Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:42:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin’in Yeni Düşüş Nedeni  (Read 462 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 29, 2018, 08:24:18 PM
Last edit: March 29, 2018, 08:37:33 PM by emirsener

Bitcoin fiyatının özellikle 8 bin doların altına gerilemesinin en önemli nedenlerinden biri, ABD’de vergi beyannamesi vermek için belirlenen son tarihin yaklaşması olabilir.

2017’de Bitcoin fiyatındaki patlama, birçok yeni milyoner yarattı. ABD’li kripto para yatırımcıları, kripto paralardan elde ettiği gelirler nedeniyle ABD’nin vergi dairesi Internal Revenue Service’den (IRS) devasa bir vergi faturası ile karşı karşıya kalabilir. 2018’de IRS’e vergi beyannamesinde bulunmak için son tarih 17 Nisan olarak belirlendi.

Çoğunluğunu milenyumluların oluşturduğu ABD’li kripto para yatırımcılarının da vergi beyannamesi zorunluluğu bulunuyor. Bu durumun Bitcoin fiyatının 8 bin doların altına inmesine katkıda bulunmuş olabileceği düşünülüyor.

ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, CNBC’ye yaptığı açıklamada, özellikle daha önce hiç yatırım yapmayan genç insanların vergileri duyunca şoke olduklarını söyledi. OnlineTaxman.com’un CEO’su ve kurucusu Vincenzo Villamena ise, “Büyük bir vergi faturası ile karşı karşıyalar ve ödeme planları yapıyorlar ya da kriptoyu satıyorlar.” şeklinde konuştu.

IRS, 2014 yılında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin para değil mülk olarak ele alınacağını açıkladı.

Villamena, “Aynı yıl içinde Bitcoin aldığınızda veya sattığınızda, gerçek paraya ya da altcoin’lere dönüştürülmesinin önemi olmaksızın bu vergilendirilebilir bir olaydır.” diyor.

Bu işlemler kısa vadeli sermaye kazançları olarak değerlendiriliyor ve bunlar yüzde 39 gibi yüksek bir oranda vergilendirilebiliyor. Bir yıldan uzun bir süredir Bitcoin tutan ve daha sonra satabilecek olanlar ise yalnızca uzun vadeli bir sermaye kazancı vergisinden sorumlu oluyor. Bu da yüzde 15 ila yüzde 23.8 gibi daha düşük bir oranda vergilendiriliyor.

Bu arada kripto para yatırımcıları da kendi içinde bir başka sorunla karşı karşıya. Birçok kripto para borsası müşterilerine vergi belgesi göndermediği için ne kadar vergi ödemek zorunda olduklarını bilmiyor.

Business Insider’a konuşan Node40’ın kurucusu Perry Woodin, bunun birçok yatırımcıyı etkileyen bir sorun olduğunu söyledi. Woodin, “Milyonlarca insanın farkına varmadıkları ya da miktarının nasıl öğrenileceğini bilmedikleri bir vergi borcu var.” dedi.

Öte yandan Reddit üzerinde bir yatırımcı ise konuyla ilgili şunları yazdı:

ABD’li yatırımcı, Reddit yazısında ayrıca “Hayatımı kazayla mahvettiğimi hissediyorum, çünkü vergileri bilmiyordum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya bu konuda yakınan birçok yatırımcı barındırıyor. Ne yapılacağı konusunda bariz bir kafa karışıklığı var. OnlineTaxman.com’un CEO’su Villamena’nın arz ettiği gibi belki de kripto paralarını elden çıkarıyorlardır. Bu da Bitcoin fiyatı üzerinde satış baskısı yaratmış olabilir.

Yerel ve global kripto para haberleri için sayfama beklerim dostlar

https://www.facebook.com/coindunyasii
1714952570
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714952570
Reply with quote  #2

1714952570
Report to moderator
1714952570
Hero Member
*

Ignore
1714952570
Reply with quote  #2

1714952570
Report to moderator
1714952570
Hero Member
*

Ignore
1714952570
Reply with quote  #2

1714952570
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714952570
Hero Member
*

Ignore
1714952570
Reply with quote  #2

1714952570
Report to moderator
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 29, 2018, 08:30:36 PM

saçma sapan nedenler balinalar için gün doğuyor adamlar fiyatı biraz daha aşağı kırıp yine altlardan toplayacaklar en son şubat ayının başlarında olduğu gibi muhtemelen yine 6 binleri görüp sonrasında 10 bine doğru yükselecek klasik senaryolar elinde parası olan bitcoin alsın yatırım tavsiyesi değil ama bu bir gerçek maalesef şahsen ben binance de 6900 ve 6600 seviyelerine toplam 8 bitcoinlik alım emri koydum pusudayım bakalım
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
March 29, 2018, 08:33:33 PM

Bu haber geçen hafta sonu çıkmıştı ve o günden sonra hayır görmedik zaten .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
March 29, 2018, 08:34:05 PM

Düşüşün nedeni piyasaya yeni girenlerin panik satışı yapması ve balinaların buna destek vermesi başka birşey değil
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
March 29, 2018, 08:36:59 PM

Fazla kasmayın ben size anlatayım en iyisi, öyle alengirli, dalavereli şeylere hiiiç gerek yok.

Bitcoin fiyatının özellikle 8 bin doların altına gerilemesinin en önemli nedenlerinden biri: "Balinaların canının öyle istemesi."  Grin

Bu kadar basit olay.

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
March 29, 2018, 08:37:15 PM

Piyasa çıkarılan haberlerle yön alıyor ama bu haberlerin arkasında da aslında bir nevi balinalar var diyebilirz borsa onların elinde 1300 1400 lerden millete ethereumları verdiler simdi 400 dolar
financialgoal
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 29, 2018, 09:35:26 PM

bir sürü sebep var düşüş için çıkış için de pek çok potansiyel var denge oluşacaktır.
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
March 29, 2018, 10:07:10 PM

Artık altlar bitcoinle çok ilgilenmiyolar kendi hallerinden takılıyor bitcoin düşerken altlar yükseliyodu geçen günlerde şimdi gene salak saçma haberden düşüyor
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
March 29, 2018, 11:07:43 PM

Bitcoinin net olarak tek düşüş nedeninin balinalar olduğunu düşünüyorum. Hala neye doymadılar anlamıyorum. Birazda zirvelerden satın be kardeşim, öylede kazanırsınız Cheesy
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 29, 2018, 11:49:17 PM

btc fiyatını etkileyen olaylar ve durumlar elbet oluyodur fakat ben bu tarz haberleri balina olarak tabir ettiğimiz zümrenin hareketlerine uydurulan kılıflar olarak görüyorum

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
March 29, 2018, 11:57:35 PM

Çok saçma. Eğer Bitcoini satmazsa kar edemez ve otomatikman vergi ödemek zorunda kalmaz.
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
March 30, 2018, 12:10:27 AM

Fazla kasmayın ben size anlatayım en iyisi, öyle alengirli, dalavereli şeylere hiiiç gerek yok.

Bitcoin fiyatının özellikle 8 bin doların altına gerilemesinin en önemli nedenlerinden biri: "Balinaların canının öyle istemesi."  Grin

Bu kadar basit olay.

Ayen durum budur adamlar ne isterse o oluyor. Canları yukarı gitmek ister bir hava estirirler yarın her yerde btc konuşulur yine. Piyasa uzerinde güçlü etkiye sahip bir arada hareket eden bir zümre olduğuna inanıyorum.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
March 30, 2018, 06:08:50 AM

arkadaş senaryolsrs grek yok. bu piyasa volatilitesi yüksek bi piyasa. hani çeyrek altın gibi alayım 210 liradan en fazla 200 liraya düşer ondan sonra 280 i görür gibi bi durum yok ortada. elinde fazla btc olan adam satıp satıp aşağı çekiyor fiyatı buna uyan panikli arkadaşlarda satınca alttan toplayıp panikli arkadaşların kaarını cebe indiriyor olay bundan ibaret.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 30, 2018, 07:21:39 AM

Sebeb bula bula, bahane bula bula piyasanın içine ettiler. Bu piyasanın yükselmesini istemeyenler var. Özellikle bu dönemler. Belki balinalar belki devletler. 4-5 aydır yeni giren veya bu süreç içerisinde yatırım yapanlar %80-90 civarında zarardalar. Sürekli aşağı yönlü bir kırılma mevcut. Tek çare sabır gerisi hepsi boş bu piyasada. Amerikanın vergisiymiş Çinin yasaklamalarıymış hepsi fasafiso dönemlik sebebler bunlar. Uzun vade her zaman kazandırır. Elde tutmayı öğrenmek lazım.
Ben dahil herkese bol sabırlar.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
March 30, 2018, 07:24:59 AM

bu balinaları pıçaklasak mı ne yapsak  Roll Eyes  Undecided

BankDex.io  / Decentralized Exchange
triclinics21
Member
**

Activity: 378

View Profile
March 30, 2018, 07:47:01 AM

Sebep çok yaa bir ton sebep var, tetherin karşılığı yok diye haberlerde çıktı şimdi en son denetlemelere karşı çıkıyorlarmış neden diyorlar falan piyasa ayvayı yedi kısaca
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
March 30, 2018, 08:23:47 AM

şu günlerde öyle ya da böyle bi haber çıkartıp düşürmeleri çok normal. özellikle çin çok sağlam bir spekulator ben sabırla bekleyceğim çünkü eninde sonunda ciddi yerlere gelece. ve ben özellikle nisan sonu mayıs başı gibi en geç altcoinlerde ciddi bir hareketlenme bekliyorum. eğer geçen yılın aynısı olursa.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
March 30, 2018, 10:50:31 AM

Piyasaya sıcak para girmiyor; shortçular ve longçular fiyatı resmen sıkıştırıyor; Amerika'lı vadeciler piyasayı resmen kontrolleri altına aldı ve istedikleri gibi eğip-bükebiliyorlar; MtGox sata sata bitiremedi elindeki BTC'leri. Şubat ve Mart düşüşlerinin ve bir türlü toparlanamamasının ana sebepleri bunlar gibi görünüyor.
parin35
Newbie
*

Activity: 71
Merit: 0

View Profile
March 30, 2018, 11:15:21 AM

Çevremde borsa ve forex ile ilgilenen arkadaşlara sorduğumda bitcoin hiç güven vermiyor diye söylüyorlar demekki insanların güvenini çok sarsmış kimsenin blockchain teknolojisi umrunda bile değil ! bence o eski güzel 850 milyar dolarlık piyasa günlerin gelmesi çok uzaklarda en az 2 sene belki daha fazla görürmüyüz bilinmez milleti çok bende dahil iyi silkelediler yatırımımın 3 te 2 si eridi .

Hold bile hikaye bana göre milleti panik satışı yapılmasını öneleme amaçlı uydurulmuş bir kuram buda hold olayıda doğru zamanda girip çıkılmadığında coin toke çöpe döner geçmişten örnekler bile var .

Bir çok coin icosunun altına inmiş durumda Ethereum yerlerde sürünüyor g20 bitsin dediler olmadı dava bitsin dediler olmadı millet ne yapacağını şaşırmış durumda , geçmişte yapılan hareketler hiç devam etmiyor .

Ben 2016 dan beri piyasadayım 2018 yılı için gerçekten çok umutluydum çok güzel başlamıştı ama olmadı kripto dünyasınla ilgilenecek potansiyeli olan insanları çok pis silkelendiği için o kitle tekrardan geri dönermi bilinmez , bir çoğuda aldığım fiyata gelsin hemen çıkçam kahretsin diyen çok insan tanıyorum ...
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
March 30, 2018, 12:29:28 PM

Bitcoinin düşüşünü bir sebebe bağlamak yanlış olur. Hele ki nispeten çok daha az işlem yapıldığını düşündüğüm ABD ile ilişkilendirmek uygun olmaz. Bu bir konjonktürdür. Birçok sebep var düşmesi için.
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 30, 2018, 12:55:15 PM

2 haftadır zaten beklenti bitcoinin son bir düşüş yapıp yükselişe geçeceği idi. son bir düşüşünü yapıyor şu anda umarım beklentiler doğrultusunda yükselişe tekrar geçer
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 30, 2018, 01:03:23 PM

sadece bir nedeni oldugunu sanmiyorum artik cok kucuk bir pazar degiliz arkadaslar ve bircok kisinin kararlari piyasaya yon veriyor. balina malina hikaye bitcoinde.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 30, 2018, 02:13:07 PM

Bir satış furyası aldı başını gidiyor. Bence düşüşteki en büyük neden bu.
Bu durum bir yerde son bulacak, sonrasında ise bir oh çekeceğiz.
thenorthblue
Member
**

View Profile
March 30, 2018, 02:27:30 PM

ben 4-5 ay daha bu şekilde gideceğini düşünüyorum bitcoinin. Düşüş nedeni mi? Bence artık çok popüler olması.

KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 30, 2018, 03:32:28 PM

Bitcoin de 6 bin dolar limiti cok oncelerden beri konusulan ve beklenen bir durum du. Bununla beraber eth in 300 leri tekaradan gormesi beni sasirtan bir durum oldu. Borsaya cepten parra koymayi dusunmuyordum ancak $350 yi gorurse 5 tane eth alacagim. Kisa zamanda eth yukselecegini dusunuyorum Bu iyi bir firsat diye dusunuyorum
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
March 30, 2018, 08:19:04 PM

Neden farketmiyor maalesef artık bu neden işi değil,resmen kronikleşti sürekli düşer halde bulunması umarım en yakın zamanda rayına oturur be özledik...

phantasod
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 30, 2018, 08:26:37 PM

artık neden aramıyorum ya düştükçe düşüyor. bir yükselmeye başladığında hiçbir kötü neden böyle ani düşmesine neden olamayacak
GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 31, 2018, 08:48:27 AM

Mt gox. g20 abd vergi durumu. Envai çeşit yerden saldırı geliyor kıymetlimize. Dik durmak zor dik durduğunda güzel günleri görmemek işten beri değil hadi bakalım

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
March 31, 2018, 09:03:05 AM

tek bir sebebple böyle bir düşüşü anlatmak anlamsız olabilir ama kontrat yenileceği her tarih için artık düzeltmeler olucaktır ve daha önceki yükselişler gibi hızlı ve parabolik bir yükseliş gelmiyeceği kanısındayım tabi bitcoin her seferinde şaşırtmayı sevsede

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
March 31, 2018, 09:32:30 AM

Haberler bahaneden ibaret sadece, bu haberler boğa sezonunda çıksa hiçbişekilde etkilemez örneğin, panik ortamı oluşması için ufak bir kıvılcım yeter, sonra insanlar zaten satışa geçiyor anında her haberde aynı şey.

Taratoor
Sr. Member

Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
March 31, 2018, 01:10:03 PM

Düşüşün sebeplerinden biride piyasada dönen haberler ama panik yapıp elden çıkarılması pek doğru hamle olmayabilir.ilerleyen dönemde hızlı bir artış bekliyorum ben.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
March 31, 2018, 01:17:17 PM

Haberler bahaneden ibaret sadece, bu haberler boğa sezonunda çıksa hiçbişekilde etkilemez örneğin, panik ortamı oluşması için ufak bir kıvılcım yeter, sonra insanlar zaten satışa geçiyor anında her haberde aynı şey.

aynen senin gibi düşünüyorum haberler işin bahanesi. yükseliş sona erdiği için insanlar SATIYORLAR, satın almak isteyenlerse bekleme moduna geçmişler izliyorlar. olay tamamen bundan ibaret.
LoveFooL
Member
**

View Profile
March 31, 2018, 01:34:17 PM

bir sürü sebep var tabi ama piyasaya yeni girenlerin panik satışları bence buna sebep değil . çünkü piyasaya yeni giren adam sayısı çok az . zeten mevcutta girenleri bir çoğu da 8k dan alım yapanlar olduğu için onlarda çok fazla panik yapmıyorlar
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
March 31, 2018, 01:54:14 PM

Hadi diyelim btc eski teknoloji, artık yükü kaldırmıyor, kendini yenilemiyor v.s. peki eth'ye ne demeli? En yeni teknoloji geleceğin kripto parası, önü son derece açık, ekibi belli ama o da sürekli düşüyor. Artık durum balinlarla açıklanmayacak kadar karmaşık bence.

Not: balinlar ya da devletler demiş yukarda biri. bence o top 100deki balinaların bir kısmı zaten devletler.
kekrops
Full Member

Activity: 238

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 31, 2018, 03:02:03 PM

sebepler bitmiyor ki bitcoin yukselsin. anasini sattigimin piyasasi sadece spekulasyonlar uzerine kurulu. amerika osursa dusuyor cin sicsa dusuyor. bu nedir arkadas ya.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 31, 2018, 04:56:15 PM

bitcoin yada tüm piyasanın genelinde neden niçinler ve analizler malesef işlemiyor. daha çok balinaların para babalarının keyfine kalıyor bitcoin ve diğer tüm kripto piyasasındaki sert hareketler.
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
March 31, 2018, 07:58:53 PM

O kadar çok fazla yeni neden var ki artık hangisine bağlı olarak düştüğünü kesin olarak bilmiyoruz, eskiden en azından bitcoin düşerken altcoinler yükseliyordu fakat şu an durum o dönemden çok farklı nerede duracağımızı şaşırdık beklemedeyiz
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 31, 2018, 08:05:03 PM

Piyasanın acemilerinin panik satışı yapmaları olağan düşüşlerin etkisini artırıp domino etkisi yaratıyor
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
March 31, 2018, 09:07:43 PM

Gerçek paraya dönüştürülmeyen yatırımın vergilendirmesi nası oluyor, anlayamadım. Ayrıca zarar eden bir sürü yatırımcı var ve zarar eden insanlar neyin vergisini ödeyecek. Bu vergilendirme konusunun netleşmemiş olması yatırımcıları tedirgin etmek için en gerçek neden olabilir.
yns1903
Member
**

Merit: 16

View Profile WWW
March 31, 2018, 09:20:03 PM

Düşüşü her zaman bir sebebe bağlıyoruz ancak aslıda olan sebep balinaların istediği bir şekilde iniş çıkışların olması balinalar istiyorsa yükseliyor istiyorsa düşüyor. Tabi ki bu sebeplerde iniş çıkışlarda etkili ancak çokta fazla etkili olduğunu söylemek doğru değil. Ancak btc her ne kadar bu aralar düşüş yaşamış olsa da hep söylediğim gibi nisan ya da mayıs içerisinde büyük bir değere sahip olacak. Umarım yanılmam

koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
March 31, 2018, 10:14:43 PM

bu düşüşün 3-4 ayrı nedeni var, ama en büyük nedeni, balinaların milletin elinden bitcoinin toplayıp ileride 50-100 k dolardan satmak istemesi, başka da bir açıklaması yok yani hocam
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617

View Profile
April 01, 2018, 04:41:23 AM

Düşüş için sürekli çeşitli sebepler üretiyoruz halbuki yükselirken neden yükseliyor diye sorgulamıyoruz. Neden yükseliyorsa aynı sebeple düşüyor. Bazıları yeniden kazanmak istryecek ve o zaman geldiğinde yeniden yükselecek.
crazy1204
Full Member

Activity: 322

View Profile
April 01, 2018, 01:32:14 PM

Düşüş için sürekli çeşitli sebepler üretiyoruz halbuki yükselirken neden yükseliyor diye sorgulamıyoruz. Neden yükseliyorsa aynı sebeple düşüyor. Bazıları yeniden kazanmak istryecek ve o zaman geldiğinde yeniden yükselecek.

Aynen öyle bence düşüşte sürekli bahaneler üretiyoruz.Ama yükselişte sebep üreten yok.Herkes övüyor sadece.Millet ne kadar enterasan anlamıyorum cidden.

erdemylmz99
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
April 01, 2018, 01:45:32 PM

Düşüşün veya bu seviyelerdeki rölanti hareketinin devam edeceğini düşünüyorum bir süre daha, hep birlikte göreceğiz.
SRKNGL
Member
**

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
April 01, 2018, 01:56:09 PM

Arkadaş bir de btc 100 bin dolar 500 bin dolar olacak diyorlar.( Nah olur ) Bir ayda 100 binden 30 bine düşse kim yatırım yapar bir daha. Eskiyle karşılaştırma yapmayı bırakın. Neymiş 50 dolardan 100 dolar olmuş yine aynısı olurmus. 50 ile 20 bin dolar bir mi?

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
April 01, 2018, 02:14:16 PM

Kafalarına göre düşürüyorlar piyasadan aç gözlü balinalar silinmedikce bu düşüş her zaman olacak. Adamlar yükselişte bile düşürmeye çalıştılar hep. 

Hc01
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
April 01, 2018, 02:30:27 PM

Sabırlı insanımdır ama iyice cıfkı çıkmaya başlıyor, nezamana kadar sürecegi felan hersey belirsiz artık, yine 6400lere geldi nereye kadar gidecegini kestırmek imkansız, sebep vs olsa da olmasa da dusuyor.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
April 01, 2018, 02:37:49 PM

Kafalarına göre düşürüyorlar piyasadan aç gözlü balinalar silinmedikce bu düşüş her zaman olacak. Adamlar yükselişte bile düşürmeye çalıştılar hep. 

haklısında balinalar olmadan da elindekilerin değerleneceğini düşünme .
borsalarda da olduğu gibi burada da piyasa yapıcılar para kazancak ki sende onların şelalelerinden bir bardak su çıkırıcaksın olay bu .
Reyiz
Jr. Member
*

Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
April 01, 2018, 02:41:34 PM

Hacimi de balinalar yarattığı için para kazanmak zaten onlara bağlı  Smiley

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
helevela
Member
**

Activity: 224

View Profile
April 01, 2018, 03:20:10 PM

her gün her saniye yeni düşüş nedenleri söyleniyor acaba hangisi gerçek ve doğru bilinmez ve artık bıktık sanki bu durumdan yükseliş konuşmak istiyoruz hepimiz.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 01, 2018, 03:24:34 PM

bu işin altında başka işler var ama bir türlü net bilgi alamıyoruz...temmuzda bi g20 daha varmış..galiba onun bokları şimdiden ortalığa saçıldı gibi...felsefesinde merkezsizlik olan bi coinden piyasadan sözde bahsediliyor ama bal gibi de kapitalist devletlerin oyuncağı haline geldi..biri osursa sıçsa hapşursa bu aptal btc yi anında çakıyorlar.dediğim gibi iyice oyuncağa çevirip bokunu çıkardılar en sonunda değerini sıfırlayıp bi taraflarına sokacaklar sanırım..ondan sonra yükselecek...o da kimbilir kaç yıl sonra
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 01, 2018, 06:11:02 PM

Okuyorum da bekledim cok sabirliyim uzun suredir bekliyorum diyenlerin hepsi en fazla 5-6aylik. Arkadaslar suan daha emekleme donemindeyiz bekleyim sabredin derken 5-6 ay icin demedik en az 2 yil diyoruz.  Yoksa bu kadsr sabriniz lutfen elinizdekileri satip,  bu piyasadan uzaklasiniz.  Panik durumunu olusturan siz gibi binler yuzbinler cunku.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
gelgelelim
Newbie
*

View Profile WWW
April 02, 2018, 01:18:09 PM

hergun böyle bi başlık açmalı bence Cheesy:D cunkı hergun yenı bır haber gelıyor haber etkisinden haberkolik haberpanik olduk napcaz böyle bu haberleri en ilk ağızdan öğrensek keşke.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
April 02, 2018, 02:32:45 PM

artık öyle bir hale geldi ki herkes farklı bir senaryo üretmeye başladı. can sıkıcı bir hal almaya başladı bu durum ve biteceğe de benzemiyor.
jhontwis
Full Member

Merit: 104

View Profile
April 02, 2018, 11:06:52 PM

Net ifade edelim ne çıkmasının nede düşmesinin mantıklı bir sebebi yok. Olumlu haber geliyor düşüyor, olumsuz haber geliyor çıkıyor ne anladım ben bu işten, sabredin ancak böyle üstesinden gelirsiniz.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
April 03, 2018, 05:03:53 AM

Ben bu düşüşün sebebinin balinalar olduğunu düşünüyorum  sacma sapan nedenlerden dolayı düşürüyorlar zaten balinalar kendi isteklerine göre bı düşürüp bı yükseltiyorlar ama umutluyum btc bı kaç ay içinde güzel bir değere sahip olacak

cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
April 03, 2018, 10:24:40 PM

Toparlanacak az kaldı piyasanın güven tazelemesi lazım yoksa silinip gidecek tokat üstüne tokat attılar piyasaya az yükseltip çakltılar, az yükseltip çaktılar. Biraz sakin bir dönem olmasını umuyorum.
Rahip
Full Member

Merit: 111

View Profile
April 03, 2018, 10:30:22 PM

Sürekli bi nedenden ötürü ya da hiç neden olmadan falan da olabilir düşüyordu bi iki güne kadar biraz yeşillik görünce yine heveslendim ve artık bi süre kripto paraları salacaklarını düşünüyorum, salsınlar da bi toparlasak artık kaybettiklerimizi
georgemamat
Member
**

Merit: 75

View Profile
April 03, 2018, 11:23:43 PM

19k dan alanları baya salladı bu piyasa hele ufak yatırımcıyı silkeledi attı. Biraz daha sabretmek lazım diyeceğim ama yüzde elli kayıp vermiş biri nasıl sabreder. Ah balinalar ah.
xxxgr
Member
**

Metahash

View Profile
April 04, 2018, 07:52:53 AM

Çok net bir neden değil, düşüş büyük yatırımcının kar alıp çıkmasından oldu, adamlar 3 5 günde milyonlarca dolar çekti, bir tek biz küçük yatırımcı umut kesmeyip bekledik. Belki fiyat biraz daha kırılınca tekrar 200 300 mlyon usd girecek piyasaya ve uçuş başlayacak

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
April 04, 2018, 08:07:46 AM

Artık bir neden aramıyorum . Akışına bıraktım . Çekersem belki bir araba alabilirim. Fakat çekmezsem ev alabilirim .

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
April 04, 2018, 08:40:16 AM

Aynen sebepler sustu artık, arkakdaş bu kadar olumlu gelişme var neden bir kıpırdanma yok diye sordukça canı sıkılıyor insanın onun için akışına bırakmak en güzeli. Kendimizi sıkmaya gerek yok.
jeda2000
Full Member

Activity: 392

View Profile
April 04, 2018, 11:53:01 AM

Artık piyasada spekülasyon o kadar hat safhada ki ben de neden aramayı bırakıp akışına bırakmayı doğru buluyorum. Zarar etmeden yolumuza bakabilirsek ne mutlu bize.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
April 04, 2018, 12:51:04 PM

eveeet bir yeni haber daha bir yeni düşüş daha gerçekten üzüyor bu piyasa bir cok insanı napıcagımızı şaşırdık kaldık bi önerisi olan yok mu?

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: