Bitcoin Forum
May 24, 2024, 07:49:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Aion Coin Nedir?  (Read 267 times)
MertHM (OP)
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile WWW
April 21, 2018, 01:57:27 PM

Aion Coin Nedir?
Yukarıda bahsettiğimiz üzere Aion Coin üçüncü nesil blockchain teknolojisi olarak tanımlanmakta.  Aion Coin, tıpkı  internete olduğu gibi bir çok katman  yapı üzerinde faaliyet gösteriyor. Aion network, blockchain teknolojisi içerisindeki gizlilik ve bloklar arası koordine çalışabilme sorunlarını tamamen çözüme kavuşturmayı hedefliyor. Aion’da  diğer bir çok coinde olduğu gibi Ethereum altyapısından faydalanıyor. Temel olarak bloklar arasında yüksek hızlı ve çok bağlantılı  köprü mekanizması çalışmakta. Bu mekanizma sayesinde veri aktarım hızı en üst seviyeye ulaşmış oluyor.

Bunun yanı sıra bu network, uygulamaların birden fazla blok zinciri içerisinde işlem yapabilmesine olanak sağlıyor. Yani standart blockchain teknolojilerinin  performans sorunlarına bir nevi çözüm olmuş oluyor.

Aion Coin Nasıl Alınır?
Aion, daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz bir çok coin gibi  her borsada işlem gören ve her borsada yer alan bir  para birimi değil. Ben Binance üzerinde işlem gerçekleştiriyorum.  Bittrex gibi büyük  borsalara açıldığı takdirde, fiyatı büyük bir ihtimalle artacaktır. Çok kısa zaman sonra büyük borsalara açılacağını düşünüyorum. Eğer ki bu coini almak istiyorsanız bitcoin alarak farklı piyasaya aktarıp bu coini satın alabilirsiniz. Ülkemizde ki piyasalarda henüz olarak aion bulunmamaktadır. Fakat büyük bir ihtimalle kısa süre sonra ülkemizde ki piyasalarda da yerini almaya başlayacaktır.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
April 21, 2018, 09:08:47 PM

Palm Beach raporu'nda da AION'dan bahsedilmişti. Hatta çok büyük bir beklenti vardı raporda. Haksız da sayılmazlar çünkü blockchainler arası geçişi yapacak olurlarsa bu blockchainden sonraki en büyük devrimlerden biri olur. Bu da bir gerçek ki AION piyasada tek başına değil, aynı kulvarda başka projeler de var. Bu süreçte AION'un hızlı ve sağlam adımlarla rakiplerinin önüne geçmesi gerekiyor. Her sepette bulunması gereken projelerden sadece birisidir.

cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
April 22, 2018, 06:14:04 AM

AION 25 nisanda mainnetini yayınlayacak. Harika bir proje uzun vade asla üzeceğini düşünmüyorum. Şu anda fiyatı uzun ve orta vade yatırım için oldukça iyi yerde,al unut yapılabilecek bir coin.
Payitaht
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 22, 2018, 06:45:16 AM

Borsa çıkmadan bir ico coini gibi gözüküyor ancak coini tanıtma girişiminize rağmen yeterli seviye de bir tanıtım olmamış ne yazık ki hocam.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Payitaht
Member
**

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 22, 2018, 06:46:08 AM

AION 25 nisanda mainnetini yayınlayacak. Harika bir proje uzun vade asla üzeceğini düşünmüyorum. Şu anda fiyatı uzun ve orta vade yatırım için oldukça iyi yerde,al unut yapılabilecek bir coin.
Bunu neye dayandırarak söylüyorsunuz acaba hocam açıklayabilir misiniz acaba. Güvenilip peşinden gidilebilecek bir post mu onu tartmaya çalışıyorum.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
April 22, 2018, 07:58:32 AM

Palm Beach raporu'nda da AION'dan bahsedilmişti. Hatta çok büyük bir beklenti vardı raporda. Haksız da sayılmazlar çünkü blockchainler arası geçişi yapacak olurlarsa bu blockchainden sonraki en büyük devrimlerden biri olur. Bu da bir gerçek ki AION piyasada tek başına değil, aynı kulvarda başka projeler de var. Bu süreçte AION'un hızlı ve sağlam adımlarla rakiplerinin önüne geçmesi gerekiyor. Her sepette bulunması gereken projelerden sadece birisidir.
Palm beachi görünce söylüyeyim dedim, güzel projelerle ilgili yazsalar da pump grupları gibiler, örneğin günlerce pundixin haberlerini yayınlayıp durdular ve 6-7 kat artmasında büyük payları oldu, aion konusunda katılıyorum herkesin sepetinde olması lazım bence de.
oscarwhale189
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
April 22, 2018, 08:40:41 AM

Aion güçlü bir proje potansiyelinin  olduğunu düşünüorum.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
April 22, 2018, 10:56:40 AM

2 Mayısta ilk Aion geliştirici konferansı olan Aionex gerçekleşecek. Çok büyük bir konferans olmasa bile fiyata tesir edebilir. Bekleyip göreceğiz.

https://aion.network/aionex/

Bu arada konusu açılmışken Aion'un Icon ve Wanchain ile beraber üçlü konsorsiyum kurduğunu da hatırlatalım:

https://medium.com/helloiconworld/blockchain-interoperability-alliance-icon-x-aion-x-wanchain-8aeaafb3ebdd
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 22, 2018, 11:01:11 AM

bende bu aion ne işe yarıyor diye merak ediyorum adını sıkça duymaya başladım bende yatırım yapmayı düşünüyorum wanchainle falanda anlaşmaları var galiba

thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
April 22, 2018, 12:46:15 PM

Icx'i kaçıranlar benim gibi aion alıyorlar güzel bir üçlüler hepsi güzel yerlere gelcekler bence, mainnet olayıyla artışlar hızlandı bakalım nereye kadar gidicek aion daha alalı 10 gün oldu ama şimdiden %50ye yakın kar ettirdi.

pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
April 23, 2018, 09:39:59 PM

Bugün mainnet günü . Normalde tüm projeler mainnet çıkmadan düşüşe geçiyor bakalım aynı senaryo tekrarlanacakmı .
Sirtho
Member
**

Activity: 244

View Profile
April 23, 2018, 10:32:23 PM

Öyle olumlu şeyler yazmışsınız ki insanın alası geliyor Smiley ama para yok şuan, umarım pişman olmam.

MertHM (OP)
Newbie
*

Activity: 50

View Profile WWW
April 24, 2018, 03:34:40 AM

Üç beş birşey atmak lazım kenara Smiley
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
April 24, 2018, 05:14:40 AM

Aion’un Binance’de işlem gördüğünü, dsha büyük borsalara girerse daha da değer kazanacağını belirtmişsin. Binance zaten büyük bir borsa ve bj borsaya giren her coin değerleniyor. Aion güzel bir proje fiyatı yükselmiş fakat halen daha yolu var gibi görünüyor.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
April 24, 2018, 08:12:57 AM
Last edit: April 24, 2018, 10:13:24 AM by primeer

Aion TRS katılımcılarına parça parça her ay token gönderiyor o yüzden bu yıl sonuna kadar Aiondan patlama beklemiyorum.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
April 24, 2018, 08:56:56 AM

Bunu neye dayandırarak söylüyorsunuz acaba hocam açıklayabilir misiniz acaba. Güvenilip peşinden gidilebilecek bir post mu onu tartmaya çalışıyorum.

Tabi ki kardeşim,olmasa neden yazayım. Kendi yatırımım var zaten uzun süredir,bu fiyatlardan satmayı asla düşünmüyorum. Mainnet çıktıktan sonra hacimde yavaş yavaş artacaktır yeni icolarla birlikte.

Başka coinlerde destek lazım olursa seve seve yardımcı olurum PM den ulaşın.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 24, 2018, 12:18:34 PM

Aionun ben şuan için bile fiyatının ucuz olduğunu düşünüyorum, boğa piyasası tam anlamı ile geldiğinde yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte fiyatında çok iyi tırmanışlar olabileceğini öngörüyorum, projeyi biraz incelerseniz ne demek istediğimi az çok anlarsınız ama işte altcoinlere sağlam para girişi olması lazım öncelikle.

rainmanstern
Newbie
*

Activity: 99

View Profile
April 24, 2018, 12:43:23 PM

Aion TRS katılımcılarına parça parça her ay token gönderiyor o yüzden bu yıl sonuna kadar Aiondan patlama beklemiyorum.
bahsettiğiniz konuyu daha detaylı açıklayabilirmisiniz..
Mobi Coin
Newbie
*

View Profile WWW
April 24, 2018, 12:48:22 PM

Bir yerde görmüştüm. Bitcoin ve Litecoin e birinci nesil, Ethereum ve neo ya ikinci nesil, aion ve hatırlayamadığım bir tane daha vardı 3. nesil olarak adlandırmışlardı.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
April 24, 2018, 01:01:29 PM

Bizim twitter fenomenlerinin shillediği token aion adamlar 2-3x görünce giriyolar daha fazla katlayabilmek için saolsuunlar onlarıda takip edenler girince otomatik katlıyolar gidin ICO lara girin ordan katlayın boşuna x yapmış tokenlere coinlere girmeyin
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: