Bitcoin Forum
June 19, 2024, 07:07:13 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Düşüşlerde Zararı Minimuma İndirme Taktikleri  (Read 536 times)
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
April 01, 2018, 02:00:47 AM

Çok basit sabit kalıcaksın hiç bi şey ellemiyiceksin olay bu en az seviyede zarar edersin boğa gelince tekrar elindeki fiyata ulaşırsın rahat şekilde
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
April 01, 2018, 10:50:47 AM

Yazını okumaya başladığında ilk başta söylediğin güzel gidiyordu ..fakat ortalarına geldiğimde aklıma geleni hemen altına birçok arkadaş yazmış, iyi niyetle yazmışsın ama tecrübe eksikliğinden tabii. Evet yüzde 10 da çıkabilirsin ya da daha altlara gideceği durumda inat etmemek zararı azaltabilir bunu çoğu arkadaş yapmıyor (orada da askıda kalma ihtimalin çok kuvvetli ki herkesin düşecek demesine rağmen askıda kaldığım oldu !) . Elindekini satıyorsun zararı kurtarayım diye çıkmaya bir başlıyor daha beter oluyorsun.. Yazının yarısı dediğim yer yüzde 10 demişssin o bile yetersiz yüzde 20 falan anca belirleyici olabiliyor bazen.Hadi onu da geçtim % 1 2 nedir hocam , bunlar günlük hareketlerde 15 dakikalık artış azalışlar da bile oluyor. Bunlarla trend belirlersen Allah yardımcın olsun.
Son sözüm çık artık ether hasta etme adamı ya da adam gibi düş bu nedir.
phantasod
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
April 01, 2018, 10:54:45 AM

altcoinde bekleyip hodl yapmak en önemli taktik bence. projesine güveniyorsan alıp unutacaksın. al sat yapmak kolay iş değil iyi bilmeden yapmamak gerk
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 01, 2018, 12:42:48 PM

valla zarardaysan satmak kardaysan çıkmak bana göre eğer öyle hesap yapılırsa yandık benim için taktik bu ağır zarar varsa asla satmam ben hep beklerim ölene kadar

afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
April 01, 2018, 03:48:55 PM

Zarardayım ama taktik maktik bilmem. Kara geçene kadar hodl. Geçmezse zaten piyasa ölmüş demektir. Yapacak bişey yok. 7/24 takip edenler hiçbir şekilde zarar etmezler.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 01, 2018, 04:01:11 PM

Taktik falan yok Aralık'ta bundan sonra ne olursa olsun çıkış yapacağım. Çinlilerin tatili gelmeden çıkacakmışız onu öğrendim bu sene.

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
April 01, 2018, 04:31:27 PM

Soyledigin şeyin kendi içinde dayanagi var mantıklı ama pratikte çalışır bir sistem değil. Dususun başladığı anda satmak ve tekrar alım yapmak yani minimum kar minimum zaman mantalitesi insanı maymun eder. Mantıksız demiyorum ama bahsi geçen zaman aralıklarında pratik olarak mümkünatı olacagini düşünmüyorum. Birde bu kadar kisa sureli ve elde avucta ne varsa yatırıp zamanla yarışma durumlu yatırım olarak görmek de çok dogru değil. Bu tabi benim görüşüm ben boyle yapiyorum en azindan
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
April 01, 2018, 04:33:05 PM

elde dolar ve bitcoin varsa dustukce toplayarak maliyet dusurulebilir. benim taktigim bu sekilde. elde mutlaka dolar ve bitcoin bulundururum. dustukce toplarim.
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
April 01, 2018, 04:57:03 PM

Bu piyasada başka işi olmayan kişiler her zaman kazanır takip ettikleri sürece. Ama takip etmeyenler için taktik filan işlemez. Denk gelir uygun coinle girerse yatırımcı tabi o da takip etmesede kazanabilir. Bizim durumlar sıkıntılı. Zarar her geçen gün artıyor.
kimikosMes
Member
**

Activity: 65

View Profile WWW
April 01, 2018, 07:54:35 PM

Düşüşlerde Zararı Minimuma İndirme Taktikleri var evet ancak çok iyi analiz bilmek gerek, destek ve direnç noktaları iyi hesaplanırsa buralardan al sat yaparak kar eden çok insan var şu anda, bilgi ve tecrübe meselesi sadece, uygulayan uyguluyor bunları.
afgan355
Member
**

Activity: 201

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
April 01, 2018, 09:07:01 PM

artık çok geç ama bir dahaki düşüşte tabi bu düşüş biterse ki biterse umarım bir daha bu kadar sert düşüşler olmaz denenebilir bir kısmıyla. yani herkein bir taktiği var.

grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
April 01, 2018, 09:16:58 PM

Sürekli hodl yapmaktansa düşüş trendinde zararı sineye çekip nakite geçmek lazım.Dip yeri kestirip tekrar alım yapıp ortalamayı düşürmek gerek.Yoksa göz göre göre eldeki parayı eritmenin alemi yok.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
April 01, 2018, 09:45:07 PM

kar satislari yapmak aslinda zarari minimuma indirmenin birinci kurali bana gore. bi coin yukselmisken bi miktarinin satilmasi gerekir. sonsuza kadar artmayacaktir.
Payitaht
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 01, 2018, 09:48:04 PM

Merhaba arkadaşlar,

Son günlerde yaşanan büyük düşüşler nedeniyle bir çok arkadaşımız düşüşlerde ne yapması gerektiğini bilmediği için çok büyük zararlara girerek piyasadan çekilmek zorunda kaldı. Bu başlığı açma sebebim bu arkadaşlara biraz da olsa yardımcı olmak.

Öncelikle şunu en baştan söyleyeyim, kaybetmeyi göze almadığınız parayı bu kadar oynak bir piyasaya sokarsanız hatayı en baştan yapmış olursunuz eğer bu zamana kadar kaybettiğiniz miktarı tekrar kazanmak için daha fazla yatırmayı düşünüyorsanız bu piyasadan çekilmek sizin için en hayırlısı olacaktır.

Bitcoin düşüşe geçtiği an ne yapmalıyız?

Öncelikle sakin olmalısınız, Bitcoin'in sürekli yükselmesini beklemek hayalden başka bir şey değil. Bitcoin'in 20K Dolar'a çıkmasıyla birlikte bir anda ortalıkta türeyen ve 2018 sonunda 100K Dolar olacak, 2019'da 200K, 2020'de 1 Milyon Dolar gibi söylemlerle PR yapmaya çalışan medya bağımlısı tiplerin gazına gelmeyin, Bitcoin'in geleceğini hiç kimse bilemez sizin odaklanmanız gereken ilk şey Bitcoin'in geleceği değil elinizdeki parayı arttırmak veya zararsız bir şekilde bu piyasadan çıkmak olmalı.

Benim size tavsiye edeceğim 2 yöntem var

Bunlardan Birincisi: Düşüşe geçtiği an sat ve yükselişe geçtiğinde satın al (Minimum Zarar, Minimum Kar)

Elinizde 10.000 Dolarlık BTC olduğunu varsayalım;

10.000 Dolar değerindeki BTC %10 değer kaybettiğinde zararınız 1000 Dolara ulaşacak BTC'nin tekrar 10.000 Dolar seviyelerine çıkması mümkün olabilir ama BTC 20K Dolar iken alım yapıp halen 20K Dolar'a çıkmasını bekleyen insanlar olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Evet herkes satmayın, bekletin diye uyarıyor panik satışlar kaybettirir diyor ama siz satmasanız bile satacak olanlar olacak ve sizin BTC'yi elinizde tutmanız hiçbir şeyi değiştirmeyecek. BTC'nin geleceğini düşünmek yerine kendi cüzdanınızı düşünün  BTC'yi elinizde tutmanız size kesin olarak kazandırmayacak, BTC için yükseliş ihtimali %49 ise düşüş ihtimali %51'dir ve sizin sürekli olarak kötü olan ihtimali düşünmeniz gerekiyor.

Elinizdeki 10.000 Dolarlık BTC'yi %1'lik düşüş başladığı an sattığınızı varsayalım bu durumda zararınız sadece 100 Dolar olacak ve elinizdeki USD miktarı 9.900 Dolar olacağı için BTC'nin düşüş yüzdesi sizi ilgilendirmeyecek.

Özet geçersek BTC'nin sürekli yükselmesi söz konusu olmadığı gibi sürekli düşmesi de söz konusu değil bu yüzden BTC'nin %2lik artışa geçmesiyle birlikte %1'lik düşüş başladığı an satarak elimizde tuttuğumuz 9.900 Dolar ile tekrar BTC alıyoruz ne kadar kar edeceğiniz yatıracağınız miktara bağlı olacak ama sonuç olarak kazanma ihtimali yüksek kaybetme ihtimali düşük bir yöntem uygulamış olacaksınız.

Bunlardan İkincisi: Altcoin (Minimum Zarar, Yüksek Kar)

BTC'nin düşüşü aslında iyi bir alım fırsatıdır, BTC ile birlikte düşüşe geçen altcoinleri dip fiyatlardan toplamak size yüksek oranda kar yapma fırsatı sağlayabilir. Yukarıda verdiğim örnek ile devam edelim, %1'lik düşüşe geçmesiyle sattığımız BTC'nin dolar karşılığı 9.900 dolardı burada yine yükselişi bekleyeceğiz ama dikkat etmemiz gereken şey BTC düşerken yükselen coinlere yatırım yapmayacağız. Bu coinler genellikle pump grupları tarafından pumplanan coinler oluyor ve satın aldıktan sonra hızlı bir düşüş ile tekrar zarara girmemize neden oluyor. Dikkat etmemiz şey alacağımız coinin BTC'nin yükselişe geçmesiyle birlikte yükselişe geçmesi olmalı, ama gidipte BTC ile birlikte yükselişe geçen MOON coinine de yatırım yapmıyoruz, daha önce bildiğimiz duyduğumuz market hacmi yüksek XRP,ETH,NEO gibi  coinleri seçmemiz gerekiyor. Neden bu coinleri seçiyoruz diye sorarsanız bu coinlerin BTC'nin yükselmesine rağmen düşmesi fazla olası bir durum değil. Ama oldu da düştüğünü varsayalım siz bu coinleri zaten %2'lik bir artışa geçtiği sırada satın alacağınız için 1-0 önde başlamış olacaksınız %2'den sonra yaşanacak artışlar sizin cüzdanınıza olumlu etki yaratacak, yaşadığınız artış olası bir düşüşte ana paranız yerine kârınızdan harcayacağı için sizi fazla etkilemeyecek ayrıca bu coinlerin bir anda %10 düşmesi zor o yüzden dikkatli bir şekilde yatırımınızı takip ederek düşüş durumunda elinizden çıkartarak maksimum kâr ile piyasadan çekilmiş olursunuz.

Özet geçersek 10.000 Dolarlık BTC'yi %1'lik düşüşe geçtiği an sattık elimizde 9.900 Dolar kaldı, BTC'nin yükselmesini bekliyoruz ve BTC'nin yükselmesiyle birlikte yükselişe geçen güvendiğimiz bir X coini %2'lik artışa geçtiği an alıyoruz ve kar ettiğimiz an satıyoruz.

Daha önce söylediğim gibi bu piyasada kazanma ihtimali her zaman daha düşüktür, kendinizi en kötü ihtimale karşı hazırlıklı tutmalısınız. Benim burada söylediğim şeylerin %100 kazandırma ihtimali yoktur ben sadece zararınızı minimuma indirmeniz için kullandığım yöntemi sizinle paylaşıyorum.

Konunun sonuna gelirsek elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, konuyu çok geç bir saatte açtığım için uykusuzluğun da etkisiyle yazmayı unuttuğum, yanlış yazdığım şeyler olabilir farkettiğim zaman düzeltirim, sizin kullandığınız farklı taktikler varsa söylerseniz onları da konuya eklerim. Herkese bol kazançlar Smiley

Hocam çok çok güzel konusmussunuz teşekkür ederiz de zor olan onca şeyi çok basite indirmemiş misiniz sizce de ya hem de abartılı şekilde

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Exomars
Newbie
*

Activity: 68

View Profile
April 03, 2018, 12:29:46 PM

elde altcoin tutmamak, usdt'ye geçmek zararı minimize edecektir.düşüş olduğunu gördüğümde genelde %70 usdt, %30 btc'de kalıyorum.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 03, 2018, 12:44:52 PM

Geleceğe Dönüş filmindeki Marty Mcfly gibi elimizde bir "Almanac" olsa, tüm borsalardan yüksek kazançlarla çıkardık, acayip güzel olurdu :)
Herkes hayal etmiştir bence bunu... Bir coin ya da tokeni %500 yapmadan birkaç gün önce aldığınızı düşünün. Ya da aslında en güzeli 2015 yılına gidip 1 USD'den binlerce Ethereum almak. Bazen rüyama giriyor bu :))))
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
April 03, 2018, 01:37:03 PM

kardes iyi demişsin hoş demişsin de o dediğin kadar basit olmuyor ki yoksa herkes çok güzel kar eder sağlam paralar kazanırdı.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 03, 2018, 02:15:08 PM

Tespitler güzel kripto paraların geleceğini düşünüp, tahminlere göre yatırım yapmaktansa kendi cüzdanımızı düşünüp buna yönelik adımlar atmalıyız. Ben de burada kademeli yatırım yapmayı ve yatırımların kademeli olarak bozdurulması modelini benimsiyorum.
kukoc
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
April 03, 2018, 02:20:13 PM

elde tutmaktan başka bir şey yok panikle hareket etmeyip bekleyeceksin en olası kurtarma yöntemi budur. öbür türlü panikle alış satış yapıldığında zarar etmeden kurtulmak çok zor.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
April 03, 2018, 03:15:25 PM

Tek çare kademeli alım satım. Doğru yerden alım yapmak çok önemli çünkü o zmn düşüşe tahamml eşiği yüksek oluyor. 19K dan  btc alanlar 15k da iptal olmuş olabilirler. Bu sebeple kademeli işlem diyorum.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: