Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:18:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: [QRK] Quarkcoin Bilgilendirme  (Read 13407 times)
emperor37 (OP)
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
December 08, 2013, 01:29:21 PM
Last edit: March 31, 2014, 05:56:46 PM by ealfskillz

Merhaba,

Ekşide dolanirken Quarkcoinle alakalı güzel bi entry gördüm, paylaşıyım dedim, oldukça açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş.
Ufak meblağlar yatırılabilir bence.

Not: Entry i bana ait değildir

"öncelikle uyarayım, kesinlikle size alın almayın falan demiyorum, bilgim yok, nasıl alım-satım yapacağınız dışında bilgim yok demeyi tercih edeirm. 1 haftadır hiç uyumadan bilgisayar başında sırf bu coini araştırıyorum. ingilizce kaynakları takip edemeyenler için öğrendiklerimi özetleyeceğim. size samimiyetle söyleyeceğim 2 şey var başlangıçta; ben bu coine yüksek para bağladım hatta şu ana kadarki tek umudum olan para. ama insanlar 2 ye bölünmüş durumda kimisi tamamen scam, balon olarak görüyor kimisi de (büyük kısmını sazanlar, azınlığını işini bilenler oluşturuyor) hayatının fırsatı olarak görüyor.

öncelikle her şey bu ve bundan önceki bir kaç video ile başladı;

https://www.youtube.com/watch?v=2e8o-ucwy54 adamın diğer videolarını da izlerseniz olayı yakalarsınız ucundan.

quarkcoin premined yani üretilen coinlerin büyük çoğunluğu bu coinin developerlarında bulunuyor"du". bu coine scam denmesinin en büyük nedeni buydu. halbuki adamlar açıkladı, evet doğrudur bizde daha fazla coin var. %90ı 150-200 kişilik bir grubun elindeydi ancak borsaya açılınca büyük çoğunluğunu sizlere sattık zaten. elimizde ortalamasını alsak 250-500k coin vardır dediler. bu coinin developerlarından coine sahip olmamasını beklemek adaletsizlik dediler ki adamlar son derece haklı. bir coin üretiyorsun ama en az sende var. nası bi kafa lan bu.

neyse avantajı şu oluyor bu coinin. transaction süresi inanılmaz hızlı. yani bitcoini bi yere gönderirken yarım saat confirmation beklerken bunda öyle bi mevzu saniyelerle ölçülüyor. 2.si dolaşımda olan paranın nerdeyse tamamı üretilmiş olduğu için fiyat stabilitesi sağlanmış durumda, yani bitcoin gibi astronomik artış ve düşüş yaşamak zor dolayısıyla daha risksiz ve piyasada kullanıma daha uygun.

bill still 4 günlük aranın ardından son 5-6 gününü değerlendirmiş. max keiser programı 16 aralıkta kaydedilip 19 aralıkta yayınlanacak. konuşulan şey yine quarkcoin olacak.

max keiser bu quarkcoin olayını ağzına aldığı andan itibaren uçuşa geçecektir, nasıl ki litecoin ve bitcoin olayında yaptıysa. adam 3-4 dolarken 50 dolar hedefimiz dedi ve öyle oldu, çünkü amacı buydu. pump and dump, şişir ve patlat bi nevi. tek temennim kendisinin quarkcoine 5-10 dolar gibi bir hedef falan öngörmesi. eğer böyle bir şey olursa bu coin üzerinden kazanılacak para akıl oynatır. çünkü şu an hala 15-20 cent civarında. hatta pump ve dump yapılırken 10cent civarında bile alınabiliyor kısmetliyseniz.

bu arada bu duyumlar ilk çıktığında qrk 2 cent idi. yeni girmişti piyasaya, yeni doğmuştu. şu an 15-20 cent. yürümeye yeni başlayan bebek sayılır. çünkü henüz podyuma çıkmadı. 19 aralıkta inşallah.

---bunlar tanıtımdı gelelim olaylara---

soranlar oluyor, arkadaşlar kriptocoin olayıyla ilgili hiçbir bilgim, hiçbir ekonomik, borsacı, kriptocu, kodlamacı falan yok, bilmiyorum. dikkat ederseniz size boğa tuzağı, ayı tuzağı, panic sell, whale gibi terimlerle falan gelmiyorum, işim bu değil. çok var sözlüğümüzde böyle tiplerden, 2 günde borsacı olandan 1 ayda manipülatör olanına kadar. benim litecoin 5 dolar iken para yatıramadığımdan ötürü içimde kaldı, yeni arayışlara girdim yani 2-3 haftalık bi geçmişim var, yabancı forumlardan, twitterdan, redditen, çin sitelerinden falan takip etmeye çalışıyorum. verdiğim bilgiler tamamen piyasaya yön veren bu adamların pompalamasından kaynaklanıyor. sonra vay sen böyle dedin, şöyle dedin demeyin. attık kenara bekliyoruz biz de pompalandıktan sonra satmak üzere, aynı bitcoin ve litecoinde olduğu gibi. bi bok biliyor olsak sözlükte olmazdık bahama da olurduk şu an.

bir de btc-e troll box daki quark almayın crap, scam,pump 'n dump(pompala ve geçir), bullshit vs. diyen kitle var. btc-e de quark satışı yok şimdilik. belki bundandır diyorum. btc-e ye quark satışı gelecek mi, ne zaman gelecek, gelirse değeri ne kadar artar gibi sorulara cevap veremiyorum. ne alalım sorusuna ltc, nmc, ppc diyorlar. neden alalım sorusuna ise yanıt yok. çünkü kimse bi bok bilmiyor aslında.

quark için en azından "transaction süresi en kısa ve en güvenli coin" gibi şeyler söylüyor savunanlar, ileride bitcoin transferi çok zorlaştığında bu tür hızlı transfer edilen coinlere yöneleceğiz diyorlar. veya max keiser hakkında konuştuktan sonra ortalığın amına koyacak diyorlar. her yeni şeye scam diyorlar. piyasadaki tüm para birimleri, hisse senetleri mikro ve makro ölçekte pump 'n dump yasalarıyla hareket ediyor zaten. değeri ucuzken alıp, yayıp, topluca pump yapıp, ünlendikten sonra satmaktan ibarettir tüm piyasa, geç giren her zaman az kazanır. bu yasa her yerde aynıdır. kayserililere de sorarsanız "erken alan kazandı" der. şimdi bir anda ortaya çıkıp yükselişe geçen bir altcoini pump 'n dump diye eleştiriren insanların ne bilgisine ne de samimiyetine inanmıyorum. ya da korkak olduğunu düşünüyorum.

yani kısacası özünde kimse neyi neden alıp neden sattığı konusunda fikir sahibi değil. ben biliyorum diyen her adam yalan söyler. bir salak çıkıyor ltc düşecek sakın almayın diyor neden olduğu konusunda hiçbir fikri yok. elindeki avucundaki toplam miktar 10btc yi geçmez. manipüle edecek bir cürmü de yok yani. kendini wall street spekülatörü sanan bi tip bu sadece. ya buna göre hareket ediyorsunuz ya da içgüdülerinize göre. ben tamamen içgüdülerimle hareket ediyorum zerre kadar umrumda değil batıp batmaması, kaybedecek bi sikim kalmadı, gidip btc-e deki 3 5 trollün lafına bakarak alım satım yapacaksam zaten hiç girmemeliyim bu işe.

hem de kallavi troll bunlar. twitterda da çok var. pump&dump çılar. bu adamlar sizi örgütlüyor, beraber alıyoruz değerini yükseltiyoruz diyorlar, hikaye aslında. işini bilenlerin bunları siklediği yok. içlerinde 2 tanesi harbi giriyor ki o iki tanesinin toplam elindeki bitcoin miktarı 200-300 civarında. büyük oynuyorlar haliyle aslan payını kapıyorlar. biz de yanlarında balinadan otlanan plankton gibi nasipleniyoruz istihbarat alırsak.

2 centti farkettiğimde, alamadım bitcoinim yok diye. düşün yani, saolsun sözlükten bi arkadaşımızdan elden aldım. hem de bitcoinin bitcoin olduğu 3000tl sınırında adım. 5 gün önce 2 centken şimdi 15-20 cent civarında hareket ediyor. 2. bir litecoin olma yolunda gidecek. 2. bir litecoin olduğu zaman, şimdi girenler 10-20 kat kâr elde etmiş olacak, diğerleri heykelcilik yapıp 1.5x kaldırırsa şükredecek. piyasa her zaman aynı temel mantık üzerine işliyor sonuçta. erken giren çok kazanır. düşük al, yüksek sat.

evet bu bir balon da olabilir. ama biz balonu ağzımıza götürdüğümüz aşamadayız şu an bence, balonun ne zaman patlayacağını bilmesek de biraz şiştikten sonra çıkabiliriz. köpek balıklarına yem olmadan.

evet risk var, bitcoini 1 sene önce alan adam da risk aldı. belki risk olacak kadar yüksek görmedi elindekini. ki benim amacım asla 1 senelik bir yatırım olması yönünde değil, komple coin muhabbetinin ne zaman patlayacağı da belli değil, götüm uçukluyor yani benim de. hiç güvenilir bir olay değil baktığın zaman. işsizim lan. paramı batırsam telafi edebileceğim, şükredebileceğim bir kaynağım yok yani.

insanlar "yok öyle kolay para" diyorlar bu duruma. halbuki ben veya biz de götümüzü yayıp "oh paracıklar gelecek" modunda değiliz. yeminederim 1 haftadır günde 3-4 saat uyuyorum. uyku uyumadan takip edip "lan ya düşerse" diye göt korkusuyla sabahlıyorum, bildiğin götüm uçukluyor lan. evet kimse kolay para kazanmıyor dostlarım. sanayide sıcak metal döven adamla çince sitelerde tüyo, google trends de başlık kovalayan, twitterda en ufak keyword için bakmadık yer bırakmayan adamların pek farkı yok yani, birinin eli diğerinin beyni sikiliyor. hiçbir para kolay kolay kazanılmıyor. merak etmeyin.

tekrar belirtiyorum, hiçbir garantisi yok, her an patlayabilir şeyler bunlar. risk alacaksanız girin. yok ben inanmıyorum kolay paraya diyorsanız bulaşmayın sakın.

----------tüm bunları okuduktan sonra almak isteyenler için yapılacaklar------------

1. btcturk.com sitesine kaydolun, doğrulamanızı yapıp eft veya havale ile para aktarın.

2. paranız btcturk e geldikten bitcoine çevirin. sonra cryptsy.com a kayıt olun.

3. cryptsy hesabınızdan balance bölümüne gelin, bitcoin'in üzerine tıklayınca açılan sekmelerden autosell olanı seçince, cüzdan adresiniz görünecek. "34fdghj6345dsfdf44234fsdfsdf" gibi yazan şey oluyor işte bu adres.

4. btcturk üstündeki bitcoinleri, bu adrese yolluyosunuz btcturk üzerinden.

5. 20-25 dakika sonra bitcoinleriniz cryptsy.com a aktarılınca oynamaya başlayabilirsiniz. alım satıma başlamadan önce değerleri falan iyi araştırın.

madem bruaya kadar okudunuz demek ki alacaksınız. sze diyeceğim şey şu. kısa vadede düşünüyoruz. bu süre zarfında değeri 1 kuruşa dahi inse satmıyoruz ok? panik satışı ıvır zıvır yapmıyoruz. zaten büyük adamlar bizim yaptığımız bu panik satışlarıyla büyük oluyor. atcaz kenara beklicez. ucuzlayınca alcaz bile hatta.

kolay gelsin, şans ve spekülasyonlar hep sizden tarafta olsun mighty brotherhood."
1714886315
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714886315
Reply with quote  #2

1714886315
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 08, 2013, 01:35:12 PM

soranlar oluyor, arkadaşlar kriptocoin olayıyla ilgili hiçbir bilgim, hiçbir ekonomik, borsacı, kriptocu, kodlamacı falan yok, bilmiyorum.

Bundan sonra okumaya gerek yok aslında ama bir de şurayı alıntı yapayım.

2. paranız btcturk e geldikten bitcoine çevirin. sonra cryptsy.com a kayıt olun.

3. cryptsy hesabınızdan balance bölümüne gelin, bitcoin'in üzerine tıklayınca açılan sekmelerden autosell olanı seçince, cüzdan adresiniz görünecek. "34fdghj6345dsfdf44234fsdfsdf" gibi yazan şey oluyor işte bu adres.

Cryptsy bu ara sürekli problemlerle boğuşuyor. Bilginiz olsun.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
emperor37 (OP)
Full Member

View Profile
December 08, 2013, 01:45:53 PM

Altcoinlerle alakali hiçbişey bilmediğim için oldukça faydalı ve samimi buldum ben, dediğim gibi bilgilendirme amaçli
cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
December 08, 2013, 01:56:26 PM

Ben quarka ilk girdigimde 0.00018 idi daha sonra 0.00025ten ve dun de 0.00011den aldim. (Toplamda 1kusur btc yatirabildim banka hesaplarima erisemedigim icin)
Quark icin on gorulen deger 1-5$dolar arasi. 257m coin piyasaya salindiktan ve doygunluga ulastiktan sonra bu coinin ikiye katlamasi 247 yil surer. Cunku her yil 1m coin piyasaya suruluyor. Zaten bu coinin amaci sisip 40-100-1000$ gibi rakamlara ulasmak degil de gunluk hayatta alisverislerde kullanmak. O yuzden 1-5 dolar arasi 1 qrk icin yeterli bence. Ha artsin 10-20 olsun, artmasini en cok ben isterim tabiki.
Gwindor
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile WWW
December 08, 2013, 02:41:40 PM

2 haftada 1300 kadar aldım. şimdi yokmuş gibi devam. orta vadede 10$'a çıkmasını ümit ediyorum.
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
December 08, 2013, 02:52:32 PM

soranlar oluyor, arkadaşlar kriptocoin olayıyla ilgili hiçbir bilgim, hiçbir ekonomik, borsacı, kriptocu, kodlamacı falan yok, bilmiyorum.

Bundan sonra okumaya gerek yok aslında ama bir de şurayı alıntı yapayım.

Cryptsy bu ara sürekli problemlerle boğuşuyor. Bilginiz olsun.

cryptsy konusunda haklısınız, 13 aralıkta btc38 de işlem görmeye başlayacak, btc-e konusunda da çalışmaları sürüyor arkadaşların. ben de bu durumdan hiç memnun değilim ama malesef bir süre buna katlanmak zorundayız.

"ilgim yok, bana bulaşmayın" kısmına gelirsek; kimseyi bir şeyler konusunda yanlış yönlendirmek istemem ve yorumlarım tamamen en içten düşüncelerimdir zira kendim de yatırım yaptım. orada bunu üstüne basa basa belirtmemin nedeni ise kimsenin sorumluluğunu alıp, yatırım danışmanı veya spekülatör rolü üstlenip olası bir faciada duyacağım vicdan azabını nispeten hafifletmek içindir.

ayrıca eğer ekşisözlüğü takip ediyorsanız bilirsiniz, sözlükte 2 günde borsacı olup ayı tuzaklarını öngörenlerden, 3 günde bilgisayar mühendisi olup nasdaq borsasını hackleyene kadar geniş yelpazede insan vardır. benim böyle bir iddiam yok. ne borsacıyım ne developer ne de satoshi nakamoto. daha açık ifade edemem sanırım.

yoksa ben de temel düzeyde bazı şeyleri bilecek kadar, yatırım yapacak kadar cryptocoin dünyasını takip eden bir insanım. quarkcoin topluluğundaki yerim ise; gönüllü olarak olayın daha çok marka kimliği, görsel tasarım ve piyasaya sunum yönüyle alakalı. dolayısıyla kodlama, yazılım, fiyat öngörüsü gibi bana uzak konular hakkında fikir beyan etmek istemiyorum. yazılımcı veya borsacı da değilim. üstüne basa basa söylüyorum da bunu.

eğer kafanıza takılan bir şey varsa lütfen belirtin, tartışalım. görüşmek dileğiyle.

selamlar olsun.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 08, 2013, 04:45:38 PM

Bunu da başkası yazmış.

reuters, wsj gibi yerlerdeki bloglarda yayınlanması şu ajansa 89 dolares bastırmak suretiyle olmuştur: http://marketersmedia.com/ bu tür adamlara parayı veriyorsun, dğnyanın en büyük medya kurumlarının blog kısımlarına verdiğin press relesse metnini yayıyorlar. wsj yazısının en altındaki not da şöyle diyor: 'the wall street journal news department was not involved in the creation of this content.' yani gazetecilerin yaptığı bir haber değil, medya ajansının yaydığı bir press release. sen de aynı ajansa gidip ossuruktan bi press release yazıp wsj, ny times, reuters gibi yerlerin press release kısımlarında yayınlatabilirsin. ajansa 89 doları bastıran herkes yapabilir (beleş de yapılıyordur ama ajans daha hızlı yayıyor).

neyse, bu kadar reklam edilmesi tv'ye kadar ilan edilmesi scam olduğunu bas bas bağırıyor. max keiser gibi birinin güvenlik açıkalrı bulunan ve %90'ı pre-mine edilmiş dandirikten bir coinin bu kadar ısrarla reklam etmesi de ayrıca düşündürücü. keiser'in itibarını gözümde epey düşürdü. ya kendi de kandırılıp sağlam bir para bağladı ve parasını kurtarma peşinde, ya da developerlar bunun kuzeni, kankası falan. hadi litecoini anladık o gerçekten innovatif ve sağlamdı ama quark nedir ya, amdan götten dandirik bi şey.

04.12.2013 17:35 queen of the damned

Herkes yatırım kararını kendi vermeli. Kaybetmeyi göze alamayacağınız miktarlar yatırmamanızı tavsiye ederim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
deoxs
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 08, 2013, 05:36:14 PM

Bunu da başkası yazmış.

reuters, wsj gibi yerlerdeki bloglarda yayınlanması şu ajansa 89 dolares bastırmak suretiyle olmuştur: http://marketersmedia.com/ bu tür adamlara parayı veriyorsun, dğnyanın en büyük medya kurumlarının blog kısımlarına verdiğin press relesse metnini yayıyorlar. wsj yazısının en altındaki not da şöyle diyor: 'the wall street journal news department was not involved in the creation of this content.' yani gazetecilerin yaptığı bir haber değil, medya ajansının yaydığı bir press release. sen de aynı ajansa gidip ossuruktan bi press release yazıp wsj, ny times, reuters gibi yerlerin press release kısımlarında yayınlatabilirsin. ajansa 89 doları bastıran herkes yapabilir (beleş de yapılıyordur ama ajans daha hızlı yayıyor).

neyse, bu kadar reklam edilmesi tv'ye kadar ilan edilmesi scam olduğunu bas bas bağırıyor. max keiser gibi birinin güvenlik açıkalrı bulunan ve %90'ı pre-mine edilmiş dandirikten bir coinin bu kadar ısrarla reklam etmesi de ayrıca düşündürücü. keiser'in itibarını gözümde epey düşürdü. ya kendi de kandırılıp sağlam bir para bağladı ve parasını kurtarma peşinde, ya da developerlar bunun kuzeni, kankası falan. hadi litecoini anladık o gerçekten innovatif ve sağlamdı ama quark nedir ya, amdan götten dandirik bi şey.

04.12.2013 17:35 queen of the damned

Herkes yatırım kararını kendi vermeli. Kaybetmeyi göze alamayacağınız miktarlar yatırmamanızı tavsiye ederim.

https://images.weserv.nl/?url=i44.tinypic.com/mbmjvd.png&fnr

+1
emperor37 (OP)
Full Member

View Profile
December 08, 2013, 05:36:55 PM

Cyptsy konusunda şahsi deneyimimi paylaşiyim, bugün ilk defa BTC-E den cryptsy e transfer yaptim, 0.25 lik, 3 saatte hesabima geçti, bi olumsuzluk yaşamadim, tradedede böyle olur umarim.
firaneb
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
December 08, 2013, 06:47:47 PM

calligrapher

ben de quarkcoin konusunda ülkemizde bu coine yatırım yapmak isteyenlere bilgi vermek istiyorum. türkiye'de quarkcoine yatırım yapmak isteyenler için coini tanıtıcı ortak yazarlı bir blog kurabiliriz. ciddi şekilde coinle ilgilenenleri de yazar olarak ekleyip bu şekilde türkiye quarkcoin community'sini kurabiliriz. ne dersin?

bu şekilde paylaşımda bulunmak isteyen arkadaşlar bir grup kuralım mı?
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
December 08, 2013, 09:10:35 PM

bu başlığa yazmak için üye oldum. önce bill still in videosu ardından keiser ın twitleri derken yaklaşık 1 hafta önce 0.00016 btc değerinden piyasaya giriş yaptım. 1 haftada btc de qrk de düştü. ben de al sat yaparak maliyeti 0.00012ye kadar çektim.

piyasayı sürekli gözledim ve 0.00010 düzeyinde gerçek bir direnç var, bu değerin altına düşmedi ve şu an sadece geçmişte mining yapanlar elinden çıkarıyor. alanlar ise çoğunluğu bill still fanı amerikalılar. ve bu adamlar bill stille inanılmaz güveniyorlar ve uzun bir süre elinden çıkarmaya niyetleri yok.

bu 1 hafta boyunca

1)herkes quark spam dedi.
2)hatta blockchain i çöktü. coinmarketcap listeden kaldırdı
3)en büyük volume sahibi cryptsy defalarca çöktü.

quark topluluğu tüm olaylar karşısında tartışma yürüttü ve ortak tepki verdi. ve bu olaylara piyasanın verdiği tepki 0.00010 btc düzeyi oldu. demek istediğim yatırımcısının inanılmaz bir desteği mevcut. eski minerlar hariç elinden çıkarmak isteyen kimse yok.

herkes 16 ve 19unu bekliyor. cryptsy 0.00013 düzeyinde ve gittikçe toparlanıyor. sonuç itibariyle quark bu savaştan güçlü ayrılacak gibi.

scam diyenlerin btc-e deki trollerden bir farkı yok. scam argümanlarının hepsinin cevabı defalarca verildi.

ben quarka güveniyorum.

edit: 13ğnde btc38.comda işlem göreceği gibi bir bilgi de mevcuttu. btc38de logosu gözüküyor fakat tarihi doğrulatamadım. çinin de devreye girmesiyle gelecek günler çok daha hareketli geçeceğe benziyor.

wadili89
Legendary
*

View Profile
December 08, 2013, 09:23:22 PM

bu gece ilginç olacak. bence quark bu duvarı bu gece aşamayacak ve fiyat gerileyecek ama olur da aşarsa sonrasını düşünemiyorum.

firaneb
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
December 08, 2013, 09:33:34 PM

ya nasıl bir iş bu?!!

şu an çok büyük risk taşıyor quark. çünkü çok büyük miktarlarda alım-satım oluyor. bir şeyler döndüğü belli. fazla riske girmeden yatırım yapmak gerekir diye düşünüyorum.
isletmeci
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
December 08, 2013, 09:38:46 PM

Alım yok 127 btc zaten işi zora sokmuş vaziyette.Fiyat düşebilir.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 08, 2013, 09:46:10 PM

Cryptsy'deki QRK/BTC grafiği:

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
emperor37 (OP)
Full Member

View Profile
December 09, 2013, 07:05:37 AM

Fiyat o eşiği çok rahat geçti, 16 cent şu an, tabi ben tırsıp almadiydim Sad
wadili89
Legendary
*

View Profile
December 09, 2013, 09:58:58 AM

tıpkı btcde olduğu gibi piyasada hiçbir şey tahmin ettiğimiz gibi gelişmiyor. duvarlar birer birer yıkılıyor. btc38.com da işleme girip ardından keiser ın programı yayınlandığında 1 doları geçeriz gibi gözüküyor. asıl önemli nokta quarkın artık güçlü alım desteklerine de sahip olması.

cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
December 09, 2013, 03:25:34 PM

0,00043

edit:cryptsy bugu sanırım.
tazmannia
Full Member

Activity: 308
Merit: 102

View Profile
December 09, 2013, 04:12:59 PM

piyasada 247milyon olan coinin kurucusunun elinde sadece 300-500k olduğuna inanıyomusunuz cidden  Cheesy quarkcoinin tanıtımını yapmaya çalışan herkes coin sahibinin(sahiplerinin) piyonluğunu yapıyolar sadece farkında değiller. konuyu ilk gördüğümde o anki gazla almaya kalktım ama sonra dur bi araştırayım dedim tamamen traş bi coin. bi kere doyumluluğa ulaşmış bi coin 1-5$ seviyesini kesinlikle göremez.bu işe sadece borsa gözüyle bakmayın bu işin birde üretim yani mining olayı var insanlar çok ciddi yatırımlar yapıyolar mining için. yukardaki arkadaşında dediği gibi heryerde propagandası var populerıtesı için çok uğraşılıyor turk-yabancı her forumda en az bi konusu var şu amerikan elemanda "yumulun" derse en fazla 2-3x kâr yaparsınız fakat scam dersede elinizdeki coinler çöp olur birden ona göre yatırım yapın derim.
boymok
Full Member

Activity: 132

BitCoin

View Profile
December 09, 2013, 04:52:39 PM

Quark kopyasi ve biraz daha gelistirilmiside piyasaya cikabilir belki.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: