Bitcoin Forum
June 25, 2024, 11:35:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Scam Icoları Şikayet Etmek  (Read 416 times)
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 06, 2018, 12:30:44 AM
Last edit: April 06, 2018, 01:15:46 PM by skcdaking

Yaklaşık olarak 1 ay önce bir sitede ABD Sermaye Piyasa Kurulunun(SEC) icolar için aldığı tokenlerin bazılarını birer menkul kıymet olaran tanımlayıp denetleyeceği üzerine bir haber okumuştum. Bugün yine aynı habere denk geldim. Sonra aklıma icosu 2 hafta önce biten ve benim sadece twitter kampanyasına girdiğim Mindlink geldi. Adamların twitterdaki en son postu 3 martta atılmış , telegram gruplarında ne olduğu belli olmayan bir tane admin ara ara milletin gazını alıyor ortadan kayboluyor. Yani kısacası scam olduğunu düşünüyorum.

Bilmiyorum doğru yer gerçekten SEC mi değil mi ama yine de bir şansımı deneyim diyerekten az önce şikayet formu doldurmaya başladım. Buraya konu açmamın bir sebebi de bu zaten. Sizde doğru yere mi şikayet ediyorum yoksa başka bir yere mi göndermemiz lazım . Globalde serious discussion bölümüne de açtım konuyu ama orda bir arkadaş forumda bir bölümü önerdi buraya açabilirsiniz dedi bunun yeterli olmadığını daha ciddi bir yere şikayet etmek istediğimi belirttim cevap alamadım.

Yani varmak istediğim eğer gerçekten bir projenin scam olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorsanız hiç üşenmeden vereceğim linkten girin formları doldurun istediği cevapları tureng kullanarak da olsa vermeye çalışın belki bir faydasını görürüz arkadaşlar.

3 kuruşluk alacağım bounty için değil 2223 ETH toplamış bu insanlar ve eğitim projesi yapıyoruz diye yola çıktılar zamanında. Eğer bir cevap alabilirsem buraya da paylaşacağım arkadaşlar.

Belki bazı arkadaşlar scam olmayabilir neden direk şikayet ettin diyebilirsiniz benim tek amacım bu kurulun incelemeye alması .

Öyle paylaşmak istedim iyi forumlar.

edit: Linki koymayı unutmuşum yeni fark ettim Cheesy      https://www.sec.gov/tcr
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 06, 2018, 01:48:40 AM

Biteli iki hafta olmuş biraz sabır? Utrust, Hdac ya da Envion'a denk gelsen uçak biletini alıp CEO vurmaya gideceksin galiba
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 02:41:29 AM

Biteli iki hafta olmuş biraz sabır? Utrust, Hdac ya da Envion'a denk gelsen uçak biletini alıp CEO vurmaya gideceksin galiba

2 hafta oldu neden dağıtılmadı değil tam okumadınız galiba adamlar en son 3 martta göründü ortadan kayboldu. Ico bittikten sonra insan en azından ico bitti soft cap yaptık teşekkürler yazar. Tam okumadan yorum yapmayın lütfen
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 06, 2018, 05:16:21 AM

Yeni olduğun o kadar belli ki yapacak bir şey yok kardeşim. Belki icoyu yapanlar hangi ulkedeyse o ülke bir şey yapabilir. Siz o 2k eth topladılar kısmına bakmayın . Site üzerinden kendileri istedikleri gibi değiştirebiliyorlar  .
Sen o icodan umudunu kes yapabileceğin bir şey yok. Sen bounty için şikayet ediyorsun yatırım yapanlar ne yapsın.

Al centra millete tokenleri dağıttı da ne oldu dolandırıcı çıktılar. 32 milyon dolar toplamışlardı. Bu piyasanın %90 ı yalan

scholes83
Newbie
*

Activity: 195
Merit: 0

View Profile
April 06, 2018, 06:01:16 AM

Ben Mcafee nin onerdigi KWHcoin icin SEC e mail attim hatta bununla ilgili tread de actim. KWHcoin merkezi USA da oldugun SEC bana geri donus yapti ve dosya aciltiktarini sorusturma sonrasi sonucun siteden yayinlanacagini belirtti. Adamlar softcap gecemezsek  eth leri geri  oducez dediler ama odemediler etherscan da 500 eth bi adrese gonderilmis presale den hemen sonra. 1100 eth topadilar yarisini mcafee ye kaptirdilar butun yatirimcilar madur.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
April 06, 2018, 06:14:07 AM

Ben Mcafee nin onerdigi KWHcoin icin SEC e mail attim hatta bununla ilgili tread de actim. KWHcoin merkezi USA da oldugun SEC bana geri donus yapti ve dosya aciltiktarini sorusturma sonrasi sonucun siteden yayinlanacagini belirtti. Adamlar softcap gecemezsek  eth leri geri  oducez dediler ama odemediler etherscan da 500 eth bi adrese gonderilmis presale den hemen sonra. 1100 eth topadilar yarisini mcafee ye kaptirdilar butun yatirimcilar madur.

Mcafee ye nasıl inanıyorsunuz. Adam para alıyor ve ona göre açıklama yapıyor. Güzel olduğu için mi yapıyorsunuz. Crypto ile ilgili ilk attığı tweetler hatırlıyormusunuz adam kendi kendini zengin etti ordan zaten. Bence onun özellikle önerdiğinden uzak durmak gerek.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
April 06, 2018, 07:37:46 AM

Giden bounty olsun para kaptırmadığınıza dua edin. Büyük ihtimal söylediğiniz ico scam . Konularına baktım güncelleme falan olmamış.Telegram zaten ayrı bir dünya. Siz yeni kampanyalara yönelin fazla kafanıza takmayin

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 06, 2018, 08:22:39 AM

bir yere varamayacağınız nerdeyse kesin fakat azminizi gerçekten çok taktir ettiğimi söylemek lazım. yinede biraz beklemeniz lazım tabiki. umarım yakın zamanda payınızı alırsınız yinede belli olmaz.
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
April 06, 2018, 08:32:56 AM

Bu mcafee tam bir çakal namussuz adam latiumX diye bir proje paylaşmişti yobite girmiş ama yerlerde icoya girenler 10 kati zarar etti 1000 den alip 100 e sattilar geçmiş olsun o namussuzada inanmayin.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
April 06, 2018, 08:43:40 AM

Sen yenisin galiba, bir çok ico var scam çıkan. Tabi sikayeti nasıl edeceksin bilmiyorum ama en son büyüklerden envion var bildiğim insanların ödüllerini dağıtmadılar ve bir işlem bile yapmadılar
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 06, 2018, 09:37:03 AM

Projenin hangi ülkede yapıldığını bilsen bile o ülkenin makamları haklarında işlem yapacak mı belli değil. Ekibine, Whitepaper'ına ve düşüncesine güvenmediğin bir projeye girme.Güvendiğin dağlara kar da yağabilir orası da ayrı bir konu. Ne yazık ki çok büyük bir kısmı aldatmaca olan bir piyasadayız.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 06, 2018, 09:38:10 AM

Girdiğinin icoların cogu scam zaten 10x yapacaz diye olur olmaz icoya atlıyorsunuz.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
April 06, 2018, 09:51:05 AM

Hocam şikayette etsek elden birşey gelmiyor ki daico projesi var bunun ilki abyss olacak belki takip etmişsindir icolara yatırım yapılacaksa daico icolar populerleşecek ama bounty için kimsenin elinden maalesef birşey gelmez
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 01:06:50 PM

Yorumlar için teşekkürler zaten bounty tokenlerim gelmedi diye yakınmaktan çok insanların böyle kandırılması artık can sıkıcı bir de bountysine girdiğim için yakından takip ettiğim bir projenin böyle olması daha çok sinir etti o yüzden  bu yola başvurdum arkadaşlar
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
April 06, 2018, 01:10:18 PM

bence bu şekilde ortalıüğı velveleye vermeye gerek yok. son postunu 3 martta attı diye bi anda scam mı olacak yani ? twitter vb mecralarda dakka başı twit atan scamcıları da çok gördük. matığınız biraz ters işliyor
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
April 06, 2018, 01:16:13 PM

Mcaffee tam bir... neyse  Grin O kadar para verip ona tweet attıran ya dolandırıcıdır ya da çöp projedir, kimse öyle iş yapmaz. Şu aşağıdaki linkte sec'e ait mail adresleri var oraya öylesine de olsa bir mail atın, belki adamların dikkatini çeker  Smiley

https://www.sec.gov/contact-information/sec-directory

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 01:16:33 PM

bence bu şekilde ortalıüğı velveleye vermeye gerek yok. son postunu 3 martta attı diye bi anda scam mı olacak yani ? twitter vb mecralarda dakka başı twit atan scamcıları da çok gördük. matığınız biraz ters işliyor

23 martta icosu biten bir projenin son mesajı 3 mart ise endişelenmek için yeterli sebebiniz vardır bence
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
April 06, 2018, 01:57:14 PM

Bu işlere bulaşmak için o kadar da ciddiyet sahibi olmak gerekmiyor %100 scam olduğunu düşündüğüm bazı ico'lar satış sonrası faaliyetlerini arttırarak devam etti bu piyasada ak-kara o kadar net belli olmuyor ne yazikki.
thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
April 06, 2018, 04:03:59 PM

Şikayet edilir edilmesine de harcadığımız zaman ve para gelir mi? Projelere girmeden önce çok iyi araştırmak gerekiyor arkadaşlar. Ha buna rağmen scam çıkabilen projeler de oluyor. Artık bu noktada şansımıza küseceğiz.

redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
April 06, 2018, 04:04:22 PM

ICO'ların belki de %95'i scam zaten, hangi birini şikayet edeceksiniz? Merak etmeyin birçoğu şikayet ediliyor ama bir yaptırımı yok. Burası kripto para dünyası, burada regülasyon işlemez. Ancak Amerikan vatandaşlarına yatırım yapmayı kapatırlar, daha büyük yaptırımı olmaz.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: