Bitcoin Forum
May 13, 2024, 01:45:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BFL Cihazlarım Geldi (50 Gh/s 4 tane)  (Read 3382 times)
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
November 09, 2013, 11:44:43 AM

https://products.butterflylabs.com/homepage/50-gh-s-bitcoin-miner.html burdaki cihazlardan 4 tane geçen şubat ayında sipariş vermiştim. Cihazlar geleli yaklaşık 2 hafta oldu. Kurdum, evde çalışıyorlar, göz önünde olmaları güzel. Donanım manyaklığından aldım cihazları birazda. Smiley (2009 yılında farkedemedik şu bitcoin i şimdi muhtemelen milyonerdik, abartmıyorum) Aslında bitcoin almak daha mantıklı, cihaz yerine (ya da şimdilik öyle görünüyor.) Acaba türkiye de tek miyim, ya da benim gibi kaç kişi var merak ediyorum. Burda olmakda gümrük açısından başlı başına dert, ABD de olsak şimdi ne gümrük ne birşey, istediğin kadar cihaz alabiliyorsun. şunun gibi mesela. https://hashfast.com/shop/sierra-third-batch/
1715564758
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715564758
Reply with quote  #2

1715564758
Report to moderator
1715564758
Hero Member
*

Ignore
1715564758
Reply with quote  #2

1715564758
Report to moderator
1715564758
Hero Member
*

Ignore
1715564758
Reply with quote  #2

1715564758
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 09, 2013, 11:53:01 AM

https://products.butterflylabs.com/homepage/50-gh-s-bitcoin-miner.html burdaki cihazlardan 4 tane geçen şubat ayında sipariş vermiştim. Cihazlar geleli yaklaşık 2 hafta oldu. Kurdum, evde çalışıyorlar, göz önünde olmaları güzel. Donanım manyaklığından aldım cihazları birazda. Smiley (2009 yılında farkedemedik şu bitcoin i şimdi muhtemelen milyonerdik, abartmıyorum) Aslında bitcoin almak daha mantıklı, cihaz yerine (ya da şimdilik öyle görünüyor.) Acaba türkiye de tek miyim, ya da benim gibi kaç kişi var merak ediyorum. Burda olmakda gümrük açısından başlı başına dert, ABD de olsak şimdi ne gümrük ne birşey, istediğin kadar cihaz alabiliyorsun. şunun gibi mesela. https://hashfast.com/shop/sierra-third-batch/

Gule gule kullan hayirli olsun. Tek degilsiniz ama gec kalanlardansiniz. Smiley
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
November 09, 2013, 11:53:51 AM

Hayırlı olsun Smiley Çoğu kişiden Butterfly'ın scam olduğunu duydum...
Türkiye'den alıp da 2 hafta içinde teslim alanı ilk kez görüyorum
edit: yanlış okumuşum Cheesy cihazlar geleli 2 hafta oldu demiş ben 2 haftada geldi zannettim
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 11:55:25 AM

Smiley 9 ay, subat ........kasim
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
November 09, 2013, 12:01:46 PM

Smiley 9 ay, subat ........kasim
Haha pardon yanlış okumuşum Cheesy 2 hafta içinde geldiğini zannettim, meğer cihaz 2 hafta önce gelmiş.
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 12:16:18 PM

Yine cabuk gelmis ben 10 ay beklemistim .Eylul 2012 Temmuz 2013

Ustelikte adamlarla ayni ulkede olmama ragmen.
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
November 09, 2013, 12:20:33 PM

2 hafta once de bana Kncminer geldi. Gumrukte bir ton sorun cikti. Hesaplarima gore zarar ettirecek bana ama network'e katkimiz olsun Turk milleti olarak Smiley
Hayirli olsun.

labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 09, 2013, 12:23:26 PM

Kazanç durumu nasıl? Yaklaşık ne kadar sürede kendini çıkarıcak?

technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 12:26:29 PM

2 hafta once de bana Kncminer geldi. Gumrukte bir ton sorun cikti. Hesaplarima gore zarar ettirecek bana ama network'e katkimiz olsun Turk milleti olarak Smiley
Hayirli olsun.

Merhaba ghostshirt ,

Sayet yeterli zamanin olursa forumda ayri bir baslik altinda gumrukte basindan gecenleri paylasabilirmisin? Bu vakti zamaninda cok merak edilen bir konuydu ve ben dahil pek iyi dusunmuyorduk gumruk hakkinda. Saniyorum mining isi ne kadar tarih oldu desekte buyuk yatirim yaparsan dusukte olsa bir ihtimal var gibi gorunuyor.
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Living the dream

View Profile
November 09, 2013, 12:44:32 PM

gümrükte yaşadıklarımı paylaşayım, bu işe girmeyi düşünenler açısından çok faydalı olur (bence girmeyin bitcoin alın, sadece zevkine ise o başka, olayın parçası olma hesabı). bir ürün USPS ile geldi, onu direk postaya vermiş gümrük, gittim en yakın postaneden teslim aldım, adresinize de getirirler muhtemelen. ona yaklaşık 500 küsür lira verdim toplam, ürünün üstündeki faturada 1259 küsür dolar yazıyordu. diğer 3 lüyü hızlı gönderi ile istemiştim (istemez olayım). onlar fed-ex le geldi, fed-ex le geldiği için gümrük tabi birşey yapamadı onlara, fed-ex i aradım. özdemir gümrük diye bir şirketin ismini verdiler, aracı kurum olarak, onlarla da 3 cihaz için maliyet 1844 lira tuttu toplam. yani USPS ile istesem 1500 küsür lira ödeyecekken fazladan 300 lirayı onlara vermek zorunda kaldım, ürünler hiç de öyle hızlı felan da gelmedi USPS e nazaran. Velhasılı, ürünü USPS ile istemek en mantıklısı, o zaman gümrük vergisi %20 ödeyip kurtuluyorsunuz. Öyle %50 lere felan çıkmıyor yani vergi, korkulacak birşey yok. Ha, bundan sonra cihaz alır mıyım, tabii ki hayır. Artık elime para geçtikçe bitcoin almayı düşünüyorum. Bu cihazların işlevide 1 sene zaten, 1 sene sonra çöpe gidecekler.

Yanlız, cihazlarla gelen power supply ünitesi rezalet denecek kadar kötü, ucuz olsun diye baya kasmışlar herhalde, onları bir kenara kaldırıp, pc deki psu ya 2 sini, diğer ikisini de evdeki fazladan psu ya bağladım. birde ürünler feci gürültü yapıyordu, söküp, 14 cm.lik fanları üstlerine taktım, böylece gürültü acayip azaldı. Şimdi, 4 cihaz, önceki 1 cihazdan daha az gürültülü çalışıyor. bunu yapmasam, muhtemelen apartmandan atarlardı beni, gürültüden dolayı. o kadar dı yani. Smiley Şimdi bir psu arayışındayım, pc dekileride söküp 4 ünü aynı odaya koyucam. sessizliğe alıştığımdan pc yi kullanırken rahatsız oluyorum şahsen. psu satan var mı, 4 pci-ex çıkışı olan, şöyle ucuz yollu birşey. ?
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 12:49:41 PM

gümrükte yaşadıklarımı paylaşayım, bu işe girmeyi düşünenler açısından çok faydalı olur (bence girmeyin bitcoin alın, sadece zevkine ise o başka, olayın parçası olma hesabı). bir ürün USPS ile geldi, onu direk postaya vermiş gümrük, gittim en yakın postaneden teslim aldım, adresinize de getirirler muhtemelen. ona yaklaşık 500 küsür lira verdim toplam, ürünün üstündeki faturada 1259 küsür dolar yazıyordu. diğer 3 lüyü hızlı gönderi ile istemiştim (istemez olayım). onlar fed-ex le geldi, fed-ex le geldiği için gümrük tabi birşey yapamadı onlara, fed-ex i aradım. özdemir gümrük diye bir şirketin ismini verdiler, aracı kurum olarak, onlarla da 3 cihaz için maliyet 1844 lira tuttu toplam. yani USPS ile istesem 1500 küsür lira ödeyecekken fazladan 300 lirayı onlara vermek zorunda kaldım, ürünler hiç de öyle hızlı felan da gelmedi USPS e nazaran. Velhasılı, ürünü USPS ile istemek en mantıklısı, o zaman gümrük vergisi %20 ödeyip kurtuluyorsunuz. Öyle %50 lere felan çıkmıyor yani vergi, korkulacak birşey yok. Ha, bundan sonra cihaz alır mıyım, tabii ki hayır. Artık elime para geçtikçe bitcoin almayı düşünüyorum. Bu cihazların işlevide 1 sene zaten, 1 sene sonra çöpe gidecekler.

ppcoin mining etmeyi dene.
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Living the dream

View Profile
November 09, 2013, 12:52:26 PM

o ne yaw.
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 12:55:25 PM

o ne yaw.

http://www.ppcoin.org/

https://btc-e.com/exchange/ppc_btc
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2083

Crypto Swap Exchange

View Profile
November 09, 2013, 01:04:42 PM

Hayırlı, bol kazançlı olsun cihazlarınız. Technomancer'ın söylediği gibi bu zorlukta Bitcoin mining yerine altcoinlere yönelmek daha mantıklı olabilir. Tabi önce Bitcoin'den bir zevkinizi alın. Smiley

Gümrük konusunda yurtdışından ürün getirirken -bu sadece btc ile alakalı değil, her türlü üründen bahsediyorum- devlet postalarını kullanırsanız en az maliyetle ürünlere sahip olursunuz. Özel kargo şirketlerini mümkün olduğunca kullanmamaya çalışın. Bu zamana kadar yurtdışından iki binin üzerinde ürün aldım. Türkiye'de yaşıyorsanız devlet postası en az maliyetli ve en güvenlisi.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 01:07:05 PM

Hayırlı, bol kazançlı olsun cihazlarınız. Technomancer'ın söylediği gibi bu zorlukta Bitcoin mining yerine altcoinlere yönelmek daha mantıklı olabilir. Tabi önce Bitcoin'den bir zevkinizi alın. Smiley

Gümrük konusunda yurtdışından ürün getirirken -bu sadece btc ile alakalı değil, her türlü üründen bahsediyorum- devlet postalarını kullanırsanız en az maliyetle ürünlere sahip olursunuz. Özel kargo şirketlerini mümkün olduğunca kullanmamaya çalışın. Bu zamana kadar yurtdışından iki binin üzerinde ürün aldım. Türkiye'de yaşıyorsanız devlet postası en az maliyetli ve en güvenlisi.

Yillik 5 paket olayi kalktimi ? baska bir yol biliyorsan p.m at bana.
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Living the dream

View Profile
November 09, 2013, 01:10:08 PM

O noktayı bende düşünmüştüm. Yani bitcoin üretimi durunca madencilerin bu işi bırakacağını ve sonrasının karanlık olduğu hep aklıma takılırdı, inceleyeyim bakalım, mantıklı görünüyor.

Bu şimdi mi söylenir. Smiley
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
November 09, 2013, 01:13:52 PM

Devlet postasında sınırlama yok, yeri geliyor günlük 5 paket geliyor bana. Vergiden muaf bölüm sürekli değişiyor, en son 75€'ya inmişti sanırım. Sınırın üstündeyse vergi oranı %20.

http://www.mevzuat.net/fayda/posta-hizli-kargo-esya-muafiyeti.aspx

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/07/20110706-10.htm

Sınırı çok az geçerse de bazen gümrüğe takılmadan gelebiliyor. Benim 80€'luk siparişlerimde sorun olmamıştı.

Bu şimdi mi söylenir. Smiley

Önceden sorsanız söylerdim. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 01:18:05 PM

Devlet postasında sınırlama yok, yeri geliyor günlük 5 paket geliyor bana. Vergiden muaf bölüm sürekli değişiyor, en son 75€'ya inmişti sanırım. Sınırın üstündeyse vergi oranı %20.

http://www.mevzuat.net/fayda/posta-hizli-kargo-esya-muafiyeti.aspx

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/07/20110706-10.htm

Sınırı çok az geçerse de bazen gümrüğe takılmadan gelebiliyor. Benim 80€'luk siparişlerimde sorun olmamıştı.

Yolladiginiz linkteki bilgi cok eski ve sonrasindada cok kez degisiklik yapildi.
Internet uzerinden yapilan alisverislerde vatandaslarin bir yilda en fazla 5 paket alma hakki vardi, demek kimse uymuyor kurala.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
November 09, 2013, 01:24:32 PM

Yolladiginiz linkteki bilgi cok eski ve sonrasindada cok kez degisiklik yapildi.
Internet uzerinden yapilan alisverislerde vatandaslarin bir yilda en fazla 5 paket alma hakki vardi, demek kimse uymuyor kurala.

Mevzuattaki son hali 75€ diye biliyorum, güncel halini bulursanız paylaşın.
7-8 senedir internetten alışveriş yapıyorum, yıllık 5 paket kuralını hiç duymadım. Belki başka bir konuda o sınırlama vardır.
Mevzuatta yazan ürünler -yani telefon, parfüm gibi yasaklı ürünler harici- sınırın altındaysa gümrük vergisiz evinize geliyor, sınırın üstündeyse %20 vergisi ile gümrüğe gidip alabiliyorsunuz.

Özel posta şirketleri depo vs. masrafları kestikleri için gümrükten geçirirken daha yüksek ücret alıyorlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 09, 2013, 01:33:08 PM

Mevzuattaki son hali 75€ diye biliyorum, güncel halini bulursanız paylaşın.
7-8 senedir internetten alışveriş yapıyorum, yıllık 5 paket kuralını hiç duymadım. Belki başka bir konuda o sınırlama vardır.
Mevzuatta yazan ürünler -yani telefon, parfüm gibi yasaklı ürünler harici- sınırın altındaysa gümrük vergisiz evinize geliyor, sınırın üstündeyse %20 vergisi ile gümrüğe gidip alabiliyorsunuz.

Özel posta şirketleri depo vs. masrafları kestikleri için gümrükten geçirirken daha yüksek ücret alıyorlar.

Konu basliktan cok sapti farkindayin, baslik sahibinden simdiden ozur dilerim.

Lakin sunun icin sasirdim, ben buradan Turkiyeye paket yollamaya calistim defalarca, icerisine gift yazdigim halde internet alisverisi olmadigi halde killik cikardi gumruk. 2 tane ipad icin bile lanet ettirdi, ogunden sonra birdaha bulasmadim buislere ve sizin mesajiniz cidden ilginc geldi, gumruk camiasinda 7 yil calismis birisi olarak hayretle okudum yazdiklarinizi.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: