Bitcoin Forum
April 19, 2024, 01:16:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: SistemKoin - Kripto Para Borsası  (Read 22476 times)
SistemKoin (OP)
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
April 24, 2018, 12:43:45 PM
Last edit: April 30, 2018, 09:40:43 AM by SistemKoin

Kasım 2017’de kurulan Sistemkoin; kullanıcılarına güvenli, şeffaf ve kaliteli hizmet deneyimleri sunmayı hedefliyor.  Tüm dünyadaki en kolay kullanımlı ve güvenli borsa platformuna sahip olmak için mücadele eden Sistemkoin bu doğrultuda somut adımlar atmayı başardı. Kripto para borsasına hızlı bir şekilde giriş yapan SistemKoin, açıldığı ilk günden bu yana artan kullanıcı sayısı ve işlem hacmi ile yükselişini sürdürüyor. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden kullanıcısı bulunan SistemKoin, Türkiye’deki en düşük komisyon oranıyla işlem yapan kripto para borsası konumundadır. Aynı zamanda referans sistemi sayesinde kullanıcılar referans olduğu her üyenin yapacağı işlemlerden elde edilen komisyonun %20’sini anında kazanmaktadırlar.

ALICI VE SATICIDAN ALINAN KOMİSYON SADECE BİNDE 1,5
Alım satım işlemlerinde hem alıcı hem de satıcıdan yalnızca %0.15 komisyon almaktadırlar. Bu komisyon oranı neredeyse diğer borsaların yarısı seviyesindedir. Para ve coin yatırımlarında herhangi bir komisyon alınmayan borsada, TL çekim işlemleri için yalnızca 4 TL komisyon alınmaktadır. Hesap doğrulama işlemi ise TC kimlik numarası ve kimlik resminin sisteme yüklenmesi ile kolayca yapılabilmektedir.

11 DİLDE HİZMET VEREN İLK TÜRK BORSASI
Kurulduğu günden bugüne hızlı bir şekilde büyümeye ve kendisini geliştirmeye devam eden Sistemkoin artık 11 dilde hizmet veriyor. Şu anda Türkçe, İngilizce, Çince, İspanyolca, Rusça, Arapça, Hintçe, Japonca, Korece, Vietnamca ve Tayca dillerinde hizmet vermektedir. Bünyesinde 40’tan fazla ülkeden yatırımcı barındıran borsa, kripto para piyasasında dünya devleri ile yarışmaya hazırlanıyor.

EKSTRA GÜVENLİKLİ PROFİL ERİŞİMİ
Siteye girişte SMS kodu, Google Authenticator üzerinden g2f kodu ve e-posta onay kodu gibi 3 farklı doğrulama yöntemi mevcut olup, kullanıcılar istediği yöntemi seçerek siteye giriş yapabilmektedirler.

HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN BORSA
Bünyesinde Bitcoin ve 20 adet altcoini (ETH, XRP, LTC, DOGE, BTC, BCH, ZEC, DGB, XLM, TRX, BEN, XIN, FRST, WRC, GRS, SYS, WPR, XSN, BTW, DRG) barındıran borsa, her geçen gün yeni kripto paralar ile görüşmeler yapmakta ve, kullanıcıların taleplerine göre altcoinleri listelemeye devam etmektedir.

Borsamızda aktif olan Tether (USDT) peri ile BTC, ETH, XRP, GRS, DOGE coinlerinizi USDT’ye çevirerek borsada süregelen spekülasyonlardan kendinizi koruyabilir, dilediğiniz zaman geri çevrim yapabilirsiniz.
Borsamızda 3 adet para cüzdanı (TL,USD,EURO) bulunmaktadır. TL, USD ve EURO yatırım çekim işlemleri yapılabilmektedir.

7/24 YATIRIM VE ÇEKİM İŞLEMLERİ
Toplamda 10 banka ile hesabınıza günün her saati TL, USD ve EURO aktarımı yapabileceğiniz borsamızda, yatırımlarınız en geç 15 dk. içerisinde onaylanmaktadır. 7/24 QNBFinansbank ile çekim işleminin yapılabildiği SistemKoin’de,  diğer bankalar ile işgünlerinde 0900-1700 arasında çekim işlemi yapılabilmektedir.  Aynı zamanda 7/24 Canlı Destek hizmeti mevcut olan sitede, sorunlarınızı kolayca çözebilir, coin alım satım işlemlerinde hem web sitesi üzerinden yazışma ile hem de telefon hattı üzerinden görüşme ile yardım alabilirsiniz.

iOS VE ANDROID UYGULAMALARI ÇOK YAKINDA..
iOS ve Android platformları için hazırladığımız  uygulamalar en kısa zamanda yayınlanacak ve borsadaki tüm işlemleri cebinizden kolayca yapabileceksiniz.

Telegram Grup Linki      : https:/t.me/sistemkoinofficial
Whatsapp Destek Hattı : 0531 625 1897
Telefon Destek Hattı     : 0850 304 1282
Web sitesi                   : www.sistemkoin.com
1713489376
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713489376
Reply with quote  #2

1713489376
Report to moderator
1713489376
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713489376
Reply with quote  #2

1713489376
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
April 24, 2018, 01:00:50 PM
Last edit: April 24, 2018, 01:58:45 PM by bitskytr

https://sistemkoin.com/#/overview

11 DİLİN 11İDE TÜRKÇE Smiley

Adreste avukatlık bürosu görünüyor. hadi yan tarafındasın desem mehmet gültekin diye birinin ofisi.
hadi üst kattasındır diyicem ama orasıda sanırım ev olarak kullanılıyor kuruvaze tül var camında. Valla bilmiyorum bana çok mantıklı gelmiyor. coinmarkette hacim bi dünya kullanan koca forumda kimse yok.

http://www.toganhukukburosu.com/iletisim-bilgileri.php
https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/bandirma-lihkab-burosu

Adres hukuk bürosuna çıktı şimdide.
Aynı adreste lihkab bürosuda çıktı.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
SistemKoin (OP)
Newbie
*

View Profile
April 24, 2018, 01:33:28 PM
Last edit: April 24, 2018, 04:50:46 PM by SistemKoin

Haklısınız Türkçe olarak kalan tanıtım kısımları mevcut, siteye giriş yaptıktan sonra 11 dil aktif şekilde kullanılabilmektedir.
Örnek resim aşağıdadır.
https://i.hizliresim.com/NZPYdk.jpg

Google Maps görsellerinden bakarak şirketin orada olmadığına kanaat getirmiş olmanız ve bunu iddaa etmeniz yanlış bir yaklaşım tarzıdır.
EDİT: (bitskytr adlı kullanıcı vermiş olduğu google maps linkini sildiği için bu kısımda ne anlatmaya çalıştığımı anlamayabilirsiniz)
Vermiş olduğunuz Google Maps linkine girdiğinizde sol alt tarafta "Görüntünün çekilme tarihi : Ağu 2017" yazısı görünmektedir.
Kasım 2017'de kurulan ve 4 Ocak 2018'de tescil edilen bir şirketin Ağustos 2017'de verdiği adreste olmaması garip olmasa gerek.

Bahsetmiş olduğunuz "Mehmet Gültekin diye birinin ofisi" şu anda bizim ofisimizdir, Toğan Hukuk bürosu ise yer sahibi ve önceden ofisi kullanandır.

Adresimizi ticaret sicil gazetesinden teyit edebilirsiniz.
Ticaret Sizil Gazetenin pdf dosyasına şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
http://dosya.co/cpd3c3cezr7r/Ticaret_Sicil_Gazetesi.pdf.html
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 24, 2018, 10:01:08 PM

valla bende coinmarketcapta gördüm, hacmi beni şaşırtı, beklediğim türk projesi bence bu, sağlam global altcoin borsası, ilk fırsatta deniycem, hacim fake değilse helal olsun diyorum
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
April 25, 2018, 05:51:41 AM

“Re: Sistemkoin
April 20, 2018, 07:55:00 AM
Reply with quote  +Merit  #6
Şuanda forumda ismini görüp üye oldum. Orderbook'u 5 dk takip ettim ve hareket etmeyen bir borsa olduğunu gördükten sonra coinmarketcap'e selamlarımı ilettim.
Fake bu yazılan hacimler. Coinmarketcap gibi herkesin başvurduğu otorite olmuş bir websitesi bu borsa hacimlerinin nasıl olur da fake olduğunu anlayamaz. Şu işe bir standart, kontrol getiremedi gitti.

COINMARKETCAP Toplam Yapılan İşlem Tutarı  (!!!İNANIRSAN!!!)

1- Vebitcoin - 12.171.771 USD
2- Sistem koin - 11.360.000 USD
3- Btcturk - 10.508.840 USD
4- Koineks - 6.874.007 USD
5- Ovis - 4.972.009 USD
6- Paribu - 4.105.300 USD  
7- Bithesap - 659.525 USD
8- Koinim - 659.055 USD”

Başka bir sistemkoin başlığının altına yukarıdaki postu yazmıştım. Madem muhattapları bu başlık altında, buraya tekrar iletiyorum.
Ben sitenize uye oldum, ancak kesinlikle yukarıda ilettiğim  coinmarketcap’te belirtilen hacim, sitenizde gerçekte  yok. Bi orderbook’un hareketliliğinden çok kolay anlaşılır bu.Neden ve nasıl kandırıyorsunuz coinmarketcapi? Sıfırdan yalansız dolansız başlasanız daha iyi olmaz kı? Bilgi rica ediyorum deyim.
SistemKoin (OP)
Newbie
*

View Profile
April 25, 2018, 08:47:39 AM

Reply with quote  +Merit  #6
Şuanda forumda ismini görüp üye oldum. Orderbook'u 5 dk takip ettim ve hareket etmeyen bir borsa olduğunu gördükten sonra coinmarketcap'e selamlarımı ilettim.
Fake bu yazılan hacimler. Coinmarketcap gibi herkesin başvurduğu otorite olmuş bir websitesi bu borsa hacimlerinin nasıl olur da fake olduğunu anlayamaz. Şu işe bir standart, kontrol getiremedi gitti.

COINMARKETCAP Toplam Yapılan İşlem Tutarı  (!!!İNANIRSAN!!!)

5- Ovis - 4.972.009 USD
8- Koinim - 659.055 USD”

Başka bir sistemkoin başlığının altına yukarıdaki postu yazmıştım. Madem muhattapları bu başlık altında, buraya tekrar iletiyorum.
Ben sitenize uye oldum, ancak kesinlikle yukarıda ilettiğim  coinmarketcap’te belirtilen hacim, sitenizde gerçekte  yok. Bi orderbook’un hareketliliğinden çok kolay anlaşılır bu.Neden ve nasıl kandırıyorsunuz coinmarketcapi? Sıfırdan yalansız dolansız başlasanız daha iyi olmaz kı? Bilgi rica ediyorum deyim.

CMC'de yayınlanan hacmimiz sitemizin gerçek verileridir. Bitcoin ve 20 adet altcoin olmak üzere toplamda 21 adet coin işlem görmektedir. TL,USD ve EURO yatırım ve çekim işlemleri yapılabilmektedir. 20 adet coinin (XLM hariç) kullanıcı cüzdanları bulunmakta ve tam blockchain entegrasyonu ile yatırım işlemleri otomatik olarak gerçekleşmektedir. Türkiye'de bu kadar cüzdan barındıran başka bir borsa bulunmamaktadır. Halihazırda 40'tan fazla ülkeden kullanıcımız bulunmaktadır ve toplam kullanıcıların %60'ı yabancıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi websitemiz 11 dilde hizmet vermektedir.

Borsamız ile ilgili görüş ve önerilerinizi dilediğiniz platformdan bize iletmekten çekinmeyin.

İşlem yaptığınız coinleri borsamızda görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
April 25, 2018, 09:16:14 AM

Reply with quote  +Merit  #6

COINMARKETCAP Toplam Yapılan İşlem Tutarı  (!!!İNANIRSAN!!!)

5- Ovis - 4.972.009 USD
8- Koinim - 659.055 USD”

Ben sitenize uye oldum, ancak kesinlikle yukarıda ilettiğim  coinmarketcap’te belirtilen hacim, sitenizde gerçekte  yok. Bi orderbook’un hareketliliğinden çok kolay anlaşılır bu.Neden ve nasıl kandırıyorsunuz coinmarketcapi? Sıfırdan yalansız dolansız başlasanız daha iyi olmaz kı? Bilgi rica ediyorum deyim.

CMC'de yayınlanan hacmimiz sitemizin gerçek verileridir. Bitcoin ve 20 adet altcoin olmak üzere toplamda 21 adet coin işlem görmektedir. TL,USD ve EURO yatırım ve çekim işlemleri yapılabilmektedir. 20 adet coinin (XLM hariç) kullanıcı cüzdanları bulunmakta ve tam blockchain entegrasyonu ile yatırım işlemleri otomatik olarak gerçekleşmektedir. Türkiye'de bu kadar cüzdan barındıran başka bir borsa bulunmamaktadır. Halihazırda 40'tan fazla ülkeden kullanıcımız bulunmaktadır ve toplam kullanıcıların %60'ı yabancıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi websitemiz 11 dilde hizmet vermektedir.

Borsamız ile ilgili görüş ve önerilerinizi dilediğiniz platformdan bize iletmekten çekinmeyin.

İşlem yaptığınız coinleri borsamızda görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Piyasaya girer girmez piyasayı domine ettik, hacmi uçurduk diyosunuz yani. Helal olsun da, bunu bu forum yemez. Bence hala samimim olabilirsiniz. CMC'ye doğru veri gönderebilirsiniz. Sitenizde işlem olmuyor hocam ne 40 dan fazla ülkesi ne 11 dili?
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
April 25, 2018, 09:21:42 AM
Last edit: April 25, 2018, 09:39:59 AM by motors

Vebitcoin, Sistemkoin, Ovis hacimleri komple yalan dolan.. Kanmayın şu üçkağıtçılara, para da kazandırmayın..

Koineks hiç kullanmadım fakat Koineks'in o hacime sahip olması İMKANSIZ. BTCTurk'e gelince, hacimlerinin doğru olduğunu inanmıyorum, BTCTurk'te alım satım yaparken anam ağlıyor.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
eduvar
Jr. Member
*

Activity: 58
Merit: 10

View Profile
April 25, 2018, 12:01:07 PM

valla kardeşim türkiyede btc türk ve paribudan başkasına bakmak bu şartlar altında zor. artık dev şirketler de bu borsaları açsalar bu güçlü rakipler karşısında işleri zor. mevcut kullanıcılar kolay kolay borsa değiştirmez
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
April 27, 2018, 04:06:32 PM

coinmarketcap da hacmine baktım. türk borsası aralarında hiç fena yerde değil. tam incelemedim. buradaki borsalarla kıyaslandığında daha mı fazla coin var. whatsup , telefon destek hattı güzel de deneyen varsa ne kadar hızlı ve sorunu çözmede pratikler?

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
April 27, 2018, 05:19:49 PM

Dün denk geldim coinmarketcap'ta bende şaşırdım. Türk borsası olarak bu kadar çok coin bir arada olması güzel tabii ama hacimde denildiği gibi oynama var sanki. Btcturk ve Paribu piyasayı domine eden borsalar olarak dün çıkmış bir borsanın böyle gerisinde olması şaşırtıcı geldi.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
April 27, 2018, 06:43:44 PM

Bu nasıl iştir ben de anlamadım. Adamlar Coinmarketcap'e bir girdi pir girdi. Hacim bir Türk borsasından beklenmeyecek kadar çok ama tahtaya baktığın zaman hiçbir şey yok. Acaba nasıl kandırdınız ? Bize de söyleyin de biz de yolumuzu bulalım atlayacak sazanlardan.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 28, 2018, 04:16:56 PM

Hayırlı olsun, hacmi Paribu'nun 3 katına kadar çıkartmanız hayatımda gördüğüm en başarısız reklam çalışması dolayısıyla borsanızı kullanmayı düşünmüyorum.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
April 28, 2018, 06:04:55 PM

Bitcoin White ya da yeni adıyla BitWhite airdrop sayesinde baya hareket kazandı site. BitWhite airdrop una katılan çok fazla türk vardı. Bu kadar Türk daha bitcoin nedir airdrop nedir doğru düzgün bilmezken ne ara nasıl öğrendiler bitcoin White ın peşine düştü anlamadım doğrusu. muhtemelen bizim Türkler parasını hemen almak için sistemkoine akın ettiler. sitede  btw/try paritesi var bence sistem kapının hacminin büyük bir bölümü bu bence siteyi incelemedim ama böyle tahmin ediyorum.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
April 30, 2018, 11:15:33 AM

24 saatlik hacmine bakıyorum da 22 milyon $ lık hacim var.
coin market cap'e bakıyorum 24 saatlik      Bitcoin   BTC/TRY   $4.961.280
yapılan işlemlere bakıyorum öyle bir işlem yok
sonra 24 saatlik işlemi 4 milyon$ olan XRP/TRY e baktım en son işlem 15 dk önce olmuş. ondan önceki işlemlerde işlem değil.

coinmarketcap'e de güvenmemek gerekiyor sanırım.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
SistemKoin (OP)
Newbie
*

View Profile
April 30, 2018, 11:26:10 AM

24 saatlik hacmine bakıyorum da 22 milyon $ lık hacim var.
coin market cap'e bakıyorum 24 saatlik      Bitcoin   BTC/TRY   $4.961.280
yapılan işlemlere bakıyorum öyle bir işlem yok
sonra 24 saatlik işlemi 4 milyon$ olan XRP/TRY e baktım en son işlem 15 dk önce olmuş. ondan önceki işlemlerde işlem değil.

coinmarketcap'e de güvenmemek gerekiyor sanırım.

Coinmarketcap, sitemizdeki API'den değerleri almaktadır. Sitemizin API'si de marketteki işlemlere göre hesap yapmaktadır. İşlem yapılmadığı sürece hacim olması söz konusu olamaz.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 30, 2018, 01:44:29 PM
Merited by teramit (3), AztecGoldHero (1)

####### ALAN ADI WHOİS BİLGİSİ KONTROLÜ#####

whois sistemkoin.com
   Domain Name: SISTEMKOIN.COM
   Registry Domain ID: 2232503287_DOMAIN_COM-VRSN
   Registrar WHOIS Server: whois.godaddy.com
   Registrar URL: http://www.godaddy.com
   Updated Date: 2018-03-24T10:16:27Z
   Creation Date: 2018-02-26T12:13:10Z
   Registry Expiry Date: 2021-02-26T12:13:10Z
   Registrar: GoDaddy.com, LLC
   Registrar IANA ID: 146
   Registrar Abuse Contact Email: abuse@godaddy.com
   Registrar Abuse Contact Phone: 480-624-2505
   Domain Status: clientDeleteProhibited https://icann.org/epp#clientDeleteProhibited
   Domain Status: clientRenewProhibited https://icann.org/epp#clientRenewProhibited
   Domain Status: clientTransferProhibited https://icann.org/epp#clientTransferProhibited
   Domain Status: clientUpdateProhibited https://icann.org/epp#clientUpdateProhibited
   Name Server: NS17.DOMAINCONTROL.COM
   Name Server: NS18.DOMAINCONTROL.COM
   DNSSEC: unsigned
   URL of the ICANN Whois Inaccuracy Complaint Form: https://www.icann.org/wicf/
>>> Last update of whois database: 2018-04-30T12:18:54Z <<<

For more information on Whois status codes, please visit https://icann.org/epp

NOTICE: The expiration date displayed in this record is the date the
registrar's sponsorship of the domain name registration in the registry is
currently set to expire. This date does not necessarily reflect the expiration
date of the domain name registrant's agreement with the sponsoring
registrar.  Users may consult the sponsoring registrar's Whois database to
view the registrar's reported date of expiration for this registration.

TERMS OF USE: You are not authorized to access or query our Whois
database through the use of electronic processes that are high-volume and
automated except as reasonably necessary to register domain names or
modify existing registrations; the Data in VeriSign Global Registry
Services' ("VeriSign") Whois database is provided by VeriSign for
information purposes only, and to assist persons in obtaining information
about or related to a domain name registration record. VeriSign does not
guarantee its accuracy. By submitting a Whois query, you agree to abide
by the following terms of use: You agree that you may use this Data only
for lawful purposes and that under no circumstances will you use this Data
to: (1) allow, enable, or otherwise support the transmission of mass
unsolicited, commercial advertising or solicitations via e-mail, telephone,
or facsimile; or (2) enable high volume, automated, electronic processes
that apply to VeriSign (or its computer systems). The compilation,
repackaging, dissemination or other use of this Data is expressly
prohibited without the prior written consent of VeriSign. You agree not to
use electronic processes that are automated and high-volume to access or
query the Whois database except as reasonably necessary to register
domain names or modify existing registrations. VeriSign reserves the right
to restrict your access to the Whois database in its sole discretion to ensure
operational stability.  VeriSign may restrict or terminate your access to the
Whois database for failure to abide by these terms of use. VeriSign
reserves the right to modify these terms at any time.

The Registry database contains ONLY .COM, .NET, .EDU domains and
Registrars.
Domain Name: sistemkoin.com
Registry Domain ID: 2232503287_DOMAIN_COM-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.godaddy.com
Registrar URL: http://www.godaddy.com
Updated Date: 2018-03-24T10:16:26Z
Creation Date: 2018-02-26T12:13:10Z
Registrar Registration Expiration Date: 2021-02-26T12:13:10Z
Registrar: GoDaddy.com, LLC
Registrar IANA ID: 146
Registrar Abuse Contact Email: abuse@godaddy.com
Registrar Abuse Contact Phone: +1.4806242505
Domain Status: clientTransferProhibited http://www.icann.org/epp#clientTransferProhibited
Domain Status: clientUpdateProhibited http://www.icann.org/epp#clientUpdateProhibited
Domain Status: clientRenewProhibited http://www.icann.org/epp#clientRenewProhibited
Domain Status: clientDeleteProhibited http://www.icann.org/epp#clientDeleteProhibited
Registry Registrant ID: Not Available From Registry
Registrant Name: ******** ******** (see Notes section below on how to view unmasked data)
Registrant Organization: Sistemsa Bilisim Teknolojileri A.S
Registrant Street: 17 eylul mah sanayi sok 10-1/2 bandirma
Registrant City: Balikesir
Registrant State/Province: Balikesir
Registrant Postal Code: 34962
Registrant Country: TR
Registrant Phone: +**.**********
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax:
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: ********@*****.***
Registry Admin ID: Not Available From Registry
Admin Name: ******** ******** (see Notes section below on how to view unmasked data)
Admin Organization: Sistemsa Bilisim Teknolojileri A.S
Admin Street: 17 eylul mah sanayi sok 10-1/2 bandirma
Admin City: Balikesir
Admin State/Province: Balikesir
Admin Postal Code: 34962
Admin Country: TR
Admin Phone: +**.**********
Admin Phone Ext:
Admin Fax:
Admin Fax Ext:
Admin Email: ********@*****.***
Registry Tech ID: Not Available From Registry
Tech Name: ******** ******** (see Notes section below on how to view unmasked data)
Tech Organization: Sistemsa Bilisim Teknolojileri A.S
Tech Street: 17 eylul mah sanayi sok 10-1/2 bandirma
Tech City: Balikesir
Tech State/Province: Balikesir
Tech Postal Code: 34962
Tech Country: TR
Tech Phone: +**.**********
Tech Phone Ext:
Tech Fax:
Tech Fax Ext:
Tech Email: ********@*****.***
Name Server: NS17.DOMAINCONTROL.COM
Name Server: NS18.DOMAINCONTROL.COM
DNSSEC: unsigned
URL of the ICANN WHOIS Data Problem Reporting System: http://wdprs.internic.net/
>>> Last update of WHOIS database: 2018-04-30T12:00:00Z <<<

####### SSL SERTİFİKASI İNCELEMESİ ########

COMODO RSA Extended Validation Secure Server CA kullanılmış.
yani sadece kitleme değil url satırında yeşil bar var. ve garantisi daha yüksek.

Peki extended validation ile domain validation sertifikasının farkı ne?
sadece kitleme yapan sertifikalar evet bu sertifika bu domain e ait valla billa diyor.
Extended validation yaptığınızda firma ticaret sicil bilgilerinizi felan gönderiyorsunuz. Bu sefer setfika otoritesi evet bu sertifika bu domain e ait hatta domain in sahibide felanca firma kontrol ettim ben bunu valla billa diyor.

Yinede yıllık bir kaç yüz dolardan imtina etmeden Extenden Validation SSL sertifikası kullanılması bence bir artı. tebrik ediyorum.

############ HOSTING ALTYAPISI İNCELEMESi ############

Firma her ne kadar web servisini cloud flare arkasına saklasa da hatta mail sunucusu olarak yandex i kullansa da  üye olunurken gönderilen mail'in başlık bilgisinden arkadaşların netinternet (ni.net.tr) ile çalıştığı tespit edilebilir.

Return-Path:    <sistemkoin@sistemsa.com>
Delivered-To:     Zz@guvenliyiz.biz.tr
Received:    from gw8.ni.net.tr (gw8.ni.net.tr [159.253.40.126]) (using TLSv1 with cipher DHE-RSA-AES256-SHA (256/256 bits)) (No client certificate requested) by mail.guvenlizi.biz.tr (Postfix) with ESMTPS id 379BE18798F for < Zz@guvenliyiz.biz.tr>; Wed, 25 Apr 2018 11:51:11 +0300 (+03)
Received:    from kurumsal02.ni.net.tr (unknown [159.253.43.186]) by gw8.ni.net.tr with smtp (TLS: TLSv1/SSLv3,256bits,AES256-SHA) id 1281_f0dc_cdedafe3_890a_4fd3_a4eb_0ffde5e66e4f; Wed, 25 Apr 2018 12:01:02 +0300
DKIM-Signature:    v=1; a=rsa-sha256; q=dns/txt; c=relaxed/relaxed; d=sistemsa.com; s=default; h=Content-Transfer-Encoding:Content-Type: MIME-Version:To:From:Subject:Date:Message-ID:Sender:Reply-To:Cc:Content-ID: Content-Description:Resent-Date:Resent-From:Resent-Sender:Resent-To:Resent-Cc :Resent-Message-ID:In-Reply-To:References:List-Id:List-Help:List-Unsubscribe: List-Subscribe:List-Post:List-Owner:List-Archive; bh=TqyMeWTx0KQdsLLdlMlseoySW7R9VobORAVIytRT3Ro=; b=HY+hoy+90N2S68mq39o8om8umr kuu9biCA+X6/SREv9UfOVtt3+y6MfC8cJ47cJUOwFktsUSAw1diq+xmxYIwOlfSX3EDms6+C6jaeq MusK8DK32t+2Z9coel/Ktm/lJ7nLM8isfq7yNrF2Q8GlHskxWdjgTZRDokG6V/Ki2W5+KMumsmns8 UbejPBVp5ewc9pvZ3RuxfFsbzj/3vYpU3AtB54O6oseC1PyUDaWndiRvO6k4cM46Djnjl+o0sFF6z jKD/tajKZWsydTkGC0XeXtMYFH5bekHRvu8V8lLJdKaKxUx5vBAdL894etWJ7hvwiKYBtxvwJ98Lw deEl2L8A==;
Received:    from m5345.contaboserver.net ([173.212.226.245]:50244 helo=sistemkoin.com) by kurumsal02.ni.net.tr with esmtpsa (TLSv1.2:ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256:128) (Exim 4.89_1) (envelope-from <sistemkoin@sistemsa.com>) id 1fBG8q-0007yY-Em for  Zz@guvenliyiz.biz.tr; Wed, 25 Apr 2018 11:51:08 +0300

Tavsiyem, size hizmet veren sunuculara netinternet IP bloklarından erişimi engellemenizdir.
Hatta bunu netinternet dan yazılı olarak talep edin onlar da sizi netinternet'in diğer müşterilerinden yalıtılmış olarak barındırdıklarını, yazılı olarak bildirsinler bunların kaydı elinizde olsun. yoksa adamın biri gidip netinternet den 7,90 dolarlık bir VPS alıp arkadan dolaşıp size dokunursa kötü olur.

Ayrıca contabo namı diğer giga hosting üzerindeki sistemler ile netinternet arasındaki iletişimin kriptolanmasını tavsiye ederim.

##### WEB PERFORMANS KONTROLLERİ ####

mod_gzip veya deflate kurmuşunuz. tebrik ederiz.

############### EPOSTA ALTYAPISI İNCELEMESİ ######

host -t mx sistemkoin.com
sistemkoin.com mail is handled by 10 mx.yandex.net.

yapılan dns sorgulamasında mail exchanger olarak yandex kullanıldığı görülüyor. Doğru bir seçim olmuş.

################ TiCARET SİCİL KONTROLLERİ ##############
yine yeni model tek kişilik Anonim Şirketlerden biri.

Şirket kurucusu, tek ortağı, Yönetim kurulu başkanı, mesul müdürü, özetle herşeysi : Tolgahan Çolpan

Kendisi ile ilgili pek bir bilgi yok.
facebook adresi var https://www.facebook.com/tolgahan.colpan
linkedin de yok kendileri.

##### ŞİRKET SERMAYESİ KONTROLLERİ ###########

şirketin sermayesi 50.000 TL
Şimdi işten anlamayanlar için açıklama: 12.500 TL nakden bankaya bloke edilerek şirket kurulmuş.
kalan 37.500.000 TL ninde Tolgahan Çopan tarafından  2 yıl içinde şirkete nakden ödeneceği taahhüt edilmiş.

########### ADRES KONTROLÜ ###############

Bina bu :

Binanın Girişi de bu:

girişe zoom yaptım ama kapıda levha göremedim.

############### ŞİRKET ORTAKLARI KONTROLÜ ###############

Kendisi ile ilgili çok bir bilgi bulamasak da Çolpan ailesi burda balıkesir bandırmada baya bir biliniyor.
Diplomat, Restoran işletmecisi, Kadastro müdürü, Mimar / Minyatür sanatçısı, Avukat, politikacı vs vs..
bir çok bilinen Çolpan var. Aile geniş.

SistemKoin (OP)
Newbie
*

View Profile
April 30, 2018, 02:21:27 PM

Zz nickli kullanıcıya incelemesi, yorumları ve önerileri için teşekkür ederiz.

Not: Google maps görüntüsü Ağustos 2017 olduğu için gerçek durumu yansıtmamaktadır.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 30, 2018, 05:19:02 PM

Hacim işine bir açıklık getirmeniz lazım. Böyle bir hacim olmadığı belli. Bu forumda bile doğru düzgün bilinmeyen bir borsanın bu hacme sahip olması olasılık dışı geliyor. Kim kullanıyor borsanızı? Bu forumu bilmeyen kripto para aşıkları mı var Türkiye'de de bizim haberimiz yok? Yılların borsalarını nasıl açılır açımaz geçebiliyorsunuz?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
SistemKoin (OP)
Newbie
*

View Profile
April 30, 2018, 05:35:10 PM

Hacim işine bir açıklık getirmeniz lazım. Böyle bir hacim olmadığı belli. Bu forumda bile doğru düzgün bilinmeyen bir borsanın bu hacme sahip olması olasılık dışı geliyor. Kim kullanıyor borsanızı? Bu forumu bilmeyen kripto para aşıkları mı var Türkiye'de de bizim haberimiz yok? Yılların borsalarını nasıl açılır açımaz geçebiliyorsunuz?

Hacmimizin Türk kullanıcılardan kaynaklanmadığını belirtmek isterim. Az önce site verilerinden aldığım listeyi sizinle paylaşmak isterim. Halihazırda borsamıza 54 farklı ülkeden kullanıcı kayıtlı bulunmakta ve resimden de görebileceğiniz şekilde şu anda borsamızda çevrimiçi olarak 33 farklı ülkeden kullanıcı bulunmaktadır.
https://i.hizliresim.com/vj1Dk4.jpg
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: