Bitcoin Forum
May 28, 2024, 11:20:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Reddit Bitcoinle Ödemeyi Geri Getiriyor, Ethereum ve Litecoin Sırada  (Read 235 times)
zfrey (OP)
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
May 05, 2018, 11:10:45 AM

Kripto dünyasına destek veren sosyal medya, kripto ödemelerin mümkün olduğu eski günlerine dönüyor.

Reddit, bitcoin severlerin en çok kullandığı sosyal medya platformu, yakında ödeme seçeneği olarak bitcoine geri dönecek. Coinbase’in desteklediği diğer koinler, Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) de sonradan gelebilir.

Suistimaller başlayana kadar Reddit uzun süre boyunca dogecoin kullandı.

“Reddit Bitcoin’i ve belki Ethereum ve Litecoin’i de ödeme yöntemi olarak geri getireceklerini söyledi”

Coinbase’le teknolojik uyumsuzluklar sebebiyle Mart ayında Reddit bitcoin ödemelerini kaldırmıştı. Ama yeni tasarımla bu seçenek yakında geri dönecek. Bitcoin ödemeleri Reddit Gold üyelik için kısa bir süre öncesine kadar açıktı.

“API entegrasyonumuzu yükseltmeye vakit bulamadıki hepsi bu, yeni tasarımla beraber kripto ödemeler geri gelecek,” diyor Redditin teknoloji sorumlusu Chris Slowe.

Reddit’in sonunda sebebin teknik sıkıntılar olduğunu söylemesi biraz cesaret verici. Bitcoin’i bırakmaları tam da paranın değer kaybettiği zamana denk geldi. Reddit kurucularından Alexis Ohanian Ethereum’da inatçıydı ve sene sonunda 1.500 doları gördü.

Bu yeni haberler ise BTC, LTC ve ETH fiyatlarında ufak bir yükselişle geldi. BTC 9,602,27 dolar olurken, LTC 160 doların üstüne çıkacak görünüyor ve ETH 770 dolarda yükselmeye devam ediyor.

Kripto koinlerin ilk yıllarında sosyal medya ve kripto beraber ilerliyordu. Ama o zamandan beri yükselen fiyatlar, düzenbazlıklar, skandallar ve başka iletişim kaynaklarına taşınmadan dolayı kullanım azaldı. Bitcoin ağı da artan işlem ücretleri nedeniyle kullanımı azalttı.

Sosyal medyada kullanılan az sayıda kripto paradan biri de ReddCoin (RDD) ve martta John McAfee’nin attığı tweetle yükselişe geçti. Geçen ay en iyi performans gösterenlerden biri RDD oldu ve fiyatını nerdeyse üç katına çıkardı .The RDD  resmi olarak Reddit tarafından sahiplenilmedi ancak genelde tippingde o kullanılıyor.

Cryptovest-Christine Masters

kaynak: https://kriptokoin.in/reddit-bitcoinle-odemeyi-geri-getiriyor-ethereum-litecoin-sirada/
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 05, 2018, 01:14:27 PM

Yeniden yukselmeye baslayinca bunu yapacagi oldukca ongorulur bir durumdu zaten. Hayirlisi olsun diyorum.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
May 05, 2018, 01:27:56 PM

Ahahah Smiley dusus doneminde ilk dikkatimi ceken bunlarin bitcoinden desteklerini cekmesi olmustu. Ama gorunen o ki uzun surmedi. Hafif bir toparlanma ve geri adim attilar.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
May 05, 2018, 02:28:16 PM

1 ay önce Ethereumun yükselmesinden ve bitcoinin düşüşünden dolayı bu uygulamaya geçtiklerini söylemiştim. Nitekim haklı çıktım  Cool
Mali.sak
Member
**

Merit: 10

View Profile
May 05, 2018, 02:43:45 PM

Yine bir dusus yasasa yeniden geri adim atacaklardir yani adamlar kendi isinde. Bitcoine cok buyuk bir artisi yok bencr.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
May 05, 2018, 02:48:54 PM

aylar öncesinden geri adım atacakları belliydi. tekrar bitcoini ödeme sistemi olarak eklemeleri rallinin başladığına dair olan güvenlerini ortaya koyuyor. Goldman tutup Ocak ayından itibaren değil daha yeni yeni vadeli işlemleri başlatma kararı alıyor. pump dalgasına eklenecek gazlayıcı medya haberlerinin iyice artması dileği ile.

Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
May 05, 2018, 03:19:04 PM

baktılar bitcoinin fiyatı çıkıyor da çıkıyor, bu yüzden bence yatırım amaçlı açacaklar, sonra biriktirecekler aldıkları bitcoini
brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
May 05, 2018, 08:19:58 PM
Merited by goraset (1)

'' Reddit, bitcoin severlerin en çok kullandığı sosyal medya platformu, yakında ödeme seçeneği olarak bitcoine geri dönecek. ''

Kripto paralarla ilgili cok fazla konu acılmaya başlanan bir platform olmaya başlandı reddit. Yakında face ve twittin yerin alacaktır.
simgesimge
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
May 05, 2018, 11:51:16 PM

Zaten reddit bu forumdan sonra en çok crypto muhabbeti dönen yer olmaması abesti. Kaldırılmasına çok şaşırmıştım. Doge'de nasıl suistimaller oldu bilmiyorum ama ilgimi çekti araştıracam. Reddit önemli bu aralar duyduğum en iyi haberlerden biri bu
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 06, 2018, 08:42:12 AM

görün bakın sonraki keskin dumpta yine nasıl iptal edecekler. bitcoin tercih etmeleri yerine tetherusd, stablecoin bunları alsa asla etkilenmez, pumpdan dumpdan. gerekirse tetherleri rallilerde bitcoine çevirir parasına para katar.

goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
May 06, 2018, 08:58:35 AM

Bitcoin'i kısa zaman önce ödeme seçenekleri arasından kaldırmışlardı. Olası yükselişi tahmin etmiş olacaklar ki tekrar geri getirmişler.
İçten pazarlıklı bir yaklaşım gibi görebiliriz ama ticarette böyle şeyler her zaman var  Smiley
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 06, 2018, 10:58:06 AM

Kripto para dünyasında bu kadar meşur bir mecranın baştan kripto paraya yasak koyması son derece yanlıştı zaten. yanlıştan dönecek kadar akıllı adamlarmış en azından.
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
May 06, 2018, 11:27:57 AM

Dump döneminde bunun gibi birkaç firmanın bitcoin ödemelerini iptal ettiği haberleri gelmişti. Şimdi reddit gibi diğer firmaların da bitcoin ödemesi kabul edeceğini açıklamasını bekliyorum.
karaleke
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
May 06, 2018, 01:09:04 PM

Gec bile kalmislardi. Ben bu kadar durabileceklerini dusunmuyordum acikcasi. Yeniden dusse yine geri donerler heralde.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
May 06, 2018, 01:15:48 PM

Neden kaldırdılar neden geri döndürüyor anlamak güç. Yahu arkadaş bir yılda en az 2 kez yükseliş trendi oluyor şu piyasada 2014 2017 arası grafikler neredeyse birbirinin kopyası gibi. Aldığın ödemeleri biriktir boğa sezonunda boz. Dump olunca yine çıkaracaksa işimiz var.

Bitcoin / Ethereum / Monero
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
May 06, 2018, 01:18:44 PM

Daha ne kadar zaman gecti ki bunun tam tersi aciklamayi yapali. Bu oldukca can sikici oluyor. Bakalim tekrar kaldirmak icin ne kadar zaman gececek.
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
May 06, 2018, 01:20:20 PM

Bunlarda gözü açmış, ne zaman yükseliyor btc ile ödemeyi açmışlar. ee ticaret böyle birşey işte, herkes para kazanma derdinde ama çok güzel bir haber, güven verir piyasalara.

z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
May 06, 2018, 02:17:31 PM

Bitcoin artmaya başlayınca tekrar bu uygulamaya dönüyorlar. Kaldırmaları bence gereksizdi ve şimdi tekrar getiriyorlar. Bu sefer farklı ödeme şekillerini de değerlendirmeye almışlar. Ethereum zaten kendini belli etmişti. Ama Litecoin  pek kullanılacağını düşünmüyorum.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195
Merit: 10

-

View Profile
May 07, 2018, 07:42:34 PM

tabi gördüler bitcoin yükseliyor, yıkamadılar bitcoini, şimdi geri getiriyorlar, bence çok fazla şekilde btc biriktirecekler bu adamlar bu yöntemle
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
May 07, 2018, 11:20:39 PM

redditin bu yaptığı için helal olsun diyorum ben, çünkü zamanında gaflete düşüp,  çok yanlış bir yola girip btc yi kaldırmışlardı ödeme alanlarından bu minvalde, yaptıkları yanlıştan dönüp geri adım attılar
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: