Bitcoin Forum
May 28, 2024, 08:46:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: malum yaz geldi ortam sıcaklığı ayarlamak için yardım lütfen  (Read 542 times)
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
June 11, 2018, 08:15:01 PM

Ben paraya acımadım 22 tane kartı soğutmak için 16000 btu klima taktırdım sanayi elektriği kullanıyorum
Öncelikle Antalyada madencilik yapıyorum havalar fena ısındı Sad
12 metrekare Oda sıcaklıgı 35 dereceyi geçti fanlarla sıcak havayı tahliye edemez oldum şimdi klimayı taktırınca 23 oda derece stabil ve şekilde çalışıyorlar.
Eskiden rx 580'ler 70 derece fan %80'de çalışıyordu şimdi 60 derece %50
Sanayi elektriği kullanıyorum şu an getirisi götürüsü birbirine yakın çok az kaar var oda bu gün ethereum 600 dolardan 530'a düşmesi ile sıfırladı.
Sanayi elektiriğinin kw'tı kaç kuruş?
38 kuruş sanayi elektriğim ev elektriği ise 45 kuruş

Kapıyı pencereyi kapattım her yeri tertemiz ettim iyice tozunu aldım rigleri koydum klimayı açtım toz sıkıntısını ben böyle çözebildim pencereyi açtıgım anda içeriye toz doluyor o yüzden hiçbir yeri açmıyorum. Klima bozulmadan 3 ay beni idare etsin yeter bende 26 tane kart var 12 btu anca soğutabiliyor.
Büyük sistemleri olanlara kolay gelsin diyorum.
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 11, 2018, 08:20:15 PM

3 ayda bir klima parası ödemek mantık dışı olur bence.
Şuan 241 kartım var. Yarın 26 kart daha alım yapacağım.
48 BTU klima ile iş çözülecek olsa hiç düşünmeden alırdım.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
June 11, 2018, 09:09:12 PM

48 BTU değil 120 BTU zor soğutur bence sen hava çok sıcak oldugu günler riglere mola ver yoksa erirler ve o depoya-odaya girilmez fırın gibidir Grin valla helal olsun
Babamı ikna edebilsem bende sistemi büyütürüm ama babam yaptıgım işi mantıksız-gereksiz-faydasız görüyor kendi imkanlarımla bu kadar oluyor  Grin
Riglerin oldugu odaya giriyor bakıp geri dönüyor boş işle uğraşıyorsun, kaç para harcadın bunlara? Ne iş yapıyorlar? Amele misin? Boş icraat bunlar diyip durmasa...  Smiley Yinede sağolsun sadece söyleniyor o da iyi  Cheesy
esgec
Jr. Member
*

Activity: 156
Merit: 1

View Profile
June 12, 2018, 08:07:17 AM

klima yerine giriş ve çıkışa  2 kocaman fanlar takılmalı klima işi mantıklı iş değil ve klima su üretir buda bir sorundur
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 15, 2018, 09:36:34 AM
Last edit: June 15, 2018, 09:48:45 AM by igotek

48 BTU değil 120 BTU zor soğutur bence sen hava çok sıcak oldugu günler riglere mola ver yoksa erirler ve o depoya-odaya girilmez fırın gibidir Grin valla helal olsun
Babamı ikna edebilsem bende sistemi büyütürüm ama babam yaptıgım işi mantıksız-gereksiz-faydasız görüyor kendi imkanlarımla bu kadar oluyor  Grin
Riglerin oldugu odaya giriyor bakıp geri dönüyor boş işle uğraşıyorsun, kaç para harcadın bunlara? Ne iş yapıyorlar? Amele misin? Boş icraat bunlar diyip durmasa...  Smiley Yinede sağolsun sadece söyleniyor o da iyi  Cheesy

26 kartı aldım modladım, bugün montaja başlayacağım İNŞALLAH. Şuanda 267 kartım, 52 ASIC cihazım var. 3 depom mevcut.

1 depoda sadece ASIC cihazlar var. Havalandırma sistemi yaptım. Sıcak havayı küçük bir odaya verecek şekidle ASIC cihazları koydum.
Bu odadan da dışarıya havayı çekip atıyorum. Diğer kısımda da tam ASIC cihazların üzerine hava vuracak şekilde 12000 BTU klima mevcut.
Yer küçük ancak 25kw elektrik kullanım için uygun.

Diğer depomda 24 adet GTX1060 3GB ve 5 adet GTX1070 8GB mevcut.
Burada 9000 BTU klima mevcut. Ayrıca pencere hep açık.
Daha fazla cihaz koyamıyorum. Elektrik altyapısı mevcut değil.

Elektriği yetersiz kaldığı için kapattığım depomun yerine hazırladığım yeni depomda havalandırma sistemi mevcut.
İçerdeki sıcak havayı sürekli dışarıya atıyor ve içeriye hava girsin diye pencereler daima açık.
Burada 143 adet GTX1050 TI, 84 adet RX560 mevcut. Bugün de 26 adet RX470 ekleyeceğim.
Buranın elektrik altyapısı 25kw kullanmam için uygun. Tüm kartlar modlu olduğundan az elektrik çekiyorlar.
Havalandırma sistemi dahil şuanda bu sistem ortalama 19-20 kw elektrik kullanıyor olacak.
Net hesabı henüz yapmadım. Net hesabı yapıp az biraz daha rig eklemeyi planlıyorum.
GTX1050TI ve RX560 ların olduğu rigler 12 li
RX470 leri de 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 6 şeklinde altı rig olarak kurdum. 12 li kurmama nedenim ise bu şekilde uygun fiyata mobo bulmuş olmam.
Depo sauna gibi sıcak. Sauna niyetine arada depoya gidiyorum. sonra ılık bi duş tamam Smiley

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
betaplus
Jr. Member
*

Activity: 54
Merit: 1

View Profile WWW
June 16, 2018, 05:09:04 PM

Açık pencereden ciddi toz girecektir, içeri hava vermek içinde filtreli bir fan kullanmanızı öneririm.
En azından camın önüne iki kat sineklik gibi bir şey koyabilirsiniz.

betaplus.com.tr
Satılık sıfır RX470-4GB 30MH/S,
500 adet stok, özel fiyatlar için arayın.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: