Bitcoin Forum
May 28, 2024, 09:54:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: MEW, ve niceleri!! Google DNS üzerinden hackleniyor!!  (Read 803 times)
kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
April 25, 2018, 02:18:16 PM

Öncelikle teşekkürler uyarı için, bu birkaç gün cüzdanlardan transfer yapmamak en iyisi.

Kripto ekonomiyi aşırı olumsuz etkiliyor bu durumlar. Çok güvenli olarak gösterilen bi sistem bi dns üzerinden hackleniyorsa gerçekten sorun var demektir.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 25, 2018, 02:32:14 PM

Zarara uğrayanların hiçbirinin aklına gelmezdi Dns üzerinden hack yiyecekleri, gerçekten çok kötü bir durum hepsine allah yardım etsin, belki içlerinde tüm yatırımı orada olanlar vardı, öyle şerefsiz emek hırsızları ki nereden saldıracakları belli olmuyor, tam bir güvenlik açığını kapattım diyorsun başka bir taraftan saldırıyorlar.

freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
April 25, 2018, 03:52:29 PM

Bugün sabah haberlere bakarken gördüm bu haberi. Gerçekten sıkıntılı bir durum bu, çok dikkatli olmalıyız. Yazık olmasın emeklere.

hisalih
Jr. Member
*

Activity: 101
Merit: 2

View Profile
April 25, 2018, 03:53:16 PM

benim anlamadığım böyle hizmet veren siteler dns poisoning olarak bilinen en eski saldırı durumuna karşı neden önlem almamışlar merak ettim. google olayı ise bam başka bir şey zaten. böyle bir olaya nasıl imkan sağlar onuda anlamış değilim. burada sadece google dns değil open dns ve diğer dns hizmeti kullanan kişilerinde bir süre private key ile söz konusu cüzdanlara giriş yapmamaları en iyi durum.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
April 25, 2018, 04:06:45 PM

işte bu işler böyle. hiç ummadığınız beklemediğiniz bir yerden bir güvenlik açığı bulup boşaltıyorlar cüzdanları. yani bir kullanıcı ne yapabilir ki bu durum karşısında . hiçbirşey. illa ki bir şekilde bir güvenlik açığı bulunuyor. bugün dns üzerinden yaptılar yarın başka bir şey. uyanık olun diyeceğim ama ne uyanıkları hackliyorlar bir bilseniz. başa gelin çekilir ne diyelim.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 25, 2018, 07:34:26 PM

Çare Ledger.
Ledger'ınız olsa dns hack de yeseniz, pc ye virüs de girse hiç bir şey olmazdı. Ledger'dan priv key alan bi yöntem bi hacker yok henüz piyasada.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
April 25, 2018, 07:40:17 PM

Cüzdanları boşaltılanlara çok üzüldüm. Ne emekler hayaller gitti. Güvenli diye cüzdanda tutuyorsun onu da boşaltıyorlar.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
April 25, 2018, 07:44:55 PM

benim anlamadığım böyle hizmet veren siteler dns poisoning olarak bilinen en eski saldırı durumuna karşı neden önlem almamışlar merak ettim. google olayı ise bam başka bir şey zaten. böyle bir olaya nasıl imkan sağlar onuda anlamış değilim. burada sadece google dns değil open dns ve diğer dns hizmeti kullanan kişilerinde bir süre private key ile söz konusu cüzdanlara giriş yapmamaları en iyi durum.

Bende çok tedirgin oldum. Bitcointalka da giriş yaptığım için farklı bir dns kullanıyorum. Onunda başına bir şey gelmeyeceğini kimse bilemez.

depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 1

View Profile
April 25, 2018, 07:54:44 PM

uzun süre google dns kullandım sonra bir arkadaş https://dns.watch/ i önerdi son 4 aydır bu dnsleri kullanyorum hızı gayet iyi bir sıkıntı çıkmadı sizede  öneririm
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
April 25, 2018, 08:08:20 PM

Ben de Google DNS'lerini kullanıyorum. Şu sıralar MEW'e şifreyle girmedim gerçi. Sadece cüzdan bilgilerimi görüntülüyorum. Eğer transfer yapacaksam şifreyle giriyorum.
Peki Google DNS dışında ne kullanabiliriz arkadaşlar? Malum Türkiye'den lokal DNS'ler ilgi girdiğimizde pek çok siteye erişim yasağı var.

Ben ubuntuda opendns kullanıyorum sıkıntı yok hız konusunda, kullanılmasını öneririm. 208.67.222.222, 208.67.220.220 Windows OS kullanan arkadaşlara "dnsjumper" diye bi program kullanırdım ben windows kullanırken. Tüm dns ler toplu halde vardı orda karşılaştırmalı test yapıp milisaniye biriminden en hızlı dns i seçip atıyordu. Sizede flash yapmak kalıyordu. Program türkçe ayrıca
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 25, 2018, 08:40:19 PM

Bir çok tabir benim için çok yabancı. Bu piyasa insanın internet ve bilgisayar teknolojileri konusunda da boş olmamasını gerektiriyor.
Dns yi değiştirmeden foruma giremiyoruz. Değiştiriyoruz, ondan sonrada insanların hesaplarını boşaltıyorlar.
İnşallah bizden birilerinin hesaplarına bir şey olmamıştır.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
April 25, 2018, 08:55:49 PM

Google bile hacklenebiliyorsa vay halimize ben bide privete keylerimi google driveda yedekliyorum kime neyi emanet etmişim haberim yok
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 25, 2018, 08:58:11 PM

Google bile hacklenebiliyorsa vay halimize ben bide privete keylerimi google driveda yedekliyorum kime neyi emanet etmişim haberim yok

flash bellek içerisinde not defterinde tutmak faydalı. 2 ayrı flasha koyarsan iyice garanti olur.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 25, 2018, 09:08:15 PM

Eğer böyle birşey olduysa bence en çok etkilenenlerin türkler olması gerekiyordu çünkü siteye giriş yasak olduğu için hepimiz dns kullanıyoruz nerdeyse ve yakın zamanda mew e giriş yaptım ama halen başıma bişey gelmedi.yakın zamandan kastım nerdeyse haftada 3-4 mewe giriyorum token transferi falan yapmak için.bundan sonra daha dikkat etmek lazım demekki.hatta mümkünse pcden değil mobilden girmek daha sağlıklı gibi

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
April 25, 2018, 09:13:24 PM

Olay DNS ile alakalı değil Fake bir sistem üzerinden topluyor. herkezin dikkatli olması lazım emeğiniz çöpe gitmesin
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 26, 2018, 01:11:27 AM

Olay DNS ile alakalı değil Fake bir sistem üzerinden topluyor. herkezin dikkatli olması lazım emeğiniz çöpe gitmesin

mew açıklama yaptı 24 nisan saat 12 pm'de google dns üzeirnden hack yapıldığını yazıyor.

mesaj attım tam riskli saatleri öğrenmeye çalışıyorum. ona göre token taşıyacağım.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
April 26, 2018, 01:39:41 AM

Google dns sıkıntı ya geçende google dns den hack yemişti mew gene aynı dertten muzdaripiz sağlam bi dnse geçmesi lazım google bile hack yiyorsa artık daha sağlamıda neyse

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 26, 2018, 06:01:14 AM

Anladığım kadarıyla bu dnsyi kullananları kendi sahte sistemlerine yönlendirerek hack işlemini yapıyorlar. Yüklü miktarda hırsızlık mevcut diye duymuştum

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 26, 2018, 01:42:19 PM

Google DNS'in hacklenme sıkıntısı geçen gün Binance'ye de kısmen yansımıştı. Site açılışında sayfa bozuk geliyordu. Binance Open DNS'e geçilmesini önerdi. Ben de şimdilik Open kullanıyorum.
MEW ya da borsa sitelerine girdiğinizde -alışkanlık yapın- yeşil adres çubuğundaki sertifikayı mutlaka kontrol edin. Mesela bu 2 site de "Digicert" kullanıyorlar. Eğer phishing sitesine yönlendirilmişseniz, sertifika kısmı görünmez ya da hatalı bir isimle görünür.
hisalih
Jr. Member
*

Activity: 101
Merit: 2

View Profile
April 26, 2018, 04:05:56 PM

saldırıyı yapan kişiler büyük ihtimal ile şu yolu izlediler. binance yada diğer borsaların büyük bir kısmı zaten sunucu güvenlikleri üst düzey olmasa bile en azından belirli bir güvenlik seviyesi var. kaldı ki, bir kaç aşamalı doğrulama olayı aktif ise bunlar üzerinden işlem yapılması biraz zor. ama myetherwallet yada diğer yerler sunucu güvenliği olarak pek bir güvenlik sağladığını düşünmüyorum. opendns yada google dns bu sayfalara yapılan bağlantılara dns zehirleme ile bir müdahale yapabildiklerinin farkına varmışlar ise adamlar. tek yapmaları gereken zaten etherscan üzerinden yada diğer sitelerden tüm sağlam birikim olan cüzdanları arşivleyip kendi oluşturdukları yada biraz para harcayarak satın alınan coinleri miktar miktar bu cüzdanlara göndererek kişilerin dikkatini çekerek cüzdanlara giriş yapmalarını sağlayabilmişlerdir. zaten akıllarında olan seviyelere geldiklerinde toptan bir operasyon ile güzel parayı kaldırırlar
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: