Bitcoin Forum
July 22, 2024, 11:29:07 AM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin’in Yeni Düşüş Nedeni  (Read 472 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 29, 2018, 08:24:18 PM
Last edit: March 29, 2018, 08:37:33 PM by emirsener

Bitcoin fiyatının özellikle 8 bin doların altına gerilemesinin en önemli nedenlerinden biri, ABD’de vergi beyannamesi vermek için belirlenen son tarihin yaklaşması olabilir.

2017’de Bitcoin fiyatındaki patlama, birçok yeni milyoner yarattı. ABD’li kripto para yatırımcıları, kripto paralardan elde ettiği gelirler nedeniyle ABD’nin vergi dairesi Internal Revenue Service’den (IRS) devasa bir vergi faturası ile karşı karşıya kalabilir. 2018’de IRS’e vergi beyannamesinde bulunmak için son tarih 17 Nisan olarak belirlendi.

Çoğunluğunu milenyumluların oluşturduğu ABD’li kripto para yatırımcılarının da vergi beyannamesi zorunluluğu bulunuyor. Bu durumun Bitcoin fiyatının 8 bin doların altına inmesine katkıda bulunmuş olabileceği düşünülüyor.

ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, CNBC’ye yaptığı açıklamada, özellikle daha önce hiç yatırım yapmayan genç insanların vergileri duyunca şoke olduklarını söyledi. OnlineTaxman.com’un CEO’su ve kurucusu Vincenzo Villamena ise, “Büyük bir vergi faturası ile karşı karşıyalar ve ödeme planları yapıyorlar ya da kriptoyu satıyorlar.” şeklinde konuştu.

IRS, 2014 yılında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin para değil mülk olarak ele alınacağını açıkladı.

Villamena, “Aynı yıl içinde Bitcoin aldığınızda veya sattığınızda, gerçek paraya ya da altcoin’lere dönüştürülmesinin önemi olmaksızın bu vergilendirilebilir bir olaydır.” diyor.

Bu işlemler kısa vadeli sermaye kazançları olarak değerlendiriliyor ve bunlar yüzde 39 gibi yüksek bir oranda vergilendirilebiliyor. Bir yıldan uzun bir süredir Bitcoin tutan ve daha sonra satabilecek olanlar ise yalnızca uzun vadeli bir sermaye kazancı vergisinden sorumlu oluyor. Bu da yüzde 15 ila yüzde 23.8 gibi daha düşük bir oranda vergilendiriliyor.

Bu arada kripto para yatırımcıları da kendi içinde bir başka sorunla karşı karşıya. Birçok kripto para borsası müşterilerine vergi belgesi göndermediği için ne kadar vergi ödemek zorunda olduklarını bilmiyor.

Business Insider’a konuşan Node40’ın kurucusu Perry Woodin, bunun birçok yatırımcıyı etkileyen bir sorun olduğunu söyledi. Woodin, “Milyonlarca insanın farkına varmadıkları ya da miktarının nasıl öğrenileceğini bilmedikleri bir vergi borcu var.” dedi.

Öte yandan Reddit üzerinde bir yatırımcı ise konuyla ilgili şunları yazdı:

ABD’li yatırımcı, Reddit yazısında ayrıca “Hayatımı kazayla mahvettiğimi hissediyorum, çünkü vergileri bilmiyordum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya bu konuda yakınan birçok yatırımcı barındırıyor. Ne yapılacağı konusunda bariz bir kafa karışıklığı var. OnlineTaxman.com’un CEO’su Villamena’nın arz ettiği gibi belki de kripto paralarını elden çıkarıyorlardır. Bu da Bitcoin fiyatı üzerinde satış baskısı yaratmış olabilir.

Yerel ve global kripto para haberleri için sayfama beklerim dostlar

https://www.facebook.com/coindunyasii
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 29, 2018, 08:30:36 PM

saçma sapan nedenler balinalar için gün doğuyor adamlar fiyatı biraz daha aşağı kırıp yine altlardan toplayacaklar en son şubat ayının başlarında olduğu gibi muhtemelen yine 6 binleri görüp sonrasında 10 bine doğru yükselecek klasik senaryolar elinde parası olan bitcoin alsın yatırım tavsiyesi değil ama bu bir gerçek maalesef şahsen ben binance de 6900 ve 6600 seviyelerine toplam 8 bitcoinlik alım emri koydum pusudayım bakalım
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
March 29, 2018, 08:33:33 PM

Bu haber geçen hafta sonu çıkmıştı ve o günden sonra hayır görmedik zaten .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
March 29, 2018, 08:34:05 PM

Düşüşün nedeni piyasaya yeni girenlerin panik satışı yapması ve balinaların buna destek vermesi başka birşey değil
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
March 29, 2018, 08:36:59 PM

Fazla kasmayın ben size anlatayım en iyisi, öyle alengirli, dalavereli şeylere hiiiç gerek yok.

Bitcoin fiyatının özellikle 8 bin doların altına gerilemesinin en önemli nedenlerinden biri: "Balinaların canının öyle istemesi."  Grin

Bu kadar basit olay.

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
March 29, 2018, 08:37:15 PM

Piyasa çıkarılan haberlerle yön alıyor ama bu haberlerin arkasında da aslında bir nevi balinalar var diyebilirz borsa onların elinde 1300 1400 lerden millete ethereumları verdiler simdi 400 dolar
financialgoal
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 29, 2018, 09:35:26 PM

bir sürü sebep var düşüş için çıkış için de pek çok potansiyel var denge oluşacaktır.
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
March 29, 2018, 10:07:10 PM

Artık altlar bitcoinle çok ilgilenmiyolar kendi hallerinden takılıyor bitcoin düşerken altlar yükseliyodu geçen günlerde şimdi gene salak saçma haberden düşüyor
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
March 29, 2018, 11:07:43 PM

Bitcoinin net olarak tek düşüş nedeninin balinalar olduğunu düşünüyorum. Hala neye doymadılar anlamıyorum. Birazda zirvelerden satın be kardeşim, öylede kazanırsınız Cheesy
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 29, 2018, 11:49:17 PM

btc fiyatını etkileyen olaylar ve durumlar elbet oluyodur fakat ben bu tarz haberleri balina olarak tabir ettiğimiz zümrenin hareketlerine uydurulan kılıflar olarak görüyorum

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
March 29, 2018, 11:57:35 PM

Çok saçma. Eğer Bitcoini satmazsa kar edemez ve otomatikman vergi ödemek zorunda kalmaz.
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
March 30, 2018, 12:10:27 AM

Fazla kasmayın ben size anlatayım en iyisi, öyle alengirli, dalavereli şeylere hiiiç gerek yok.

Bitcoin fiyatının özellikle 8 bin doların altına gerilemesinin en önemli nedenlerinden biri: "Balinaların canının öyle istemesi."  Grin

Bu kadar basit olay.

Ayen durum budur adamlar ne isterse o oluyor. Canları yukarı gitmek ister bir hava estirirler yarın her yerde btc konuşulur yine. Piyasa uzerinde güçlü etkiye sahip bir arada hareket eden bir zümre olduğuna inanıyorum.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
March 30, 2018, 06:08:50 AM

arkadaş senaryolsrs grek yok. bu piyasa volatilitesi yüksek bi piyasa. hani çeyrek altın gibi alayım 210 liradan en fazla 200 liraya düşer ondan sonra 280 i görür gibi bi durum yok ortada. elinde fazla btc olan adam satıp satıp aşağı çekiyor fiyatı buna uyan panikli arkadaşlarda satınca alttan toplayıp panikli arkadaşların kaarını cebe indiriyor olay bundan ibaret.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 30, 2018, 07:21:39 AM

Sebeb bula bula, bahane bula bula piyasanın içine ettiler. Bu piyasanın yükselmesini istemeyenler var. Özellikle bu dönemler. Belki balinalar belki devletler. 4-5 aydır yeni giren veya bu süreç içerisinde yatırım yapanlar %80-90 civarında zarardalar. Sürekli aşağı yönlü bir kırılma mevcut. Tek çare sabır gerisi hepsi boş bu piyasada. Amerikanın vergisiymiş Çinin yasaklamalarıymış hepsi fasafiso dönemlik sebebler bunlar. Uzun vade her zaman kazandırır. Elde tutmayı öğrenmek lazım.
Ben dahil herkese bol sabırlar.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
March 30, 2018, 07:24:59 AM

bu balinaları pıçaklasak mı ne yapsak  Roll Eyes  Undecided

BankDex.io  / Decentralized Exchange
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 30, 2018, 07:47:01 AM

Sebep çok yaa bir ton sebep var, tetherin karşılığı yok diye haberlerde çıktı şimdi en son denetlemelere karşı çıkıyorlarmış neden diyorlar falan piyasa ayvayı yedi kısaca
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
March 30, 2018, 08:23:47 AM

şu günlerde öyle ya da böyle bi haber çıkartıp düşürmeleri çok normal. özellikle çin çok sağlam bir spekulator ben sabırla bekleyceğim çünkü eninde sonunda ciddi yerlere gelece. ve ben özellikle nisan sonu mayıs başı gibi en geç altcoinlerde ciddi bir hareketlenme bekliyorum. eğer geçen yılın aynısı olursa.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
yenilmez86
Member
**

Activity: 1261
Merit: 43

View Profile
March 30, 2018, 10:50:31 AM

Piyasaya sıcak para girmiyor; shortçular ve longçular fiyatı resmen sıkıştırıyor; Amerika'lı vadeciler piyasayı resmen kontrolleri altına aldı ve istedikleri gibi eğip-bükebiliyorlar; MtGox sata sata bitiremedi elindeki BTC'leri. Şubat ve Mart düşüşlerinin ve bir türlü toparlanamamasının ana sebepleri bunlar gibi görünüyor.
parin35
Newbie
*

Activity: 71
Merit: 0

View Profile
March 30, 2018, 11:15:21 AM

Çevremde borsa ve forex ile ilgilenen arkadaşlara sorduğumda bitcoin hiç güven vermiyor diye söylüyorlar demekki insanların güvenini çok sarsmış kimsenin blockchain teknolojisi umrunda bile değil ! bence o eski güzel 850 milyar dolarlık piyasa günlerin gelmesi çok uzaklarda en az 2 sene belki daha fazla görürmüyüz bilinmez milleti çok bende dahil iyi silkelediler yatırımımın 3 te 2 si eridi .

Hold bile hikaye bana göre milleti panik satışı yapılmasını öneleme amaçlı uydurulmuş bir kuram buda hold olayıda doğru zamanda girip çıkılmadığında coin toke çöpe döner geçmişten örnekler bile var .

Bir çok coin icosunun altına inmiş durumda Ethereum yerlerde sürünüyor g20 bitsin dediler olmadı dava bitsin dediler olmadı millet ne yapacağını şaşırmış durumda , geçmişte yapılan hareketler hiç devam etmiyor .

Ben 2016 dan beri piyasadayım 2018 yılı için gerçekten çok umutluydum çok güzel başlamıştı ama olmadı kripto dünyasınla ilgilenecek potansiyeli olan insanları çok pis silkelendiği için o kitle tekrardan geri dönermi bilinmez , bir çoğuda aldığım fiyata gelsin hemen çıkçam kahretsin diyen çok insan tanıyorum ...
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
March 30, 2018, 12:29:28 PM

Bitcoinin düşüşünü bir sebebe bağlamak yanlış olur. Hele ki nispeten çok daha az işlem yapıldığını düşündüğüm ABD ile ilişkilendirmek uygun olmaz. Bu bir konjonktürdür. Birçok sebep var düşmesi için.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: