Bitcoin Forum
June 19, 2024, 01:25:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: [UYARI] Borsalarda Coin Bırakmayın  (Read 852 times)
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
April 08, 2018, 09:09:50 PM

Haklısın zaten trade etmediğin coin'i borsada tutmak saçma ayrıca riskli. Zaten sanırım bitfinex bu tarz kullanıcıları istemiyordu ayrıca bütün coin'leri tek borsada tutmayın trade ettiklerinizi dağıtın bir kaç borsaya mümkünse.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 09:30:10 PM

Borsada tutmak kolay geliyor herhalde çünkü hemen trade yapabilirsin fazla uğraşmazsın, diğer türlü hem transfer et hem masraf öde hem ulaşmasını bekle zor geliyor fakat konu mühim, coinler uçunca aklı başına gelir insanın.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 1257

View Profile
April 10, 2018, 07:08:45 AM

Bencede bu piyasada para tutmak gerçekten sıkıntılı etherwalletlarıda patlatıyorlar borsa sitesi olarak binance da biraz yatırımım var orda tutuyorum binanceda da sıkıntı yaşarsak daha napıcaz peki ?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
April 10, 2018, 07:19:11 AM

büyük borsalar için birşey söyleyemem ama sakın kücük borsalarda coinlerinizi biraımayın . sabah birde bakmıssınız elde 0 kalmıs muhatap bile bulamazsınız.
dustinfroe
Member
**

Activity: 135

View Profile
April 10, 2018, 07:58:28 AM

büyük borsalar için birşey söyleyemem ama sakın kücük borsalarda coinlerinizi biraımayın . sabah birde bakmıssınız elde 0 kalmıs muhatap bile bulamazsınız.
Hayır hali hazırda yazmak ıcın yorum atanlara da ayrı bir sinir oluyorum . Kardeşim az kendi bilginizi araştırmanızı katın. Küçük borsalardan kastın nedir senin ?.Yarın bir gün binance gibi bir borsa patladıgı zamanda ne dıyeceksın bence senın gıbılerı " böyle olacagı belliydi " diyip gececeksin.

Piyasa böyleyken bile arbitaj yapan arkadaşlar var onların zaten her zaman soguk cüzdanında belli bir yatırımı vardır ve sadece günlük kar amaclı yapar borsalar arası.Güvendiğin ve iyi araştırmalar sonucu yatırımını borsada bırakıyorsan zaten emin bir konumda oldugunda bellidir.Banan göre borsada bırakılması gerektıgı zamanlar oluyor hatta çoğu zaman bu şekilde geçiyor.Büyük yatırımlar tabiki soguk cüzdanda tutulmalıdır.
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
April 10, 2018, 09:32:17 AM

https://blockchain.info/ için ne düşünüyorsunuz ?
BTC dışında Bitcoin Cash ve eTher de depolanmaya başlamış. Ben önceden hep orada tutardım BTC aldığımda.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
April 10, 2018, 02:44:53 PM

Borsalarda para saklamak her zaman riskdir. Ama işte işlem açıp bırakıyor insan. Ben bu güne kadar bir problem görmedim. Fakat yüklü miktarda coinim olsa kendi cüzdanımda saklarım.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
April 10, 2018, 04:02:59 PM

Bu konuda çok haklısınız fakat indirilen walletlara virus bulaşabiliyor yani buda bir sorun ben şimdilik küçük bir yatırımı mı binance tutuyorum çünkü bana gerçekten güven veriyor son hack olayında sergilediği tutum ile.

jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 10, 2018, 05:07:50 PM

Harici cüzdan alın kafa rahat eder borsaları değişim için kullanıp yuvaya dönün herşey mualakbu piyasada küt diye çeker giderler Allah korusun. Güvenliği arttırmak lazım.
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
April 10, 2018, 05:11:35 PM

Borsada tutmuyorum bende.bi tane ledger cihaz aldım onda saklıyorum coinlerimi.göndereceğim zaman borsaya biraz uğraştırıyor ama en azından bu şekilde kafam rahat ediyor.fee ücretlerinede mecburen katlanıyorum artık.çok sık trade yapan biri değilseniz borsada durması gereksiz zaten.bakıyorum ledgerdaki coin pump yemişse hemen gönderip satıyorum tekrar eth veya btc yide cüzdana çekiyorum
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
April 10, 2018, 09:07:45 PM

Borsada tutmuyorum bende.bi tane ledger cihaz aldım onda saklıyorum coinlerimi.göndereceğim zaman borsaya biraz uğraştırıyor ama en azından bu şekilde kafam rahat ediyor.fee ücretlerinede mecburen katlanıyorum artık.çok sık trade yapan biri değilseniz borsada durması gereksiz zaten.bakıyorum ledgerdaki coin pump yemişse hemen gönderip satıyorum tekrar eth veya btc yide cüzdana çekiyorum

çok mantıklı hocam yaptığınız hemen hemen aynı şeyleri yapıyoruz. yanlız ben yeni bir ETH cüzdan oluşturdum depo olarak kullanıyorum hiçbir bounty ya da airdrop kampanyasına katmadığım. private key girip açmaya bile korkar olduk mew'i o yüzden en mantıklısı ledger
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 10, 2018, 09:10:53 PM

Bu borsaları geçtim sanki bizim bankadaki paralarımız için de aynı şey geçerli değil mi adamlar senin paranı kullanıyor kullanıyor sonra yerine koyuyor ya da koyamayınca iflas ettik yok banka soyuldu vs vs. Biz napalım bi şekilde en güvenlisine bırakmak zorunda kalıyoruz.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
April 10, 2018, 09:13:32 PM

gerekli bir uyarı doğru söylüyorsun dostum insanlar borsada bıraktığı coinleri delist olabilir alamayabilirler veya borsa çeker gider tüm paraları pul olur ama cüzdan her zaman daha güvenlidir hatta mümkünse ledger kullanılmalı

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
April 10, 2018, 09:54:06 PM

Piyasa gerçekten cok riskli güvenilir borsalarda ben şahsen bırakıyorum özellikle binance birkaç işlem yapmamak adına işimi kolaylaştırıyor onun haricinde her yerde hack muhabbeti olabiliyor zaten..
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 10, 2018, 10:31:31 PM

Aslında borsada tutmayı kimsenin istemediğini biliyoruz fakat mecbur kaldığımız da oluyor, şahsen ben cüzdandan yanayım ama yine de ara sıra borsada bırakabiliyorum güvendiğim bi iki borsa da dahil olmak üzere bütün yatırımımı borsada bırakmam
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
April 10, 2018, 10:46:29 PM

Borsa hacklenmelerine karşı alınabilecek tek önlem borsada para bırakmamak fakat tokenleri ikide bir cüzdsnlara aktarmakta sıkıntı olabiliyor bazen. Mümkün mertebe borsada bırakmamak lazım.
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
April 10, 2018, 10:54:26 PM

Şahsi düşüncem:

borsa sahiplerinin her tür pisliği yapabileceğini gördük geçmiş aylarda.

Volume azalıp bu borsa sahiplerinin kar payları düştükçe hack haberlerinin artacağını düşünüyorum.

Çoğumuz ocak ayından beri devam eden dump dan dolayı mecburen hold durumdayız. ve korkarım ki 2 ay önceki bakiyelerimize geri dönmek en az 6 ayı veya sene sonunu bulacak gibi.

o yüzden hold coinlerinizi borsalardan soğuk cüzdanlarınıza çekmenizi öneriyorum. bir bakmışsınız bir sabah birikimleriniz yalandan bir hack haberiyle sıfırlanmış olur.

Kesinlikle ilk öğrenilmesi gereken şeylerden birisi bu konu. Borsalardaki token veya coinlerinizi cüzdanınızda gibi güvende olduğunu sanarak tedbirsiz davranmayın. Sürekli al-sat yapıyorsanız gererkli miktar tutun borsada fazlasını cüzdanınızda bulundurun.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
April 10, 2018, 11:15:33 PM

Borsalar olmasa nerede fiyatlanacak bunca proje gerekliler ancak güvenilir değiller malesef zaten işlem yapılan piyasa şefaflık iddasında ancak bir o kadar karanlık ledger almak lazım.
argurbuz
Member
**

Activity: 196

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 10, 2018, 11:17:41 PM

Borsalarda para bırakmak özellikle hitbtcde akıl işi değil abi ya hep korkuyorum o borsadan ama adamlar kapatıp gitse milyonlarla nasıl yakalnılır bilmem.

snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
April 10, 2018, 11:25:54 PM

Hangi borsada para bıraktığın önemli gidip dün açılan borsada bırakırsan çökerler gidip de binance da bırakırsan bişey olmaz coinlerine
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: