Bitcoin Forum
May 07, 2024, 02:25:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Düşüşlerde Zararı Minimuma İndirme Taktikleri  (Read 531 times)
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
March 30, 2018, 03:46:57 PM

Belki düşüncede mantıklı olabilir fakat iş gerçek hayata geldiğinde bu dediklerinin olması pek muhtemel gözükmüyor. Şöyle açıklayayım piyasada her işleme fee ücreti ödüyoruz bazen transferlerimiz askıda kalıyor ayrıca dolar gibi haftalık bir artış yükseliş değil günlük hatta saatlik artış düşüşler yaşıyoruz böyle bir piyasada dediklerinizi yapmak çokta mümkün değil.

1715048728
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715048728
Reply with quote  #2

1715048728
Report to moderator
1715048728
Hero Member
*

Ignore
1715048728
Reply with quote  #2

1715048728
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715048728
Hero Member
*

Ignore
1715048728
Reply with quote  #2

1715048728
Report to moderator
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
March 30, 2018, 05:17:26 PM

Cok fazla ilgi sabir ve saglam psikoloji gerektiriyor. Paraniz dakikalar icinde erirken tepkisiz kalmak tepki verememek cok degisik bir duygu. Forexte cok yasadim bunlari. Dip boktalar mantiksal direncler islem hacimleri hersey onemli trade yaparken

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 30, 2018, 05:56:45 PM

benim taktik her düştükçe ortaslamayı düşürdüm ama şuan elde kaldı 3ün 1i alıcak pra kalmadı halen düşüyor butün coinler ah btc ahhh
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
March 30, 2018, 06:33:43 PM

zararı azaltmaya çalışmak için çeşitli yöntemler uygulamak mantıklı olabilir ama bu her zaman işe yarayacağı anlamına gelmiyor. zarar zarardır. öncelikle zararı kabul etmeyi öğrenmek gerekiyor. fon yönetimi denen bir şey var. zararı kabul ettiğiniz noktalara ulaştığınızda yatırımlarınızın şeklini değiştirmelisiniz. hareketsiz bir fon daima zarar eder. fona canlılık katacak alanlarınız olmalı.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
March 30, 2018, 06:37:24 PM

bunu hissedebilmek ve işlem yapmak o stres altındaki baskıyla çok zor oluyor malesef.bende uygulamanın zor olacağını düşündüğümden al-sattan ziyade beklemeyi tercih ediyorum.acil ihtiyaç dışında satış yapmıyorum.zaten düşüşten çok etkilenmemiştim ama son zamanlardaki etherdeki kayıp özellikle beni çok zarara soktu.çünkü elimde hem eth miktarı fazla hemde eth tabanlı tokenler

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 30, 2018, 07:05:02 PM

İşte o yüzden en başta stopp-loss mutlaka kullanılması gerekir, eğer paranız altcoinlerde ise bu bence en önemli şarttır uzun vade bekletecekleriniz hariç, bir diğeri ise baktınız full altcoinlerde yakalandınız ayıya kıpraşmayın Smiley, ölü taklidi yapın ayının sizi yememesi için, kurtarıcınız boğayı bekleyin yoksa panik paniği getirir. Zararına hiçbir coini satmayın

omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 30, 2018, 08:47:32 PM

taktik maktik yok karını koyuyosun geçiyosun tethere baktın düşecek öyle geç,btc atıyorum çıkar 35bine düşer 15e 15te alırsın döngü olay bu

Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 30, 2018, 10:00:16 PM

cepte ortalamayı düşürecek para da kalmadı. ha dibi gördü alalım derken dekren dibin dibini gördük ve halen düşüyorlar. paramı dayanır buna be
Payitaht
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 30, 2018, 10:10:55 PM

Abi çok basite indirgemissin herkes de akıl vermesin şu forumda ya. Aşağı indiğinde sat  falan demissin alla alla diye tepki vermeden bir cümleyi bitiremiyor insan yazının her mısrasında

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
March 30, 2018, 10:23:06 PM

Minumuma indiriyim derken komple batma olayınada dikkat etmek lazım mazallah birinden diğerine geçerken o düştü buna geçiyim bu düştü buna geçiyim yapmayın
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 30, 2018, 10:43:04 PM

düşme ve çıkma bu piyasada ne zaman olur kestirmek zor olur.En güzeli altlardan 5-6 güvendiğin coin belirleyip çevirmek.Düşeni alıp çıkanı satmak bu zamanda miktar arttırmak en güzeli.Boğa sezonunda bunun faydası görülür.
sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 31, 2018, 06:04:06 AM

çok güzel yazı olmuş öncelikle elinize sağlık. yükselirken almak düşerken satmak teoride çok mantıklı fakat ben tam düşüyor diyip satıyorum fake atıp geri yükseliyor. duvarlar var aşamaz diyorsun bir anda aşıp gidiyor. iyi bilgi birikim ve takibe ihtiyaç var.

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
March 31, 2018, 06:20:00 AM

Dususlerde satacaksin elinde hangi coin varsa  daha asagidan toplayacaksın. İy takip etmen gerekir  arastirman gerekir. Yukarda biri demiş  herkes alırken sat herkes satarken al yani bu iki durumda da sanki daha çok kayıp yaşıyoruz gibi.  Aynen ben çoğu coin icin onu dusunuyorum baya duvar var kolay kolay kırılmaz diyorum sonra bir bakmisim ne duvar var ne başka birşey.

cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
March 31, 2018, 02:07:46 PM

Dostum güzel tespitlerde bulunmuşsun  özellikle bu kısma katılıyorum; "Öncelikle sakin olmalısınız, Bitcoin'in sürekli yükselmesini beklemek hayalden başka bir şey değil. Bitcoin'in 20K Dolar'a çıkmasıyla birlikte bir anda ortalıkta türeyen ve 2018 sonunda 100K Dolar olacak, 2019'da 200K, 2020'de 1 Milyon Dolar gibi söylemlerle PR yapmaya çalışan medya bağımlısı tiplerin gazına gelmeyin, Bitcoin'in geleceğini hiç kimse bilemez sizin odaklanmanız gereken ilk şey Bitcoin'in geleceği değil elinizdeki parayı arttırmak veya zararsız bir şekilde bu piyasadan çıkmak olmalı." Ayrıca dediğin gibi BTC'nin geleceğinden ziyade kendi cüzdanımızın geleceğini düşünmeliyiz.

ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
March 31, 2018, 02:35:25 PM

Bu piyasayı anlamak ve ne zaman düşüşe ne zaman yükselişe geçeceğini anlamak çok zor öncelikle güzel bir paylaşım elinize sağlık düşerken satacaksın yükselirken alacaksın bana göre iyice düştüğünde satarsak hiçbir karimız olmaz

kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 31, 2018, 02:55:22 PM

dusuyorsa cikin arkadasim gurur yapmanin anlami yok. dususu gordunuz gec btcye usdtye guvenli bi yere. zarari minimuma indirmenin yolu budur bana gore. baska bi sey yok.

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
March 31, 2018, 07:55:33 PM

Borsa risk işidir ve özellikle kripto para borsalarında neyin ne olacağını tahmin etmek mümkün değildir. Bazen zarara bazen kara geçebilirsiniz. Eğer çok tereddüt ediyorsanız ve bir düşüş sırasında aceleci davranacaksanız kripto para borsalarında hiç işlem yapmamak en iyisidir. Ancak akıllı ve doğru hamleler ile yol alırsanız genel anlamda kar elde edersiniz.

instr_3535
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
March 31, 2018, 08:13:32 PM

Bu biraz yatırım şeklinizle alakalı "btc satar alta geçerim alt satar nakite geçerim btc düşer hemen toplarım vs" gibi bir stratejiniz varsa zaten pc başından kalkmadan bu işe odaklanman lazım, ben hem üşengeçliğimden hem de o kadar şeyi takip edemeyeceğimden uzun vadeli yatırımların daha mantıklı olduğunu düşünüyorum, ana parayı kurtardıktan sonra kardan zarar etmek mühim değil.
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
March 31, 2018, 08:16:58 PM

aç gözlü olmayacaksın karını yapıp tethere dolara ya da tl ye geçip bekleyeceksin sonra bida taktik bu zaten bu aylarda da bunu öğreniyoruz
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 31, 2018, 10:30:34 PM

Btc ne zaman artarsa tedirgin oluyorum gerekirse uygumdan fedakarlik edip alarmlar kurup dump gelene kadar bekliyorum. Kar ettikten sonra % 5 -10 arasi dusmeye basladiginda hemen usd kacip yatirimimi garantiye aliyorum
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: