Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:53:36 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Arkadaşlar çevremde ki insanlar kafayı yemiş olabilir mi?  (Read 713 times)
coobx
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
April 19, 2018, 02:28:43 PM

Milletin diline dolandı ya, artık herşeye böyle söylerler. Taaki 1 sene sonra unutana kadar
tutunkolonyasi
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
April 19, 2018, 06:50:43 PM

çiftlik bank olayı kötü oldu bitcoini anlayamayan insanın aklına drekt olarak maalesef ki çiftlik bank geliyor
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 21, 2018, 12:12:27 AM
Last edit: April 22, 2018, 10:26:19 PM by avalonn

Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

bizim insanımız maalesef aşırı cahil...sabit fikir,hurafelere inanma, önyargı,  başkalarının fikirlerini farkında olmadan kendi fikri gibi benimseme, okumaya düşünmeye üşenen, çalışmaya erinen, kendisinden iyi olanlara karşı hasetlik fesatlık kıskançlık..daha sayamayacağım fenalık geldi  Grin

son 15 yılda özellikle bu kitle daha da arttı..bu kriptoların bir insanın anlayabilmesi için belirli bir eğitim ve kültür seviyesine gelmiş olması gerekiyor..o yüzden boşuna uğraşmayın.

belki de çiftlik olayının btc ile anılması iyi oldu..bizim millet girdiği heryeri patlatıyor genelde Smiley belki de bu sefer işler farklı olabilirdi tabi ...en güzeli kurcalama su akar yolunu bulur boşver Cheesy
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
April 21, 2018, 12:38:18 PM

İnsanlara bu konuyu anlatmak kolay değil. Özellikle ülkemizde çok fazla dolandırıcı farklı yöntemleri kullanarak alemi cihanı dolandırdıkları için bu pek kolay değil. Devlet bu konuda bir çalışma ya da olumlu bir haber yayınlayana kadar ülkemizde kabul edilirliği belli bir rakamı aşamayacaktır. İnsanlar sütten ağzı yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyorlar. Ama benim üzüldüğüm nokta bu değil. İnsanlar kripto paraları riskli görebilirler buna kimse hiç bir şey diyemez. Ancak, kripto para nedir, nasıl alınır, neden bu kadar değerlendi, neden bu kadar düştü, geleceği var mıdır herhangi bir araştırma yapmamaları beni üzüyor. Bilgi almak yerine bilmediği bir konuda karalama yoluyla, dolandırıcı bunlar diyor mesela. Aslında bunlar denilecek kimse yok bunu bile bilmiyor. Bir yakınım geçenlerde bana bunlarda yurt dışına kaçarsa dedi mesela. Üzücü ama milletimizin genel sorunu araştırmamak zaten, hangi konu hakkında detaylı bilgi sahibi olarak hareket ediliyor ki...
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
April 21, 2018, 02:15:58 PM

Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

Bizim insanımız bilmediği yolu dahi tarif etmeye çalışır, bu da ona benziyor. "Zaman içinde paşa paşa bitcoin ve türevlerini elbet bir gün ödeme yaparken kullanacaksınız!" deyip geçeceksin. 1 sene içinde bitcoin almadıkları için çok pişman olacaklar. Pişman olduklarını da dışa vurmayarak, "Balon patlayacak az kaldı." diyecekler ama nafile daha da yükselecek. Grin ytd
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
April 21, 2018, 08:07:49 PM

dünya da artık insanlar bitcoin'i gerçekte bir değer olarak görmeye başlamış iken bizim insanlarımızın bu şekilde davranması ne kadarda acı verici bir durum değil mi arkadşalar
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
April 22, 2018, 04:02:57 AM

dünya da artık insanlar bitcoin'i gerçekte bir değer olarak görmeye başlamış iken bizim insanlarımızın bu şekilde davranması ne kadarda acı verici bir durum değil mi arkadşalar

bana göre asıl acı veren değeri olan kavramlara bu şekilde önyargılı bakarlarken dolandırıcılıklara koşarak gitmeleri.

yasin0538
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
April 22, 2018, 10:01:34 AM

bizim insanlarımızın geninde var önyarı işin ucunda gerçekten bara olduguna inaninca hemen yumuşayı verirler
Rovsen.vahabov
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
April 22, 2018, 06:21:59 PM

Kardeşim bu işler kimseye söylenmez. Hiç kimse bu işe bulaşmadan bunun ne olduğun alamaz. En iyisi bu haqqda kimseye bi şey söylememek. En çok cevap da "böyle kolay para kazanılsaydı her kes kazanardı" diyorlar. Ama sonda kazandıını gördükde herkes yanına koşar ki nasıl kazandın, nerden kazandın,  banada öyretsene kimi konular.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
April 22, 2018, 08:08:49 PM

Bizim insanımız önyargılıdır malesef ve kolay kolay objektif bakamazlar olaylara. Tosun BTC farmı kurunca bizim millete başka türlü anlatamazsın artık Bitcoini.

Bu yüzden kendi keşfedip araştırma yapmayan bir insanla Kripto para muhabbetinden hızla kaçmak gerekir. Smiley

Bitcoin / Ethereum / Monero
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
April 22, 2018, 09:48:16 PM

Eğer bilgileri olmadan bunu söylüyorlarsa bir nebze haklı olabilirler zaten gereken araştırmayı yaparlarsa durumun çok farklı olduğunu farkederler
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 22, 2018, 10:30:53 PM

Kardeşim bu işler kimseye söylenmez. Hiç kimse bu işe bulaşmadan bunun ne olduğun alamaz. En iyisi bu haqqda kimseye bi şey söylememek. En çok cevap da "böyle kolay para kazanılsaydı her kes kazanardı" diyorlar. Ama sonda kazandıını gördükde herkes yanına koşar ki nasıl kazandın, nerden kazandın,  banada öyretsene kimi konular.

kesinlikle katılıyorum.  "böyle kolay para kazanılsaydı herkes kazanardı" lafı ile çiftlikbankta dolandırılan teyzenin  "bu kadar insan aptal değildir heralde diye düşündük biz de yatırım yaptık" sözü arasında bi fark var mı ? yok..sürü psikolojisi işte...düşünmeye üşenen bir toplum..he sahi bi lafları daha var bunların "alın teri dökmeden para mı kazanılır ?" bu da feodal sistemden kalma daha Türkçe tanımı ile toprak ağalığı sisteminden kalma ilkel çağdışı kalmış bir para kazanma tanımı  Grin

alın teri dökme günümüz çağında evrimleşti artık..kimisi tarlada fabrikada yorulur, kimiside saatlerini ekran başında harcayarak yorulur..ikisi de alın teridir..ANLAYANA TABİ...
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
April 23, 2018, 01:39:08 PM

Gayet normal böyle görmeleri. Türkiyede internet bazlı projelerin hemen hemen hepsi dolandırıcılıkla son buldu. Kaldı ki coin dünyasında da bunlar oldukça fazla. İşin doğrusu o insanların kuşkuları kadar bizim de şüpheyle yaklaşmamız gerekiyor coinlere.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ulabar22
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
April 25, 2018, 04:19:03 PM

bu kişileri ancak ve ancak ödeme yöntemini bir defaya mahsus da olsa değiştirmeye zorlayarak ikna edebiliriz. örneğin elinde bir araba var ve satmayı düşünüyorsun. o arkadaşta almak için oldukça hevesli. kardeş herkese tl ile sana btc ile. git al şu kadar btc yi yolla bana diyeceksin bence.

o zman hem kullanım tabana yayılır hemde deneyimleyerek öğrenme fırsatını yakalamış olurlar.
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
April 25, 2018, 05:35:08 PM

Aslında çıldırmışlıkla alakalı değil, insan anlamadığı şeyden korkar. Biz de pek okuyan araştıran insanlar değiliz çoğu şeyi kulaktan duyduğumuzla bilir uzmanı gibi ahkam keseriz.
Rovsen.vahabov
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
April 25, 2018, 05:51:20 PM

Cevrendekilere bi sey soylememelisin bu konuda hemen kafana girirler
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
April 28, 2018, 10:36:32 AM

Sahin doganla 206 yi clioyu kiyas yapan zihniyet ayni durmak yok devam ediyorlar bizim insanimiz konu fark etmeksizin yorumu sever

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
April 28, 2018, 11:06:53 AM

Aynı şeyleri bende yaşıyorum anladım ki bizim insanlarimiz ne yazık ki böyle birşeyi anlamadan dinlemeden bok atmayı çok severler onlara Bitcoini anlatmak  zor , çiftlik bank ile bağ kurmanın yanlış olduğunu  açıklamak  ön yargıları yıkmak daha zor ben pes ettim .
CAH
Newbie
*

Activity: 103

View Profile WWW
April 28, 2018, 11:09:13 AM

Açıklama yapmayacaksın bu tip insanlara hatta bu işe girdiğini bile bilmesinler. Çünkü en küçük düşüş zamanında sana güzel moral sağlarlar (!).  İstisnalar olur elbette ama çoğunluğu bu şekilde yapar. Alemin akıllı bendim tüm paramı çöpe attım de geç
fckGravity
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 2

View Profile WWW
April 28, 2018, 05:05:37 PM

Benimkilerde öyle ortak ya
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: