Bitcoin Forum
May 26, 2024, 02:42:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Arkadaşlar çevremde ki insanlar kafayı yemiş olabilir mi?  (Read 711 times)
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
April 28, 2018, 06:52:04 PM

Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

bizim insanımız maalesef aşırı cahil...sabit fikir,hurafelere inanma, önyargı,  başkalarının fikirlerini farkında olmadan kendi fikri gibi benimseme, okumaya düşünmeye üşenen, çalışmaya erinen, kendisinden iyi olanlara karşı hasetlik fesatlık kıskançlık..daha sayamayacağım fenalık geldi  Grin

son 15 yılda özellikle bu kitle daha da arttı..bu kriptoların bir insanın anlayabilmesi için belirli bir eğitim ve kültür seviyesine gelmiş olması gerekiyor..o yüzden boşuna uğraşmayın.

belki de çiftlik olayının btc ile anılması iyi oldu..bizim millet girdiği heryeri patlatıyor genelde Smiley belki de bu sefer işler farklı olabilirdi tabi ...en güzeli kurcalama su akar yolunu bulur boşver Cheesy

Sana yuzde yuz katiliyorum. Aklimdakilere tercuman olmussun. Ben anlatmama taraftariyim acikcasi bu tur konular yuzunden ego yapacagim diye selam sabah vermeyen adamlarin gelipte bana da ogret demesi hos bir durum degil. İnsanlar siz dara dustugunuzde gelip kapinizi caliyor mu? Sole birsey var gel sende kazan diyorlar mi? Neden anlatiyorsunuz anlamiyorum. O kadar vizyonlari olsaydi zaten onlar da simdi burada olurlardi. Dedigin gibi su akar yolunu bulur.
carpanacalan
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
May 01, 2018, 10:59:47 AM

arkadaşlar farkında değil misiniz?

böyle düşünen insanlara satacağız bir koinlerimizi bir kaç yıl sonra. Smiley bozmayın. Smiley gerçekten bu teknolojiyi anlayabilecek adamlara anlatın, gerisi en son gelecek.
legia
Jr. Member
*

Activity: 73
Merit: 1

View Profile
May 01, 2018, 01:11:34 PM

Bitcoine mesafeli yaklasan herkes cahil ya da kafayi yemis degil. Risk almayi sevmiyor olabilirler mesela ?
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
May 01, 2018, 01:28:49 PM

insanlar kafayı yememiş. sen empati yapmıyor olabilirsin. ben hak veriyorum insanların bu şekilde konuşmalarına. günümüzdeki dolandırıcıları, nasıl dolandırdıklarını, dolandırılanlar nasıl dolandırılmış bunları düşününce insanların da bu şekilde yorum yapması gayet normal. 
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
May 01, 2018, 03:14:24 PM

Bilgisi varmış gibi bitcoin’in çiftlikbankla aynı yapıda olduğunu savunan adama laf anlatmaya çalışıp nefesini yorma boşuna. Kendin sinir olduğunla kalırsın.Bilgisi yoksada kendisi araştırsın öğrensin.
halleykum
Newbie
*

Activity: 159

View Profile
May 01, 2018, 04:28:51 PM

Karı reelize eden biri için hodl çok uzun vadeli olabilir butun sistem zaten test aşamasında ancak bir devrimin geldiği açık bunu erken görenlerden olduğumuz için mutlu olmalıyız :d
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
May 01, 2018, 04:47:36 PM

çevrenizdeki insanları dinlemek zorunda değilsiniz, eğer bir genç iseniz size tavsiyem, çok fazla kendini bir şey sanan insanların lafını dinlemeyin, herkes size abim çeker dinlemeyin onları
Rippou
Jr. Member
*

Activity: 110

View Profile
May 01, 2018, 04:58:32 PM

Bitcoine mesafeli yaklasan herkes cahil ya da kafayi yemis degil. Risk almayi sevmiyor olabilirler mesela ?

Evet değil ama bence burada bahsedilen kesim daha çok bizim işyerindeki çalışanların bazıları gibi Bitcoin=Çiftlik Bank yaklaşımında bulunanlar. Bir yandan her hafta iddia oynayıp, diğer yandan Bitcoin'i kötülemek risk almayı sevmemekten çok anlamamak ve anlamak istememekten kaynaklanıyor. Risk almayı sevmeyen ve Bitcoine bulaşmamış tanıdıklarım daha çok bir nevi borsa olarak tanımlıyorlar kripto dünyasını.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 01, 2018, 05:04:12 PM

millete neden anlatmaya çalışalım ki boşverrr bilecekte ne olacak. geçenlerden btc düşünce tvlerde acayip manipüle edilmişti ozamanlar kafanızı yemişlerdir eş dost
redlineico
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
May 01, 2018, 06:08:28 PM

btc ponzi diyende var, titan diyende var. sonuçta parayı kaldıran kaldırıyor. parasını ikiye katlıyor. olan küçük yatırımcıya oluyor..
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
May 03, 2018, 11:22:14 PM

Sanal para denince benim de aklıma bigün uçup gideceği ihtimali gelirdi. İşin içine girdikçe anladım.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
atacozbey
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
May 04, 2018, 12:24:44 AM

Genel olarak okumak,araştırmak yerine,sağdan soldan duyduklarıyla bilgi sahibi olduğunu sanan insanlar çoğunlukta,ben de genelde anlatmaya değer görmüyorum,insanlara zorla fayda sağlayamayız...
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 20, 2018, 04:52:10 PM

bizim insanımız birşeyi bilmediği zaman ya o iş dolandırılıcık işidir yada batacaktır haklı çıkmak için herşeyi yapar ama araştırıp nedir bu ne işe yarar gibi bir yol izlemez bırakalım anlamasınlar zaten 5 yıl sonra keşke girseydim ben bu işi duymuştum gibi geçiş zaman eki cümlelerle kendilerini avutsunlar

omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 20, 2018, 09:19:15 PM

Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

O arkadasların cok onemli bir kısmı aslında ciftlik banka para kaptırdıgını agzından kacırıvermis. Ciftlik banka para kaptıran bir esnaf ahbaptan biliyorum. Bitcoinle ilgili aynı şeyleri söylerdi. Buna algıda genellememi deniliyordu ? Klasik koşullanma ilkelerinden anlayan bir arkadaş yazıverir artık
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
May 20, 2018, 09:40:42 PM

Bir insana anlatabileceğin şey, onun anlayabilme kapasitesi ile sınırlıdır. O sebeple, anlamamak için direten kişilere bir şey anlatmamak gerekli  Wink

Geçmişte insanlara Bitcoin derken, dinlemeyenler şimdi gelip bana taktik veriyor, inceleme falan atıyor, teknik analiz kasıyor, gülüyorum. Bizim insanımız sabit fikirli, özellikler bazı arkadaşların ise beyni yok ama fikri var. O yüzden, ben artık biri Bitcoin dediği zaman sessiz kalıp mümkünse ortamı terk ediyorum  Grin
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 21, 2018, 02:26:56 AM

İnsan bilmediği şeyden korkar normal. Araştırıp konuşmak daha güzel tabi çiftlikbank falan yakışmıyor.
baris553
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
May 21, 2018, 07:50:10 AM

teknoloji geliştikçe her şey değişiyor, kazanç yolları, para birimleri, alış verişte ödeme şekilleri sanal para bitcoinle alışveriş yapanlar ödemeyi bununla kabul edenler var artık, araştırılmadığında yeni yeni aşırı yaygınlaşmaya başladığı için ve kazanç elde etmediği için kişiye tedirginlik veriyor -ki bir çok konuda olduğu gibi bunda da riskler var yok değil iyi araştırmak mantıklı olmak lazım, kazananlara güzel harcamalar
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 21, 2018, 08:48:30 AM

boşverrr ne yaptığından neler ile uğraştığından millete bahsetme ilerde sana alın teri akmadan kazanılan parada sıkıntı vardır derler... bana diyen oldıu valla ... siz bedenen ben zihnen çalışıyorum dedim geçtim
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
May 21, 2018, 03:09:10 PM

çiftlikbanka bağlama sebepleride tosunun bitcoini diline dolaması oldu heralde, btc nedir bilmeyenler sırf o tosuncuk madencilğini yaptığı ve buda medyaya yansıdığı için btc yide dolandırıcılık aracı olarak görmeye başladı.adam çünkü btc ile ilgili hiçbirşey bilmiyor amk memleket o kadar cahil adam dolu ki sorsan bitcoinin mucidinede o tosuncuk bile diyebilir o derece artık
boserobot
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
May 21, 2018, 03:14:34 PM

Egitim isin anahtari. Egitimli insanlar konusursan daha yapici yorumlar alirsin. Nasil bir anlatim yaptigin da onemli. Merkezsizlestirmeye vurgu yapmalisin. Ayrica su var, bizim turk insani hep once cebini dusunuyor, teknoloji ve egitim ikinci planda hep. Dunyaya yararli mi diye ilgilenmez, cebime yararli mi diye bakar cogunluk. Kolay gelsin.
Edit: imla
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: