Bitcoin Forum
June 08, 2024, 07:03:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: Krediyle/borçla yatırım yapma !  (Read 2348 times)
cyrptoturkey (OP)
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
April 11, 2018, 09:37:09 PM

2017 Eylül-Ekim ayı gibiydi kriptoparalardan haberdar oldum ve biraz araştırma yaptıktan sonra bende yatırım yapmaya karar verdim.Fakat bir sorun vardı, elimde hiç sermayem yoktu.Bende gözümü karartıp garanti bankasından kredi çekmeye gittim maximum 25 bin lira kredi vereceklerini söylediler.Krediyi çektim hemen koinimden üyelik açıp btc aldım o zaman herkes poloniexi tavsiye ettiği için oraya gönderdim.Bismillah deyip işlemlere başladım.Her işlemi detaylı yazmadan sadede geleceğim.Bata çıka ve bountylerin yardımıyla elimdeki miktarı arttırmayı başardım.Sadece taksit zamanları para çekip yoluma devam ediyordum.Fakat son düşüşler herkesde olduğu gibi benimde moralimi baya yıprattı ve geceleri bile uyuyamaz hale gelmiştim ya yükselmezse bu borcu nasıl öderim diye düşünmeden duramıyordum, sonunda dayanamayıp 400 dolardan elimdeki ethereumların birazını sattım ve krediyi kapattım.Şimdi kafam rahat ama o düşüşlerdeki stres çok kötü etkiledi ve çevremdekiler bile fakına vardı.Yinede kendimi şanslı sayıyorum çünkü elimdeki parayı 5 e katlamayı başardım hatta zirvede satsam çok daha fazla edecekti.
Şimdi ben paramı katlamama rağmen borcum olduğu için yaşadığım stresi size anlatamam, çok berbat bi durumdu.Anaparadan zarar etsem çok çok daha kötü olurdum eminim.Eğer çelik gibi sinirleriniz yoksa sakın ola borca falan bulaşmayın, kendinize ve çevrenize yazık etmeyin.
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
April 11, 2018, 09:42:14 PM

Piyasa  20 milyar dolarken borçla girip zengin olanda biliyorum , piyasa 500-600 milyar dolarken girip batanda tanıyorum . EVet zengin olabilmek önemli ama hayatını karatmaya değmez .
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
April 11, 2018, 09:46:57 PM

Parayı 5e katlamak gerçekten güzel sevindirici bi haber umarım herkes sizin gibi sabırlı ve kararlı olur
cyrptoturkey (OP)
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
April 11, 2018, 09:48:15 PM

Piyasa  20 milyar dolarken borçla girip zengin olanda biliyorum , piyasa 500-600 milyar dolarken girip batanda tanıyorum . EVet zengin olabilmek önemli ama hayatını karatmaya değmez .

Aynı şekilde insanlarla bende tanıştım.Bende batmadım çok şükür ama o düşüşteki moral bozukluğu ve borç olmasından kaynaklı yaşadığım stresi anlatmak için konuyu açtım sadece.şuan borç harç kalmadığı için daha rahat ve hafiflemiş hissediyorum  Smiley
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 11, 2018, 10:06:47 PM

Riske girerek parayı katlamışsınız tebrikler ama para kazanmanız birazda girdiğiniz dönemle alakalı.Eğer o krediyi ocak ayında çekip girmiş olsaydınız muhtemelen zarar yazacaktınız.Yani binevi şansınız yaver gitmiş diyebiliriz.Sattıklarınız içinse bence üzülmeyin sonuçta elinizde daha fazlası var bundan sonra daha rahat hareket edeceğiniz için kazanma ihtimaliniz fazla görünüyor

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
April 11, 2018, 10:07:35 PM

Hele evliysen çocukların varsa en tehlikelisi o borç ile başlayıp trade yapmak. Katlama gibi bir ihtimalin var ama ya kötüsü olursa elinde olmayan sebepler ile. sadece sen değil bütün ailen zarar görecek.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
April 11, 2018, 10:07:57 PM

Evet bu tecrübelerle öğrenilmesi gerekilen bir durum değil. Her zaman ihtiyacımız olmayan parayla girmek lazım. Bizi zorlayacaksa hiç girmemek daha mantıklı. Bence bountyler ile 3 ay geçirip sonra 500 usd ve üstü değerinde altcoinleri eth'ye çevirerek girmek daha iyi sermayesiz kişiler için. Siz 25 bin lira kredi çekebiliyorsanız kendinizi azıcık zorlayıp o parayı atabilirdiniz ama risk almayı tercih etmişsiniz. Siz şanslıydınız diyelim çünkü piyasaya başta girerken çok bilginiz olmadığını farz ediyorum şanslı olmayacak arkadaşlar parayı kaybeder.

ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
April 11, 2018, 10:18:50 PM

Siz şanslı olan nadir insanlardansınız. Kredi ile Borç ile girmek ciddi anlam da çok büyük bir risk. Eliniz de kendi paranız var ise battığında da en azından sabredecek kadar vaktiniz var. Ama kredi olunca, onun ödeme zamanı var. Onu düşünüyorsunuz.

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 11, 2018, 10:39:15 PM

2017 Eylül-Ekim ayı gibiydi kriptoparalardan haberdar oldum ve biraz araştırma yaptıktan sonra bende yatırım yapmaya karar verdim.Fakat bir sorun vardı, elimde hiç sermayem yoktu.Bende gözümü karartıp garanti bankasından kredi çekmeye gittim maximum 25 bin lira kredi vereceklerini söylediler.Krediyi çektim hemen koinimden üyelik açıp btc aldım o zaman herkes poloniexi tavsiye ettiği için oraya gönderdim.Bismillah deyip işlemlere başladım.Her işlemi detaylı yazmadan sadede geleceğim.Bata çıka ve bountylerin yardımıyla elimdeki miktarı arttırmayı başardım.Sadece taksit zamanları para çekip yoluma devam ediyordum.Fakat son düşüşler herkesde olduğu gibi benimde moralimi baya yıprattı ve geceleri bile uyuyamaz hale gelmiştim ya yükselmezse bu borcu nasıl öderim diye düşünmeden duramıyordum, sonunda dayanamayıp 400 dolardan elimdeki ethereumların birazını sattım ve krediyi kapattım.Şimdi kafam rahat ama o düşüşlerdeki stres çok kötü etkiledi ve çevremdekiler bile fakına vardı.Yinede kendimi şanslı sayıyorum çünkü elimdeki parayı 5 e katlamayı başardım hatta zirvede satsam çok daha fazla edecekti.
Şimdi ben paramı katlamama rağmen borcum olduğu için yaşadığım stresi size anlatamam, çok berbat bi durumdu.Anaparadan zarar etsem çok çok daha kötü olurdum eminim.Eğer çelik gibi sinirleriniz yoksa sakın ola borca falan bulaşmayın, kendinize ve çevrenize yazık etmeyin.

Senin sansın 2017 de girmen olmus ozaman boga sezonuydu zaten listeden o piti piti yapıp rastgele coin secsen 5x yapardı ben o dönem hangi coine yatırdıysam 3-5x yaptı. Şanslıymısınki gaza gelip bu sene ocakda baslamamıssın çünki elinde ancak 2bintl para olurdu
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 11, 2018, 10:40:24 PM

Çok geçmiş olsun. Ciddi anlam da büyük risk alıp yatırım yapmışsınız. Çok şükür sağlam salim çıkmışsınız. Ama ne olursa olsun, KREDİ ile YATIRIM ÇOK ÇOK BÜYÜK RİSK...
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
April 11, 2018, 10:58:37 PM

Kredi işi biraz sakat bir iş.Bu piyasa da yarını göremiyorsunuz.En güzeli az olsun öz olsun.Eldeki imkanları değerlendirmek.Güzel bir coin yakaladığınızda krediye falan da gerek kalmıyor.Biraz sabır biraz cesaret.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
April 11, 2018, 11:39:09 PM

2 gram beyin varsa yapmaazsın zaten araba ev mi alıyosun da kredi ile bu paralara yatrım yapıyosun mantık yürütün biraz allah aşkına
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 11, 2018, 11:59:43 PM

Eğer bu dediğinizi Aralık ayında biri yapmış olsaydı şimdi parasının yarısı erimiş olacaktı. Borç parayla bu işlere girmenizi tavsiye etmiyorum

Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
April 12, 2018, 12:08:18 AM

Bunu neye güvenerek yapacaksınız. Garanti olmayan bir şeye yatırım falan yapılmaz. Son günlerde piyasanın hali ortada .

yobit.net is banned from signatures
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
April 12, 2018, 12:39:19 AM

Aslında bu işlerde yatırımınız varsa sinirleriniz çelikten olması gerekiyor, tabi krediyle borçla harçla bu işlere girenler için durum çok daha farklı. Şahsen ben ilk girdiğimde bountylerden paralar kazandım onları döndürdüm. İşleri öğerndiğimde de para yatırmaya başladım ufak ufak şahsen yatırdığım parayı 200e falan katladım diyebilirim. Çok çok az bir parayla girmiştim  Grin

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
April 12, 2018, 12:42:51 AM

Alınan risk nefesin kesecek kadar değil Halen hayatta kalınabilecek kadar olmalı. Zaten bu ekonomik koşullarda herkesin sermaye Sahibi  olması olası bir durum değil. Bu sebepten ötürü insaların gördüğü fırsatları değerlendirmemesi daha acı olur. Ama bulunduğu koşulları değerlendirmesini iyi bilmeli hırsına yenik düşmemeli hele ki çoluk çocuk sahibi ise.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504

View Profile
April 12, 2018, 12:43:18 AM

Gerçekten de şanslı olduğunu belirtmek isterim.

İnsanoğlunun gözü doymaz ve daha da fazla kazanmak ister. Yani hırslarına yenik düşer. Aşağıdaki sözlerim size değil, (siz paçayı kurtarmışsınız zaten) sizin gibi borçla kazanç elde etmek isteyenlere...

Gözünüzü karartıp kredi çekerek piyasalara girecek iseniz bence belirli bir süre sanki kazanamayacakmış ve hatta zarar edecekmiş gibi kenarda para tutun ya da ekstra kazancınız varsa kredi ödemelerinizi bu kazanca göre ayarlamaya çalışın. Baktınız kar ediyorsunuz kârınızı çekin ve kredi ödemesini yapın, varsın vadesi gelmesin. Hiç değilse kafanız rahat olur.

İMKB borsasındaki kriz zamanlarını bilmem hatırlar mısınız? Kredi çekerek veya elindeki malını mülkünü satarak borsaya giren çok kişi vardı ve maalesef bu kişilerin çoğu paralarını batırdı. Nasıl batırdılar? Yatırım danışmalarının tavsiye ettiği, işte böyle bir beklenti var, şu kadar zamanda şu fiyata gelecek falan filan sözlerine inanıp, bilmedikleri ve spekülasyona müsait kağıtlara girdiler. Birkaç gün yayılan haberler sayesinde iyi kâr ettiler ve daha da çok kazanayım diye bu sefer de kredili alım-satım yapmaya başladılar. İşte en büyük hatayı asıl o zaman yaptılar. Hem kredi çekerek senet al hem de bunun üzerine yine kredili işlem yap... Takip edemediğin, bilmediğin ve en küçük bir haberde taban yapmaya başlayan bir tahtaya girdin mi en az 1 hafta çıkamıyorsun. Bu da günlük en az %10-20 zarar demek haftanın böyle gittiğini düşünün... para battı... Neyse çok fazla uzatmayayım.

Sözün özü; burada konusu geçmedi ama, özellikle ve özellikle borçla coin piyasasına girmiş ve marjin ticareti yaparak belki zararımı azaltırım diyen arkadaşlar var ise de sakın bulaşmasın. Her piyasanın spekülatörü vardır ve şuan ki piyasanın nereye nasıl gideceği hangi haberde düşüp hangi haberde yükseleceği belli değil. Asıl, piyasayı kontrol altında tutacak ve müdahale edebilecek bir otorite yok.

Herkese hayırlı kazançlar ve zararsız günler dilerim.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
April 12, 2018, 01:06:06 AM

Olmayan para ile yatırım işine kalkışmak insanı ekstra strese sokar, kaybetmeyi göze alacagın bir şeyi ortaya koymuyorsan bence bu işlere bulaşmamak lazım. Uzun zaman olmasa da bir süredir bende bu piyasayla ilgileniyorum kendi çapımda buralara kadar geldim ve şuan net düşüncem krediyle borçla falan bu işlere girilmez. Şanslısın ki zarar etmeyip 5’e katlamışsın.
karayaman
Member
**

Activity: 378

View Profile WWW
April 12, 2018, 01:23:20 AM

yaptığınız birazda kumara kaçıyor sanki hocam sermayen varsa üzülmeyeceğin miktarla girersin yoksa bile bountylerle ugrasmışsın onlardan gelende ufaktan ufaktan başlayabilirmişsin
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
April 12, 2018, 01:28:50 AM

Benim gözüm kara bu konularda ne derseniz deyin. Eğer bir projeye güvenirsem bi şekilde ona girerim. Kredi çekip borç alarak vs o krediyi bir anda kapatıp çok fazla bir kara da geçebilirsiniz. Önemli olan işini iyi yapmak

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: