Bitcoin Forum
May 25, 2024, 02:53:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Arkadaşlar çevremde ki insanlar kafayı yemiş olabilir mi?  (Read 711 times)
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
April 13, 2018, 02:15:55 PM

Bitcoin ile Çiftlikbank'ı aynı kefeye koymaya calısan bir arkadaşım vardı. Aramızda geçen diyalog:
Arkadaşım: Dostum Çiftlikbank patlamış senin bitcoin mi o da patladı mı?
Ben          :Blockhain diye bişey duydun mu?
Arkadaşım: Hayır
Ben          : O zaman boşver bunu sana izah etmeye kalksam 1 günümü alır
Arkadaşım : Hönk!
Velhasılı kelam anlatmaya çalışmayın anlamayan beyinlere
vatalay
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
April 14, 2018, 10:48:44 AM

Malesef bizim insanlarimiz teknolojiye karsi cok oryargili , genelde calismadan emek sarfetmeden kazanmaya alisik olan bir toplum oldugumuz icin boyle durumlarda hemen bir senaryo yazilir ve herseyi dogrusu bilinir Smiley bosver arkadasim sen kimseye kulak asma
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
April 14, 2018, 11:13:17 AM
Merited by mesacan (1)

Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

Anlatma hocam, bende çok uğraştım oran yüzde birdir. Düşse senden bilir çıksa kendi uzmanlığı olur.
CavitasOris
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
April 14, 2018, 12:58:12 PM

tamam hadi ben de çok güvenmiyorum da piyasaya ama araştırmadan konuşanlara kafa atasım geliyor Cheesy
OzgurC
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 5

View Profile
April 15, 2018, 05:32:19 AM

Çiftlikbank ve Bitcoin... 2 alakasız konu gibi görünüyor. Ancak işin teknolojisini bir yana bırakalım, kripto paralarda da çiftlikbank gibi dolandırıcılıklar yaşandı. Yaşanmaya da devam ediyor.
Kripto paralarda işin en güvensiz olduğu nokta işlem yapmak için kullanılan exchange siteleri. Kripto paranın teknolojisi ne kadar sağlam olursa olsun, işlem yapmak
için yine gidip kriptolarımızı bir exchange siteye atıyoruz. Yani onların cüzdanlarına emanet olarak bırakıyoruz. Bu sitenin sahibi olan kişi, bir gece ansızın "Ben Uruguay'dayım. Hadi Allah'a emanet olun" dediği anda al sana Çiftlikbank... Geçmiş olsun.

Yazdıklarımdan çok korktum şu an. Dur ben kriptolarımı soğuk cüzdanıma atıp geleyim. Hadi Allah'a emanet olun...

dutturu
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile
April 15, 2018, 10:11:05 AM

Benim de çevremdeki insanlar Bitcoinin 20 bin dolara dayandığı dönemlerde yatırım yapalım mı diye soruyorlardı. Sonra aynı insanlar beni gördükçe ne oldu zengin olamadın mı Bitcoin 10 bine düşmüş 7500 olmuş deyip duruyorlar. Bende gülerek görecez diyorum . Türkiyedeki borsa duayenleri ! dahil çıkıp saçma sapan yorumlar yapıyorlar. Bu yorumları yapanlar Bitcoin'i sadece Bitcoin olarak biliyorlar ve bizim bildiğimiz mevcut ekosistemin bileşenlerinden ico, önyatırımcılar, melek yatırımcılar, altcoinler , 100 lerce kripto borsasından bihaberler. O nedenle düşünüp laf yetiştirmeye çalışmak yerine herkes kendi işine baksın deyip geçiyorum
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
April 16, 2018, 06:14:44 AM

neden insanlara anlatma gereği duyuyorsunuz ki. herkesin aklı var. kullanabilen düşünsün ve doğruyu bulsun. şahsen ilk zamanla ben de bunu yapıyordum ama vazgeçtim artık. insanlar kazanınca herşey iyi. biraz kötü gittiğinde hemen suçlamaya başllıyorlar. önyargılı bir milletiz.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
April 16, 2018, 06:08:50 PM

Bence sen yanlis insanlara anlatmaya calisiyorsun o zaman  Smiley kendini fazla yorma cunku anlamak istemeyen bircok insan var cevremizde.. onyargili bircok insan..
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
April 16, 2018, 06:32:21 PM

Belki de anlatmaya çalıştığınız için bu şekilde tepki alıyorsunuz. bu zamana kadar ki ponzi sistemlerinin büyük çoğunluğu referans sistemi üzerinden yürüdü. insanlar artık hemen beynindeki ufak bilgi kırıntısı ile savunma pozisyonuna geçiyor. Onun için sen anlatma. bırak merak eden araştıran biri gelirse onunla konuşursun. Konuşurken de hazır hazır anlata. yolu göster kendisi araştırsın kendisi öğrensin.

bu işte hazıra alışmak en kötüsü, sonrasında param var nasıl sepet yapayım diye gezecekler. ellerindekilerden de olacaklar. araştırma alışkanlığı özelliği yoksa hiç bulaşmasın zaten. piç eder birikimini.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 16, 2018, 06:40:06 PM

Sen de hata. Neden anlatmaya çalışıyorsun ki?
Ben kime anlatacak olsam sonrasında pişman oluyorum.
Ya para kasarsak da millet gelip yapışırsa diye  Cheesy

brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
April 16, 2018, 08:21:33 PM

Bizim insanımız böyle malesef, eğer kendi kazanmıyorsa geri kalan herşey onun için ya dolandırıcılık ya ilerde patlayacak bir balon. Ama ahki kendi para yatırmış olsun işler hemen değişir. Yorma kendini anlatmaya çalışmakla, gün gelecek onlar soracak zaten nerden başlayalım diye.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
April 16, 2018, 08:34:06 PM

Bizim insanımız biraz değil baya bir cahil.Geçen bi düğün vardı konuşuyoduk adam tutturdu bitcoin patlayacak.dedim niye ?
dedi çok çıktı.dedim alt yapısını ve hangi birimleri yok edebileceğini biliyor musunuz ?
dedi hayır
dedim geber!

malesef o adam gibi çok fazla insan var hocam, ama sizin gibi geber diyemedim daha kimseye  Smiley Smiley
Calligiato
Member
**

Activity: 137

View Profile WWW
April 16, 2018, 08:46:21 PM

Bende bunu çok duyuyorum. Hemde öyle cahil cühela kesimden değil gayet eğitimli adamlardan. Ne dersek diyelim bu millete sanal öküz, tavuk, mavi yumurta deyin atlar gelir. Ama blockchaini, btcyi anlatamazsınız.
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
April 16, 2018, 10:07:09 PM

ya onlar kafayı yemiş insanlar değil hocam, onlar cahil insanlar o yüzden çok fazla itibar etmeyiniz bu tip insanlara
tr2x
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
April 17, 2018, 10:21:56 AM

Bu maxinet i övüp duran bir arkadaşıma eleştiri olarak bakanlığın görevlendirdiği müfettişin raporunu söyledikten sonra bunu yapmaktansa kripto madenciliği yaparım en azından bilgisayarımın ne yaptığını bilirim dediğimde btc patlayalı çok oldu maxinetin de herşeyi yasal onlar yalan haber cevabını aldıktan sonra kimseye anlatmaya çalışmıyorum artık
Mali.sak
Member
**

View Profile
April 17, 2018, 12:59:09 PM

Bu maxinet i övüp duran bir arkadaşıma eleştiri olarak bakanlığın görevlendirdiği müfettişin raporunu söyledikten sonra bunu yapmaktansa kripto madenciliği yaparım en azından bilgisayarımın ne yaptığını bilirim dediğimde btc patlayalı çok oldu maxinetin de herşeyi yasal onlar yalan haber cevabını aldıktan sonra kimseye anlatmaya çalışmıyorum artık

yanlış bir cevap vermişsin sen öyle kanıtlı gitmeyeceksin böyle konuşmalara. hangi kanıtı gösterirsen göster "yalan" "yasal" cevapları alırsın. onun yerine tek cevap var kesinlikle karşıdakini susturur.
"evet haklısın"  bitti daha da anlatmaya çalışmaz. ha anlatmaya devam ediyor. aynı kelimeleri tekrarla "evet haklısın" =)
rambobt
Member
**

Activity: 96

ImmVRse | Disrupting the VR industry

View Profile
April 17, 2018, 02:48:34 PM

millete laf anlatamazsınız bırakın balon desinler bu birazda bazı kişiler için kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş hesabı oluyor:)bazıları da  anlamak istemiyor zaten cahillik için olabildiğince gayret gösteren bir milletimiz var. O yüzden ülkece bir çok imkandan mahrumuz imkansızı öğretmişler tüm topluma olmaz olmaz başka bir bildikleri yok. Sonun da hep keşke keşke deyip dövünmeyi de çok iyi biliriz Smiley Allah akıl fikir versin.

kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 17, 2018, 03:47:00 PM

Bunun kafayı yemekten çok kafanın kıt olması ile alakası var bence. Sen ne söylersen söyle karşıdakinin anladığı kadar lafların gider.
Düz insanlara da böyle bir teknolojiden bahsetmen çok soyut kalır.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280

View Profile
April 17, 2018, 06:09:22 PM

yalnız değilsin hocam:)) arkana bakmadan uzaklaşSmiley
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
April 19, 2018, 01:31:47 PM

Vallahi başımıza ne geliyorsa kendi boş boğazlılığımızdan, gevezeliğimizden geliyor Smiley Çok kazanınca insan dayanamıyor cevresine anlatıp keyif alıyor ego yapıyor biraz. Sonra düşüş zamanı gelincede millet bize sarmaya başlıyor egomuzu sündürüyor. Olay sinir harbine dönüşüyor sonra.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: