Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:16:13 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoin Haberleri  (Read 9981 times)
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 26, 2013, 07:22:37 PM

btc ve tüm altcoinler artıyor oranlarsak bazı altcoinler artış oranında btc yi katladı merak ediyorum nereye kdr gidecek bu artış bence altcoin hareketlerinin çoğu spekülatif dikkatli olmak lzmm
kasif
Member
**

Activity: 80
Merit: 10

View Profile
November 26, 2013, 08:41:56 PM

neticede anladığım kadarıyla para altcoinlerden kazanılacak ama mınorlerden değil borsa oynayan ya da borsacı arkadasın tavsıyesı gıbı altcoın alıp unutmak super mantıklı yanı 17 usd den ltc alıp 1 sene sonra 170 e satıyosak (tamamen benım ongorum) dünyada böyle bi iş yok demektir.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 26, 2013, 09:15:02 PM

tabiiki arkadalar bu işi çıkaranlar en geç iki sene önce btc 1-2 $ lardan binlerce alıp maliyet oluşturmuşlar sonra borsasını açmışlar.durum ortada , peki asıl olmuş.

çok basit.

örnek ülke borsası royal kumarhane, giren bin pişman. değil ki avrupa veya ameria borsası.
borsa nedir şirketlere edenksli yani şirket kar edecek ki hisse talep alsın.
euro dolar nedir. foreks,, imalat sanayi ve ülke ekonomomisine bağlı, ülke yıl sonu bilançosu iyi gelecek ki dolar iyi olsun.

gidipte amerika borsasına herkes yatırım yapamaz ki, 50 bin dolar minimum girişi var ve 1 ay içinde en az bir al sat yapıması gerekiyor hakeze diğer yatırım araçları.

peki sanal para.
tek bir siteden al sat yapılabiliyor ve 7 milyar insana hitap ediyor.hemen alsat yapılabiliyor  hiç bir geçikme yok.bankakalr arası en hızlı transfer western uniondur. o bile 15-20 dk sürerken...bir de bu şin borsası varken. 7 milyar insan basabilir aynı paraya aynı anda.

bakın cihaz üretenler balı kaymağını yiyor.sonra taban oluşturuyorlar.btc de olduğu gibi  şimdi ltc de taban hazırlıkları oluşuyor ve cihazları satışa çıkmaya başladı.sonrasında bi arz talep oluşturacaklar diye düşünüyorum...

btc yi ben duymadım doğrusu balık kaçtı. ama ltc nin ucundan yani 10 $ dan yakaladım ve bi miktar aldım.

20 $ a çok kısa süede gitti. bu ülke borsasındaki hisselerde flash flash flashdır.

neden bu kadar açık yazdım. oyun bu ve 7 milyar insana hitap ediyor, burada biz 200 kişi falan bizbizeyiz, yazmakta bi mahsur yok. borsa gibi. btc için cihaz almak mantıklı artık btc de mal alıp beklemek riskli olabilir ama ltc için bence önce mallanmalı.veye nmc ve nvc de yanına eklenmeli...

ama yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir:) öyle deriz hep Roll Eyes

Muqocan
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
November 26, 2013, 09:47:26 PM

kişisel tercihim olarak hem ltc hemde nmc aldım bir miktar. para oldukça en kısa sürede üzerlerine koyacağım ve offline wallet ile unutacağım.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 26, 2013, 09:50:27 PM

ltc şu an 17,6$, sabah kalktığımda nvc yi geçeceğini düşünüyorum.

bu sabah nvc20$ iken ltc 10$ dı ve nvc ltc yi gazlamak için olabileceğini yazdım ve sanırım yarın sabah geçecek nvcyi.

nvc yi bilmem ama  ltc btc gibi sağlam basıyor piyasaya. cihazlarıda üretilmeye başlamış, bakalım çok hızlı gelişiyor herşey.

kısmet herşey valla.

şu liqpayda yaktı beni bi hafta oldu parayı hesaba göstermediler. ah masraflı olaydıda btctürk olaydı....
alabileceğim 10 ltc daha kısmetim değilmiş.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 27, 2013, 06:39:30 AM

Ltc deki bu hızlı kıpırdanma ekran kartlarıyla mining yapıldığında kar edilebilirliğini baya bir arttırmış oluyor. Birkaç gün içinde 30 dolar seviyesine gelir ve orda yer edinirse benim gibi tereddütte kalan birçok kişi mining işine gelebilir. Bu iş oyuncu seviyesi ekran kartlarıyla yapılacağı için kartları birkaç ay sonra rahat ikinci el fiyatına satabilirsiniz diye düşünüyorum.

acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
November 27, 2013, 06:51:29 AM

bu tarz ekran kartları da o kadar ucuz şeyler değiller. minimum bin tl vermek gerek. ikincisi bu tarz ekran kartları Türkiye de pek bulunmuyor.
izmitulan
Full Member

Activity: 144

View Profile
November 30, 2013, 11:32:26 AM
Last edit: November 30, 2013, 01:31:59 PM by izmitulan

Ripple hakkındaki görüşleriniz ne merak ediyorum. Geleceği parlak gözüküyor al unut yapılacak fiyatlarda şu sıralar.

https://ripple.com/

http://vimeo.com/74156943
acedia
Sr. Member

View Profile
December 04, 2013, 09:01:17 AM

LTC zorluğu üç günde bir artıyor. Bu gün yine arttı.
Bu gidişle BTC de olduğu gibi büyük firmalar mining işini yapacak biz gibi tekil kullanıcılar için mining hayal olacak günler çok uzak değil bir ay sonra en güçlü ekran kartı bile 0.1 üretecek durumda olacak. Bakalım LTC bu gidişatla nasıl bir hal alacak.

Para Para Para = LTC LTC LTC    Grin
labtek38
Full Member

View Profile
December 04, 2013, 09:04:50 AM

Btc nin büyük sarsılmasından sonra btc hemen toplandı ama altcoinler daha kendine gelemedi. Yeni yeni ltc 40 ı zorlamaya çalışıyor. Nmc ise hareket etmeye hiç niyeti yok gibi.

acedia
Sr. Member

View Profile
December 04, 2013, 09:18:17 AM

Bence alt coinlerin hareketi BTC artık zengin işi olduktan sonra olacak birşey. şimdilik fırtına öncesi sessizlikteler. Tıpkı BTC'nin bir zamanlar 10$ a işlem yaptığı günler gibi.Altcoinler belki bir yıl belki 6 ay sonra hareketlenme olacak orasını bilemem. Ama şimdiki hareketlilik spekülatiftir geleceği olacağını zannetmiyorum.
labtek38
Full Member

View Profile
December 04, 2013, 09:21:04 AM

Ben ltc nin artık taban oluşturduğunu düşünüyorum yani sarsılsada değerini toparlıyor. Btc kadar çabuk değil ama sabırlı olana kaybettirmez. diyorum ve 6 ay içinde çok büyük sürpriz yapacak söylentileri var. Belki 5 belki 7-8 kat olabilir. Ama diğer altcoinler bana birilerinin oyuncağı gibi geliyor.

Gefolge
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
December 04, 2013, 11:55:56 AM

Ben cryptsy üyeliği açtım quarkcoin almak için ve 13 ltc gönderdim cüzdanımdan cryptsy hesabıma. 19 teyit aldı ancak hala para hesabımda gözükmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu coin işinin tek kötü tarafı bu sanırım Sad
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 04, 2013, 11:59:51 AM

Ben cryptsy üyeliği açtım quarkcoin almak için ve 13 ltc gönderdim cüzdanımdan cryptsy hesabıma. 19 teyit aldı ancak hala para hesabımda gözükmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu coin işinin tek kötü tarafı bu sanırım Sad
merak etmeyin hesabınıza düşer yakında cryptsy ye geç yansıyor.
Gefolge
Newbie
*

View Profile
December 04, 2013, 12:02:19 PM

peki bir soru daha: cryptsy hakkında pek fikrim yok benim. ekşide de insanlar kârım kayboldu sadece anaparamı alabildim falan demişler. böyle sorunlar oluyor mu cryptsyde? ne kadar güvenilir bir site?
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
December 04, 2013, 12:27:29 PM

peki bir soru daha: cryptsy hakkında pek fikrim yok benim. ekşide de insanlar kârım kayboldu sadece anaparamı alabildim falan demişler. böyle sorunlar oluyor mu cryptsyde? ne kadar güvenilir bir site?
çok yüklü bir işlem yapmadım ama 0,30 btc ile girip 1btc ile çıkmışlığım var sorunsuz gelmişti parça parça çektim tabi diğer altcoinlerede yatırarak
Gefolge
Newbie
*

View Profile
December 04, 2013, 12:59:43 PM

eyvallah. quark almaya çalışıyorum bir türlü alamadım Cheesy site zaten çok yavaş. bu yavaşlıkta alım satım yapmam herhalde. bana quarklarımı versin yeter. normal parasıyla almaya çalıştım olmadı. open order'da da gözükmüyor emirlerim. pahalıya almaya çalıştım yine olmadı :S bekliyorum hadi hayırlısı. bol kazançlar diliyorum Smiley
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
December 04, 2013, 01:30:48 PM

eyvallah. quark almaya çalışıyorum bir türlü alamadım Cheesy site zaten çok yavaş. bu yavaşlıkta alım satım yapmam herhalde. bana quarklarımı versin yeter. normal parasıyla almaya çalıştım olmadı. open order'da da gözükmüyor emirlerim. pahalıya almaya çalıştım yine olmadı :S bekliyorum hadi hayırlısı. bol kazançlar diliyorum Smiley
sabah saatlerinde site hızlı fakat akşam saatlerine doğru felç oluyor alım satımlarda ise normal kurdan biraz daha düşük kurda işlem yapmak hız açısından daha iyi burası haricinde bter.com ve coins-e var bunlarıda deneyebilirsiniz.
Gefolge
Newbie
*

View Profile
December 04, 2013, 01:53:55 PM

Alabildim sonunda. Teşekkürler cevaplar için.
betacoins
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
December 04, 2013, 02:05:02 PM

gördüğüm kadarıyla haftasonları altcoinslerde btc de ltc de büyük oranlarda düşüş yaşanıyor 5$ lık coins 0.25$ a kadar düşüyor 2 gün öyle kalıyor ve hafta içi kendini büyük bi hızla toparlıyor 42 ana coinsten 40 tanesi için geçerli bi durum. hafta sonu neyim var yok altcoinslere dağıtıcam hafta içi değerler yükselince (ki eminim yükselecek) dağıttığım bütün coinsleri bozdurucam. 2 haftadır takip ediyorum izlenimim bu birdahaki hafta sonuçları bu mesaja editlerim
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: