahip olduğunu göstermekte. LN’nin artan varlığının en son durumu, LN için yeni bir widget aracı olan LightningTip’in web sitelerinde Lightning ödemelerini kabul etmek için kullanabileceğinin açıklanmasıyla ortaya çıkıyor. LightningTip’in sadece ilk beta sürümünü yayınladı ve büyük beğeni  topladı.

Geçen ay Lightning ana ağında Bitcoin kullanımı ilk kez yaşandı. Lightning Labs Lightning Daemon (lnd) şeklinde ilk beta uygulaması büyük beğeni topladı. Ayrıca açılışta Twitter CEO’su Jack Dorsey’den de olmak üzere 2,5 milyon dolarlık fonun başarılı bir şekilde toplandığı duyuruldu.

Şimdiki durumda 1126’nın halka açık olmak üzere 1500’den fazla düğüm ile protokol, LN’nin işini yapma amacını kendisine amaç edinen altkoin Bitcoin Cash’in (BCH) düğüm sayısını bile aştı.

BCH’nin kendini daha ucuz ve daha hızlı bir Bitcoin sürümü olarak tanıtmaya devam etmesine  rağmen, veriler BCH’nin artık Bitcoin Lightning Network düğümlerinden daha az geçerli olduğunu doğrulamakta.

Ayrıca Bitcoinin SegWit’i benimsemesi sonucu gerçekleşen ilerlemeler sayesinde daha önce oluşan yüksek işlem ücretleri, birkaç hafta önce çok az miktarlara indirildi. Blockchain.info gibi birçok popüler tüketici cüzdanı, 1 Nisan itibariyle byte başına sadece 2 satoshis ücreti teklif ediyor.

Bu arada, kullanılabilirlik konusundaki ilerlemeler henüz 7.000 doların üzerinde bir destek bulamadığı için 6.600 doların altında seyreden BTC/USD’nin pazar duyarlılığına yansımadı.

Piyasa hacmine göre en iyi on kripto paraya göz atmak daha fazla okumaya olanak tanıyor. Altkoinler son 24 saat içinde %50 daha fazla düşerken, Bitcoin %4,55 ve BCH ise Bitcoin’in iki katı (%9,55) oranında fiyat kaybetti.

Peki LN kurulumu ücretsiz nasıl yapılır? Derseniz buyrun:
https://youtu.be/kkgPlQdkuNc

Bu arada noduma bağlanmak isteyen arkadaşlarımı beklerim.

nodum:     Binancechain

url:           034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392@104.196.155.165:9735

pubkey:        034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 02, 2018, 11:15:32 PM

Bende yakın zamanda bir node kurmayı düşünüyorum hem Lighting Network hemde şu masternodes işine detaylı olarak bakacağım. Fırsatlar var acele etmeden doğru değerlendirmek lazım.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
April 03, 2018, 09:56:02 AM

Kurulum gerçekleştiren arkadaşlar node kullanımıyla alakalı veriler varsa bizlerle paylaşırlarsa memnun oluruz. Node ne oranda kullanılıyor ne kadar getirisi var bilgi verirseniz seviniriz.

emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 03, 2018, 10:58:15 AM

Kurulum gerçekleştiren arkadaşlar node kullanımıyla alakalı veriler varsa bizlerle paylaşırlarsa memnun oluruz. Node ne oranda kullanılıyor ne kadar getirisi var bilgi verirseniz seviniriz.
hocam memnuniyetle. Suan için beta aşamasında oldugu için herhangi bir maddi getiri yok henuz. Ama getiriyi maddi olarak degil de gelecek yatırımı olarak düşünürsek elbette getirisi olan bir sisteme erken dahil olmanın pozitif dönüşleri var. Örnegın ben nod kurulumu yaptıgımda 1 tane bile baglantım yokken şuan yaklasık 40 civarında nod bana baglanmıs durumda.Her bir nod kurulum yaptıktan sonra mumkun oldugunca diger nod'lara baglanmak ve pastadan pay almak istiyor. Bu sebeple kurulumu erken yapıp ağa erken dahil olunlar sonradan kurulum yapanların kendilerine baglanması ıcın bir avantaj sağlamış oluyorlar.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
April 03, 2018, 10:59:39 AM

Şuanlık bi kazanç yoksa neden kuruyorsunuz onu anlamadım bide ayı piyasası varken işlemler daha az oluyor gelir zaten yok denecek seviyede ben kurmazdım zaten kuramamda

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
April 03, 2018, 02:50:05 PM

hocam memnuniyetle. Suan için beta aşamasında oldugu için herhangi bir maddi getiri yok henuz. Ama getiriyi maddi olarak degil de gelecek yatırımı olarak düşünürsek elbette getirisi olan bir sisteme erken dahil olmanın pozitif dönüşleri var. Örnegın ben nod kurulumu yaptıgımda 1 tane bile baglantım yokken şuan yaklasık 40 civarında nod bana baglanmıs durumda.Her bir nod kurulum yaptıktan sonra mumkun oldugunca diger nod'lara baglanmak ve pastadan pay almak istiyor. Bu sebeple kurulumu erken yapıp ağa erken dahil olunlar sonradan kurulum yapanların kendilerine baglanması ıcın bir avantaj sağlamış oluyorlar.

Hocam diğer node'larla bağlantı kurmak için senin bir çaban ya da girişimin oluyor mu yoksa sistem zamanla diğer nodelarla bağlantıya mı geçiyor o süreci de açıklarsan memnun oluruz.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 03, 2018, 03:11:45 PM

Hocam diğer node'larla bağlantı kurmak için senin bir çaban ya da girişimin oluyor mu yoksa sistem zamanla diğer nodelarla bağlantıya mı geçiyor o süreci de açıklarsan memnun oluruz.
elbette acıklarım hocam. Siz nod kurulumunuzu yaptınız ve hic bir noda baglantı yollamadınız diyelim. Hic bir sıkıntı yok, sizin nodunuza 1-10 yada 1000 nod baglantı gönderebilir ve size baglanabilir. Ama siz nodunuzu kurar 3-5 cent fonlama yaparsanız ve cok sayıda noda baglanırsanız işte o zaman diger nodlar sizin uzerınızden gecen baglantı sayısının coklugunu görerek size bağlantı yollar ve boylelıkle sizin nodunuza olan baglantı daha da artar. İşlek bir caddede birşey pazarlayan bir seyyar satıcı düşünün, eger adamın basına toplanan meraklı bir kalablık varsa bu durum sizin de ilginizi ceker ve bu adam ne yapıomuş diye gider bakarsınız, onun gibi düşünmek lazım.Günlük yaklaşık 30 nod sisteme dahil oluo ve her yeni nod kendisinden eski nodlara baglanıyor tabi. Siz sisteme dahil oldugunuzda aylar sonra gelen nodlardan kacının size baglanacağını düşünün artık Smiley
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 08, 2018, 10:30:14 PM

Arkadaşlar selam, bu konuyla alakalı yorum yada içerik görmeyince paylaşım yapmak istedim. Google cloud üzerinden uzak bilgisayar ile lighting network kurulumu yapıyorum şuan ve kurulum yaklaşık 5-6 gün sürüyor. İleride bu sistemden para kazanılır mı bilmem ama sisteme erken girmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Aranızda google üzerinden  lighting network kurulumu yapan ya da konu hakkında iki cift laf edecek arkadasım var mıdır acaba ?

EDİT:
        Dostlar 8.günde kurulum bulut üzerinde tamamlandı.Bana bağlanmak isteyen arkadaslarım olursa kod bilgilerini giriyorum. (nod:binancechain)

lightning-cli connect 034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392@104.196.155.165:9735

lightning-cli fundchannel 034660651be3b640eea0f89a2ba1d1419a7ef95a852edc10c24d3aaac642791392 10000

Ben bu başlığı açtığım günden bu yana yani neredeyse 10 günde toplam nod sayısı 700’lerden 1300’lere çıkmış. Günlük yaklaşık kurulan nod sayısı neredeyse 30.., Anlaşılan o ki crypto dünyasında lighting network aşısı tuttu. Yakında bu teknolojiyi kullanacak kitlelerin arayüzleri de oluşturulmaya başlanacaktır diye tahmin ediyorum. Dutlukta bizlerle beraber 1 parsel pardon 1 nod ücretsiz yer alanlar eminim ilerde pişman olmayacaktır.

09/04/2008 tarihi itibariyle toplam LN sayısı 1431. Yani ben yukarıdaki  cevabı yazdıktan sonra bir kac gün içinde yaklaşık 150 adet LN kurulumu daha tamamlanmış. LN kurulumunda Türkiye hatrı sayılacak kadar önde giden ülkelerden. Umarım bu teknoloji daha iyi yerlere gelir ve bizler de pastadan aslan payını alanlardan oluruz
trcoin
Member
**

Activity: 108
Merit: 14

ROBOTINA

View Profile
April 09, 2018, 02:02:47 PM

gelir modelini tam olarak anlayamadım. bundan gelir elde edebileceğimizi düşünmüyorum. zaten fee ücretleri çok düşük olacak lightning networkte. nasıl gelir elde edeceğiz? gelir için değil komuniteyi desteklemek için kuracağım, ileride (6-7 sonra) google vps ücretini çıkarsa benim için yeterli olur.

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 09, 2018, 02:12:18 PM

gelir modelini tam olarak anlayamadım. bundan gelir elde edebileceğimizi düşünmüyorum. zaten fee ücretleri çok düşük olacak lightning networkte. nasıl gelir elde edeceğiz? gelir için değil komuniteyi desteklemek için kuracağım, ileride (6-7 sonra) google vps ücretini çıkarsa benim için yeterli olur.

googlenin verdiği beleş süre bitince büyün ergenlerin hesapları silinecek suan için boş proje aylık 500$ server ücretini kimse vermez toplasan 10-15 tane server olur yalan olur proje anlayacagın.
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
April 09, 2018, 02:12:43 PM

"İşlek bir caddede birşey pazarlayan bir seyyar satıcı düşünün, eger adamın basına toplanan meraklı bir kalablık varsa bu durum sizin de ilginizi ceker ve bu adam ne yapıomuş diye gider bakarsınız, onun gibi düşünmek lazım" benzetmeniz gerçekten güzel olmuş. Bir de Haftalık ya da aylık olarak kurulumunuzun size getirdiği kazancı paylaşabilirseniz 10 numara olur  Smiley
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
April 09, 2018, 03:01:38 PM

"İşlek bir caddede birşey pazarlayan bir seyyar satıcı düşünün, eger adamın basına toplanan meraklı bir kalablık varsa bu durum sizin de ilginizi ceker ve bu adam ne yapıomuş diye gider bakarsınız, onun gibi düşünmek lazım" benzetmeniz gerçekten güzel olmuş. Bir de Haftalık ya da aylık olarak kurulumunuzun size getirdiği kazancı paylaşabilirseniz 10 numara olur  Smiley

Hocam sen ne diyon istiklal caddesi kumpirci felan
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 09, 2018, 04:24:05 PM

googlenin verdiği beleş süre bitince büyün ergenlerin hesapları silinecek suan için boş proje aylık 500$ server ücretini kimse vermez toplasan 10-15 tane server olur yalan olur proje anlayacagın.
hocam yanlış anlamayın ama sziin bu başlığa yaptıgınız 3 yorum var ve 3'ü de olumsuz, ve yine yanlış anlamayın ama sizden başka konuya olumsuz bakan yok Smiley Artı google cloud aylık 24-30 dolar civarında ve yine artı bu lighting network'u 8-9 ay ucretsız google cloud üzerinden kullanabilecegız ve kullanıyoruz. 8-9 ay sonra baktık getırısı götürüsünü karşılamıyor bizde kapatırz kepenkleri olur biter. Ama gelecek vaadeden,şuan uıcretsız kurulum yapılabilen, twitter redditte bol bol konuşaln bir konudan neden ülkem vatandaşı faydalanmasın ki? Günlük 20-30 lighting network kurulumu yapılıyor ve ağ her gecen gün daha da kalabalıklaşıyor. eğer ben sizi dinlersem değil 8-9 ay sonra kazanmayı şimdi bile kazanma şansım yok, ama siz beni dinlerseniz ilerde kazanma ihtimaliniz var. Yeriniz de olsam bir arkadaş dostunuz olarak sizinde Lighting Network kurmanızı tavsiye ederim. Merak etmeyin kurması da silmesi de bedava Smiley
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 10, 2018, 10:17:30 AM

Lightning Labs CEO’sundan Açıklamalar
Lightning Blockchain ölçeklendirme protokolünün geliştiricisi olarak bilinen Lightning Labs adlı şirketin CEO’su Elizabeth Stark açık bir şekilde Wall Street’e ve geleneksel finansal sektöre meydan okudu. Kripto paralara yönelik iddialı açıklamalarda bulunan Stark Blockchain’e değil Bitcoin’e odaklandığını ifade etti.

Elizabeth Stark bu konuya ilişkin şu ifadeleri kaydetti:

“Lightning Labs adını verdiğimiz şirketi kurduğumuz sıralarda ‘Bitcoin’ kelimesini çalışma alanımızın ve pazarlama materyallerimizin dışında tutmaya çalıştık. Asıl hedefimiz Blockchain’di. Ancak şimdi görüyorum ki ‘Blockchain’ dünyasına değil ‘Bitcoin’ dünyasına dahil olduk. Bu dünyada bulunan insanların kripto para teknolojisinin değerinin ve bu teknolojinin neleri getirebileceğinin farkında olduklarını söyleyebilirim. Bitcoin’i özel hale getiren çeşitli unsurlar bulunuyor. Blockchain teknolojisi bir şekilde Bitcoin nosyonundan ayrılarak başka bir şey haline geldi.”

Lightning Ağı Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununa yönelik geliştirilen ikinci kademe bir çözüm olarak biliniyor. Bu yönteme göre işlemlerin çoğunluğunu zincirin dışında tutan kullanıcılar arasında bir çeşit ödeme kanalı oluşturuluyor. Blockchain’e kaydedilecek veriler ise yalnızca ağa yönelik sonuçlarla ilgili olduğundan bu yöntem işlemlerin hızlandırılmasına yardımcı oluyor.

2015 yılında yayınlanan Bitcoin Lightning Ağı White Paper’ında ifade edildiği gibi bu protokol yüksek hacimde “ölçeklenebilir zincir dışı anlık ödemelere” olanak tanıyor. Bu durumun Bitcoin’in normalde gerçekleştiremediği bir özellik olması işi daha da ilgi çekici hale getiriyor. Dünyaca ünlü ödeme sistemi Visa’nın sahip olduğu saniyede 56 bin işlem yapabilme kapasitesine atıfta bulunan Stark “biz bunun da ötesine gitmek istiyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Geleneksel finansal sistemin devleriyle rekabet halinde olan kripto paralar siber risklere, fiyat dalgalanmalarına ve başka birtakım olumsuz özelliklere sahip oldukları için otoriteler tarafından bir türlü tam olarak benimsenmiyorlar. Ancak aralarında çeşitli ülkelerin merkez bankalarının da bulunduğu bu otoriteler blockchain alanına yönelmekten kendilerini alamıyorlar diyebiliriz. Blockchain alanına yapılan milyarlarca dolar değerindeki yatırım bu durumu destekler nitelikte
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 10, 2018, 11:54:31 AM

hocam yanlış anlamayın ama sziin bu başlığa yaptıgınız 3 yorum var ve 3'ü de olumsuz, ve yine yanlış anlamayın ama sizden başka konuya olumsuz bakan yok Smiley Artı google cloud aylık 24-30 dolar civarında ve yine artı bu lighting network'u 8-9 ay ucretsız google cloud üzerinden kullanabilecegız ve kullanıyoruz. 8-9 ay sonra baktık getırısı götürüsünü karşılamıyor bizde kapatırz kepenkleri olur biter. Ama gelecek vaadeden,şuan uıcretsız kurulum yapılabilen, twitter redditte bol bol konuşaln bir konudan neden ülkem vatandaşı faydalanmasın ki? Günlük 20-30 lighting network kurulumu yapılıyor ve ağ her gecen gün daha da kalabalıklaşıyor. eğer ben sizi dinlersem değil 8-9 ay sonra kazanmayı şimdi bile kazanma şansım yok, ama siz beni dinlerseniz ilerde kazanma ihtimaliniz var. Yeriniz de olsam bir arkadaş dostunuz olarak sizinde Lighting Network kurmanızı tavsiye ederim. Merak etmeyin kurması da silmesi de bedava Smiley

LN değilde masternode iyi para kazandırıyor. LN sadece aracı oluyor. Alınan komisyonun çok büyük bir kismi zaten verileri blockchaine kaydeden madenciler alacak. Ancak bitcoin kullanıcısı 1 milyar kişi olur 24 saatte o zaman belki birşeyler kalır. Size tavsiyem masternode olan coinleri bulup ucuzdan alıp düğüm olmanız. Mesela şuan dash coin için masternode 500bin lira civarı.
Malesef para bağlamadan para kazanacak bir kapı açılmıyor bu devirde. Ucuz olan masternode coin alın şimdiden.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 10, 2018, 04:58:06 PM

LN ve Masternode arasındayım sürekli gelişen bu sektörde doğru yatırım çok önemli küçük madencilik öldü sayılır mesela bir ara büyük bir sermaye ile gireyim dedim ancak TR de hiç mantıklı değil
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
April 10, 2018, 05:02:21 PM

usakli64 adlı arkadaşa katılıyorum yatırım yapmadan para kazanılmaz benim burda demek istediğim google beles sunucusu olmasaydı ne yapacaktınız ?
Yani o kadar masternode kuran kişi bulabilecekmiydiniz hayır kimse para verip garanti olmayan bir işe balıklama atlamazdı bence en kötü seneryodan bakın siz olaya. Hep iyi tarafından bakmayın.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: