Bitcoin Forum
June 01, 2024, 06:20:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] DAOstack: Büyük Ölçekli ve Merkezi Olmayan İşbirlikleri için Araçlar  (Read 591 times)
anatolykarpov (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
April 20, 2018, 11:06:41 PM

Whitelist kayıtları açık!

Ödül programı başladı!

Kısa film yayında!

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk  ■  Facebook   Twitter   Telegram
anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
April 20, 2018, 11:07:25 PM

"Sapien (https://www.sapien.network/), DAOstack 'ın kendi platformunda güçlü bir yönetim sistemi oluşturmak için toplu istihbarat protokolünü kullanacak. DAOstack'ın back-end'ine dayanarak, Sapien itibar tabanlı bir oylama sistemi uygulayabilecektir. Bu, kullanıcılarının ve platformlarının demokratik bir organizasyon olarak kusursuz bir şekilde işlev görmesini sağlayacak."

Lütfen, DAOstack’ın teknolojisinin Sapien platformunda nasıl çalışacağını ayrıntılı bir şekilde anlatan bu videoya göz atın: https://youtu.be/4l030VRkwwM

anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
April 20, 2018, 11:08:27 PM

DAOstack, DAO'lar oluşturmak ve yönetmek için basit bir çerçeve oluşturmayı hedefleyen (blokchainde olmayan uygulamalar için WordPress gibi) tüm ekibiyle birlikte gelecek vaat eden bir projedir. Testnet üzerinde çalışan bir ürün var ve ekip Nisan ayında Mainnet’i de piyasaya sürmeyi planlıyor. DAOstack, Endor, Sapien Network ve Gnosis gibi fonlar ve yazılım geliştirme şirketleri gibi diğer sağlam blok chain projeleriyle ortaklığa da sahiptir. Yine de, kullanımın kullanımı ve yol haritası hakkında bilgi eksikliği var. Bu alanda rekabet düşüktür; ICO'nun (şu anki piyasa değeri 77 milyon dolar olan) 3 katını yapan ve sadece bir tane doğrudan rakibi olan Aragon var ve DAOstack ile neredeyse aynı hardcap'a ($ 30M) sahip.

https://cryptodiffer.com/index.php/post/view?id=62

anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
April 21, 2018, 07:51:45 PM

"Çok sayıda organizatör ve front-end geliştiriciler, DAO kavramına merak duyuyorlar. Ancak bunları denemek için gereken blok zincirleme ve kodlama deneyiminden yoksunlar. DAOstack, tüm beceri seviyeleri için DAO yapımı için bir sandbox yaratır."

https://bitcoinist.com/daostack-the-wordpress-for-daos/

anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
April 23, 2018, 08:25:51 PM

DAOstack hakkında güzel bir Medium Makalesi;

"DAOstack, kolektif zeka için bir işletim sistemi veya DAO'lar için bir WordPress olarak da adlandırılıyor. DAOstack, kolektiflerin ortak hedefler veya değerler etrafında kolayca ve verimli bir şekilde kendi kendini organize etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir yönetim platformu."

https://medium.com/daostack/an-explanation-of-daostack-in-fairly-simple-terms-d0e034739c5a

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 23, 2018, 08:46:20 PM

Son zamanlarda nadir bulunan güzel projelerden biri, iyi yatırım alacağını düşünüyorum.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 29, 2018, 11:41:41 AM

Proje epey hoşuma gitti. Biraz araştırdım ekip de amaç da güzel. Şimdilik imzasına girmeyi düşünüyorum. Ico için biraz daha araştırma yapıp bir miktar alabilirim de. Gidişatlarını bir görelim bakalım.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
April 29, 2018, 06:46:39 PM

Proje gerçekten yılın en iyi ICOlarından biri olacaktır. Uzun vadeli de çok başarılı bir yatırım diye düşünüyorum.

emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
May 01, 2018, 11:58:58 AM

Projeyi beğendim gelecek vaadediyor. Presale için hard cap yaptı sanırım.  Ancak telegramına girdiğim zaman direkt "admins of this group restricted you from writing here" yazıyor, aynı şey başına gelen oldu mu? Grup admininden dönüş alamadım.
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
May 01, 2018, 12:18:02 PM

pre-sale bugün itibariyle başladı. 3 mayısa kadar devam edecek. private salede 32k küsur ether toplamışlar. dün telegram admini yazmıştı. pre sale için hardcap 7k ether. main sale 8 mayısta başlayacak. minimum katılım pre sale için 1 ether main sale için ise 0.5 ether.

benim içime sinmeyen durumsa presale için bireysel max cap yok. siz gönderebildiğiniz kadar gönderin eğer hardcapı aşarsak biz minimum cap hesaplayıp kalanı size geri  göndereceğiz diyorlar. presale için garanti cap ise 1.12 ether. üzerinde bir miktar da gönderebilirsiniz ama eğer hardcapi aşarsa size geri dönecek bir süre sonra. 7 mayısta yapılacakmış geri ödeme. bu şekilde yapacaklarına bireysel cap belirleyip ona göre gönderim yapılsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum şahsen.

,........
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
May 01, 2018, 09:02:29 PM

Son zamandaki sağlam projelerden daostack bende bugün presale için katılım yaptım.ICO yapış şekilleri bana fusionu hatırlattı isteyen herkes katılmış olacak ama daha sonra oranlayıp kalanları iade edecekler.Çok hoşuma gitmesede gas savaşlarına mani olduğu için ve balinaların elinde tokenler oyuncak olmayacağı için bu sistemi daha adil buluyorum.inşallah beklediğimiz kazancı alırız.teşekürler çeviri için

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 03, 2018, 02:01:16 PM
Merited by EFS (1)

Daostack güzel bir proje. Bundan yukarıda da bahsettim. Araştırmalarım sonucu çok iyi olduğunu düşünüyorum hatta. Ama bounty'de bir çakallık yapmışlar ki bildiğiniz şark kurnazlığı.

Bounty konusunda diyor ki
This bounty campaign will last for 8 WEEKS, or until the DAOstack token sale reaches its hard cap, whichever is sooner.
The total of Bounty bonus to be paid for participants is equivalent to 1% of the number of tokens available in the token sale, 400.000 GEN.
In the event the campaign ends before 8 weeks, rewards will be paid proportionally based on the number of active weeks.

Yani bounty 8 hafta sürecek ya da daha erken hard cap yaparsak hard cap yaptığında bounty bitecek. Buna eyvallah. Zaten genel mantık bu şekilde işler.
Satılacak tokenlerin %1'i yani 400k token vereceğiz diyorlar. Bu da tamam. %1 belki az 2-3 olsa harika olurdu ayrı mevzu.
Ama 3. satıra gelelim. Eğer daha erken hard cap yaparsak bounty ödülü aktif hafta sayısına bölünerek verilir diyorlar. Şu an 3. hafta içindeyiz haftaya main sale var. Yani mainsale bir anda hard cap yaparsa 4 hafta üstünden ödül belirlenir diyorlar. 400k/4=100k token dağıtılacak yani bu durumda.
Bu resmen şark kurnazlığı bence.
Hem hard cap yapmak, daha fazla token satmak amacıyla bounty düzenliyorsun. Ki bounty'nin amacı reklam yapmak, reklamlardan milletin görmesi ve hard cap yapmak istemektir.
Hem de diyorsun ki "ama erken hard cap yaparsak hepsini vermeyiz haa, kaç haftaysa o kadar." E iyi de belki hard cap yapmayı bounty sayesinde sağladın niye hepsini dağıtmıyorsun?
Çakallık değil de nedir bu Cheesy

Ama yine de proje sağlam ve özgün şu anda. Pre sale'den alamadım mainsale'de kalırsa biraz almayı düşünüyorum. Bounty'lerden de biraz gelir bizi götürür.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
May 03, 2018, 02:48:25 PM

Presale bu sabah 7 de bitti.hardcap olarak 7000 eth belirlenmişti ama farklı bir sistem izlediler aynı fusionda olduğu gibi isteyen herkes katılım yaptı.token miktarı yapılan yatırımlara istinaden orantılı olarak dağıtılacak ve kalan ethereumlar yatırımcılara iade edilecekti, hatta edilmiş bile.önsatışa katılım yaptım.ico ise ilk gelen alır şeklinde olacak ve limit yok gas war yaşanabilir
emreunsal10
Sr. Member

View Profile
May 04, 2018, 10:06:25 AM

presale'de ne satıldığını etherscan üzerinden takip etmiştim ama farklı bir adres olacak galiba, main sale de ne satılmış takip etmek için etherscan linkini iletebilir mi elinde olan, icoya katılan vs.?
anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
May 05, 2018, 09:58:04 AM

Son zamandaki sağlam projelerden daostack bende bugün presale için katılım yaptım.ICO yapış şekilleri bana fusionu hatırlattı isteyen herkes katılmış olacak ama daha sonra oranlayıp kalanları iade edecekler.Çok hoşuma gitmesede gas savaşlarına mani olduğu için ve balinaların elinde tokenler oyuncak olmayacağı için bu sistemi daha adil buluyorum.inşallah beklediğimiz kazancı alırız.teşekürler çeviri için

Kesinlikle katılıyorum. Bence gayet adil bir sistem bu.

anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
May 05, 2018, 10:07:06 AM

presale'de ne satıldığını etherscan üzerinden takip etmiştim ama farklı bir adres olacak galiba, main sale de ne satılmış takip etmek için etherscan linkini iletebilir mi elinde olan, icoya katılan vs.?

Presale başarılı bir şekilde bitti.

Adres farklı olacak sanırım. Henüz elimizde main sale adresi yok.

grkmbykl01
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
May 05, 2018, 11:25:29 AM

Anladığım kadarıyla güzel bir fikirleri ve güzel bir takımları var umarım başarılı olur. Presalede başarılı olmaları çok fazla insanı çekecektir bende bountysine katıldım umarım hepimize kazandıracak güzel bir proje olur.
emreunsal10
Sr. Member

View Profile
May 05, 2018, 04:26:42 PM

Projeyi beğendim gelecek vaadediyor. Presale için hard cap yaptı sanırım.  Ancak telegramına girdiğim zaman direkt "admins of this group restricted you from writing here" yazıyor, aynı şey başına gelen oldu mu? Grup admininden dönüş alamadım.

Çok kişinin başına gelmiş bu durum, admine sorduğumda "bot malfunction" dedi, düzeltti hemen girebildim gruba aynı şey başına gelen olursa bilgisi olsun.

Bu arada ayın 8'inde başlayacak main sale'e katılamacağım, adres farklı olursa birisi bana pm'den gönderebilir mi adresi? takip etmek istiyorum etherscan üzerinden.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
May 05, 2018, 05:18:53 PM

Açıkcası DAOstack proje olarak gerçekten çok hoşuma gitti.Zaten bundan dolayı imza kampanyasına katılma kararı aldım.Eğer maddi olarak uygun durumda olabilirsem ico sürecine de katılmak istiyorum. Smiley
anatolykarpov (OP)
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 02:11:39 PM

Satışa az kaldı. E-Maillarınızı kontrol edin. DAOstack'ten gelen Token Sale Terms&Conditions E-Mailını onaylamamız gerekli arkadaşlar. Onaylamayı unutmayalım.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: