Bitcoin Forum
May 24, 2024, 06:57:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Airpod - Uyku Kapsülleri  (Read 437 times)
drogbacrash1 (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
April 12, 2018, 03:20:18 PM

Bügun sizlere son zamanlarda gördüğüm en ilginç projelerden olan Airpod projesinden bahsetmek istiyorum. Proje hakkında detaylı bilgiler vermeden önce projenin duyulmadık bir şey üzerinde yoğunlaşması ve benim gibi devamlı yolculuk yapan insanlara hitap ederek sorunlara çözüm üretmesi beni çok etkiledi ve hoşuma gitti. Projenin ismi Airport yani havaalanından geliyor ancak Airpod’ u ilerleyen yıllarda sadece havaalanlarında görmeyeceğiz. Halka açık alanlar, tren garları ve otogar gibi yerlerde de görmek mümkün olacak.

Örnekler vererek açıklamak gerekirse örneğin yurt dışında bir havaalanındasınız ve Türkiye’ye geleceksiniz ancak uçağınız kötü hava şartlarından dolayı rötar yaptı ve 3-4 saatlik bir süreniz var ve havaalanından ayrılamıyorsunuz. Çok sıkıcı bir durum değil mi ? Ayrıca çok yorgunsunuz ve bir yerlerde dinlenmek istiyorsunuz. Günümüz şartlarında havaalanlarında bulunan rahatsız edici banklarda oturmak veya uzanmaktan başka bir çareniz yok değil mi? İşte Airpod Projesi tam bu sırada devreye giriyor. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda Airpod’un geliştirmiş olduğu uyku kapsüllerinde rahat ve keyifli bir şekilde rötar yapan uçağınızı bekleyebilirsiniz. Keyifli dememin sebebi ise kapsülün sadece bir yataktan oluşmuyor olması. İçinde; Online video izleyebilir, Wi-Fi’den yararlanabilir, uçağın durumunu kapsül içerisinde bulunan ekrandan takip edebilirsiniz ayrıca kapsül içerisinde klima ve ses yalıtımı gibi çok çeşitli özellikler bulunacak ayrıca dışarıdan içerisi görünmeyecek bu şekilde de daha rahat bir ortam olmuş olacak.

Proje sahiplerinin 2021 yılına kadar toplamda 1000 kapsüle ulaşma hedefleri var. Projeye yatırım yapmayı düşünenlere de ayrı bir avantaj belirtmek istiyorum. Eğer projeye yatırım yaparsanız bir nevi hisse yatırımı yapmış oluyorsunuz ve artı bir gelir etme şansına ulaşabiliyorsunuz. Gelişen dünyada böyle bir projenin tutmaması imkansız gibi bir şey. Her geçen yıl daha da yaygınlaşıp daha fazla yatırım alacağı inancındayım. Ayrıca şuan yatırım yapmayı düşünenler kendilerini Whitelist’e ekleyerek %30’luk bir bonus fırsatından yararlanabilirler..

Token Bilgileri:

Token İsmi: APOD
Token Fiyatı: 1 APOD = 0.1 Dolar
Platform: Ethereum Tabanlı ERC-20
Soft Cap: 2.700.000 Dolar
Hard Cap: 20.000.000 Dolar

Steemit: https://steemit.com/cryptocurrency/@drogbacrash/airpod-uyku-kapsuelleri
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 12, 2018, 03:28:30 PM
Last edit: April 12, 2018, 03:43:05 PM by avalonn

bu projeyi biliyorum. kapsüllerin tasarımı çok tatlı ve hoş..ancak benim aklıma bir soru takıldı..mesela temizlik konusu nasıl sağlanıyor veya sağlanacak ? özellikle bizim gibi ülkelerde ?

biliyorsunuz tavşan gibi üreyen suriyeliler heryerde..iran sınırındaki mayınların temizlenmesi sonrasında da kafile halinde gelen afganlar da cabası...bunların temizlikten ne anladığı malumunuzdur herhalde...mülteci çöplüğü olmamız yanında sosyo kültürel olarak da gelişmemiş şehirlerimizi de hesaba katarsak ..
 Smiley

mesela geçenlerde gittiğim ünlü bir giyim mağazasında ... teki pantolon denemek için kabine girip ayakkabılarını çıkardığında mağazanın ilgili bölümü leş gibi koktu..Allah tan personel böyle ...... karşı hazırlıklı da sprey sıkıp kötü kokuyu geçirdiler hemen ahahaa  Grin
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 12, 2018, 03:28:40 PM

Aynen hocam. Çok ilginçlerde ilk 5e girer kesinlikle. Ben de bountyhive'den bir kaç bounty'sine katıldım ama bakalım ne gelir ne gider henüz bilmiyoruz. İleri de belki ufak ufak alınadabilir.  
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
April 12, 2018, 03:41:51 PM

İlginç bir proje gibi görünüyor. Yalnız buradaki bir sıkıntı havaalanlarının bunlara izin verip vermeyeceği   . Verse bile fahiş fiyatlar olacaktır

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
April 12, 2018, 03:49:57 PM

proje güzel de bunu kurumlar kendileri yapsa daha mantıklı değil mi? Havaalanı yer işletmeleri ya da terminal işletmeleri vs kendisi de yapabilir. Her tarafta görmeye alışık olduğumuz masaj koltukları gibi...İbadet-yiyecek-tuvalet gibi ihtiyaçlara çözüm sunuluyorsa işletmeler tarafından dinlenmeye de bir çözüm sunulabilir bence ama fikir güzel sevdim, kapsüller de hoş! Cool

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
April 12, 2018, 03:50:34 PM

Proje ilk çıktığında inceleme şansım olmuştu. Yapabilirler ise güzel görünüyor. Bir nevi hava limanı oteli gibi bir şey olacak. Ama en büyük sıkıntı yer ve fiyat olacak gibi. kapladıkları alan biraz fazla. Az sayıda olacak. Olmaz dediğimiz şeyler bazen beklenmedik şekil de hayatımıza girebiliyor. Veya olacak dediklerimiz olmayabiliyor. Hep beraber izleyip göreceğiz.

nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
April 12, 2018, 03:52:00 PM

Bu işlerde porjeler güzel oluyorda önemli olan işlevsellik işte yapabilecekler mi yapamazlarsa çöp bende proje çıkarırım ama yapamazsam oda çöp olur yaparlarsa ise tutmayın siz bunu
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
April 12, 2018, 03:55:43 PM

Her gün yeni projeler çıkıyor tamm güzel hoş projeler ama bunların işlevselliği pek olmayınca ne oluyor çöp oluyor. Yani projeyi güzel yapıyorlar ama sonra gelişmeler olmayınca kaybolup gidiyor. Bakıp göreceğiz nasıl bir gelişme olacak bu projede.

Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 12, 2018, 05:41:49 PM

Kopyala yapıştır projelerden farklı, son dönemde havacılığa yönelik çıkan icolardan biri. Umarım başarılı olur.
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
April 12, 2018, 06:02:03 PM

Orijinal ve güzel bir proje olmuş ama uygulanabilirlik konusunda nasıl bir yol izleyecekler. Temizlik konusu, bakım, havalimanlarındaki yer sorunu vb. nasıl yapılacak, ayarlanacak bunlar önemli. İlerleyen zamanlarda projenin geleceğini göreceğiz.

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
April 12, 2018, 06:07:00 PM

ben de bountyhive de twitter ve facebook bountysine katıldım bu başlığı görünce artık kolay kolay satmam. tabi önce tokenin gelmesi lazım. proje fena değil gibi ama iş yapar mı bilmem. umarım piyasaya çıkınca boğa sezonu geldiği zaman biance de kendine yer bulur. yoksa bekletir.
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
April 12, 2018, 06:12:51 PM

Mümkün değil Smiley
Hiç bir hava alanı bunun gibi kapsülleri içinde barındırmak istemeyecektir.

Hava alanı oteli dediğimiz bir uygulama var. Uyuyacak adam oraya gider.
Hava alanında 1 aylığına bir stand açmak için 1 metre kare yer isteyin bakalım kaç bin eur fiyat çekiyorlar. Smiley
Kesinikle uygulanabilirliği yok.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 12, 2018, 06:24:07 PM

içi boş  bir projeye benziyor.Reis bunun blokzincirle ne alakası var Allah aşkına ?
tamam ilerleyen zamanda her türlü blokzincire herşey adapte olcak ama token falan ne alaka ya Cheesy
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 12, 2018, 06:24:37 PM

Farklı ve değişik bir proje. Yalnız ben de diğer arkadaşlar gibi hijyene takıldım. Çünkü bu işde en önemli soru işaretleri hijyen konusunda oluşacaktır. Bu konuda tatminkar bir açıklama varsa, cazip olabilir.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 12, 2018, 06:31:35 PM

Yazıyı okudum, projeyi de beğendim. Girişimcilik adına gayet güzel. Fakat coin/token ve blockchain ilişkisini anlayamadım.
Ödemeler kripto ile mi yapılacak mesela? Eğer öyleyse ETH ya da BTC kullanılsa da olurmuş. Token yaratmaya ne gerek varmış!
Kripto piyasasına yenilik/hız ya da farklı bir şeyler getirmesi gerekiyor ki tutsun bu proje.
Yoksa yani sadece girişimcilik konusu üzerinden ilerleseler zaten inovasyona sahip. Ama kripto piyasasına ne gibi bir inovasyon katacağı önemli.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
April 12, 2018, 07:03:52 PM

Kickstarter gibi yerlerde yatırım arayan ölme olasılığı çok yüksek olan bir tarzda bir proje ve tokene ihtiyaç olduğunu sanmıyorum amaç sadece para toplamak...
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 12, 2018, 07:30:48 PM

Enteresan bir proje. İhtiyaç bakımından gayet gerekli fakat reel düşünmek gerekirse biraz ütopik kalıyor. Çok ciddi yatırım maliyeti ve icar maliyeti gerekir. Yukarıda arkadaşın dediği gibi böyle bir kapsülü havaalanında barındırmak bence binlerce dolar euro maliyet gerektirir. Tutar mı tutar. Zaten dünya genelinde saçma gibi görünen herşey prim yapmıştır Smiley
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
April 12, 2018, 07:32:06 PM

Elle tutulur şeylere yatırım yapmak çok mantıklı Smiley bu tarz ürünler geliştiren firmalar bu şekilde yatırım toplarlarsa tek bir yatırımcı dahi hardcap yaptırabilir. Ama yönetim ve işlevsellik çok önemli Smiley

waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1778
Merit: 345

View Profile
April 12, 2018, 07:56:02 PM

ben de bountyhive de twitter ve telegram bountysine katıldım Airpod'un, değişik bir proje tabi ama tutar mı tutmaz mı ne yapar bilemeyiz.

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 12, 2018, 08:29:22 PM

Bounty sayesinde görmüştüm. O zaman takip ettiğim epeyce kampanya vardı. Ölçüp tartınca, başka bir iki proje daha ağır bastı ve buna girmedim. Proje uygulanabilir mi emin değilim. Yapmayı düşündükleri şey güzel. Lakin bunu bugün ki şartlar ile düşündüğümüz de uygulamak çok zor. Nereye giderseniz gidin oturacak yer bulmak bile zor. Bunun istediği gibi bir alanı ayırmak çok zor olur gibi.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: