Bitcoin Forum
May 30, 2024, 05:37:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: hirozaki faraday kardesimizi globalden bir moderator sebep gostermeden banlamis.  (Read 485 times)
byhost (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
April 21, 2018, 12:15:45 AM

Arkadaslar merhaba forumda uzun suredir aktif bir kullanici olan hirozaki faraday nickli kardesimizi sebep gostermeden banlamislar  kendisiacti gi konular olsun yardim severligi  ve paylasimciligi ile one cikan bir arkadasti banlandigini twitterdan ogrendim  bende burda birlikte onun icin birseyler yapip suresiz banlanmasinin sebebini ogrenebilmek adina actim konuyu  yardiminiza ihtiyac var hem moderator arkadasa hemde banlayan mod  kimse bir sesimizi duyuralim da ne icin banlamislar  hep beraber baninin kaldirilmasina yardimci olalim boyle arastirmaci arkadaslarimizin sayisi cok az.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 21, 2018, 06:07:24 AM

yanlış hatırlamıyorsam merit karsılıgı ico tavsiyesi satıyordu bu arkadas geyiginede olabilir ama o şekilde bir baslık hatırlıyorum. Banlanma sebebi bu baslık olabilir. Modlar banlarlarken sebeb gostermezler kendisi ulaşırsa sebebini öğrenebilir.
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
April 21, 2018, 08:34:50 AM

yanlış hatırlamıyorsam merit karsılıgı ico tavsiyesi satıyordu bu arkadas geyiginede olabilir ama o şekilde bir baslık hatırlıyorum. Banlanma sebebi bu baslık olabilir. Modlar banlarlarken sebeb gostermezler kendisi ulaşırsa sebebini öğrenebilir.

Öyle bile olsa süresiz banlamak yerine 2 hafta 4 hafta gibi cezalar verilebilir. Bu ceza bile imza gelirinden ciddi kayıp oluşturacağı için aynı hatayı tekrarlamamasına neden olur. Eğer merit istediği için banlandıysa.
vassel
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
April 21, 2018, 10:21:24 AM

Evet ama o başlıkta dalgasına açılmış bir başlıktı ve merit gelmese bile yeni konuları açacağını söylemişti, Ki öyle de yaptı ve sonra yasak olduğunu öğrenince konuyu da kapattı. Forumda adam akıllı takip edilecek 4-5 hesap vardı ve en aktifi hirozakiydi onu da banladılar bu şekilde. Yazık oldu. Adam pundi x'i Türkiye'ye duyuran adam global moderatörlere ulaşarak ısrarla dm atıp engelini kaldırtmalıyız diye düşünüyorum
EStormX
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
April 21, 2018, 11:42:11 AM

Evet ama o başlıkta dalgasına açılmış bir başlıktı ve merit gelmese bile yeni konuları açacağını söylemişti, Ki öyle de yaptı ve sonra yasak olduğunu öğrenince konuyu da kapattı. Forumda adam akıllı takip edilecek 4-5 hesap vardı ve en aktifi hirozakiydi onu da banladılar bu şekilde. Yazık oldu. Adam pundi x'i Türkiye'ye duyuran adam global moderatörlere ulaşarak ısrarla dm atıp engelini kaldırtmalıyız diye düşünüyorum

Yan hesaplardan yandaş bulma çabanı takdir ediyorum. Banlanmış ve ben bunun için gidip global moderatöre mesaj atıcam di mi? ya bu adam pundix i Türkiyeye  duyurdu lütfen banını açın filan hı? sikime banlanmazsa amına koyayım. sanki o bahsetmese Türkiye pundix den habersiz olacaktı. bırak arkadaş kendinizi önemli hissetmeyi. bir sikim bildiğiniz yok. 10 tane yan hesap açıp milletin hakkını sömürmekten başka bir sik bildiğiniz yok. insanlar 1 merit için onlarca satır yazıp da üyeliğine merit kazanmaya çalışırken sen ve senin gibiler içi boş vaadlerle dolu ico sayfaları açıp merit topladı... toplarken iyi kimseye bişi demediniz.. eğer işleriniz yolunda gitse bu sefer ya ben kaliteli mesaj yazdım ondan merit topladım diyecektiniz. şimdi banlanınca globale toplu mesaj atalımmış. bokunuzda boğulun amk. inşallah bütün hesaplarınız da ban yer forum sizin gibi yavşak tayfadan arınır. bir sikiritip gidiniz..
nightyTR
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
April 21, 2018, 12:44:18 PM

Hiro'yu twitterda tanıdım, süreç boyunca kim ne sorduysa karşılıksız yardımcı olmuştur. 3-5 merit için böyle birşeye gireceğini katiyen düşünmüyorum. Yapılacak herhangi bir toplu harekette mutlaka katılım göstereceğimi buradan bildiririm.

Ayrıca şu yukarıdaki saygısız adam gibiler bu forumda söz sahibi olacaksa lütfen beni de banlayın.

Nnxed
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
April 21, 2018, 01:02:54 PM

Yan hesaplardan yandaş bulma çabanı takdir ediyorum. Banlanmış ve ben bunun için gidip global moderatöre mesaj atıcam di mi? ya bu adam pundix i Türkiyeye  duyurdu lütfen banını açın filan hı? sikime banlanmazsa amına koyayım. sanki o bahsetmese Türkiye pundix den habersiz olacaktı. bırak arkadaş kendinizi önemli hissetmeyi. bir sikim bildiğiniz yok. 10 tane yan hesap açıp milletin hakkını sömürmekten başka bir sik bildiğiniz yok. insanlar 1 merit için onlarca satır yazıp da üyeliğine merit kazanmaya çalışırken sen ve senin gibiler içi boş vaadlerle dolu ico sayfaları açıp merit topladı... toplarken iyi kimseye bişi demediniz.. eğer işleriniz yolunda gitse bu sefer ya ben kaliteli mesaj yazdım ondan merit topladım diyecektiniz. şimdi banlanınca globale toplu mesaj atalımmış. bokunuzda boğulun amk. inşallah bütün hesaplarınız da ban yer forum sizin gibi yavşak tayfadan arınır. bir sikiritip gidiniz..

boş yapma kardeşim git ötede oyna
mheme
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
April 21, 2018, 01:31:38 PM

Takip edilecek düzgün bir kaç hesaptan biriydi. Haksızlık olmuş resmen. Bizlerin yapabileceği bir şey var mı bu konuda ? Hiro gibi güzel insanlara ihtiyacımız var.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
April 21, 2018, 01:35:05 PM

film mi çekiyonuz kardeş önüne gelen ilk mesajını buraya atmış. Hele sen olaya gel foruma gel  Cheesy Cheesy Cheesy  Ne filmler dönüyor . Roll Eyes Roll Eyes
vkorkmaz10
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
April 21, 2018, 02:09:05 PM
Last edit: April 21, 2018, 02:57:16 PM by vkorkmaz10

Ben vkorkmaz10 belki bir çoğunuz twitterdan tanıyordur. hirozaki faraday'ın banlandığını twitterdan öğrenince sizin adınıza çok üzüldüm. Çünkü kendisi önemli gördüğü şeyleri önce bu forumda paylaştığını bizzat attığı tweette okudum. Kendim de hesabımı hirozaki faraday, lydian gibi foruma faydalı olan bir avuç hesabın yazdıklarını okumak için kullanıyordum. Ben kendisinin yazdığı mesajları görünce banlanması için bir sebep görmedim hele süresiz banlanması için hiçbir sebep görmedim. Kendisi bir ekip kurup karşılıksız bir şekilde hypesi yüksek icoların white paperını Türkçe'ye çevirerek foruma içerik sağlıyordu. Pundi X konusuna gelirsek, eğer bu kadar insanın bu projeden haberi varsa sadece bu pay ona aittir. Israrlı bir biçimde yaptığı paylaşımlar sayesindedir. Umarım banı kaldırılır ve aranıza geri döner. Bilinçli bir şekilde karalama ve hakaret mesajları atan insanları da kınıyorum. Zaten newbie hesaplarla bunları yazıp, faraday'a türlü suçlamalar ve karalamalar yapan bu insanların iyi niyet ile bunları yazmadığı da çok açık. İyi günler.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
April 21, 2018, 04:54:21 PM

film mi çekiyonuz kardeş önüne gelen ilk mesajını buraya atmış. Hele sen olaya gel foruma gel  Cheesy Cheesy Cheesy  Ne filmler dönüyor . Roll Eyes Roll Eyes

yok ondan değil twitterdan tanıdıkları için forumda pek aktif değillermiş =)

twitterdan takip eden buraya gelmiş  Smiley
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
April 22, 2018, 01:09:38 AM

Hocam o kadar insan demekki pundixi öğrenmemiş ki yardıma koşan da yok bakın.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 22, 2018, 07:09:39 AM

Bu arkadaşın neden ban yediği hakkında bir bilgi bulan var mı?Kendisi neden ban yediğinin farkında değil mi?
Bence sebebini biliyordur nasıl hiç haberi olmadan banlanır.açıklama yazılıyor diye biliyorum.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 22, 2018, 11:23:45 AM

https://twitter.com/hirozakifaraday/status/987446867503058944

hiro twitterde konu açmış durduk yere btctalkdan ban yedim falan diye orda onu takip eden şakşakcı tayfada abilerini savunmaya hakkını aramaya foruma gelmişler. hironun açtığı baslıgı cok iyi hatırlıyorum merit ile ICO taviseyi veririm diye ve o baslıktan hatırı sayılır meritte toplamıştı demekki forumun radarına takıldı ve banlandı.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
April 22, 2018, 01:11:10 PM

https://twitter.com/hirozakifaraday/status/987446867503058944

hiro twitterde konu açmış durduk yere btctalkdan ban yedim falan diye orda onu takip eden şakşakcı tayfada abilerini savunmaya hakkını aramaya foruma gelmişler. hironun açtığı baslıgı cok iyi hatırlıyorum merit ile ICO taviseyi veririm diye ve o baslıktan hatırı sayılır meritte toplamıştı demekki forumun radarına takıldı ve banlandı.

Merit olayı ban sebebi değil. Onun için banlamazlar kimseyi. Öyle olsa multileri felan tertemiz etmeleri gerekiyor. Başka bir durum vardır ve kendisine de açıklanmış olması gerekiyor. EFS gelip bizi aydınlatsa güzel olur.
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
April 22, 2018, 01:29:20 PM

merit olayı geldi sanki konu dışına açılan banlanma durumları artmaya başladı. bana ne merit gelsin, ne kimseye merit göndereyim artık korku mu salıyorlar.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
April 22, 2018, 06:54:13 PM

Gerçekten çok üzüldüm. Hirozaki bence de forumda aktif olup, çok faydalı paylaşımlar yapan bir arkadaştı. Bu piyasaya girdiğimden beri bu üçüncü oldu. Önce exortis , sonra pitipawn, şimdi de hiro. Aslında bilgileri tazelemekte fayda var. Moderatörümüz bu arkadaşların banlanma sebepleri ile nelerin banlanma sebebi olacağını tekrar bizlere hatırlatabilir mi acaba?

oscarwhale189
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
April 22, 2018, 10:18:18 PM

hiro'nun banlanmaması gerektiğini düşünüyorum kendisi çok araştırmacı genç bir arkadaşımız böyle değerlerin kaybolmaması gerekir.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 22, 2018, 11:28:06 PM

Gerçekten çok üzüldüm. Hirozaki bence de forumda aktif olup, çok faydalı paylaşımlar yapan bir arkadaştı. Bu piyasaya girdiğimden beri bu üçüncü oldu. Önce exortis , sonra pitipawn, şimdi de hiro. Aslında bilgileri tazelemekte fayda var. Moderatörümüz bu arkadaşların banlanma sebepleri ile nelerin banlanma sebebi olacağını tekrar bizlere hatırlatabilir mi acaba?

Gerçekten nick'inin hakkını veriyorsun;

Exortis, aliyağız multi'den banlandı bu BİR

Şu faraday denen fenomen zaten açıklamış twitter hesabından 300-500 dolara muhtaç değilim diye. Eee o zaman sorun ne siz onun çomarları burayı işgal ettiniz. Sizi kullanıyor. 300-500 dolar değil çünkü. Merit verin ICO veriyim derdinden şuttt Smiley

Piti'ye gelince o ayrı bir sorun zaten. Kendi zaten açıklamış forumda herkese kitlerim diye. Ölüm tehditleri falan. Adam ico paylaşınca sorunsuz atlayacak onca insan vardı.

Size ve faraday denen bebenize trade'ler de bol şans....
HaytHuyt
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
April 23, 2018, 03:53:57 PM

ben de twitterdan takip ediyorum arkadaşı gayet faydalı paylaşımlar yapıyor. Bu başlıkta bile sağa sola küfür saçan tipler varken böyle faydalı paylaşımlar yapanların banlanması kötü.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: