Bitcoin Forum
April 24, 2024, 12:02:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Meritteki Ben verirsem bana vermezlerse!  (Read 776 times)
temmuz (OP)
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
April 09, 2018, 04:04:53 PM
Merited by ekiller (5), by rallier (2), husdemba (2), gospodin (1), RaltcoinsB (1), teramit (1), funchiestz (1), Saphire (1), kartalgiunti (1)

Arkadaşlar merit konusunda oldukça konu açıldı ve by_rallier dışında eli ayağı düzgün bir başlık olmadı buda belki öyle bir başlık olarak değerlendirilebilir.

Ben sizlere kendinizin kendinize sorduğu soruyu buraya yazıyorum ben adama meriti verisem elimde merit bitince benim verdiklerim bana vermiyor. meritin amacı zaten bu değil

Siz meritinizi verirken yorumun uzuncana olmasının bir öneminin olamdığını bilin. Birine bir soru sordunuz ve adam üşenmeden 2 satır yazı yazdı dilenciye sada vermiyorsuz elinde 10 merit varsa 1 tane verme  kalsın 10 ver
ölmezsin yada 3 -6 kafanıza göre ve daha sonra bana bu adam geri versin diye bekleme  ki zaten biz türküz verilen malı öderiz illaki.

Merit almak için artık saçma sapan konu başlıkları yada inanılmaz goygoy oluşmuz yazılar çıkıyor . Biz ingiliz değiliz biz derdimizi 2 - 3 kelimeyle anlatır lafı tek kelimeyse sokarız çok kelime kaliteli değildir (imzalar için yazmıyorsanız)

Merit vermediğinizde de düşünün "ben vermiyorum ki bana kim versin!"

Merit vermek için kaliteli yazı aramayın biri boş bir laf mı etmiş başkasısa güzel bir laf mı sokmuş ve sen güldün mü demek ki o adam o meriti hak eder!

Yani basit olarak siz merit vermezseniz kimse size vermez. Meritinizi sakladığınızda çoğalmıyor (en azından şuanda bakarsınız faize yatırma çıkabilir sene 1 nisanda)

Ben kendi adıma hoşuma giden yer hazıya veririm veriyorum da verdiklerimin hiç birini tanınmam tadıklarım olduça da çok eski bir üye olarak. merit çok verin ki kaynakta çıkar belki
1713916952
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713916952
Reply with quote  #2

1713916952
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713916952
Hero Member
*

Ignore
1713916952
Reply with quote  #2

1713916952
Report to moderator
1713916952
Hero Member
*

Ignore
1713916952
Reply with quote  #2

1713916952
Report to moderator
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 09, 2018, 04:55:19 PM
Merited by temmuz (2), Zz (1)

Dediklerinize katılıyorum hocam. Özellikle genel olarak konu açan arkadaşlara merit vermek adet gibi oldu yorumlara merit çok az veriliyor. Ve genel olarakta eski kullanıcıların yorumlarına merit verildiğine şahit oluyorum. Art niyetli olarak değil büyük ihtimal ama o yorumu eski bir üye yaptığı zaman sanırım daha anlamlı bir hale geliyor. Aynı yorumu düşük rankta bir kullanıcı yapsa aynı etkiyi yaratmayacak. Bunu da anlayabiliyorum şahsen ben bile Jr.Member olmama rağmen bir konu açıldığında eğer o konu sahibinin rankı yüksek ise daha bir ciddi okuyorum konuyu. Sanırım bu sıkıntıları çözmek için daha fazla merit girişini sağlamamız lazım çok nadir olduğu için insanlar verirken düşünüyor. Şahsen benim 1 tane sMeritim vardı hemen vereyim dedim vermeden önce 4-5 konu inceledim hangisine vereyim diye düşündüm birini seçtim en sonunda Cheesy Bu kadar kasmamak lazım aslında ama ister istemez kasıyor insan nadir olduğu için.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 09, 2018, 05:42:02 PM
Merited by temmuz (2)

Ufkumun açılacağı varmış 1 meritim vardı onu da sana verdim  Grin
Öte dünyaya götürmeyeceğiz ya, dilerim herkes birbirine yardımcı olur yoksa birbirimizi yediğimizle kalırız

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
April 09, 2018, 06:10:19 PM

Daha önce bir konuya daha yazmıştım bunu. İnsanlar ellerindeki Merit'i dağıtınca eksilecek zannediyor.
 Bir şey değere binince insanların ilkel dürtüleri de ortaya çıkıyor işte. Özel mülkiyet ve üretim fazlasının kaynağı bu ilkel dürtü işte  Grin

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 09, 2018, 06:30:56 PM
Merited by temmuz (2)

Dediğin şey yanlış değil ama ülkemiz de toz pembe bir ülke değil. Kimse başkasını yüceltmeye çalışmıyor, bir istatistik çıkarılsa emin olun en Merit cimrisi topluluk biz çıkarız  Cheesy

temmuz (OP)
Sr. Member

View Profile
April 09, 2018, 08:36:00 PM

Dediğin şey yanlış değil ama ülkemiz de toz pembe bir ülke değil. Kimse başkasını yüceltmeye çalışmıyor, bir istatistik çıkarılsa emin olun en Merit cimrisi topluluk biz çıkarız  Cheesy

aslında olay cimrilik değil tamamen finansal. haklıda olabilirler merit alamacağı birine vermek istemiyorlar. ama vermediklerinde de alamayacaklarını bilmiyorlar benim anlatma istediğimde kabaca bu zaten.
yabancılar daha çok veriyor çünkü merit çok umurlarında olmadığını düşünüyorum bizim gibi bountyci milletlerde sorun Cheesy
temmuz (OP)
Sr. Member

View Profile
April 09, 2018, 08:40:19 PM

yazılan yorumlar vermek istediğim örnekler gibi kısa ve anlamlı ve genel olarak ortak sorunlar. merit kaynağı bir şekilde artırılması gerek ve kaynaklara kural olarak haftalık atıyorum 100 merit vermesi gerekiyor
kriterde eklenerek bu sorun çözlebilir forumda aktif bir kullanıcı olmak gerekecek bu şekilde kaynakları EFS takip edebilir kaynakları koca forumu takip etmekten se kaynakların düzgün bir şekilde merit verip vermediğini
bu şekilde daha salıklı olabilir.
local bölümler siklenmediğindende  bizim buraya yazdıklarımız hava kalıcak bununda farkındayım ama en azından rengimiz belli olsun
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
April 09, 2018, 09:19:29 PM

Türk forumunda merit denilince aklıma şu fıkra geliyor Cheesy

Cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. İlk gün doğal olarak oryantasyona ayrıldığından diğer bir kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. Heryerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. Tabi bizimki yeni ve meraklı her şeyi öğrenmek istiyor. Bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani beklıyor.
- Bu ne demiş ?
Diğer zebani cevap vermiş;
- Bu Almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradakı zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor...
Biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. Başında 3 zebani bekliyormuş. Bizimki yine dayanamış
- Peki burada niye 3 zebani bekliyor?
Diğer zebani;
- Bu da Amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani de yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
Bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. Hemen atılmış;
- Yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
Diğer kıdemli zebani artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
- Ha o mu yok yok o Türklerin kazanı. Orada boşuna görevli zebaniye gerek duymuyoruz. Zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarfettiğinde diğerleri anında bunu farkedip birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor.

Bizde de durum böyle sanırım Smiley
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
April 09, 2018, 09:29:34 PM

çok iyi bir noktaya değenmişsiniz ahaha Smiley

bizim türk localinden meritin kaliteli ve yardım sever mesajlara verilmesi gerektiğinin artık öğrenilmesi gerekiyor diye düşünüyorum ben
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
April 10, 2018, 10:16:18 AM

Merit çıktı mertlik bozuldu demek istemem çünkü Merit çıktı kaliteli içerik arttı allah var şimdi envionun mesaj başı stake dağıttığı bounty si ile şu zaman bir mi değil tabiiki Merit için insanlar yeni yeni kavramlarla geliyorlar karşımıza kimisi lightning teknolojisini açıklıyor kimisi üşenmeden imza kampanyalarına sürekli güncelliyor kimisi stake nedir bunu açıklıyor ben foruma girdiğim zaman açıkçası çok zorlanmıştım kavramları anlayana kadar ama bugün bu forumla tanışan birisi her türlü kavrama kolaylıkla ulaşabiliyor bu kısım açısından çok faydalı oldu ama genel sorun şu ki Merit i hakeden yazılar var herkes özenerek yazmışsınız Meritim olsa verirdim yazmış ama kimse Merit atmamış kaldı ki arkadaş rütbe atlamak için Merit gerekli derse altına Merit kokuyor Merit için yazılıyor gibi gereksiz hitamlarda da bulunuyor meritin amacı zaten kaliteli yazıları ödüllendirmek. Kimisi de Merit veriyor sonra pm atıyor ben Merit verdim sende ver diye  Grin ben genelde kırmamaya çalışıyorum sanki üzerime vazifeymiş gibi bakıyorum adam ne kaliteli post atmış diye zaten. Konudaki mesajlarınıza katılıyorum hocam hele ki red trust yemiş arkadaşlarımız var onların bolca dağıtması lazım kanımca. Ayrıca temmuz hocam ağzınıza kaleminize sağlık güzel bir yazı olmuş biraz içimi döktüm ama kusura bakmayın  Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 10, 2018, 10:26:06 AM

Birisi merit satısından aylık 5000 kazanıyormus
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
April 10, 2018, 01:04:26 PM

zaten öyle bizim kültürümüzde "bağış veya bahşiş" kültürü ne yazık ki yoktur bu yüzden ki Türkiye tarafı kişiler merit kazanamıyor..
temmuz (OP)
Sr. Member

View Profile
April 10, 2018, 04:07:43 PM

evet burdan sürekli benim gibi kırmızı turst almış adamlara özelden msj atıyorlar Cheesy
satarsan alırım diye postları saklıyorum yarın bunun yüzünden de daha da RED olmayayım diye satmıyorum diye mesaj ile cevap verim yasak diyorum Cheesy
tabi lauda yavşağına bunu anlatamazsın  Grin
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 10, 2018, 06:15:08 PM

evet burdan sürekli benim gibi kırmızı turst almış adamlara özelden msj atıyorlar Cheesy
satarsan alırım diye postları saklıyorum yarın bunun yüzünden de daha da RED olmayayım diye satmıyorum diye mesaj ile cevap verim yasak diyorum Cheesy
tabi lauda yavşağına bunu anlatamazsın  Grin

Bu Lauda sanırım terör estiriyor forumda kimde red trust görsem Lauda'nın elinden geçmiş oluyor Cheesy
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
April 10, 2018, 06:33:28 PM

merit paylaştıkça güzeldir Smiley sirkülasyonu sağlamak için paylaşın arkadaşlar bakın hareket yok

Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 12, 2018, 09:35:08 AM
Merited by jopen (1)

Forumda kimsenin dagıtacak meriti kaldıgını sanmıyorum Turkish Local bölüm için konusuyorum. Zaten olanda ahbabına kankasına falan atıp-alıyor. Türkçe kısmına acilen sMerit kaynagı ayarlamak gerekiyor.

Şahsen son zamanlarda elim begendigim veya işime yarayan şeyler görsem bile +merit butonuna gitmiyor çünkü son 1 aydır yırtınmama ragmen kazandıgım merit sayısı "1" ve durum böyle olunca insanın ister istemez motivasyonu düşüyor. Siz birşey kazanmadıgınız için insanlarından kazanmasını içinizden istemiyorsunuz.
temmuz (OP)
Sr. Member

View Profile
April 13, 2018, 02:43:21 PM

Forumda kimsenin dagıtacak meriti kaldıgını sanmıyorum Turkish Local bölüm için konusuyorum. Zaten olanda ahbabına kankasına falan atıp-alıyor. Türkçe kısmına acilen sMerit kaynagı ayarlamak gerekiyor.

Şahsen son zamanlarda elim begendigim veya işime yarayan şeyler görsem bile +merit butonuna gitmiyor çünkü son 1 aydır yırtınmama ragmen kazandıgım merit sayısı "1" ve durum böyle olunca insanın ister istemez motivasyonu düşüyor. Siz birşey kazanmadıgınız için insanlarından kazanmasını içinizden istemiyorsunuz.

genel sorunda zaten bu bi bişelde çözülmesi lazım ama dediğim gibi localleri çok siklemiyorlar yönetim bazımda bence local bölümlerin yönetimini daha esnek olarak adminlere bırakmaları gerek en azından adam banlaması gereken üyelikler için bile uğraşıyor muş. böyle olursa yakında localler ölü olacak gibi .
sankaneri
Member
**

Activity: 143
Merit: 10

View Profile
April 13, 2018, 04:36:17 PM

Bu merit olayı yüzünden forumda kavgalar çıkabilecektir ilerleyen zamanlarda diye düşünüyorum. Merit dolandrıcılığı gelecektir şüphesiz bekleyin görün Cheesy
hardline
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 4

Sovryn - Brings DeFi to Bitcoin

View Profile
April 14, 2018, 06:51:38 PM

Türkler bu merit olayını kavrayamayacak gibi duruyor konu yanlış anlaşılmış sanki umarım dediğiniz gibi bu konuları aşıp daha kaliteli içeriklerin önü açılır 😊

/ / / / / / / /          SOVRYN.app          \ \ \ \ \ \ \ \
#1 DeFi for Bitcoin Platform     [     Join Origin Pre-Sale     ]
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
April 14, 2018, 07:37:59 PM

merit toplamak cidden zor ozellikle turkce bolumunde.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: