Bitcoin Forum
May 30, 2024, 06:09:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Çeviri kampanyalarında resim üzerindeki yazıı değişme  (Read 136 times)
oguzhangazi (OP)
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 24, 2018, 11:46:48 AM

Resimin arka planında resim oluyor üzerinde ingilizce yazı var ama Türkçeye çevirmem gerekiyor yapamadım bi türlü yapanlar nasıl yapıyor acaba
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
March 24, 2018, 11:56:18 AM

Resimin arka planında resim oluyor üzerinde ingilizce yazı var ama Türkçeye çevirmem gerekiyor yapamadım bi türlü yapanlar nasıl yapıyor acaba

Elinde o resmin photoshop, draw tarzı programlarla hazırlanmış formatları yoksa photoshopta ingilizce yazıyı kaldırıp arka planı tamamlayacaksın sonra da türkçe yazıyı ekleyeceksin. biraz photoshop bilgisine bakar tabi bu da.
oguzhangazi (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2018, 12:11:43 PM

Elinde o resmin photoshop, draw tarzı programlarla hazırlanmış formatları yoksa photoshopta ingilizce yazıyı kaldırıp arka planı tamamlayacaksın sonra da türkçe yazıyı ekleyeceksin. biraz photoshop bilgisine bakar tabi bu da.

.psd formatı istedim yokmuş ellerinde diğer türlüde kalite çok düşüyor hemde birebir olmuyor resimler, farklı bir yolu yok mudur acaba
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 25, 2018, 12:57:07 PM

Genelde resmi olarak çeviri işini size verdilerse psd yani photoshop ile açıp düzenleyebileceğiniz dosyasını da atıyorlar diye biliyorum, ya çalıştığınız firma yenidir onlarda bilmiyordur yada siz bunu sormamış sınızdır.. İsterseniz bir sorun böyle böyle bana psd formatın da resimleri atabilir misiniz diyin zaten resimleri size atacaklardır. Daha sonrasında photoshop proğramı ile sadece yazıları Türkçe ye çevirerek istediğinizi elde edebilirsiniz.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
March 25, 2018, 01:57:20 PM

psd gibi layer ları içeren bir format ile yollamadılar ise bilginiz dahilinde yapabildiğiniz kadar photoshop yada photoshop kadar kapsamlı olmasada yine çok işe yarar bir program olan GIMP ile birşeyler yapılmaya çalışılabilir.
oguzhangazi (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2018, 02:15:09 PM

Genelde resmi olarak çeviri işini size verdilerse psd yani photoshop ile açıp düzenleyebileceğiniz dosyasını da atıyorlar diye biliyorum, ya çalıştığınız firma yenidir onlarda bilmiyordur yada siz bunu sormamış sınızdır.. İsterseniz bir sorun böyle böyle bana psd formatın da resimleri atabilir misiniz diyin zaten resimleri size atacaklardır. Daha sonrasında photoshop proğramı ile sadece yazıları Türkçe ye çevirerek istediğinizi elde edebilirsiniz.

O formatta yok elimizde dedi . Nasıl yapacağımı sordum bakalım ne diyecekler. Başka format vs ne varsa artık
oguzhangazi (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2018, 02:17:18 PM

psd gibi layer ları içeren bir format ile yollamadılar ise bilginiz dahilinde yapabildiğiniz kadar photoshop yada photoshop kadar kapsamlı olmasada yine çok işe yarar bir program olan GIMP ile birşeyler yapılmaya çalışılabilir.

photoshop ile yapacaktım fakat draw programarında hazırlanmış formatı yokmuş ellerinde, GIMP e de bakmıştım bi ara ama photoshopa daha aşinayım
F_ala
Member
**

View Profile
March 25, 2018, 02:32:58 PM

photoshop ile yapacaktım fakat draw programarında hazırlanmış formatı yokmuş ellerinde, GIMP e de bakmıştım bi ara ama photoshopa daha aşinayım

draw ile hazırlanmışsa illustrator ile açabilirsin herhalde. yok yine de olmuyorsa çeviriyi yap adamlara gönder adamlar düzenlesin. Yoksa işin içinden zor çıkarsın.
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
March 25, 2018, 06:36:35 PM

evet bende zorlanmistim ogrendim sonradan. Size ise veren kisinin size orjinal ai uzantili dosyalarini vermesi lazim verirse eger onlari adobe illustrator ile acip degistirebilirsin

s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
March 26, 2018, 10:55:28 AM

Daha tasarımcılarının hazırladıkları orjinal formatlara bile ulaşamıyorlarsa o takımın işini yapmak pek mantıklı gelmiyor bana. ha portföy genişletmek için olabilir.

the10ur
Copper Member
Newbie
*

Activity: 149
Merit: 0

View Profile
May 20, 2018, 08:27:51 PM

kardeşim bence hiç onlarla uğraşma benden sana kısa bir taktik. ben googledan bir kaç arka plan buldum sürekli onları kullanıyorum yazıları çevirip photoscapede arka planın ustune eklıyorum.
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
May 20, 2018, 09:37:53 PM

Bence en iyisi o resimlere hic dokunmamak. Ben goruntuyu cok bozacagini dusunuyorum. Cunku ayni yazi stili vs olmayacagi icin hos olmaz. Bu dedigim sekilde yapip birakan cok gordum ben bounty/ann duyurularinda.
Teamsah541616
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
May 22, 2018, 04:01:17 PM

Bir kere yaptım bu çeviriyi proje scam çıktı acayip moralimi bozmuştu. Ben adobe kullanmıştım ama
arkadaşlar daha iyi fikirler vermiş sağolsunlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: