Bitcoin Forum
May 25, 2024, 04:04:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Bu Merit Sisteminde BTC'nin mucidi Satoshi bile member olamaz  (Read 1004 times)
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
May 02, 2018, 01:33:41 PM

Haklı olabilirsiniz ama bir şekilde bunun önüne geçmek gerekiyordu forumun çöplüğe dönmesini engellemek için ileride biraz daha kolaylaştırıcı eklemeler gelebilir belki merit sistemine.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 02, 2018, 01:41:39 PM
Last edit: May 02, 2018, 02:04:10 PM by hiziridiyunusidi

Ya bu merit dediğiniz sistem milletin yan hesaplarına ve tanıdıklarına dağıttığı olay gerisi hikaye.O faydalı başlıklarla 5-10 tane toplarsın hadi 20 diyim en fazla. Yok faydası varmış şuymuş buymuş hikaye anlatmayın, adam multi hesaplarla vurgun yapmış banlanmış, yan hesaplarıyla hala başlıkta kendini savunuyo. Girin bakın mesajının 5 katı meriti var adamın girmiş onla kendini savunuyo, bi ton hesap var forumda bu şekilde. Smiley Herif iki kelime attığı yorum onlarca merit almış çoğu böyle forumun resmen kast sistemi var artık CUMHURİYET ilan etmenin vakti geldi.

Çözüm basit activity artı zaman şartlı sistem kuracaklar. Mesela üye olan kişi 6 ay geçmeden member olamayacak, 1 sene geçmeden full olmayacak vs. Her ay düzenli 100 activity olacak vs şeklinde bi çözüm bulursun. Bu kadar basit.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
May 02, 2018, 01:50:29 PM

Bu durumdan en çok etkilenenlerden birisi olarak kesinlikle çok faydasız bir güncelleme oldu. Bu güncelleme yüzünden aylardır fullde takılı kaldım. Activity ile bir şekilde başa çıkılıyordu ama şimdi bu merit kimseden alınamıyor. Merit verenler bize vermiyor güzel konular açmaya çalışıyorum dönüşler sıfır Cheesy İçler acısı haldeyiz kısaca.

xXBEVOXx
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

https://cryptassist.io

View Profile
May 02, 2018, 01:56:54 PM

Satoshi ye kıyak geçilir o olur da diğerleri zor. Eski sistemde Sr. member- hero ve legendary  olanlar şu an da çok rahat. Sistemin geliş amacı gereksiz mesaj atıp activiti yükseltip rank elde edenleri durdurmak ve forumdaki gereksiz mesaj fazlalığını çözmek olsa da bu pek başarılı olmadı bence. Yani bakıyosun  konu dışı kısmında geçende yok artık dedirtecek bir başlık. Yani bunun önüne geçilemez ama neden bütün üyelerin başını yakıcak bir sistem geldi. Bende adil bulmuyorum bu sistemi. Kimsenin smeritleri yenilenmiyo.  diyelim ki Hero member birinin 100 smeriti var. Gönderdiği taktirde biri merit atmadığı sürece smeriti yenilenmiyor. Böyle böyle merit atar mı millet. Yeni başlayan biri  Member dan ötesini çokta düşünmesin. Ciddi anlamda zor.

stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile
May 02, 2018, 01:59:42 PM

Valla merit sanki aslanın ağzında. Paylaşan yok. Parayla alayım desen yok. Kısaca sen gelme lan ayı diyor bize...

Her yerde olduğu gibi sisteme erken giren yol almış. Geç kalan bizler de avucumuzu yalıyoruz güzelce.
devotional
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
May 02, 2018, 02:36:06 PM

pasta bölünüyor diye cikan bir sistem baska bir sey degil.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 02, 2018, 02:37:53 PM

Merit istatistiklerine buradan bakalım: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats
En çok merit alan üyeler için buradan, Top-merited users, all-time: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topusersat

2004: theymos
975: satoshi

2. sırada satoshi var. 975 merit almış. Smiley

Konuyu açtığın bölüm Alternatif Kripto-Paralar bölümü. Daha doğru yere konu açmayı bilmiyorsun bir de merit kazanmayı mı bekliyorsun?

satoshi dediğin adamın profiline baktım Founder diyor, Adminin üstünde leveli var taşşağı 5 kilo vardır bırak da alsın yani.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
May 02, 2018, 02:39:59 PM

Bence artık rütbe atlamayı falan düşünmeyin arkadaşlar eskiden üye olanlar haline şükredip yola devam edecek sadece.full member olduğum için bile şanslı hissediyorum kendimi sr olma hayalim yok zaten çünkü imkansız bu saatten sonra.bence sizde durumu kabullenin foruma faydalanmak için girip okuyun yorum yapın ama rütbe atlamayı hafızanızdan silin.merit kaldırılana kadar rütbe yapmak imkansız
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 02, 2018, 02:58:45 PM

Bitcointalk da sonradan üye olup post atmaya başlayanlar için merit sistemi dolayısı ile rütbe atlamak çok zor hale geldi ama bu sistemin sürekli böyle devam edebileceğini çok düşünmüyorum ben merit yerine farklı bir sistem getirilebilir belki zamanla.

JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
May 02, 2018, 03:11:44 PM

Merit sistemi boş mu dolu mu. Bence içi boş olmuş bir sistem. Çoğu arkadaşın da değindiği gibi, Konu ile, Olumlu veya güzel yazmak ile merit kazanılmıyor. Bu şekil de merit veren var. Sadece olumlu gördüğü yada kendisine göre faydalı olan konular da merit dağatan var ama kaç kişi. Adam EFS'ye Merit vermiş. Ne alaka diye sorasım geliyor. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818404.0

Tek çarpan ile olacak iş değil bu. Bir den fazla çarpan olmalı bu işte. Ve başkasına bağlı olmayacak bir sistem olmalı.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 02, 2018, 04:14:04 PM

Valla arkadaşlar aktivity benim kaç küsür oldu ancak hala sr memberim.  merit sistemi yüzünden hero olabilmem kaç ay uzadı kim bilir.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
May 02, 2018, 04:57:23 PM

merit kaynaklar az, rütbe atlamayı imkansız hale getirdiler. şimdi diyeceksiniz. çalış, kaliteli içerik üret al meriti. o kadar basit değil. biri 10 merit gönderse hemen radara giriyorsun. kim bu, neden 10 merit verdi 50-100 merit alan varsa Allah sabır versin, ilerde başına bir şey gelebilir.
Buraya yazıyorum bitcointalk forumun rakibi olmalı. olmadığı sürece negatif merit geldiğinda fazlasıyla dert yanarız. üyeler akın akın nasıl merit alacağım diye isyan ederken, 1 nisandaki getirilen o şaka "sizi önemsemiyoruz" anlamına geliyor.

diyorlar artık bedavan rütbe atlama kalmadı. eee 2009 senesinden beri var. sonradan gelenin günahı ne? biraz empati yapılsın.

rütbe atlanması zorlaşmadı imkansız hale getirildi. ilerde nedense daha beteri gelecek diye düşündürüyor beni.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 02, 2018, 05:54:44 PM

yaklaşık 1 hafta önce efs ye bu konu hakkında direkt mesaj attım ama galiba görmedi ya da gördü cevap vermek istemedi. merit sistemini ben hiç beğenmedim. başka çözümler olmalı. Allah sizi inandırsın akşamları film izleyeyim diye bilgisayarı açıyorum. foruma takılıp kalıyorum daha dün film kesin izleyeceğim diye oturdum ama 2 saat forumda kalmışım. forumda sürekli aktif olan kişiler için sistem otomatik olarak merit verebilir. yukarıdan aşağıya yazılanların hepsini okudum.  şu da bir gerçek bazı başlıklarda post atan kişiler yazılanların tek kelimesini okumadan alta yazı yazıyor. bunlar da ciddi sorun. forum böyle olunca da çöplüğe dönüyor. merit dağıtan kişiler genellikle birbirini tanıyan kişiler. bende yanlış anladığım için ilk gelenleri savurdum Allahtan bana da 7 tane atan oldu ama ondan sonra tık yok. ayrıca forum da ki durum bizim günlük yaşantımızı tam olarak anlatıyor. bizim insanımızda fakire yardımcı olmaz zengin varsa ona yarımcı olur bir şeyler medet umarcasına. zengin herhangi bir şey alacağı zaman ona her türlü indirimi yaparlar ama fakir gelince canını alırlar. farklı bir durum yok. umarım eleştirdik diye ban yemeyiz. ayrıca başlığı açan arkadaşın şu dediğine kesin katılıyorum. zaten yüksek rütbede ki kişiler merit dağıtmaz. pasta bölünmesin diye bu hiç aklıma gelmemişti.
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240
Merit: 10

View Profile
May 02, 2018, 07:29:09 PM

bu merit sistemi herkes gibi benide vurdu full member olmak hayal filan artık  Sad daha önceleri biraz daha fazla özenseydim keşke çok pişman oldum çokk
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
May 02, 2018, 07:31:35 PM

Bana kalırsada biraz ağır bir sistem oldu,hem adaletsiz oldu hemde zorlaştı katılıyorum kardeşim sana

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
May 02, 2018, 07:36:22 PM

Member değilde , memberin üstü rütbeler gerçekten hiç kolay değil. Bir diğer noktada sanırım hala bizler farkına varamadık, sanki merit verdikçe meritimiz eksilcek gibi düşünüyoruz.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
May 02, 2018, 08:39:56 PM

Yapmak istedikleri de buydu zaten niye şaşırdınız. Üye sayısı çok fazla oldu. Bounty konuları çöp oldu. Bunu engellemek için bu sistemi getirdiler.

yobit.net is banned from signatures
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:50:07 PM

Bende merit sistemi nedeniyle bir hafta ile Sr Member lığı kaçırdım. Olağanüstü kötü bir sistem, keşke rütbe atlamayı zorlaştırsaydılarda bu sistem gelmeseydi.

btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
May 02, 2018, 08:52:07 PM

tamam dogru bir yaklaşım ama birşeyler yapılmasaydı çöplükten oteye geçmezdi forum. alternatif varsa üretin arkadaşlar sunalım bir şekilde
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
May 02, 2018, 08:54:27 PM

Bence de getirilen sistem sacma oldu. Eksik yonleri cok fazla ve ilerleyen donemde bir kisim degisikliklere ugrayacagina inaniyorum. Zaman zaman imza kampanyalari ciddi rakamlar kazandirabiliyor.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: