Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:39:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: -DİKKAT- ETH bıçak sırtında  (Read 798 times)
ophyrim (OP)
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 10, 2018, 11:02:24 AM
Last edit: April 14, 2018, 12:34:59 PM by ophyrim
Merited by EFS (2)

Arkadaşlar ilk grafik haftalık bazda. Yani her çubuk, ETH-USD değerinin 1 haftasını temsil ediyor. Gördüğünüz üzere daralan bir üçgen içinde giderek azalan işlem hacmiyle hareket ediyor ve her an üçgeni ya aşağı doğru yada yukarı doğru kırmak üzere.

2. grafik ise günlük ETH-USD grafiği. Yani her çubuk, ETH-USD değerinin 1 gününü temsil ediyor ve yatay çizgilerden mavi olan 200 günlük hareketli ortalama, kırmızı olan ise 50 günlük hareketli ortalama. Kırmızı çizginin mavi çizgiyi aşağı doğru kesmesi 200 günlük ve 50 günlük ortalamalar dikkate alındığında özel bir ad taşıyor. Buna dead cross deniyor ve tüm pazarlar için bu uzun vadede güçlü bir satış sinyali.

Bu iki grafiği beraber yorumladığımızda ETH-USD değeri şu an resmen bıçak sırtında. Birkaç hafta içinde sert bir hareket yapacak. Bu noktada BTC'nin de nasıl hareket edeceği çok önemli.

BTC-ETH grafiğide aslında benzer bir anlam taşıyor. Teknik analizine çok güvendiğim bir analistin BTC-ETH uzun vadeli teknik analizinin linkini koyuyorum. Onun yorumu Mayısın ortasına kadar ETH'nin BTC'ya karşı değer kaybedeceği, ancak mayısın sonundan itibaren 1 senelik dönemde ETH'nin hedefinin 0.5 BTC olduğu yönünde.
Lütfen unutmayın bunlar sadece tahmin. İşlem yaparken yaptığınız işlemin doğruluk payını arttırmak için kullandığınız ip uçları. Hiç bir zaman hiç birinin kesinlik garantisi yok.
Bol kazançlar dilerim.

1. Grafik

2. Grafik

BTC-ETH Analizi
https://www.tradingview.com/chart/ETHBTC/9ztQDQk6-SHOCKING-BITCOIN-will-LOSE-to-ETHEREUM-Here-Is-Why/

Konu aşağıdaki konu başlığında devam etmektedir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3314100.msg34625637#msg34625637

1714718360
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714718360
Reply with quote  #2

1714718360
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
April 10, 2018, 11:26:09 AM

Eger 300$ in altina duserse ethereum son bir yilda hic ilerleme kaydetmemis gibi birsey olur ki sanmiyorum. Zaten grafikte taban fiyata inmis yukari dogru devam etmesi daha olasi gorunuyor. Aslinda grafiklerinde bir onemi yok ama o baska konu Cheesy
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
April 10, 2018, 01:07:25 PM

Eger 300$ in altina duserse ethereum son bir yilda hic ilerleme kaydetmemis gibi birsey olur ki sanmiyorum. Zaten grafikte taban fiyata inmis yukari dogru devam etmesi daha olasi gorunuyor. Aslinda grafiklerinde bir onemi yok ama o baska konu Cheesy
dediğine aynen katılıyorum dostum. artık heerşey btc bazlı oldu grafikler de bile bunu görebiliyoruz iniş çıkışlar bile neredeyse aynı gidiyor altcoinlerle birlikte.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
April 10, 2018, 03:06:12 PM

Arkadaşlar karamsarlığı bırakalım lütfen. Büyük yükseliş başladığında bu sefer hepimiz buradan girilir mi tiyatrolarına başlıyoruz. Destek noktaları kolay kolay kırılmadı bu güne kadar ETH için. Bundan sonra da alt sınır olan 300 altına kolay bir iniş sağlayacağını düşünmüyorum. Eğer ETH gerçekten 300 altına düşecekse bu çok düşük ve yavaş bir ihtimal olacaktır.

megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
April 10, 2018, 03:21:58 PM

Btc bu haftalarda eğer yukarı doğru giderse ethereum da buna bağlı olarak yukselecektir. Grafikler kritik bir yerde şuan aşağı doğru giderse tamm dediğiniz gibi fena bir düşüş gerçekleşebilir. Ama ben yukarıya gideceğini dusunuyorum. Bu ayın 17 sinde birşeyler olacak bakalım o günü bekliyorum ben.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
nascasto
Full Member

Activity: 504

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
April 10, 2018, 03:34:49 PM

Malesef ki ethereuma ne kadar çok inansam da sanki biraz teknolojisi ilkel kalıp yine zamanın gerisinde kalıyormuş gibi hissediyorum. Bu sadece bir his eostaki bu hızlı yükseliş etherumu çok etkileyecekmiş gibi duruyor.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 10, 2018, 03:45:11 PM

şimdi düşer 1 sene sonra eth ne olur kim bilir.Geçmişteki konulara bakınca anlarsınız hep düştü hatta hiç artmadı diye uzun bi süre sonra waves gibi yaftaladılar ama sonra zaten uçtu.şuanki fiyatı bile 200x Cheesy
redsilentstorm
Member
**

View Profile
April 10, 2018, 03:54:13 PM

Eth kim ne derse benim için ayrı bir yeri var. Bu çöküşte daha fazla düşmesinin bazı sebepleri var. Elbette ki artık ETH yalnız değil rakipleri her geçen gün daha da güçlü geliyor. Ancak ETH artık piyasada kendini bir şekilde ispat etti. Pastadan pay alan oldukça eski şaşalı günleri olmayabilir ama yine de yeri sağlam bende.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
April 10, 2018, 03:58:02 PM

Bu piyasanın analiz dışı hareket ettiği çok aşikar. Grafikler ile bu piyasayı analiz etmek şu zaman diliminde imkansız. Analizlere göre geçen hafta yükselişin başlaması gerekiyordu fakat bu piyasa arz ve haberlerden etkileniyor sadece bu yüzden asıl dikkat etmemiz gereken noktlar bunlar.

boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
April 10, 2018, 04:00:23 PM

ancak mayısın sonundan itibaren 1 senelik dönemde ETH'nin hedefinin 0.5 BTC olduğu yönünde.

hem öldürmüş hem güldürmüşsünüz yorumda.kriptoparalarda analizlerden çok spekülasyonlar iş yaptığı için gerçekleşme ihtimali tartışılır ama gönlümüz uzun vade 0,5 olmasından yana tabii ki.bence 300 dolar altını görmesi çok zor daha altına düşeceğini sanmıyorum ama belli olmaz tabiki.kripto piyasasına geç girenlerin çoğuunun yatırım btcden çok ethereumda
M.Terzi
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
April 10, 2018, 04:08:57 PM

Piyasada zibilyon tane kripto para varsa bunun yüzlercesi Eth tabanlı tokenler. Bence Eth kendini kanıtladı bu piyasanın vazgeçilmezlerindendir. Grafiğe gelirsek analizler ne kadar haklı olduğunuzu gösteriyor ama tabi bunlar ihtimal. Genelde bu piyasada analizlerden çok süpekülasyonlar ve para devleri gidişatı belirliyor. Bence tamamen BTC'ye bağlı bir yukarı veya aşağı yönlü ivmesi görülecektir. Hepimizin ümidi yukarı yönlü olması. Umarım analizler doğru çıkmaz. İyi dileklerimle Smiley
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
April 10, 2018, 04:20:41 PM

Bende yazan arkadaşlarla hemfikirim analizden ziyade spekülasyonlar ve olumlu/olumsuz haberler piyasaya yön veriyor.bi fud başadığı zaman dibe inmeye başlıyor fiyatlar, özellikle son zamanlarda mtgox ve eos un eth satma haberleri yüzünden piyasada bi gerileme oldu.daha ne kadar sürer bilmiyorum ama inşallah kısa zamanda sonra erer ve ibre tersine döner
okanciftci74
Member
**

View Profile
April 10, 2018, 04:54:33 PM

eth bıçak sırtındada ozaman bütün tokenler bıçak sırtında piyasanın çöküşü geliyor demek oluyor bu anlayış ile geçmiş olsun
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 10, 2018, 05:05:23 PM

Ha gayret 400 doları aşacak tekrar bir türlü beklediğim patlama olmuyor eth eskiden btcden bağımsız bir hareket yapacaksa eth yapacak derdim ancak buna izin vermeyeceklerine artık neredeyse meinim piyasayı sadece btc ile manipüle etmek çok kolay sonuçta.
NoqTaHan
Jr. Member
*

Activity: 203
Merit: 1

View Profile
April 10, 2018, 05:07:34 PM

Piyasayı çok kolay manipule edebiliyolar istedikleri yöne çekebiliyolar piyasayı btc den bagımsız bir coin yok hepsi btcye bağlı bir gün bitecek ama çok var daha bu bitişe
parin35
Newbie
*

Activity: 71
Merit: 0

View Profile
April 10, 2018, 05:12:01 PM

Hatırlarsanız geçenlerde "Vitalik ETH için bu bir yatırım aracı değildir gidin dolar alın euro alın demişti" Vitalik resmen mesaj vermiş biz mesajı alamadık o zaman nakit paraya geçseydik daha az zarar ederdik veya daha fazla coin token alttan toplardık miktarı arttırırdık !
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
April 10, 2018, 05:20:09 PM

Bıçak sırtı ETH özel biir durum değil komple her an bıçak sırtı bu piyasa kafa rahat diye bir şey yaşatmıyor bugün düşer yarın çıkar çıkarkende düşme korkusu olur o sebeple bu piyasanın genel psikolojisi böyle kabul etmek lazım.
nascasto
Full Member

Activity: 504

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
April 10, 2018, 05:23:02 PM

Arkadaşlar ethereum bıçak sırtı olsa nolur. Bu piyasayı çok etkileyeceğini sanmıyorum. Yıllar içinde marketcapte ilk 10 ilk 20yi incelemenizi tavsiye ederim. Her zaman biri gider biri gelir yatırımlarınızı ona göre yapın

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 10, 2018, 06:05:46 PM

Grafiklere artık güvenmiyorum, eskiden olsa biraz doğruluk payı olabiliyordu. Konusu da var pump & dump grupları ve kişisel balinalar istedikleri yönde fiyatı hareketlendirebilirler.

sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
April 10, 2018, 06:07:07 PM

grafikler yaniltici olabilir. eth son bi yilda kendine bi sey katmamis diyenler gecen sene bugun eth fiyati kac acaba biliyorlar mi ?

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆