Bitcoin Forum
March 19, 2024, 07:36:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcointalk profilinizle ve Telegram isminizle birileri para kazanıyor olabilir!  (Read 784 times)
Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
April 03, 2018, 06:55:51 PM

Selam  arkadaşlar!

Bundan önce bir kaç bounty başlığında denk geldim.
Aynı sorun bugün benimde başıma geldi. Eminim içinizde bu sorunu yaşayanlar da vardır.

Konios'un facebook, twitter ve telegram bountysine katıldım. Kontrolleri sağlarken telegram formunda hem bitcointalk hesabımla hemde telegram adımla iki kez kayıt yapıldığını fark ettim.
Bitcointalk hesabı ve telegram ismi bana ait ama cüzdanlar başka sahtekarlara ait.!

Bunu paylaşıyorum çünkü binbir emek veripte katıldığınız, emek harcadığınız bountylerden diskalifiye olabilirsiniz.
Hemde hiç haberiniz ve suçunuz yokken!

Tavsiyeler:
Kesinlikle katılmış olduğunuz bounty ve airdropların formlarını haftada bir kaç kez zaman buldukça kontrol edin.
Katılım formuna girin;
spreadsheet numaralarınızı,
bitcointalk kullanıcı adınızı,
kullanıcı profil linkinizi ve telegram adınızı ctrl+f komutunu kullanarak aratın.
Sizden başka bilgilerinizi kullanarak kayıt yapan var mı?
Hepsini ayrı ayrı aratın!
Birileri sırtınızdan para kazanıyor olabilir.
Bütün bilgiler aynı olmasına rağmen sadece kendi cüzdan adresini ekliyor bu emek hırsızları!

Önceden katıldığımız bounty+airdropların formlarından bu bilgileri çalıp böyle şerefsizlik yapıyorlar!

Resimlerle kanıtı:

Telegram bounty: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NdQ1A70Q5IzKbgQbYX-rKHczQxEDYMavVMtA1GptYts/edit#gid=937539893
Benim orijinal hesabım.
Bitcointalk username: Sakaleyn_40
Telegram adress: @ErayErdogdu
Spreadsheet: 10485

Bitcointalk hesap ismimi ve prfil linkimi kullanan sahtekar!
Spreadsheet no: 231
Link 1

Link 2
Spreadsheet no: 547
Telegram hesap ismimi kullanan sahtekar!
Bunlar aynı kişi ya da kişiler!

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
April 03, 2018, 07:47:45 PM

Aslında çözüm basit bounty managerler açısından. Üyelerin profillerine eth adreslerini yazmalarını istemesi lazım kontrolü de bu şekilde yapmalı. Yoksa o kampanya ya girmeden bulmanız çok zor.

ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
April 03, 2018, 08:01:42 PM

Hergün yeni bir şerefsiz çıkıp sizin emeğinize göz dikiyor. İnsan bu kadar alçalmamalı. İnsan'a bu yakışmıyor. Gir sende, kaydını yap. Uğraş didin. Ödüllünü al. Ama yok, bazı insan kılığında ki parazitler alışmışlar çalmaya. Çalmadan duramıyorlar. Bu ahlaksızlar yüzünde insan, yaptığı işten soğumakta. Bu kadar salakça iş olabilir mi.

Kendisi uğraşsa ne olacak sanki. Çok mu zor.

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 03, 2018, 08:05:53 PM

Güzel bir tespit yapmışsınız. Valla sahtekarlıkta denemedik yol yok sanırım. Biraz kafayı iyi şeylere çalıştırsalar, uzaya mekik yollarlar ama nerde.
itsmamedoff
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 03, 2018, 08:23:59 PM

benim anlamadığım, multiciler zaten banlanmıyor mu? böyle yaparak bişeyler kazana biliyorlar mı bari?
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 03, 2018, 08:31:38 PM

Yeni türemiş bir çeşit dolandırıcılık, asalak tarzda para çalma yöntemi. Benim katıldığım imzada yaptılar hemen fark ettim. Her hafta girer kontrol ederim stake - uyarı almışmıyım diye. Bounty menagerler bu konuda dikkatli. Siz yinede emeğinizin çalınmamasını istiyorsanız her hafta 5 dk göz gezdirin, varsa puştluk yapan menagere ss atın gereğini yapar.

Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 03, 2018, 09:27:05 PM

işini pür dikkat yapan kampanyayı layığıyla yöneten insanlar bunları dikkate alır ama öylesine sadece stake vermek için yani işini yapmış olmak için yapan adamlar bunlara pek dikkat etmez malesef. Paylasım için teşekkürler daha çok dikkat etmemiz gerekiyor.
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
April 03, 2018, 10:05:21 PM

Çok mu zor burda ve telegram üzerinden bir hesap açıp kampanyaya katılmak. 3 kuruş para için milletin hakkına giriyorlar. Hak bilmeyen şerefsizler. Uyarı için teşekkürler hocam. Dikkate alacağım bu uyarıyı

aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
April 03, 2018, 10:10:40 PM

Airdroplara katılırkende dikkat etmek lazım. Adamlar silme forum bilgilerini toplayabilirler. Yani sıkıntılı bir durum sonra alıp giderler farklı airdroplarda kullanabilirler.
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
April 03, 2018, 10:14:17 PM

İmzada bile yapabiliyor bazen herifler geçen aylarda benimde ismim iki kere yazılmız spreadsheet'e genelde endonezyalı herifler yapıyor bunu, dikkat edip bildirmek lazım
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
April 03, 2018, 10:32:33 PM

Durumları takip etmekte fayda var coinlerin çalınmasını geçtim multi damgası yiyerek emeğiniz boşa gidebilir komple kampanyadan atılırsanız daha kötü olur. 3 5 çakalın yaptığı numarayı yiyen yönetici de bu işleri bıraksın zaten
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
April 03, 2018, 10:33:48 PM

Yuh yahu imzada nasıl yapıyorlar anasını satıyım len biz neyin derdindeyiz adamlar takip etmesek kendi eth aderslerine çekecekler demek. İmza tablolarını her hafta takip etmek lazım.
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 03, 2018, 10:34:00 PM

Artık insanlar nereden ne koparabiliriz diye her yolu deniyorlar. Bu şekilde bişeylerin önüne geçilmesi gerekiyor sadece bu olay için değil , her konuda güvenlik soruları vs bişeyler yapılabiliyor bunda da değişik bir yöntem denenebilir
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
April 03, 2018, 11:21:09 PM

Piyasada güvenlik çok öenmli hele ki ''data'' kişisel veriler her sektörde önemli forum bilgilerini özellikle cüzdan adreslerini sağda solda paylaşmamak lazım.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 04, 2018, 05:12:27 AM

Bounty Manager ;

Stakeleri doğru saydımı, twitter ve facebook rt ve paylaşımların raporlarını girdimi spreadsheet'e. Hem onları kontrol ediyoruz zaten sürekli bide bununla mı uğraşacağız şimdi. Airdrop'ların ilk zamanlarında evet bu olaylar çoğunlukla oluyordu , yakaladıklarımızı adminlere falan yazıyorduk ama. Bu bounty manager'lar hiç bi iş yapmasın o zaman. Yapacakları bir kaç iş var onuda doğru dürüst yapsınlar.

İmza ve Diğer bounty ödüllerinden aldığımız rakamların kat be kat fazlasını alırken iyi...
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
April 04, 2018, 05:15:02 AM

dikkat etmek lazım bunu sadece telegramda yapmıyorlar imzada falanda yapıyorlar bounty managerlerin dikkat etmesi lazım haksız kazanç var ortada fazlasıyla
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
April 04, 2018, 06:18:01 AM

Nefret ettim bunlardan artik sırf bu yüzden airdrop spreadsheetlerine girip arayıp bulup şikayet ediyorum. Çevirebildiklerimi kendi adresim yapıyorum.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
April 04, 2018, 06:26:47 AM

Aman yaa her türlü hile hurda var bu işlerde, icoların bir çou scammer olduğuna göre bounty hunterlarda scammer olacak tbaı. Başkasının profilini imzaya kopyalayanı çok gördüm bende
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
April 04, 2018, 06:47:02 AM

Paylaşımınız için ve böyle bir konu paylaşıp bizi uyardiginiz için teşekkürler bu resmen emek hırsızlığı biz o kadar ugrasiyoruz  ama adamlar geliyor bizim hesabımızi çalıp bizim hakkımızı yiyorlar bu insanlar yüzünden bizi banlayabilirler umarım bu soruna bir çözüm bulunur

Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2366
Merit: 1354

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
April 04, 2018, 06:51:18 AM

Hesap rütbem yüksek olduğu için adıma yapılan 4-5 girdi gördüğüm oluyor. Ne yazık ki şikayet etsem de manager lar son güne kadar çok bakmıyorlar. Yapacak bişey yok takipçisi olun arkadaşlar.

Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: