Bitcoin Forum
May 26, 2024, 08:11:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Savedroid ICO scam cıkmış Geçmiş olsun Edit: Site acıldı Reklam yapmışlar  (Read 724 times)
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
April 18, 2018, 09:17:11 PM

Yuh artık amk valla billa direkten dönmüşüm bende yatırım yapacaktım buna paso mail gönderip duruyorlardı hatta.Allahtan girmemişim diyorum şimdi.bre şerefsiz madem dolandırdın birde milletle taşak geçme bari amk insanı.her taraf dolandırıcı amk bundan sonra icoya girerken gerekirse 30 sefer elemek gerekiyor valla soğudum icolardan bu scam muhabbetlerinden dolayı
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
April 18, 2018, 09:21:55 PM

Bu duruma hiç şaşırmadım bircok ico proje scam çıkmaya başladı  bu icoya yatırım yapanlara çok geçmiş olsun adam bı dedalga geçiyor fotoğraf falan atıyor Allah belasını versin bı de Türkmüs  kendi insanımızada güvenemez olduk kendim de dahil herkese tavsiyem yatırım yapacağımız zaman iyi bir araştırma yapıp ona göre yapalım yatırımı yoksa bütün emeklerimiz paramız boşa gider

omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
April 18, 2018, 09:45:47 PM
Last edit: April 18, 2018, 10:01:18 PM by omorfi

Smart contractlara çok dikkat etmek gerekli yatırım yaparken arkadaşlar. Böyle borsa hesabınızdan ether yollayabilirsiniz diyen projelere çok çok dikkat edilmeli. Toplanan parayı parti parti dev ekibin kullanımına açmaya ayarlı akıllı kontrata sahip proje olmadan yatırım filan yapmayın. Bu ethereumun espriside büyük ölçüde bu zaten smart kontratlarla "trustless" (güven ihtiyacı gerektirmeyen) bir yatırım metodu sunabilmek. Sağlam proje dediğin borsa hesabınızdan siz yollayın biz sitede tokenlarınızı göstericez demeyecek. Bende kurayım bi site sen bana ethereum gönder ben sana omorfitoken olarak karşılığını yazayım siteye. Böyle güvenli olurmu ? Cuzdan hesabından yollayacaksın ico sonu basılacak tokenlarda oyle yollayacaklar cuzdanına. Daha sonra borsaya açılacak. Borsaya bu aşamadan sonra çekebileceksin borsada yaratılıcak olan ilgili tokenın hesabınıza tanımlı adreslerine. Doğru işleyiş bu bunun dışındaki her işleyişten süphe duyarım. Sizde duyun. Tamam büyük kısmı iyi niyetli smart kontratla filan uğraşmamış projesini bir an önce başlatabilmeye odaklanmış smart kontrat hazırlamamış niyeti güzel ama güvenli değil işte. Burda trustless konusunda ayırt edici olan tek şey smart kontratın içeriğidir , toplanan parayı ne şartlarda geliştiricilerin kullanımına açacağıdır. Hatta bu anlayışıda iyice geliştiren projeler vardı Swarm.fund mesela adamlar token holderlara oylattırıyor, çoğunluk okey derse öyle toplanan paradan atıyorum %10 kullanıma açılıyor. Smart kontratı böyle kurulu prpojenin. Blok zinciri demokrasisi diyorlar bunada

Bu konuyla ilgili birde arkasında kurumsal destek olan projelere dikkat etmek gerekiyor. Mesela Rentberry diye bir proje vardı q1 2018 de. Adam zaten online emlakçılık yapıyor hali hazırda. Sitesi var işleyişi var yerleşik müşterisi var. Bu adam tutuyor ve blokchain teknolojisinin nimetlerinden faydalanmak için olayı bir tokenla trustless ekosisteme dönüştürüyor emlak sahipleri ve kiracılar arasında. Hah buda tam yatırım yapılabilir proje işte. Adam hali hazırda yaptığı işin üzerine koyuyor geliştiriyor büyütüyor.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
April 18, 2018, 10:07:14 PM

ya ağzımı bozmak istemiyorum ama bozarsam da bu tarz yerlere yatırım yapanlara. kardeşim malmı bu yerlere yatırım yapanlar. mis gibi coinler var çok sağlam. onları al sabret. ne işin olur ico ile. herkes coinlere yatırım yapsa bu piyasa çok daha iyi yerlere gelir. bu tarz şerefsizler milleti soyduğu için artık kimse güvenmiyor. hayatımda hiç bir ico ya tek kuruş yatırmadım. gerek te yok bence . nerede sahtekar varsa nerede düzenbaz varsa ico yapıyor. zaten ico ların %90 ı batık. az akıllı olun artık. yapmayın yatırım bu tarz coinlere. biraz önce ncash in haberi çıktı ve ciddi dump yiyor. dikkatli olmak lazım. yatırım yapıpta batanlara geçmiş olsun diyeyim
Herkes butun parasini tek coine yatiramiyor bazilarinda miktar fazla oldugu icin dagitmak zorunda kaliyor. Ayrica ico oncesi, sonrasi alimda bazen kazanc saglayabiliyor ama mantikli projelere.
KarateSensei
Jr. Member
*

Activity: 82
Merit: 2

View Profile
April 18, 2018, 10:12:56 PM

ICObench denilen paralı şerefsizler de bol para kazanıyorlar bunların sırtından. Parayı al, ver 4.8 4.9 puan, millet dolandırılsın. Telegramda bir kanal kurmuşlar meseleyi konuşmak için, 20bin euro yatırdım diyen var. 100000 TL ediyor arkadaş. Yazık bunlara güvenip icoya girenlere. Herifin yaptığı da aşırı aymazlık. Tosuncuk bile yapmadı bu hareketleri.
marn6767
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
April 18, 2018, 10:18:18 PM

yatırım yapan arkadaşların hepsine geçmiş olsun. Umarım aynı durum kimsenin başına gelmez. Bu tarz projeleri iyi araştırıp girmek en mantıklısı. 50 milyonda az buz bir rakam değil.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
April 18, 2018, 10:19:58 PM

adamların 50 topladığı nerede yazıyor ya , ben 4.5 topladılar diye gördüm internette. atıcaksanız da lütfen hafif abartıp atın 4.5 ile 50 arasında yaklasık 10 kat fark var
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
April 18, 2018, 11:01:57 PM

adamların 50 topladığı nerede yazıyor ya , ben 4.5 topladılar diye gördüm internette. atıcaksanız da lütfen hafif abartıp atın 4.5 ile 50 arasında yaklasık 10 kat fark var

Bildigim kadari ile toplam satisa cikan token 6 milyardi ve 4 milyarini satmislardi. Sanirim onu baz alarak bir hesap yapildi ve sonuc olarak o denli buyuk bir meblag cikti ortaya. Tabii bunun icerisinde bonus olarak vaad ettikleri tokenlarda vardir diye tahmin ediyorum.

dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
April 18, 2018, 11:10:26 PM

Bildigim kadari ile toplam satisa cikan token 6 milyardi ve 4 milyarini satmislardi. Sanirim onu baz alarak bir hesap yapildi ve sonuc olarak o denli buyuk bir meblag cikti ortaya. Tabii bunun icerisinde bonus olarak vaad ettikleri tokenlarda vardir diye tahmin ediyorum.

valla ben icobenchin yalancısıyım ama buranın dışında bir yerde daha buna benzer bir miktar gördüm

http://prntscr.com/j74im2
Rhego (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 18, 2018, 11:10:50 PM

Dostum kendi web sitelerinde 50m $ yatırım aldık falan diye yazıp çizmişlerdi. Tabi fake de olabilir belki 400 500k $ almıştır sonra oraya 50m yazmıstır orasını Allah bilir artık Grin ortada somut olan adam parayı alıp kirişi kırmış.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
April 18, 2018, 11:27:16 PM

Yoh anasını bu kadar parayı bu ıco nasıl topladı bıton ıco varken ınsanlar scam ıcoyu nasıl böyle seçıyor bu kadar para verıyorlar geçmıs olsun yatıranlara
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 18, 2018, 11:29:42 PM

ha 5 toplamı ha 50 milyon toplamış arkadaşlar 6 milyon olsa bile az para mı? böyle şerefsizler yüzünden bizimde icolara güvenimiz kalmıyor malesef.piysayı gören aç kurtlar direkt saldırıyor amk kafada ortalama vir proje az teknik bilgi bide ortalama websitesiyle bi dünya para kaldırıyor şerefsizler.inşallah kısa zamanda bunların önüne geçilirde bizlerde rahatça yatırım yapabiliriz icolara

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
April 18, 2018, 11:41:46 PM

Valla böyle şerefsizler yüzünden insanlar icolardan korkar oldu bende dahil 5 atıcaksam 1 atıyorum
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
April 19, 2018, 12:59:28 AM

Adam ne güzelde havaalanında foto birayla foto atmış nispet yapmış yatırımcılarını komedi valla ya iyi kazıklancak millet var bu piiyasada
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
April 19, 2018, 07:31:59 AM

Ne kadar rahat ya dünyanın dolandırıcıları için en kolay yöntemlerinden biri üstelik azbuz dolandırmıyorlar ve ne takip  eden var ne hesap soran. Aslında crypto fon oluşturup "crypto polis" ,  "crypto avukat"  gibi uluslararası platformlar kurmak gerekiyor Smiley . Bu adamlardan hesap sormak için . Yatırım yapan arkadaşlara geçmiş olsun.
Mrcool3418
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
April 19, 2018, 08:02:05 AM

site acıldı. Sözde pr calısması yapmışlar. sözde ico ların nasıl cok kolay scam cıkabilicegini anlatmak istemişler. Garip bir reklam olmuş ama. Adlarını duyurdular yanlız beya...
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 19, 2018, 08:03:00 AM

site acıldı. Sözde pr calısması yapmışlar. sözde ico ların nasıl cok kolay scam cıkabilicegini anlatmak istemişler. Garip bir reklam olmuş ama. Adlarını duyurdular yanlız beya...

bir borsaya girdiyse milletin zararına satmasını sağlayıp düşükten te toplamiş olabilirler. ama scam değillerse gerçekten aferin güzel iş çikartmişlar

signature not found.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
April 19, 2018, 08:47:27 AM

Dikkat çekme amaçlı yapılmış gibi görünüyor. Yine de böyle bir şeyin şakası ya da pr çalışması olmaz. Büyük bir hata yaptıklarını düşünüyorum.
ricodisco11
Member
**

Activity: 79

View Profile
April 19, 2018, 09:49:25 AM

Pr çalışması yapmak için biraz garip bir yol seçmişler. Eğer gerçekten öyleyse de başarılı oldular bence. Bu yolla bir reklam yapılır mı, bunun arkasında başka şeyler mi var tartışılır tabi...

★★★     │  TEMCO  │      SUPPLY CHAIN POWERED BY BITCOIN NETWORK, RSK     ★★★
★★★   Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP)   ★★★
Rhego (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 19, 2018, 03:00:50 PM

bir borsaya girdiyse milletin zararına satmasını sağlayıp düşükten te toplamiş olabilirler. ama scam değillerse gerçekten aferin güzel iş çikartmişlar

Yeni bir haber daha var bu scam dedikodusu için okumanızı tavsiye ederim. Adamlar sanırım almanyadaki ofisi bosaltıp voltayı almışlar.

https://koinbulteni.com/almanya-merkezli-ico-savedroidin-dolandirici-oldugu-ortaya-cikti-14645.html
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: