Bitcoin Forum
April 26, 2024, 07:21:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bu Ükleler Bitcoin’leriniz için “VERGİ” istemeyecek  (Read 459 times)
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
April 16, 2018, 06:21:19 PM

'Vergi istemeyecek' doğru bir kalıp olmamış bence. Geleceğe yönelik bu kadar emin konuşamayız.
Şu anki durumda zaten çoğu ülke vergi istemiyor. Ben haber niteliği göremedim bu paylaşımda  Smiley
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
April 16, 2018, 09:51:40 PM

Böyle bir uygulamanın amacı kripto paralara yatırımın teşviki olarak algılanır. Anlaşılan o ki devletler yavaş yavaş bitcoini kabul etmek zorunda kalacaklar iş oraya doğru gidiyor.
hjbn
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
April 16, 2018, 10:01:32 PM

Vergi istemeyecek ülke yok gibi haberde. Sadece kazançlara göre vergi getirmeyi planlamışlar. Btc nin vergilendirilmesi lazım ki önü açılsın. Yoksa yasaklanmayla karşı karşıya kalacak.
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
April 16, 2018, 10:14:41 PM

Türkiyenin de kripto para yatırımcılarına cazip imkanlar sunması lazım. Niye geriden gelmek zorundayız? Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek gerekiyor.
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
April 16, 2018, 11:26:40 PM

küçük yatırımcıdan vergi toplarsın ama büyük yatırımcılar parayı kaçırır. o yüzden ülkeler kripto parayı doğrudan vergi ile kazanç kapısı olarak görmemesi gerekiyor.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
April 17, 2018, 07:05:40 PM

Bura görüyorumki bitcoin ve diğer kripto paralar yasal zemine oturmak üzereler ve devletler bunlar için vergilendirmeler getiriyorlar örneğin Almanyanın kripto paralardan vergi alma şartını bu şekilde belirlemiş olması , ben bu tabloya bakınca geleceğin yatırım araçlarını görüyorum , bu açıdan sevindirici ama birde adil vergilendirmenin kripto paraların kullanımını teşfiki olayı var ve bunun için uygulanacak vergilendirmenin oranı ve yaptırımı çok önemli umarım devletler kripto para dünyasını vergilerle baltalamazlar!
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 17, 2018, 07:26:50 PM

Almanya resmen fordlamış milletini neyse bizi ilgilendirmez türkiyede vergi olmasın çok büyük konuşmayayım ama  iyi insanlara daha fazla yardım etmek isterim o derece : D

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 17, 2018, 10:22:26 PM

Bitcoin zengini olunca bu ülkelerden birine taşınmak lazım. Slovenya güzel bir tercih gibi duruyor, ucuzda oralar.
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
April 17, 2018, 11:16:53 PM

vergi istemeyen ülkelere bu tip paralar akar, bu tip şeylerle ilgilenenler zaten genelde ipsiz sapsız değil aksine kaliteli insanlar oluyorlar
a.sena
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
April 18, 2018, 05:29:28 AM

bitcoinde bir kere vergi diye bir şey olamaz, çünkü zaten bitcoin bankacılık düzenine karşı oluşturulmuş bir oluşum bu açıdan bakınca borsada olması bile saçma

gelir olan her şey de vergi olabilir. bunun bankacılık düzenine karşı çıkması aynı yönle olması gibi bir ayrımı yok ki.
mumisigi
Jr. Member
*

Activity: 144
Merit: 1

View Profile
April 18, 2018, 10:41:55 AM

Adamlar bitcoini kabul etmişler vede vergi almamaya karar vermişler bizim ülkemiz nezaman kabul edecek bitcoini .. Sad
DatKing
Member
**

Activity: 1022

View Profile
April 18, 2018, 08:08:41 PM

Bitcoin'i vergilendirmeden yasallaştırma olayına tüm ülkeler henüz hazır değil. Ama bunu gerçekleştiren ülkeleri görmek gerçekten güzel bir haber. Bu da bir başlangıçtır sonuçta.

skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
April 18, 2018, 08:34:26 PM

Bitcoine olan yaklaşımın net olması piyasa açısından güzel haber bu ülkelerin yeni teknolojilere olan yaklaşımları ülkemizde de görmek istediğimiz hareketlerden  Grin
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
April 18, 2018, 10:13:41 PM

Ne olursa olsun vergi meselesi kripto paralarla ilgili hepimizi en çok ilgilendiren ve hatta piyasaların seyrini değiştirebilecek kadar sansasyon yaratan konulardan biri, baya önemli. Bu sayılan devletler de tam olarak vergi almıyor değil ama kendi çaplarında bir kontrol süzgecinden geçirmişler olayı tabi ne zamana kadar böyle sürer muamma
mahmure
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
April 18, 2018, 10:25:05 PM

Başlarda uzak doğu ülkeleri kripto paralar için halkını teşvik ediyordu şimdi ise iş terse döndü Avrupa ülkeleri teşvike başladı. Daha fazla yatırımcı çekmek istiyor Avrupa da ki ülkeler.
iranli_tacir
Newbie
*

View Profile
April 18, 2018, 11:43:17 PM

vergi istememe olayı çok cazip, bence ülkenizde de bu tip bir atılım yapılması gerekiyor, erdoğan bence bu tip bir adım atarsa ülkemize baya fazla nakit para girer.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
April 19, 2018, 12:52:47 AM

Haber harika  Shocked Fakat ben Avrupa ülkelerine şaşırdım açıkçası. Fransa, İngiltere gibi ülkeler her daim mesafeli kaldılar kripto paralara ve diğer Avrupalı devletler de onların izinden gittiler. Şimdi ise Almanya sazı eline aldı. Almanların arkasından birçok ülke bu yolu izler.

xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
April 19, 2018, 06:27:05 AM

Olay verginin olması veya olmaması değil. Konunun açıklığa kavuşmuş olması daha iyi değil mi. İnsanlar tereddüt içinde değil artık ne olacağız diye. Ben buna daha çok sevindim.
aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
April 19, 2018, 06:38:10 AM

halen ülkeler bu işi çözemediler.kripto paraların gelecekte nasıl bir ödeme aracı olacağı konusunda emin değiller.bunun netleşmesi için zaman lazım.belli bir süre sonunda bütün devletler yada büyük çoğunluğu bunun için ortak bir çözüm bulacaklardır.başka çarede yoktur.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
tenqribizmenentr
Member
**

Merit: 16

View Profile
April 19, 2018, 07:49:05 AM

son zamanlarda anlaşılan bazı ülkeler sıcak bakıyor bazıları soğuk hadi hayırlısı bakalım ama genel gidişat olumlu yönde sonuçta bitcoin muhattap alınıyor hiç muhattap alınmamasından iyidir kabul edilmesi veya edilmemesi tamamen iyi bir şey sikliyorlar abi Smiley

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: