Bitcoin Forum
May 10, 2024, 04:01:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: BTCTurk BTC fiyatları  (Read 6373 times)
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 04, 2013, 09:00:43 AM

Şöyle düşünün Türkiyede kaç kişi btc diye birşeyden haberdar? haberdar olanlarda alacağını aldı piyasa doydu. Şimdi alanlar ise ellerine para geçtikçe belki üç beş eklemeye çalışacak. Bu da çok yüklü bir alım sağlamaz. Btc nin Türkiyede yaygınlaşması lazım ki buranın trafiği artsın. Şimdi bilen biliyor ve bilmeyenlere anlatmaya uğraşmıyor. Yani bu kadar oynak bişeyi etrafına tavsiye ve teşvik etmek pek doğru gelmiyor bana. Yani bir günde % 30 değer kaybettiğinde ne cevap vereceksin ki adama. He 2 kat artınca sorun olmaz ama yarıya düşerse başına ekşir millet. Bu yüzden hiç karışmamak lazım bilmeyenlere. Şimdi BTC türkte satış emirleri kısmında yaklaşık 200 btc var (her nekadar şirket biz alım satım yapmıyoruz desede ben inanmıyorum ( Her kullanıcının yapabileceği şekilde yurtdışından alıp koyuyorlardır). Tabiki onların transferlerinde çok daha az masraf olduğu için % 5 e bile razı bir gelir politikaları gayet yeterli olur. Yani bu al sat işinin kaymağını üyelerine yedirmek yerine kendileri yiyolardır. Ayrıca asıl gelirleri de zaten komisyonları.

Bu arada yurt dışına para göndermek için komisyon oranları sandığınız kadar yüksek değil arkadaşlar. Onlarca sanal cüzdan üzerinden dolandırıp dünya kadar komisyon ödüyorsunuz Üstelik limitlere takılıyorsunuz. Daha direkt yöntemleri kullanın.  Dediğim gibi şu an satışta zaten 200 btc var bunların hepsini kullanıcıların koyduğunu sanmıyorum. Şu anda arbitraj makası daralmakla birlikte kapanmadı. Ama bunu da artık çok büyük para ile yaparsanız değer. Daha önce de bahsettiğim yüksek miktardaki banka hareketlerini bir de açıklamak zorunda kalabilirsiniz.

1715313662
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715313662
Reply with quote  #2

1715313662
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715313662
Hero Member
*

Ignore
1715313662
Reply with quote  #2

1715313662
Report to moderator
1715313662
Hero Member
*

Ignore
1715313662
Reply with quote  #2

1715313662
Report to moderator
1715313662
Hero Member
*

Ignore
1715313662
Reply with quote  #2

1715313662
Report to moderator
EccLipSe (OP)
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
December 04, 2013, 09:04:04 AM

BTC'de fırtına öncesi sessizlik var.
Son aşağı yönlü büyük hareket sonrası, önceki değerlere zaten çoktan geldi. Kısa vadede 1300 $ denenecek ve orada taban oluşturmaya çalışacak. Ama benden tavsiye al sat yapanların buradan satış yapması çünkü burada kar atışları gelecektir. Sonrasında biraz daha altına alım yapılabilir.
EccLipSe (OP)
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 09:07:26 AM

Şöyle düşünün Türkiyede kaç kişi btc diye birşeyden haberdar? haberdar olanlarda alacağını aldı piyasa doydu. Şimdi alanlar ise ellerine para geçtikçe belki üç beş eklemeye çalışacak. Bu da çok yüklü bir alım sağlamaz. Btc nin Türkiyede yaygınlaşması lazım ki buranın trafiği artsın. Şimdi bilen biliyor ve bilmeyenlere anlatmaya uğraşmıyor. Yani bu kadar oynak bişeyi etrafına tavsiye ve teşvik etmek pek doğru gelmiyor bana. Yani bir günde % 30 değer kaybettiğinde ne cevap vereceksin ki adama. He 2 kat artınca sorun olmaz ama yarıya düşerse başına ekşir millet. Bu yüzden hiç karışmamak lazım bilmeyenlere. Şimdi BTC türkte satış emirleri kısmında yaklaşık 200 btc var (her nekadar şirket biz alım satım yapmıyoruz desede ben inanmıyorum ( Her kullanıcının yapabileceği şekilde yurtdışından alıp koyuyorlardır). Tabiki onların transferlerinde çok daha az masraf olduğu için % 5 e bile razı bir gelir politikaları gayet yeterli olur. Yani bu al sat işinin kaymağını üyelerine yedirmek yerine kendileri yiyolardır. Ayrıca asıl gelirleri de zaten komisyonları.

Bu arada yurt dışına para göndermek için komisyon oranları sandığınız kadar yüksek değil arkadaşlar. Onlarca sanal cüzdan üzerinden dolandırıp dünya kadar komisyon ödüyorsunuz Üstelik limitlere takılıyorsunuz. Daha direkt yöntemleri kullanın.  Dediğim gibi şu an satışta zaten 200 btc var bunların hepsini kullanıcıların koyduğunu sanmıyorum. Şu anda arbitraj makası daralmakla birlikte kapanmadı. Ama bunu da artık çok büyük para ile yaparsanız değer. Daha önce de bahsettiğim yüksek miktardaki banka hareketlerini bir de açıklamak zorunda kalabilirsiniz.

Siz hangi yöntemi kullanıyorsunuz? Banka havalesi bir hafta gibi süreler alıyor. BTC alım satımı için çok uzun bir süre bu. Böyle hareketli bir piyasada arbitrajdan kazanacaksan banka havalesi ile iş yapılmaz.
avarnet
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 250

View Profile
December 04, 2013, 09:15:06 AM

Valla son 5 günlük süreçte gözlemlediğim şey BTC hikayesinin başlamadan bittiği. Bu saatten sonra kimse btc ye yatırım yapmaz, çünkü su an karlı bir is değil. Satılmak istenen btcler satılmıyor. Eskiden fiyatları btc satanlar belirlerdi şimdi satın alanlar belirliyor ki bana gore satın almanın büyük bölümünü de site yapıyor. Elinde 1-3 btc olanlar anlık alım satım ile kar ediyordu fakat kac gündür o da gitti. Artık btc kısa vadede kazandirmayacaktir. Işlem hacmi 200 btc olan bir Borsa'dan kazanmakta cok zor
EccLipSe (OP)
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 09:23:55 AM

Valla son 5 günlük süreçte gözlemlediğim şey BTC hikayesinin başlamadan bittiği. Bu saatten sonra kimse btc ye yatırım yapmaz, çünkü su an karlı bir is değil. Satılmak istenen btcler satılmıyor. Eskiden fiyatları btc satanlar belirlerdi şimdi satın alanlar belirliyor ki bana gore satın almanın büyük bölümünü de site yapıyor. Elinde 1-3 btc olanlar anlık alım satım ile kar ediyordu fakat kac gündür o da gitti. Artık btc kısa vadede kazandirmayacaktir. Işlem hacmi 200 btc olan bir Borsa'dan kazanmakta cok zor

BTC ilk çıktığı günden beri bu tür yorumlarla karşı karşıya kaldı. Ama hep yükseldi ve yükselmeye devam ediyor. Yukarı yönlü hızlı harekete başladığında yine piyasa hareketlenecek. Bu gün bu yorumları yapanlar yarın yine BTC'ye yatırım yapacak. Ama herkesin söylediği bir gerçek var. BTC al unut bir yatırım. Kısa vadede riskli görünse de uzun vadede hep kazandırdı. Hem de diğer tüm yatırım enstrümanlarından çok çok fazla.
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 04, 2013, 09:29:00 AM

Türkiye de btc ye yatırım yapmak karlı iş değil nedeni basit : alıcısı yok Grin satamadığım ürünü niye alayım ki
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 04, 2013, 09:31:02 AM

Türkiye de btc ye yatırım yapmak karlı iş değil nedeni basit : alıcısı yok Grin satamadığım ürünü niye alayım ki
Siz almayın, alanlar var, merak etmeyin. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
labtek38
Full Member

View Profile
December 04, 2013, 09:31:55 AM

Bu argüman ile nasıl tartışılabilir ki sadece gülelim bari boşa gitmesin Smiley

avarnet
Sr. Member

View Profile
December 04, 2013, 09:33:49 AM

O alan arkadaşlar çok akıllı ki fiyatları bu kadar aşağı çektirerek bi sürü btc yatırımcısını geçen haftaya göre zarar ettirdi !  Angry satanlara da tavsiyem bu fiyattan btcturk te btc satmayın !
pap
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
December 04, 2013, 09:38:18 AM

Cok dogru fakat bunun en buyuk nedeni son zamanlarda forumlarda yazılan arbitraj ile kolay para kazanma tavsiyeleridir insanlar btc ile orta uzun vadeli yatırım yapmak yada alt coinlere yatırım yapmak yerine kolay olan ve o zaman icin karlı olan arbitrajı denedi bunun neticesinde insanların birçogu ya zarar etti yada parası bir süre bloke oldu ve bunun üzerine piyasada kalıcı olmadan btc defterlerini kapadılar. Suan bile btc turk ve btc-e arasındaki yuzde 7-8 arası ve hala bir cok forumda insanlar arbitraja yonlendiren yazılar yazıyor yavas yavas kendi piyasamızı kendimiz cokertiyoruz malesef
labtek38
Full Member

View Profile
December 04, 2013, 09:39:28 AM

Btc türk zaten alım satım için hiç uygun değil günlük hacmi 200 btc. 50 000 btc olan siteler varken burdan kar amaçlı alım satım yapılmaz. Ancak TL ile para çekmek isterseniz buraya gönderip binde 3 komisyonla paranızı çekersiniz.

avarnet
Sr. Member

View Profile
December 04, 2013, 09:42:00 AM

Sattığımız btc yi TL ye çeviremedikten sonra diğer borsalarda oynamamın pek anlamı yok !
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 04, 2013, 09:43:55 AM

Bu argüman ile nasıl tartışılabilir ki sadece gülelim bari boşa gitmesin Smiley

O zaman tartışacak başka birilerini bul kendine ! Cevap yazmak zorunda değilsin
EccLipSe (OP)
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 10:13:36 AM

Sattığımız btc yi TL ye çeviremedikten sonra diğer borsalarda oynamamın pek anlamı yok !

BTC'yi sadece Türkiye'den çekeceksin diye birşey yok ki.
BTC-e 3 gün içeirisinde yapıyor USD ile transferi. MTGox birkaç ay alıyor ama büyük oynayanlar için ideal. Bir sürü borsa var istediğin yerden sat. 2 günde değil 1 haftada geçer paran hepsi bu.
featureslif
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
December 04, 2013, 10:41:52 AM

kerem tibuk gelip lan bir şeyi de beğenin diye patlayacak, azcık insaflı olun ya  Grin

fiyatlar çok yüksekken alım fırsatı yok diye ağladık, alın buyrun şimdi dünyaya göre de uygun. e alsanıza? bizim millet tuhaftır. gider şikayet etmesine rağmen 2800'den mala girer, korkup 2500'de satar. 1400'e düştüğünü görüp korkusundan girmez.
sonra da gelir "btc bitmiş" der. he bitmiş btc. sen gelme kardeşim. o kafa gelmesin zaten, gereği yok.

dün bir arkadaşımız ne güzel yazmıştı bir konuda, %50 kar fırsatı varken, arbitraj imkanı varken iyiydi de şimdi mi kötü oldu diye..aynen öyle.
1000 dolardan alınan malları btcturk'te 2750'den satarken çok mu cinlik yaptınız...sizden o fiyata mal alanların da hepsi salaktı yani. tek zeki sizsiniz güzel yurdumda...

ya bi durun arkadaşlar..hacim 450-500'den 200-300 aralığına düştü. ki 500'e de gazete dolduruşlarıyla, eşten dosttan duyan küçük oyuncularla gelmişti. anormal bir durum yok şimdi.

elbet korkup çıkan oldu. tövbe etti daha bulaşmam diye. ama bunlar kendi kaybedecek uzun vadede. bitcoin'in dinamiğini bilen kalırdı...

büyüklere ve tecrübelilere gelirsek, onlar ya doğru noktalardan satım yaptılar ve yeniden aldılar. ya da nakitte bekliyorlar.
ya da hiç ellemediler uygun zamanı kolluyorlar. nakit potansiyelimiz duruyor. panik satışı yapan yatırımcı bu kadar etkilese, haftasonu düşüşünden sonra fiyat 1600'e anca çıkardı. oralarda beklerdik. demek ki al-sat devam ediyor.

şu an minik minik manüple edici emirler var, hepsi o. bunu site de yapıyor olabilir kullanıcılar da. yurtdışında 30-40 dolar hareketlenme olsa dahi yukarı yönlü, bizde bakıyorum anında kademelere 7.00, 10.00 gibi emirler yazılıyor, satış baskısı oluşturuluyor.

aynısını yukarı harekette de yaptılar. milletin malını topladılar kademelerden, gaza gelip 2800'den alanın elinde patladı. o alan da 3000 olur diye almıştı.

ne diyeyim, serbest piyasa. borsa. bu işler böyle.

sabırlı olup, soğukkanlı davranana her zaman kazanç var.

bireysel olarak şunu bunu, siteyi, küçük spekülatörleri vs. suçlayacak bir facia göremiyorum.

bitcoin yoluna devam ediyor. en azından bir kaç yıl daha da edecek. ekmek yiyeceğiz bundan.

renovatix
Full Member

Activity: 301

View Profile
December 04, 2013, 11:11:53 AM

Şuan bence, btcturk ve koinim deki btc fiyatları dünya piyasalarıyla karşılaştırıldığında makul alınabilecek düzeyde. Genel görüş yeni yılda btc nin fiyatının yukarı seyrinin devam edeceği yönünde. Bence şimdi alan özellikle 2014 Mart ayında gerçekten güzel kazançlar elde edecektir.

Genelde milletimiz alayım 2 gün sonra satayım parayı 2 ye katlıyayım hesabında ama btc olayında sabır çok önemli. Neredeyse 1 yıldır bu işin içindeyim. Zaman zaman çok agresif düşmeler yaşanabiliyor. Ama btc uzun dönemli bir yatırım aracı olarak düşünüldüğünde zarar ettirmez.

demonic
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
December 04, 2013, 01:02:09 PM

Benim merak ettigim, dunya piyasalari ve btcturk arasinda al-sat ile arbitraj yaparken %5,%10 icin binlerce para dondurulmesi gerekicek. Yurt disina para cikisi ve yurtici bankalara bu kadar giris cikis olurken maliye sormayacak mi sen ne yapiyorsun bu kadar, nerede bunlarin faturasi diye? Ben bu arbitraj isini dusundugumde aklima gelen ilk bu oldu, alinabilecek bir risk olarak goremedim, sizin de bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.
EccLipSe (OP)
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 01:12:12 PM

Benim merak ettigim, dunya piyasalari ve btcturk arasinda al-sat ile arbitraj yaparken %5,%10 icin binlerce para dondurulmesi gerekicek. Yurt disina para cikisi ve yurtici bankalara bu kadar giris cikis olurken maliye sormayacak mi sen ne yapiyorsun bu kadar, nerede bunlarin faturasi diye? Ben bu arbitraj isini dusundugumde aklima gelen ilk bu oldu, alinabilecek bir risk olarak goremedim, sizin de bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

Ben denedim. Mantıklı gelmedi. Birdaha yapmayı düşünmüyorum. İsteyen yapsın.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 04, 2013, 01:53:01 PM

Alıcısı mı yok yoksa tam tersi satan mı yok?
Çeşitli forumlarda BTCTurk'un komisyonunun altına BTC satanların stokları anında eriyor Smiley
Satan çok az, alıcı çok..
EccLipSe (OP)
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 03:28:52 PM

Alıcılar ucuz almak, satıcılar pahalı satmak istiyor. Hareketteki durgunluğun nedeni bu.

Bu sıra ucuz fiyatlı alım yapmak çok mantıklı. MTGox'tan bile daha ucuz fiyatlar ki; bu zamana kadar hiç böyle birşey olmamıştı. Ayrıca tekrar tekrar yazıyorum. Yakında yukarı yönlü ciddi hareketler bekleniyor. Yılbaşından önce uygun fiyatlardan stok yapmanızı tavsiye ederim.

MTGox'ta 1150 $'ken BTCTurk'te 2900 TL'den alımlar yapıldı. Şuan MTGox'ta 1200 $ civarı, BTCTurk'te 2300TL. Fırsatı kaçırmayın derim.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: