Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:34:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Offline mew kullanımı  (Read 224 times)
coderben (OP)
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
April 24, 2018, 03:51:24 PM

Arkadaşlar bugünkü olaydan sonra mewi online kullanmak baya bi riskli. Arayüzüne alışmış olduğumuz için alternatif offline/güvenli bi şekilde mew kullanmayı araştırdım.

https://github.com/kvhnuke/etherwallet/releases/latest

Buradan etherwallet-v...... .zip dosyasını indirip zipten dosyayı çıkarın. index.html ile arayüze ulaşın.

Offline kullanımda tokenler ve bakiye görünmeyebilir onun için de etherscan kullanmanızı öneririm.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
April 24, 2018, 03:57:44 PM

Olaylar artık şaşırtmıyor bizi ben gerçi zaten son zamanlarda kullanmıyordum ama kullanan arkadaşlar da dikkatli olsunlar paylaşım için teşekkürler faydası olacaktır arkadaşlara benim tavsiyem ledger al rahatına bak olacaktır
coderben (OP)
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
April 24, 2018, 03:59:33 PM

Olaylar artık şaşırtmıyor bizi ben gerçi zaten son zamanlarda kullanmıyordum ama kullanan arkadaşlar da dikkatli olsunlar paylaşım için teşekkürler faydası olacaktır arkadaşlara benim tavsiyem ledger al rahatına bak olacaktır
Herkesin bütçesi ledgere yetmeyebilir. Metamaskta ledger kadar olmasa da güvenli sayılır bence. Onu da kullanabilirler.
itsmamedoff
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 24, 2018, 04:25:53 PM

Herkesin bütçesi ledgere yetmeyebilir. Metamaskta ledger kadar olmasa da güvenli sayılır bence. Onu da kullanabilirler.
metamask iyi-hoş da, metamask üzerinden token/eth gönderimi yapamıyoruz galiba? yoksa yapılıyor da ben mi yapamıyorum
cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
April 24, 2018, 05:06:38 PM

Bu tarz saldırılar bizi ya paraya kıyıp donanımsal cüzdanlara ya da offline cüzdanlara yöneltecek. Paylaşım için teşekkürler, her ne olursa olsun kripto transferlerine çok dikkat etmek gerekiyor.

Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 24, 2018, 05:45:54 PM

Trezor ve ledgere bütçe ayiramayanlar binance gibi guvenli borsalarda duraklama yapabilir. Ayrica coin isinde olup binlerce dolar yöneten birisi 500 lira verip donanimsal cuzdan alamiyorsa vay haline. En azindan parali antivirus falan kullanin ve mew hesaplarinizin domainini 3 kez kontrol edin girerken
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
April 24, 2018, 06:41:01 PM

Acaba virüs programı misali ledger şirketleride walletları hackleyerek bizi satın almaya mı itiyor anlayamadım ama piyasa gerçekten çok çakal dolu. Güvenliğimizi artırmalıyız.

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 24, 2018, 07:00:56 PM

Acaba virüs programı misali ledger şirketleride walletları hackleyerek bizi satın almaya mı itiyor anlayamadım ama piyasa gerçekten çok çakal dolu. Güvenliğimizi artırmalıyız.
Ledger'i ister itelesinler ister kakalasınlar. O minicik sktrboktan alet pc üzerinden çıkarıldıktan sonra içinden veri çıkamaz. Mew üzerine giris yaptiginizda adresinizin private key alanı bile boş gözüküyor büyük ihtimalle cihaza çakılı durumda. Ha sonsuz güvenlikli denemez elbet, yinede çakallar sofrasından korunulacak yöntemler sıralamasında ilk sıralarda yer alır..

kggservices
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
May 18, 2018, 12:41:24 PM

Yeni kullanıcılar için gayet başarılı bir konu olmuş. Eline sağlık böyle bir dönemde offline kullanmak en mantıklısı gözüküyor. Çok hacklenme oluyor bu sıralar

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
May 18, 2018, 07:08:13 PM

Arkadaşlar bugünkü olaydan sonra mewi online kullanmak baya bi riskli. Arayüzüne alışmış olduğumuz için alternatif offline/güvenli bi şekilde mew kullanmayı araştırdım.

https://github.com/kvhnuke/etherwallet/releases/latest

Buradan etherwallet-v...... .zip dosyasını indirip zipten dosyayı çıkarın. index.html ile arayüze ulaşın.

Offline kullanımda tokenler ve bakiye görünmeyebilir onun için de etherscan kullanmanızı öneririm.

offline kullanımı bana oldukça ilginç geldi. mantıklı olabilir çünkü artık herşey çok riskli olmaya başladı. bu durum piyasalar için oldukça kötü bence.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
May 18, 2018, 07:11:55 PM

metamask iyi-hoş da, metamask üzerinden token/eth gönderimi yapamıyoruz galiba? yoksa yapılıyor da ben mi yapamıyorum

metamask da tokenleri kendin ekleyebilirsin. ya da daha kolayı mew sitesine metamask ile bağlanıp mew üzerinde daha kolay bir şekilde gönderim sağlayabilirsin.
metamask da ledger gibi bir araçtır, yazılımsal bir cüzdan aracıdır.
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
May 19, 2018, 07:03:23 AM

açıkçası ledger'dan başkası yalan bana göre bozulsada bir şekilde kurtarımı yapılıyor içindekilerin hacklenme vb. sorunlardanda uzak olursunuz.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
senfoni
Jr. Member
*

Activity: 131
Merit: 1

View Profile
May 19, 2018, 09:27:38 AM

bu da pek offline sayılmaz sonuda kendi parity sunucularına bağlı hocam bu işin offline diye birşeyi yok günümüzde.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
May 19, 2018, 10:50:59 AM

ledger nano s almak şart oldu anlaşılan.

Bitcoin
nartanesi
Jr. Member
*

Activity: 111
Merit: 1

View Profile
May 19, 2018, 10:55:18 AM

ledger nanoda private keyi vermiyor değilmi asla  bunun güvenliğini nasıl yapıyor
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
May 19, 2018, 10:59:23 AM

Geçenlerde de yaşanan DNS hacklemeden sonra çoğu mew kullanıcıs offlineden hallediyordur işinin büyük kısmını orası daha mantıklı tabi böyle bir durumda.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
May 19, 2018, 11:19:24 AM

DNS saldırısı sonrasında Offline cüzdan kullanmak bencede çok mantıklı.Çünkü bir kere güvensizlik durumu oluştu.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
May 19, 2018, 01:15:56 PM

Ya aslında her türlü hack'lenirsiniz ledger nano s en iyisi, problem şu ki bu piyasada paran giderse gidiyor bu banka gibi değil herhangi bir başvuracağın bir yer yok, bu hem iyi hem de biraz acı bu tarz durumlarda.
grkmbykl01
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
May 19, 2018, 01:30:52 PM

Metamask kullanıp abuk sabuk sitelere girmez veya birşeyler indirmezsen cüzdanının soyulma ihtimali çok azalıyor. Tabiki ledger kullanmak daha etkili ancak ledger alamıyacaksanız en azından metamask kullanarak private key kullanımını minimilize edin.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
May 19, 2018, 02:06:04 PM

ben wallet senkronize olmadan nasıl calısıyor onu anlayamadım . offline walletda ne coin yollayabilirsin , ne bakiyene bakabilirsin. o zaman ne işe yarıyor ki offline wallet acmak Smiley direk ağa baglanmadan wallet acmak mümkün mü onu bilmiyorum tabi
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: