Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:59:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ledger cüzdanım kendiliğinden sıfırlanmış  (Read 464 times)
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
March 23, 2018, 11:46:36 AM

Merhaba beyler bugün Ledger Nano S cüzdanıma bağlandığımda cihazımın sıfırlandığını gördüm cüzdanıma ulaşmam için 24 kelimeyi ve pin kodu girmemi istiyordu yada yeni bir pin kodu ve 24 kelime ile yeni bir cüzdan oluşturmamı istiyor normalde eski cüzdanımın silinmesi için pin kodunu 3 kere yanlış girmem gerekiyordu fakat pin kodunu yanlış girmedim açılır açılmaz cihaz kendiliğinden sıfırlanmıştı ilk defa cihazımın kendiliğinden sıfırlandı bu normal mıdır yoksa cüzdanda bir sorun mu var ? Virüs filan bulaşmış olabilir mi ?
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714849171
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714849171
Reply with quote  #2

1714849171
Report to moderator
1714849171
Hero Member
*

Ignore
1714849171
Reply with quote  #2

1714849171
Report to moderator
1714849171
Hero Member
*

Ignore
1714849171
Reply with quote  #2

1714849171
Report to moderator
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
March 23, 2018, 11:56:04 AM

Birisi kurcalamış ve şifreyi 3 kere yanlış girmiş olabilir mi? Şu ana kadar bilinen ledger nano s'i hedef almış bir virüs yok.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
March 23, 2018, 01:07:11 PM

Birisi kurcalamış ve şifreyi 3 kere yanlış girmiş olabilir mi? Şu ana kadar bilinen ledger nano s'i hedef almış bir virüs yok.

Evde ben tek yaşamadığım için başka biri şifreyi yanlış girip cihazı sıfırlamış olabilir fakat çok düşük bir ihtimal yapacaklarını zannetmiyorum birkaç gün önce 1.4.1 güncellemesini yüklemiştim acaba bu güncellemeden kaynaklı olabilir mi ? 1.4.1 Güncellenmesini yükleyip bu tarz bir şey başına gelen var mı?
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
March 23, 2018, 07:29:39 PM

Güncellemeden kaynaklı olabilir. Bildiğim kadarıyla hiçbir virüs Ledger'in kapasitesi kadar küçük boyutta değil bu yüzden virüs bulaşma ihtimali çok ama çok düşük bir olasılık.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
March 23, 2018, 08:39:37 PM

bildigim kadari ile firmware guncellemesi sonrasi cihaz sifirlaniyor. buna benzer birseyi okumustum sanki bi yerlerde. ledger manager eklentisinde yaziyordu galiba..

Will I need my 24 words during the update?
No, your seed is not wiped during the process, so you won’t need to input your recovery words. However, make sure your 24 recovery words are properly backed-up and securely stored before starting the update (see: Basic security principles)

Warning: if you have an old version of the firmware (<1.3) then your seed will be wiped and you'll need access to your backup.
https://support.ledgerwallet.com/hc/en-us/articles/360001341553

senin fw versiyonu 1.3 den dusukse sifirlamistir.
bileq
Legendary
*

View Profile
March 23, 2018, 08:49:03 PM

hay sokayim guncellemesine ya. eth btc neo 3 cuzdan var ledgerde guncelleyemiyorum yer yok deyip duruyor. cift seed kullaniyorum acaba ondan mi yer yok diyor?
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 24, 2018, 10:23:33 AM

10 dolarlık donanıma 120 dolara yakın para ödüyoruz yinede bir güncellemeyi doğru dürüst yapamıyorlar. sizin sorun güncelleme kaynaklımı bilemem ama ledger in bu son güncellemesinde farklı farklı çok sorun yaşandı. umarım bizim pvk lar emin ellerdedir.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
March 24, 2018, 12:51:43 PM

Önerebileceğiniz güvenilir başka donanım cüzdan var mı?
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 24, 2018, 01:43:11 PM

Evde ben tek yaşamadığım için başka biri şifreyi yanlış girip cihazı sıfırlamış olabilir fakat çok düşük bir ihtimal yapacaklarını zannetmiyorum birkaç gün önce 1.4.1 güncellemesini yüklemiştim acaba bu güncellemeden kaynaklı olabilir mi ? 1.4.1 Güncellenmesini yükleyip bu tarz bir şey başına gelen var mı?
Güncellemeden kaynaklı aynen. Bazı cihazlarda sıfırlanma olabiliyor ama bazılarında olmuyor. Benim cihaz sıfırlanmamıştı mesela.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 24, 2018, 09:07:20 PM

Konu dışı olacak ama ledgerin verdiği 24 kelimeyi sıfırlanmış ledgere girince tekrar eski wallet geliyor dimi cihaza. Tek merak ettiğim konu ve cevabını bulamadım hala. Mesela sıfırlanmadı üstüne su döküldü veya çalındı. Başka ledgere girsek geri yüklenir mi ?
 Denemeden de bilemiyorum çevremde kullanan yok cahilliğime verin lütfen
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
March 24, 2018, 11:08:32 PM

Benimde Ledger'im vardı ve güncelleme yapmamıştım umarım sıfırlanmamıştır.. Bir güncellemenin bu şekilde zorunlu kılınması hiç iyi bir şey değil.. Yani zorunlu tutacaksan ille withdrawalları kapat belki ben seedlerime ulaşamıyorum ve 24 kelimeye sahip değilim o zaman ne olacak?
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
March 24, 2018, 11:59:27 PM

by gün forumda konuşuluyordu bu  durum, 15 yaşında bir çocuk ledgeri hackledi keyleri aldı diye, ben anlamıyorum zaten, hani bu ledger hacklenmezdi çok güvenliydi falandı filandı, ben hep diyorum ki paper wallet a her şey olur ama hacklenemez, çünkü dijital değil
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 25, 2018, 07:06:44 AM

Konu dışı olacak ama ledgerin verdiği 24 kelimeyi sıfırlanmış ledgere girince tekrar eski wallet geliyor dimi cihaza. Tek merak ettiğim konu ve cevabını bulamadım hala. Mesela sıfırlanmadı üstüne su döküldü veya çalındı. Başka ledgere girsek geri yüklenir mi ?

24 kelimenin mantığı o zaten, sıfırlanan ledgera yasa başka ledgera girince, eski coinlerinizi ulaşmanızı sağlıyor.

Bu arada ben güncellerken baya zorlandım, ama sonunda hallettim, benimki sıfırlanmadı
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
March 25, 2018, 08:18:11 AM

Ledger Nano S cüzdanına 24 kelime ve pin kodunu girdikten sonra cüzdanına sıkıntısız bir şekilde erişebilirsin benim ledger kendiliğinden sıfırlandıktan sonra 24 kelime ve pin kodunu girip sıkıntısız bir şekilde cüzdana erişebildim
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
March 25, 2018, 08:19:51 AM

24 kelimenin mantığı o zaten, sıfırlanan ledgera yasa başka ledgera girince, eski coinlerinizi ulaşmanızı sağlıyor.

Bu arada ben güncellerken baya zorlandım, ama sonunda hallettim, benimki sıfırlanmadı

Benim cüzdanda güncellemeden hemen sonra sıfırlanmadı birkaç gün boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanmaya devam ettim 2 gün önce Ledger pc bağladığım zaman sıfırlanmıştı
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 27, 2018, 06:54:55 PM

Beyler yazılanları gördükçe güncellemekten vazgeçiyorum. Sadece ethereum ve erc20 tutan birisi olarak güncelleme gereği duymadım 3 coin wallet yeterde artıyor bile. Yeni güncelleme yapmam şart mı güvenlik açığı vs var mı önceki sürümde ?

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
March 28, 2018, 07:11:24 AM

buyuk ihtimal guncellemeden kaynaklidir. guncellemeden once uyariyor zaten.
bileq
Legendary
*

View Profile
March 28, 2018, 07:28:59 AM

Beyler yazılanları gördükçe güncellemekten vazgeçiyorum. Sadece ethereum ve erc20 tutan birisi olarak güncelleme gereği duymadım 3 coin wallet yeterde artıyor bile. Yeni güncelleme yapmam şart mı güvenlik açığı vs var mı önceki sürümde ?

hem guvenlik acigi kapatilmis hem de daha fazla uygulama yuklenmesi saglandi diyordu ledgerin kb arsivinde. en fazla cihaz sifirlanir ki bu da bir sikinti degil seedleri geri yuklersiniz olur biter. ledgeri kaybettiginizi dusunup bir kurtarma senaryosu uygulamis olursunuz Smiley
mevcut surum 1.3.1 ise sifirlama yapmiyor 1.3 versiyon altindaki cihazlar sifirlaniyormus
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 28, 2018, 09:59:08 AM

Korkacak bir şey yok ki neyinden korkuyorsunuz. En fazla sıfırlanır. Sonra 24 kelimeyi girersiniz cihaza olur biter Smiley
Bu büyük bir sorun değil yani.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
March 28, 2018, 08:00:41 PM

ben de korktugumdan dolayi guncellemeden once yeni bir ledger aldim. 24 kelimeyi denedim calisiyor mu diye.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: