Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:47:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bill Gates'ten Bitcoin yorumu  (Read 207 times)
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
May 08, 2018, 01:25:46 PM

Microsoftun ortak kurucusu, milyarder Bill Gates, elimde olsaydı Bitcoine karşı yatırım yapardım dedi.
CNBCnin Squawk Box programında konuşan Gates, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin daha büyük bir saçmalık teorisinin bir parçası olduğunu söyledi ve Bir varlık sınıfı olarak yeni bir şey üretmiyorsunuz ve bu yüzden büyümesini bekleyemezsiniz. Kripto para birimleri kesinlikle daha büyük bir saçmalık teorisinin parçasıdır dedi.

Kolay br yolu olsaydı ben de durdurulmasını isterdim diyen Gatesin açıklamaları Berkshire Hathaway CEOsu ve yatırımcı Warren Buffetın açıklamalarını desteklerken, Gates diğer birçok eleştirmen gibi kripto para birimlerinin altında yatan blok zinciri teknolojisinin kendine özgü yararları olduğunu vurguladı.

Bitcoin Aralık 2017de 20 bin dolarlık tarihi rekorunu kırarak en yüksek hacimli kripto para birimi olarak popülerliğini artırmış ve Bitcoinin ani yükselişiyle kripto para birimleri ve söz konusu birimlerin işlemlerinde kullanılan blok zinciri teknolojisi çeşitli alanlarda tanınmaya başlamıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bill-gatesten-bitcoin-yorumu-40829824
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
May 08, 2018, 09:21:10 PM

Para parayı çeker bitcoin in kırılgan yapısını bilen önemli ve zengin iş adamları balinacılık yaparak düşmesini sağlamak ve düşük fiyattan coinleri toplamak için yapılmış olumsuz açıklamalardan biridir
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
May 08, 2018, 09:43:47 PM

Bill gates'e şuan kullandığımız birçok şeyin bu seviyeye gelmesinde büyük bir etkisi olduğu için çok minnettarım ama bu adam ilk zamanlarda insanlara uzak durun dememişmiydi? ben mi yanlış hatırlıyorum
?
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 08, 2018, 10:15:41 PM

Paranın kokusunu alıyor tabi zeki adam bunun karşısına sağlam birşey çıkarın katlayın parayı vurun diyor tüyo vermiş adam ,eminim kendi yatırımı ve coin düşüncesi planları vardır bu gün çıkarsa yarın satar Cheesy
europesss
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
May 08, 2018, 10:24:06 PM

Zaten blockchain i destekliyor fakar kriptto paralara ve BTC ye karşı bir tutum sergiliyor üstteki bir yazıda .
hjbn
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
May 08, 2018, 10:28:11 PM

Bill gatesin elinde imkan bende olsa ben bitcoine karşı yatırımımı yapardım hiç beklemezdim windows coini piyasaya sürerdim. Neyi bekliyor anlamadım. Elimde imkan olsa demiş daha ne olacaktı ki? Huh
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
May 08, 2018, 10:46:26 PM

evet bill gates bu konularda biraz spekülatif konuşuyor, yani çok fazla şey söylüyor, e tabi böylelikle bitcoinin fiyatına da dolaylı yoldan etki yapmış oluyor kim bilir ne planları vardır bu adamın
kuldun
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
May 08, 2018, 10:46:48 PM

Bitcoinin gelişiminden rahatsız olmuş ki ona karşı yatırım yapmaya davet ediyor bill gates. Ama nafile kripto paralar büyüyecek ve senin elindeki kağıt paran tarih olacak sen blok zinciri desteklemeye devam et.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
amirmass
Sr. Member

Activity: 425
Merit: 250

View Profile
May 09, 2018, 04:30:55 PM

Bu Bill Gates i ilgilendiren bir durum değil. Karşılarında muhatap alacakları biri olmadığı için bütün bilindik kişiler aklına geleni söylüyor. Bir de bu tipönemli şahıslar konuşunca bilmeyenlerde duyup bunlara inanıyor. Bir tek kişi dahi bitcoinle ilgili yorum yapmasa, herkes alımına satımına devam etse sadece, gram bu kadar belirsizlik olmaz bu bitcoinde.

██
         ▐██▌
         █▌▐█
        ▐█  █▌
▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ▀▀    █▌    ▐█  ▄█▀▀
      ▐█      █▌█▀
      █▌   ▄▄ ▐█
     ▐█  ▄██▀  █▌
     ██▄██▀    ▐█
    ▐███▀       █▌
Z-POP DREAM

▒▒▒▒▒▒████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████  ▐█
  ▒▒▒▒▒████▌  █▌
   ▒▒▒▒▐████  ▐█
    ▒▒▒ ████▌
     ▒  ▐████
     █▌  ████▌
     ▐█  ▐███████▄
      █▌  ████████▌
      ▐█  ▐████████
       █▌  ████████▌
       ▐█  ▐████████
        █▌  ████████▌
GROW TALENT ★★★★
★★★★ CREATE STAR

▒▒▒▒▒▒████████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████████  ▐█    ▒▒
  ▒▒▒▒▒████████▌  █▌  ▒▒▒
   ▒▒▒▒▐████████  ▐█ ▒▒▒▒
    ▒▒▒ ▀███████▌   ▒▒▒▒▒
     ▒      ▐████  ▒▒▒▒▒▒
     █▌      ████▌▒▒▒▒▒▒▒
     ▐█      ▐████▒▒▒▒▒▒
      █▌      ████▌▒▒▒▒
 ▄▄   ▐█      ▐████ ▒▒
████   █▌      ████▌
 ▀▀    ▐█      ▐████
        █▌      ████▌
Website
White paper
clonely
Member
**

Activity: 490

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
May 09, 2018, 04:44:24 PM

Bu adam belli bir yaşa kadar her attığı zarda kazanan bir adamdı. Ne olduysa buna 3 4 yıl önce oldu. Gitti Windows phone işine girdi. Yeniliği takip etmedi, kendi burnunun dikine gitti Windows phone ile bekleneni bir türlü alamayınca çıkıp TV'de bende artık Android işletim sistemli telefon kullanıyorum dedi. Bundan hiç bahsedilmiyor ama çıkıp her şeyi doğru yapan biriymiş gibi, orada burada Bitcoin ve altcoinler hakkında atıp tutuyor. Keşke şunu sorma imkanım olsa. Neredeyse 10 yıldır dünya üzerinde hiç bir şey üretmediği halde, dünya üzerinde çok büyük payı olan, on binlerce belki daha da fazla çalışanı olan, senin benim paramı çevirerek para kazanan bankacılık sektörü hakkında ne derdi. Bankacılık sektörü bir üretim mi yapıyor? Yakında telefon ve tabletler windows ihtiyacını git gide azaltacak o zaman kurduğu bütün düzen yavaş yavaş yıkılacak bence buna kafa yorması lazım beyefendinin.

onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
May 09, 2018, 06:03:06 PM

Keşke fikirlerinin dayanağını da belirtmiş olsaydı. Bill Gates fikirlerine çok değer verdiğim bir kişidir ancak bu açıklamasıyla beni şaşırttığını söylemeden edemeyeceğim.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
May 09, 2018, 06:11:15 PM

Teknolojiye hizmet eden bir adamın Bill Gates'in böyle bir açıklama yaptığını duymak beni çok şaşırttı ve bu açıklamaya bir anlam verebilmiş değilim ama bir insan teknolojiye hizmet ediyor diye yanlış yapmayacak diye bir durum yok bitcoin hakkında yaptığı olumsuz yorumuna katılmıyorum ve bu teknolojinin ilerde Bill Gates'in sahil olduğu şirketin pazar fiyasasını katlayacağına da inanıyorum.
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
May 09, 2018, 07:41:28 PM

Ben bu açıklamalardan bill gates adına bilişim ve ekonomi sektörü için mantıklı bir sonuç çıkaramadım. Ben bu tarz açıklamaları büyük bir korkunun dışa yansıması olarak görüyorum. Hele bir de dünyada kullanılan bilgisayarların büyük bir kısmına yazılım üreten birisi söylüyorsa bu açıklama talihsizlik

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 09, 2018, 07:46:39 PM

Bill Gates'in bitcoine karşı olması bana çok enteresan geliyor. Acaba bu teknolojide geri kaldı diye kıskançlık mı var. Gerçekten çözemiyorum.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
May 10, 2018, 12:10:59 AM

Teknoloji devlerinin bu tipteki açıklaması yeniler ve bilmeyenler için ciddi bir ön yargı oluşturacaktır. Bu durum da piyasada kötü etkiler. Lakin böyle bir açıklama yapmalarının sebebi ne. İnsanları birçok konu dururken neden burada bilgilendirmek (!) istiyorlar.
simgesimge
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
May 10, 2018, 12:11:59 AM

Geçenlerde tam tersi açıklamalarda bulunmuştu. Neoluyor bu devlere nereden talimat aldılar
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
May 10, 2018, 07:16:48 AM

Şimdi kronolojik olarak düşünüyorum, Bill Gates Microsoft'un sahibi, Microsoft Bitcoin ile ticari ürün satışı yapmış iptal etmiş tekrar başlayacağını duyurmuş dolayısiyle karşı değil, Bill Gates bu kurumun yönlendiricisi olarak onun da karşı olmaması gerekir ki firmasıyla paralel görüşü olsun olmalı da. Şimdi Bill Gates çıkıp neden böyle bir açıklama yapar, eğer samimiyse e adam firmasında bitcoin topluyor, dedikleriyle yaptıkları çatışıyor. Sanırım herkes anladı Smiley

seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
May 10, 2018, 07:37:38 AM

Geçenlerde tam tersi açıklamalarda bulunmuştu. Neoluyor bu devlere nereden talimat aldılar

Abiyane tabirle gıclarından... Bunların dev olmasına vesile olan ne teknolojı ürettiyseler şu an çoğunun yerini başkaları alıyor... Her yenilikten sonra daha yeni bir şeyler çıkıyor ki bir yenilik yapan bir sonraki yapılması gereken yeniliği kaptırıyor.. İş felsefik duruma sarmış... Kendi kendini yok edip bir sonrakine yelken açan kazanıyor yelken açamayan da böyle sükse yapmış konular hakkında atıp tutup gündemde kalmak istiyor...
aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
May 10, 2018, 08:06:00 AM

Ben birşeye dikkat çekmek istiyorum.kripto paralara ençok karşı çıkan kişi yada kuruluşlar dünyanın en zengin olan kişi yada kuruluşları..bunun anlamı şu..bu kişi yada kuruluşlar dünyadaki diğer insanların fazla zengin olmasını istemez.çünkü ozaman onlara kimsenin ihtiyacı kalmıyacak yani bencilce bir düşünce metodu. Angry Angry

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 10, 2018, 08:51:34 AM

Bill Gates paraya çok değer veren bir adam değil kendisi Microsoft gibi bir şirketi terk edip kendini hayır işlerine adamış süper zeki bir adam ve severim kendisini.
Bu açıklamayı da spekülasyon için yaptığını düşünmüyorum ama açıklaması talihsizlik olmuş onu da kabul etmek lazım.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: