Bitcoin Forum
June 15, 2024, 02:27:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Coinium.org | CoinTurk.net Pool Ağı | %0 Kesinti | Stratum  (Read 28840 times)
sowanted
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 29, 2013, 01:43:13 PM

siteye erişimde sorun mu var acaba? http://earth.coinium.org

raistlinthewiz (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
December 29, 2013, 04:44:02 PM

@labtek goz atıyorum.
@ sowanted, frontend bir sure boyunca ulasılamaz duruma gelmis, gerekli cozumu uyguladık.

Son günlerde cok hızlı buyumemız yuzunden kaynaklanan bir sıkıntı olsada, stratum sunucumuz ve veritabanı sunucumuzda herhangı bır sıkıntı yasamadan servısımız devam etti. Bugunde buyume hızımızla paralel olarak veritabanı sunucumuza bır upgrade uyguluyoruz. Servis'te kesilme olmayacak.

raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 30, 2013, 12:19:59 PM

arkadaslar earthcoin ( http://earth.coinium.org ) sunucumuz 455 mh/s de. su anda earthcoin networkun total hash powerının %21'i bizim sunucumuzda. hızlı bir sekilde buyumemız nedeniyle, yeni bir veritabanı sunucusu hazırladık ve poolları kesıntısız bir sekilde tasıdık. Yakında zamanda ikinci stratum sunucumuzu ekliyoruz.

rst
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
December 30, 2013, 12:51:48 PM

raistlinthewiz arkadaşımızı bu girişiminden dolayı tebrik ediyorum.
Kendisinin girişimi bir Türk olarak gerçekten gurur verici. Poolları da çok aktif şekilde çalışıyor ve ilerliyor. Bizim yapmamız gereken kendisine destek vermektir, elbette karşılıksız!

Başarılar!
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 30, 2013, 01:11:26 PM

yüksek kapasiteli havuzlar konusunda da artık tecrübeli hale geldiler. Umarım dünya çapında tanınan ve tercih edilen havuzlar olur. Havuzu tercih etmek dışında yapabileceğim bir destek yok malesef.

raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 30, 2013, 02:28:47 PM

sagolun arkadaslar;

us.coinium.org stratum sunucumuzda yakında acıyoruz, boylece fail-over configuration yapmamız da mumkun olacak.

sowanted
Full Member

View Profile
December 31, 2013, 01:51:40 AM

"lost 22 shares due to stratum disconnect on pool 0 " diye hata alıyorum bu sorunun çözümü nedir pool kaynaklımı acaba?

raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 31, 2013, 09:56:46 AM

hangı pool oldugunu soylersenız cevaplayabilirim.

calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
December 31, 2013, 01:19:42 PM

kardeşim öncelikle keep up the good work!

moon poolunda dünden beri araklıklarla 1800kh ile mine yapıyorum dün sistem işliyordu ama bugün 1-1,5  saat mine yapmama rağmen ve pool sayfasının sağında en az 600-700k/day yazmasına rağmen elime geçen toplam transaction 7k oldu. sonradan gelir mi acaba dedim ama gelmedi.

bir de eac poolunda eac/btc değeri yanlış verililiyor, pazarlama taktiğinse eyvallah ama düzeltmeni tavsiye ederim zaten temeli attın artık:)

selamlar olsun.
raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 31, 2013, 02:03:31 PM

config hatasıydı eac pool duzelttım.

moon icin diff arttı baya.

raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 31, 2013, 02:04:19 PM

arkadaslar bugun icinde us.coinium.org stratum sunucumuzu acıyorum su anda calısmları yapılıyor. bıttıgınde cgminer'a fail-over config yapabileceksniiz.

raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 31, 2013, 02:14:04 PM

Code:
"lost 22 shares due to stratum disconnect on pool 0 "

Bu lost-share konusuna da bir acıklık getireyim;

ara ara stratum sunucusu olsun, wallet sunucusu olsun guncellemer yapıyoruz (ornegin wallet daemon icin mandatory bir update cıkabiliyor ve bunada gecmemiz gerekiyor). Bu durumda wallet veya stratum sunucumuzu yenıden baslatıyoruz ve bu kesintiler cok aksi bir durum soz konusu olmadıgı surece 10-15 saniye suruyor. Bu durumda cgminer yukarıda oldugu gıbı lost-shares uyarısı verebilir.

Bazı durumlarda da sistemimiz herhangı bır stratum sunucusunun sıkıntılı oldugunu dusunuyorsa, yuku dengelemek veya duzeltmek adına, hızlı bır restart atabiliyor stratum sunucusuna.

işin diğer tarafı ise bugün ekliyeceğimiz us.coinium.org stratum sunucu sayesinde, failover-config mumkun olacak. boylece cgminerınız uk.coinium.org'a (eski adı stratum.coinium.org -- bu adı da kullanmaya devam edebileceksiniz) ulasamamısı durumunda hemen diger stratum sunucumuz us.coinium.org'la calısmaya baslayacak.

bu fail-over'lı config dosyasını otomatik hazırlayacak bir generator'da hazırladık, us.coinium.org calısmaya basladıgı anda worker sayfamızdan kullanabileceksiniz.

sowanted
Full Member

View Profile
December 31, 2013, 03:27:23 PM

sanirim sorun benim wireless adaptordenmiş şuanlık sorun yok

calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 01, 2014, 12:05:52 PM

dostum bahsettiğim şeyin diff artışıyla alakası yok, diğer poolara da bakıyorum değerler normal görünüyor yani şu an en azından normali 1800 khs için 500k civarı zaten, sağda yazan günlük moon/day değerinde bir sıkıntı yok, bahsettiğim şey 3 saattir kazı yapıyorum ne gelen var ne giden. sonradan mı gelecek, gelmeyecek mi nedir anlamadım.

selamlar olsun.
nejat76
Full Member

Activity: 140

security,like correctness,is not an add-on feature

View Profile
January 01, 2014, 12:13:19 PM

dostum bahsettiğim şeyin diff artışıyla alakası yok, diğer poolara da bakıyorum değerler normal görünüyor yani şu an en azından normali 1800 khs için 500k civarı zaten, sağda yazan günlük moon/day değerinde bir sıkıntı yok, bahsettiğim şey 3 saattir kazı yapıyorum ne gelen var ne giden. sonradan mı gelecek, gelmeyecek mi nedir anlamadım.

hocam selam,

hash gücü nispeten düşük pool'da mining yapıyorsan ödemeler için block bulunana kadar beklemek durumundasın. coinium'un şu anki göstergesi şu şekilde, network'te yaklaşık 4 dakkada bir block bulunuyormuş. coinium'da ise 1 saat 44 dakikada. İlla 1 saat 44 dakikada bulacak diye bir kaide yok tabii. 10 dk.'da da bulabilir kimi blokları, kimilerini de 4 saatte. düzenli ödeme almak istiyorsan hash gücü yüksek yahut pps çalışan pool'ları tercih edeceksin. aynı pool iki gün önce 15-20 dk.'da bir block çözüyordu. diff ile de alakalı. ha blok bulunduğunda pool'un toplam hash gücü düşük olduğu için sana düşen pay da yüksek olacak. ancak uzun süre pool'da mine yapıp pool'un şanslı olduğu blocklara da denk gelmen lazım. (şanslı block = beklenenden daha çabuk bulunan block)

Est. Avg. Time per Round (Network)
3 minutes 51 seconds

Est. Avg. Time per Round (Pool)
1 hour 44 minutes 58 seconds

BTC: 17oqtYLAg8HSD6j44kA5n7KB1CyCufQ5yU  MUCH RECEIVE: DLmyunqvaVf9wqSm1nyfv8pgw7czswXALY  SUCH CAT: 9XCLZMuL3FLLC5AYuqJmUqKjrmD9NrsUrM  WOW SXC : SJojeFfQytbaKMhPtKQJePpNUrCD93cYXB
nejat76
Full Member

Activity: 140

security,like correctness,is not an add-on feature

View Profile
January 01, 2014, 12:17:16 PM

Code:
"lost 22 shares due to stratum disconnect on pool 0 "

Bu lost-share konusuna da bir acıklık getireyim;

ara ara stratum sunucusu olsun, wallet sunucusu olsun guncellemer yapıyoruz (ornegin wallet daemon icin mandatory bir update cıkabiliyor ve bunada gecmemiz gerekiyor). Bu durumda wallet veya stratum sunucumuzu yenıden baslatıyoruz ve bu kesintiler cok aksi bir durum soz konusu olmadıgı surece 10-15 saniye suruyor. Bu durumda cgminer yukarıda oldugu gıbı lost-shares uyarısı verebilir.

Bazı durumlarda da sistemimiz herhangı bır stratum sunucusunun sıkıntılı oldugunu dusunuyorsa, yuku dengelemek veya duzeltmek adına, hızlı bır restart atabiliyor stratum sunucusuna.

işin diğer tarafı ise bugün ekliyeceğimiz us.coinium.org stratum sunucu sayesinde, failover-config mumkun olacak. boylece cgminerınız uk.coinium.org'a (eski adı stratum.coinium.org -- bu adı da kullanmaya devam edebileceksiniz) ulasamamısı durumunda hemen diger stratum sunucumuz us.coinium.org'la calısmaya baslayacak.

bu fail-over'lı config dosyasını otomatik hazırlayacak bir generator'da hazırladık, us.coinium.org calısmaya basladıgı anda worker sayfamızdan kullanabileceksiniz.

ben bir şey sorayım, bu restart durumlarında miner'lar poolhopper durumuna düşmüyor mu? geçen başıma geldi çünkü restart'tan sonra tekrar bağlandığımda son kazılan block'tan pay alamadım. block süreleri de ne kısa ne uzundu. hangi coin'in pool'uydu net hatırlayamadım şimdi.

BTC: 17oqtYLAg8HSD6j44kA5n7KB1CyCufQ5yU  MUCH RECEIVE: DLmyunqvaVf9wqSm1nyfv8pgw7czswXALY  SUCH CAT: 9XCLZMuL3FLLC5AYuqJmUqKjrmD9NrsUrM  WOW SXC : SJojeFfQytbaKMhPtKQJePpNUrCD93cYXB
calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 01, 2014, 12:35:50 PM

hocam selam,

hash gücü nispeten düşük pool'da mining yapıyorsan ödemeler için block bulunana kadar beklemek durumundasın. coinium'un şu anki göstergesi şu şekilde, network'te yaklaşık 4 dakkada bir block bulunuyormuş. coinium'da ise 1 saat 44 dakikada. İlla 1 saat 44 dakikada bulacak diye bir kaide yok tabii. 10 dk.'da da bulabilir kimi blokları, kimilerini de 4 saatte. düzenli ödeme almak istiyorsan hash gücü yüksek yahut pps çalışan pool'ları tercih edeceksin. aynı pool iki gün önce 15-20 dk.'da bir block çözüyordu. diff ile de alakalı. ha blok bulunduğunda pool'un toplam hash gücü düşük olduğu için sana düşen pay da yüksek olacak. ancak uzun süre pool'da mine yapıp pool'un şanslı olduğu blocklara da denk gelmen lazım. (şanslı block = beklenenden daha çabuk bulunan block)

Est. Avg. Time per Round (Network)
3 minutes 51 seconds

Est. Avg. Time per Round (Pool)
1 hour 44 minutes 58 seconds

tamam anladım şimdi mevzuyu:) saolasın.

selamlar olsun.
raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 02, 2014, 12:21:56 AM

arkadaslar us.coinium.org'u da actık. Worker sayfasından veya getting started sayfasından fail-over configuration ornekleri bulabilirsiniz;

EU stratum sunucusu (problem durumunda US sunucuna gececek sekilde)

Code:
./cgminer --scrypt -o stratum+tcp://eu.coinium.org:PORT -u WORKER -p PASS --failover-only -o stratum+tcp://us.coinium.org:org:PORT -u WORKER -p PASS

US stratum sunucusu (problem durumunda EU sunucuna gececek sekilde)

Code:
./cgminer --scrypt -o stratum+tcp://us.coinium.org:PORT -u WORKER -p PASS --failover-only -o stratum+tcp://eu.coinium.org:org:PORT -u WORKER -p PASS

sowanted
Full Member

View Profile
January 02, 2014, 04:33:33 PM

durduk yere hiç bir işlem yapmadan "lost x shares due to stratum disconnect on pool 0" diye hatalar alıyorum bu hatayı aldıgım sürece bir internet sayfası açıp internete giremiyorum yada teamviewer ile baglanamıyorum yani interneti kullanamıyorum fakat msdos ekranını kapatınca herşey düzeliyor bu sorunun çözümü nedir acaba?

raistlinthewiz (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 02, 2014, 07:21:10 PM

sistem kaynaklı bir sorun olabilir diye düşünüyorum çünkü son 24 saattir poollarda bu hataya neden olabilecek sekilde hiç bir yeniden baslatma gibi işlem yapmadık.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  

Jump to: