Bitcoin Forum
May 21, 2024, 06:00:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Cryptocurrencies - teoria speculatiei  (Read 3861 times)
Zubilica (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 05, 2013, 12:34:35 PM
Last edit: November 08, 2013, 09:57:09 AM by Cyrus
 #1

https://en.wikipedia.org/wiki/Takeaway.com

Accepta BTC, 10,000 restaurants+ restaurante in Europa.

Plus Baidu care acum isi face simtita prezenta pe piata , in 6 zile BTC china are volume duble fata de MTgox

LTC ~ 3 USD,

e o perioada minunata de cumparat cripto.


nebunie
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 05, 2013, 02:15:12 PM
 #2

https://en.wikipedia.org/wiki/Takeaway.com

Accepta BTC, 10,000 restaurants+ restaurante in Europa.

Plus Baidu care acum isi face simtita prezenta pe piata , in 6 zile BTC china are volume duble fata de MTgox

LTC ~ 3 USD,

e o perioada minunata de cumparat cripto.


nebunie

Mai asteapta, nebunia nici nu a inceptut inca.

Peste $300 BTC in 30-60 de Zile.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 05, 2013, 11:07:38 PM
 #3

Me and my bro did a little Martial Arts movie thing on the UCLA rooftop.  This was years ago but it still brings back good memories.

This is what I wanna do to Josh and Sonny, the crooked duo from BFL.  lol.

Enjoy:


http://m.youtube.com/watch?v=s4UPtIXDnFk&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Ds4UPtIXDnFk

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 07, 2013, 06:14:11 AM
 #4

LTC ~4 $ crestere 30%.
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 07, 2013, 07:07:06 AM
 #5

LTC ~4 $ crestere 30%.

Interesant.

Crestere este poate prea puternic de cuvant.  Pentru ca relative to Bitcoin de abia creste, si nimeni nu stie valoarea dolarului.  Eu am astept la hyper inflation de la dollar, euro si yen. Atunci toate fiats, inclusive Litecoin, trebuie sa fie comparable cu Bitcoin si la moment, relative cu Bitcoin, Litecoin are un nice rebound dar tot este jos foarte mult.

Sa vedem ce se intampla cand Bitcoin sare la $300 in urmatoarele 2-4 saptamani.  Eu cred ca o sa mearga iara sub .010000 BTC.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
8fold
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 391
Merit: 250



View Profile
November 07, 2013, 07:40:51 AM
Last edit: November 07, 2013, 08:24:30 AM by 8fold
 #6

LTC ~4 $ crestere 30%.
Sa vedem ce se intampla cand Bitcoin sare la $300 in urmatoarele 2-4 saptamani.  Eu cred ca o sa mearga iara sub .010000 BTC.

La cum urcă, în două-trei ore va testa nivelul de $300. Cea mai mare piață (BTCChina) a atins deja nivelul de $300 (1828 yuan).

EDIT: Se pare că doar 40 de minute i-a trebuit.
$300

Bitrated user: 8fold.
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 07, 2013, 09:56:04 AM
 #7

vlad2vlad, BTC sare de 300$, dar nu are nici o legatura cu toate gogonele tale de aici, deci te rog sa nu te vad cu dolari scanati si cu illuminati ... BTC a intrat pe piata din China si atat .
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 07, 2013, 10:10:32 AM
 #8

vlad2vlad, BTC sare de 300$, dar nu are nici o legatura cu toate gogonele tale de aici, deci te rog sa nu te vad cu dolari scanati si cu illuminati ... BTC a intrat pe piata din China si atat .


Bitcoin a fost pe piata din china de peste 2 ani.  Tu vorbesti parca acuma au intrat in china. Lol.

BTCCHINA, bctltc, si alte Chinese exchanges sunt in putere de ani de zile.

Si asteapta pe Bitcoin ETF, ce vezi acuma este nimic.  Dupa Bitcoin ETF o sa Sara pretul Mai sus ca aurul in numai 6-12 luni.

Totul ce vezi are de facut foarte mult cu tot ce tot spun.  Pacat ca uni nu vad pana dupa fapt.

Ultimul sfat:  IxCoin is being manipulated.  Cineva il accumuleaza in blocks mari acuma si Pune presiune sa-l Tina jos.

Nu am vazut nici un alt coin sa fie manipulat Asa de professional pana acuma.  Cine face asta este de la Wall Street.  A real professional stock trader is gaming ixCoin.

Cumpará numai 2,000 de ixCoin care costá nimic.   In cauza ca sunt corect. Foarte Putin de riscat comparat cu aproape de 70 de Bitcoins care eu am bagat in numai ixCoin.

Good luck!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 07, 2013, 10:25:34 AM
 #9

Acum e ceva dubios in piata .

- Bitstamp nu mai are USD pentru sustinerea pretului in sus
- Gox nu are wall de push down , pretul poate fluctua cu 10-100$ pe trade
- BTCChina nu are volum  (jumate fara de Gox).

- nu am inclus BTC-e pentru ca acolo cineva face un Bulltrap la LTC.

Pretul BTC este sustinut de frica, Smiley
8fold
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 391
Merit: 250



View Profile
November 07, 2013, 11:30:49 AM
 #10

Acum e ceva dubios in piata .

- Bitstamp nu mai are USD pentru sustinerea pretului in sus
- Gox nu are wall de push down , pretul poate fluctua cu 10-100$ pe trade
- BTCChina nu are volum  (jumate fara de Gox).

- nu am inclus BTC-e pentru ca acolo cineva face un Bulltrap la LTC.

Pretul BTC este sustinut de frica, Smiley
Cu riscul de a deraia thread-ul...

- La Bitstamp văd nivel de suport între $250 și $258 (atât istoric/tehnic cât și bazat pe orderbook)
- Nu înțeleg cine mai joacă pe Gox, ținând cont că până și retragerile de BTC durează 12-24h !!!
- BTCChina are volum: 61397.418 in ultimele 24h, doar că nu le mai merge API-ul de la amiază.

Bitrated user: 8fold.
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 07, 2013, 12:16:15 PM
 #11

Acum e ceva dubios in piata .

- Bitstamp nu mai are USD pentru sustinerea pretului in sus
- Gox nu are wall de push down , pretul poate fluctua cu 10-100$ pe trade
- BTCChina nu are volum  (jumate fara de Gox).

- nu am inclus BTC-e pentru ca acolo cineva face un Bulltrap la LTC.

Pretul BTC este sustinut de frica, Smiley

Toate preturile pe piata de actiuni sau fiat sunt sustinute de frica sau lacomie cu frica fiind cea Mai puternica.
La moment Bitcoin este sustinut de lacomie.  Poate si frica de la oameni din tari ca Argentina care au bail-ins si fug de dollar dar si acolo sustinerea vine de la dorinta sa fact bani or lacomie.

Si cu cat Mai sus merge Bitcoin, cu cat Mai incredibil cu atata Mai mare creste lacomia in popoare si incurand o sa intre un mass hysteria or a mass herd mentality.  Si atunci o sa vedem zile de Bitcoin unde merge pretul in sus $100 sau chiar si $150 intro singura zi.

Atunci daca ai options la ETF o sa poti sa faci sute de mii de dollari dintro $1,000.  Eu doar sper sa scada pretul la $250 dupa ce iasa Bitcoin ETF ca sa pot sa cumpar options Mai ieftine. Bancheri vor acelasi lucru si eu au multa putere de manipulatie si cred ca ei o sa poata aduce Bitcoin Mai jos pentru un time scurt pana cand se incarca cu Bitcoins, ETF shares si ETF options.

Follow the smart money!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 07, 2013, 01:16:02 PM
 #12

vlad2vlad, BTC sare de 300$, dar nu are nici o legatura cu toate gogonele tale de aici, deci te rog sa nu te vad cu dolari scanati si cu illuminati ... BTC a intrat pe piata din China si atat .


Bitcoin a fost pe piata din china de peste 2 ani.  Tu vorbesti parca acuma au intrat in china. Lol.

BTCCHINA, bctltc, si alte Chinese exchanges sunt in putere de ani de zile.

Si asteapta pe Bitcoin ETF, ce vezi acuma este nimic.  Dupa Bitcoin ETF o sa Sara pretul Mai sus ca aurul in numai 6-12 luni.

Totul ce vezi are de facut foarte mult cu tot ce tot spun.  Pacat ca uni nu vad pana dupa fapt.

Ultimul sfat:  IxCoin is being manipulated.  Cineva il accumuleaza in blocks mari acuma si Pune presiune sa-l Tina jos.

Nu am vazut nici un alt coin sa fie manipulat Asa de professional pana acuma.  Cine face asta este de la Wall Street.  A real professional stock trader is gaming ixCoin.

Cumpará numai 2,000 de ixCoin care costá nimic.   In cauza ca sunt corect. Foarte Putin de riscat comparat cu aproape de 70 de Bitcoins care eu am bagat in numai ixCoin.

Good luck!

bitcoin este in toata lumea de ani buni, eu vorbesc de cand a inceput baidu sa accepte btc ... bitcoin o sa creasca ..dar nu din cauza cifrelor ascunse de pe dolar ... crede-ma
Zubilica (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 08, 2013, 06:41:18 AM
 #13

Pretul creste in continuare desi exista massive dumps mai pe toate casele de schimb Smiley 1000EUR astept cu nerabdare.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3780
Merit: 2952



View Profile
November 08, 2013, 09:58:34 AM
 #14

Cu voia stimatilor mei colegi, am scindat thread-ul Cryptocurrencies - teoria conspiratiei un pic, pentru a avea un thread in care sa speculam Smiley.

mikyt
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
November 08, 2013, 01:03:48 PM
 #15

Sal'tare natiune si bine v-am gasit, avand in vedere ca e prima oara cand deschid gura pe aici.

Va recomand cu caldura blogul lui Varujan Pambuccian. Omu' e prof de mate la Universitatea din Bucuresti,  IT-st si deputat in Cocina Parlamentul Romaniei. Ulimele 5 postari ale lui se numesc "Amintiri din viitor" si sunt soi de rezumat al istoriei banilor de pana acum. Acolo sunt explicate niste concepte interesante cu privire la bani.

Si acum legatura cu monedele digitale.

O caracteristica sanatoasa a unei monede este legarea de o resursa finita. Nu conteaza care este aceea. Primii au fost chinezii care foloseau niste cochilii de melci pe post de monezi.
O alta caracteristica este usurinta in tranzactionare. Au existat la un moment dat prin Africa "monede" de fier. Dat fiind faptul ca 1 bucata cantarea cateva kilograme, nu cred ca tranzactiile cu ele erau asa de facile.
Inflatia privita dpdv al controlului asupra monedei exercitat de un organism central (banca centrala, guvern, etc) a fost si este o mare problema. Aproape toate monedele din istorie au cazut din cauza lacomiei politicienilor.

Bitcoinul este imun la toate bubele de mai sus: exista intr-un numar finit, se tranzactioneaza usor si este guvernata de legi imuabile: ale matematicii.

Ca or fi in spatele ei Iluminatti sau masoni, protoni sau electroni, nu prea ma intereseaza. Cred ca 10 ani de acum inainte vom folosi monedele digitale exact la fel cum folosim cardurile acum. Initial, cand bitcoinul era ~100 USD am zis ca o sa ajunga pe la 1000 dolari bucata. Acum cand se joaca in jurul a 300 dolari bucata, cred ca e foarte probail sa ajunga pe la 10-15,000 dolari bucata. Nimeni nu poate prezice viitorul, dar cred ca e extraordinar de plauzibil sa consideram monedele digitale ca facand parte din el.
Zubilica (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 08, 2013, 02:57:45 PM
 #16

http://finance.yahoo.com/video/bitcoin-rally-213700257.html interesat de citit.
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 08, 2013, 03:00:08 PM
 #17


daca baga si ebay bitcoin ca plata, o sa bubuie !  Grin
Zubilica (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 08, 2013, 05:21:34 PM
 #18

O sa fie funny. Striga Vlad pe forum de cateva luni ca o sa explodeze, si cand o sa faca boom  vedem ce iese. eu unu pastrez 10 BTC cativa ani, in rest sunt falit. nu mai merge daytrading , la short e panica .
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 08, 2013, 06:55:52 PM
 #19

O sa fie funny. Striga Vlad pe forum de cateva luni ca o sa explodeze, si cand o sa faca boom  vedem ce iese. eu unu pastrez 10 BTC cativa ani, in rest sunt falit. nu mai merge daytrading , la short e panica .

nu are legatura cu ce zicea vlad deloc
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
November 08, 2013, 08:44:59 PM
 #20

Poate ca unele chestii par exagerate, dar eu cred ca un sambure de adevar exista in ce zice el...
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!