Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:49:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Bu Merit Sisteminde BTC'nin mucidi Satoshi bile member olamaz  (Read 1011 times)
medlucky (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
May 02, 2018, 11:35:36 AM

Bitcointalk sitesi demokratik bir platformsa eleştirilere de açık olacağını düşünerek bu konuya eğilmek istedim.

Binbir hevesle girdiğim bitcointalk sitesinde member olup havlu atmak zorunda kaldım

Bırak sen 100 meriti 1 merit almak için yırtındım o bile gelmedi

Full member olmak hayal oldu.Rütbe de member dan zorunlu olarak emekliye ayırdı bizi sistem

Şu bounty imza kampanyalarında rütbeye göre token verilmesi zaten yüksek rütbelilerin alt rütbelere merit verip rütbe atlamasını başlıbaşına engelliyo

Sistem bu yapacak bişey yok deniyorsa amenna ama sistem çok güzel çalışın çabalayın rütbenizi yükseltin diyorsanız kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz

Allahtan negatif merit yok o da olsa herhalde 1 gecede tüm rütbeler bir alt kademeye düşerdi

Başka bir sistemle rütbe atlanması düşünülebilir.

Moderatörler yeni bir başlık açıp insanlardan rütbe atlanması ile ilgili fikirlerini alıp değerlendirebilirler.

Haksızsın diyen olursa bana attığı meritleri göstersin bakalım nekadar merit yollamışlar millete.Kaliteli içerik yok derlerse el insaf derim.

Görüşlerinizi bekliyorum

dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
May 02, 2018, 11:43:46 AM

Member neysede full olmak imkansız ya, sr bile demiyorum artık bak o tamamen hayal oldu. Hesap satın almadan rütbe kasmak imkansız gerçekten.
medlucky (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
May 02, 2018, 12:02:20 PM

Bu platform hesap satışına göz yumuyosa zaten hiç konuşmaya gerek yok burası ticaret platformu değil ne hesabı satmasıymış böyle şeyler olduğu müddetçe kimseden merit felan alamazsınız adam kendi rütbesindeki hesap sayısının çoğalıp fiyatın düşmesini istermi hiç

prdn
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

View Profile
May 02, 2018, 12:05:08 PM

Maalesef haklısınız, zamanında keşke biraz aktivity kasıp full member olsaydım diyorum. Üyelik tarihime göre rahat full member olabilirdim, sr falan imkansız tabiki
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
May 02, 2018, 12:08:02 PM

Merit için şuan kullanılan sistemden ziyade daha adaletli bir sistem getirilebilir. En basitinden haftalık aktif olma sürelerine karşın verilen merit sistemi herkes için en adeletli olacaktır. Bunun ötesinde çok daha sağlam fikirleri olan bir çok arkadaş da vardır elbet sitede.

BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
May 02, 2018, 12:08:08 PM

Siz en azından buralar dutlukken gelmişsini,z biz ne yapalım sürüneceğiz artık Smiley.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
May 02, 2018, 12:09:14 PM

Merit istatistiklerine buradan bakalım: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats
En çok merit alan üyeler için buradan, Top-merited users, all-time: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topusersat

2004: theymos
975: satoshi

2. sırada satoshi var. 975 merit almış. Smiley

Konuyu açtığın bölüm Alternatif Kripto-Paralar bölümü. Daha doğru yere konu açmayı bilmiyorsun bir de merit kazanmayı mı bekliyorsun?
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
May 02, 2018, 12:10:32 PM

Zaten kimse olamasın, parayı da sadece eskiler cukkalasın diye yaptılar. Hani merit kaynakları vardı, herkes beğendiği posta veya konuya merit verecekti? Ben kaç tane vermek istedim ama meritim yok diye veremedim. Ayrıca kaç tane düzgün paylaşım açtım ama merit veren de olmadı.. Bu merit işi sadece globalde düzgün işliyor. Localde her türlü rütbelilerin hegemonyası, başka bir olay yok..
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 02, 2018, 12:14:13 PM

Her şeyi anlıyorum da şu ANN başlıklarına ve satoshiye merit atanları hiç anlamıyorum. Zaten kaynak sıkıntısı yaşıyoruz neden satoshiye merit atılıp çöp ediliyor meritler. Veya ANN başlıklarına neden merit atılıyor aklım almıyor açıkçası.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
May 02, 2018, 12:20:58 PM

satoshıye merıt atanlar ne kullanıyorlar acaba  ? normal degıl o kafalar
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
May 02, 2018, 12:24:51 PM

Bu son senede kripto paraların popülerliğinin artması ile sitede bundan nasibini aldı ve haliyle aşırı üye sayısına ulaştı. Merit sistemi karşı tarafın adaletsizliğine bırakılacağına zorda olsa sisteme bırakılsaydı çok daha adaletli olurdu.

Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
May 02, 2018, 12:27:58 PM

Bu merit dalgası benide vurdu malesef 1 haftayla sr olma şansını kaçırdım amk.şu sistem bir hafta geç gelseydi aranızda sr member olarak yer alacaktım  Cry
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
May 02, 2018, 12:31:15 PM

Merit sisteminin tamamen faydasız olduğunu düşünmüyorum. Yeni üyelerin rütbe atlamasını engellesede multilerinde önüne geçti. Artı eksi hesabını yaptığımda bana göre artıda.
Renovatioo
Member
**

Activity: 159

View Profile
May 02, 2018, 01:03:46 PM

Member neysede full olmak imkansız ya, sr bile demiyorum artık bak o tamamen hayal oldu. Hesap satın almadan rütbe kasmak imkansız gerçekten.
sakın hesap satın alayım demeyin hocam elinizden çok kolay şekilde geri alırlar. En iyisi namusunuzla mertinizi kasmaya devam edin. Grin Grin
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
May 02, 2018, 01:10:24 PM

Tam ben member olmuşken geldi şu merit davası.. o zamanlarda yazdım , güzel başlık açmış ve güzelce anlatmış arkadaş, yine yazacağım ; Açılan en kaliteli konuya ya da mesaja dahi mümkün değil merit verilmiyor  ! Net gözümüzle görüyoruz adam son derece kaliteli , bilgilendirici mesaj atmış (açık söyliyeyim adamın rütbesi jr. ya da member olduğu zaman) asla merit aldığını görmedim. Ama daha yüksek rütbeli arkadaşlar-belki de meritleri fazla olduğundan- bir mesaj yazdığında merit gelebiliyor(ihtimal). Velhasılı kelam en zor da kalan da özellikle benim gibi member olup 10 tane meriti olup tam 90 , Yazıyla doksan , YANİ DOKSAN , demem o ki tam olarak 90 merit daha alması lazım olan kişilere oluyor. O da 100 mesajda bir tanesine bile merit verilmedikten sonra , bu bildiğin üyeliği member da durdurduk kardeş, demek gibi bir şey. Bunun başka yollarının olacağını daha evvel de yazdım. Gerekirse adminlere yetki verilir , mesajın da kalitesine göre merit verilir olur biter. Ama bu milletin forumda yazma hatta foruma girme hevesini törpülüyor.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
May 02, 2018, 01:12:04 PM

hocam dediğiniz tr kısmı için geçerli diğer yerlere bakarsanız herkez merit veriyor bizde verince cebinden sanki para çıkıyor doğal olarak kısır döngüye dönüyor

malesef bu duruma kendimiz sokuyoruz
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
May 02, 2018, 01:13:04 PM

Siteye çok fazla üye girişi olmaya başlamıştı ve bunu engellemek için bir yol gerekiyordu.
Ben bu merit sisteminin geçici olduğunu düşünüyorum.
Eminim daha yapıcı çalışmalar mutlaka yapılıyordur ve daha verimli bir rütbe atlama sistemi gelir.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
May 02, 2018, 01:14:42 PM

Ne yapsanız da bu merit sistemiyle bir yere varılamaz.Yok iyi yazı yazınca kazanılıyormuş felan. Bunlar çok saçma.Önceden rütbe alanların işine yaradı.En az full member olayınca da imza kampanyalarına girmek amelelikten başka birşey değil.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
May 02, 2018, 01:15:32 PM

Üç beş aç gözlü yüzünden birçok kişinin bu merit sisteminden kötü etkilenmesine sebebiyet verildi. Hatırlayan vardır bir ara bir konu açılmıştı 100 bilmem kaç hesapla ödül kampanyasına giren biri vardı. O gibi aç Gözlüler yüzünden burada birçok kişinin hakkına girildi. İlk başlar merit sistemini beğenen kişilerin birçoğu şuanda bu sistemden pişman. Memnun olan varsa ya hero ya legendary hesap sahibi. Adamların merite ihtiyacı olmadığı için pek takmıyor. Cidden bu konuda yeni bir düzenleme yapılması gerekiyor aksi takdirde çoğu kişi member olarak kalacak.

Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
May 02, 2018, 01:18:40 PM

Tam ben member olmuşken geldi şu merit davası.. o zamanlarda yazdım , güzel başlık açmış ve güzelce anlatmış arkadaş, yine yazacağım ; Açılan en kaliteli konuya ya da mesaja dahi mümkün değil merit verilmiyor  ! Net gözümüzle görüyoruz adam son derece kaliteli , bilgilendirici mesaj atmış (açık söyliyeyim adamın rütbesi jr. ya da member olduğu zaman) asla merit aldığını görmedim. Ama daha yüksek rütbeli arkadaşlar-belki de meritleri fazla olduğundan- bir mesaj yazdığında merit gelebiliyor(ihtimal). Velhasılı kelam en zor da kalan da özellikle benim gibi member olup 10 tane meriti olup tam 90 , Yazıyla doksan , YANİ DOKSAN , demem o ki tam olarak 90 merit daha alması lazım olan kişilere oluyor. O da 100 mesajda bir tanesine bile merit verilmedikten sonra , bu bildiğin üyeliği member da durdurduk kardeş, demek gibi bir şey. Bunun başka yollarının olacağını daha evvel de yazdım. Gerekirse adminlere yetki verilir , mesajın da kalitesine göre merit verilir olur biter. Ama bu milletin forumda yazma hatta foruma girme hevesini törpülüyor.

Hocam forumda yetkili olarak sadece EFS var onunda bahsettiğiniz gibi merit verme yetkisi var ama nereye kadar yetiştirecek oda ayrı bir muamma. Böyle bir çözüm gerekliydi rütbe atlanması eskisi gibi cok kolay olmaması iyi oldu ama tek kaynakla idare etmeye çalıştığımız için bu sorunları yaşıyoruz suan.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: