Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:40:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hrvatska dobila svoju prvu fizičku mjenjačnicu kriptovaluta  (Read 22124 times)
cryptolidus
Member
**
Offline Offline

Activity: 406
Merit: 10


View Profile
June 08, 2018, 03:11:37 PM
 #41



Super vijest.
Da li postoji minimalni iznos za koji se može obaviti kupnja, odnosno prodaja kripto valuta?
Na koji način određujete tečaj kripto valute u odnosu na kunu?
[/quote]

SVAKAKO DOBRA VEST!
Dolazi letnja sezona i vlasnici BTC  lakše doći do kuna.
BTC vlasnici će preplaviti hrvatsko primorje i Zagreb.

1714873254
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714873254

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714873254
Reply with quote  #2

1714873254
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 08, 2018, 07:41:57 PM
 #42

I mene interesuje po kom kursu se menjaju crypto valute ali i da li se mogu dobiti neke druge valute a ne samo kune, za nas koji nismo iz HR ali dolazimo povremeno u ZG?
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
June 09, 2018, 12:33:38 PM
 #43

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?

evo info iz prve ruke  Grin
Zagrebacka poslovnica se otvara u Ponedjeljak 11.06.
radno vrijeme ce biti 10 do 20 sati  

sto se tice feea on je  :
5% za gotovinske transakcije u poslovnici
3% ako uplatite u obliznjoj RBA banci ili ako zatrazite isplatu na tekuci racun
takodjer sve se to moze obaviti i online  Smiley

za transakcije do 15K kuna nije potrebna identifikacija
Duplo manja provizija nego na svim bitcoin bankomatima, konkurencija je dobra i sad bi vlasnici bankomata po nekoj logici trebali spustiti fee  Cheesy
Što se tiče bankovnih uplata/isplata zar nije jednostavnije koristiti bitkonan?

~
Da li postoji minimalni iznos za koji se može obaviti kupnja, odnosno prodaja kripto valuta?
Na koji način određujete tečaj kripto valute u odnosu na kunu?
Aj pa nećeš valjda po 100 kuna u mjenjačnicu  Grin
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 09, 2018, 01:57:31 PM
 #44

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?

evo info iz prve ruke  Grin
Zagrebacka poslovnica se otvara u Ponedjeljak 11.06.
radno vrijeme ce biti 10 do 20 sati  

sto se tice feea on je  :
5% za gotovinske transakcije u poslovnici
3% ako uplatite u obliznjoj RBA banci ili ako zatrazite isplatu na tekuci racun
takodjer sve se to moze obaviti i online  Smiley

za transakcije do 15K kuna nije potrebna identifikacija
Duplo manja provizija nego na svim bitcoin bankomatima, konkurencija je dobra i sad bi vlasnici bankomata po nekoj logici trebali spustiti fee  Cheesy
Što se tiče bankovnih uplata/isplata zar nije jednostavnije koristiti bitkonan?

~
Da li postoji minimalni iznos za koji se može obaviti kupnja, odnosno prodaja kripto valuta?
Na koji način određujete tečaj kripto valute u odnosu na kunu?
Aj pa nećeš valjda po 100 kuna u mjenjačnicu  Grin

Pa neću ići baš po 100Kn ali po petstotinak kuna bih već otišao pogotovo kad mi treba novac a cijena nije takva da je opravdano prodavati velike količine.

Gledao sam malo na njihovom stranicama imaju kalkulator. I prema njemu je provizija za uplatu na tekući račun 3%, kad sam bacio računicu, trenutna cijenu na coinmarketcapu, srednji tečaj HNBa, dobio sam da je provizija točno 3%.
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1492
Merit: 326


🐪


View Profile WWW
June 09, 2018, 02:10:05 PM
 #45

Da li se trguje samo sa BTC ili se prima još koja valuta?

RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 09, 2018, 10:00:12 PM
 #46

Da li se trguje samo sa BTC ili se prima još koja valuta?

Koliko vidim na njihovim stranicama trguje se s 12 valuta.
Možeš i sam provjeriti čime sve trguju https://www.bitcoin-store.hr/#/
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 13, 2018, 09:30:16 AM
 #47

Sviđa mi se što u Hrvatskoj ima više mjenjacnica, samo informacija ako netko zna, da li je moguce još uvijek na bankomatima prodavat bitcoine?

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
June 14, 2018, 04:45:41 AM
 #48

I ljudovi, jel bio tko u zagrebačkoj mjenjačnici?  Da čujemo dojmove..   Grin
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 14, 2018, 02:19:42 PM
 #49

I ljudovi, jel bio tko u zagrebačkoj mjenjačnici?  Da čujemo dojmove..   Grin

Dok Coinmarket stoji ovako loše u mjenjačnicu idu samo oni kojima je velika frka za novac i oni koji u ovome vide priliku za jeftinu kupovinu.
A izgleda da trenutno nikome nije tako velika frka i nitko nije ludo hrabar da sad kupuje. Smiley

Mjenjačnica se otvorila baš u krivo vrijeme što se tiče stanja marketa, nadam se da to neće poljuljati vlasnika pa da brzo odustane.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
June 14, 2018, 03:35:13 PM
 #50

[...] Dok Coinmarket stoji ovako loše u mjenjačnicu idu samo oni kojima je velika frka za novac i oni koji u ovome vide priliku za jeftinu kupovinu.
A izgleda da trenutno nikome nije tako velika frka i nitko nije ludo hrabar da sad kupuje. Smiley

Mjenjačnica se otvorila baš u krivo vrijeme što se tiče stanja marketa, nadam se da to neće poljuljati vlasnika pa da brzo odustane.

Dovoljno ljudi koriste BTC upravo zato zasto je namenjen; jednostavan, relativno brz, siguran i poprilicno anoniman nacin transportiranje vrijednosti... Ti ce uvijek biti dobra musterija za mjenjacnice.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 14, 2018, 11:35:11 PM
 #51

a kod tih mjenjačnica, mora se ostaviti neki osobni podatak ili se jednostavno razmjeni do određenog iznosa bez davanja osobnih dokumentata?

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
June 15, 2018, 06:15:05 AM
 #52

a kod tih mjenjačnica, mora se ostaviti neki osobni podatak ili se jednostavno razmjeni do određenog iznosa bez davanja osobnih dokumentata?

Ako sam dobro zapamtio, ova mjenjačnica u ZG mijenja do 15.000 kuna bez ikakvih dokumenata. Ustvari, prema ovom postu, u pravu sam :-)
tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
June 15, 2018, 07:13:09 AM
 #53

a kod tih mjenjačnica, mora se ostaviti neki osobni podatak ili se jednostavno razmjeni do određenog iznosa bez davanja osobnih dokumentata?

Ako sam dobro zapamtio, ova mjenjačnica u ZG mijenja do 15.000 kuna bez ikakvih dokumenata. Ustvari, prema ovom postu, u pravu sam :-)

Da, to je istina. Tako su mi rekli u bitcoin storu u Splitu kad sam bio.
Provizija na to ti je 5%

iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
June 15, 2018, 08:08:54 AM
 #54

Čovječe, ovo je prejebeno! Cheesy
Još samo da BTC dođe opet na 20k i evo me svaki vikend u Rijeci  Cheesy

Looking for a signature campaign.
tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
June 15, 2018, 08:16:04 AM
 #55

Čovječe, ovo je prejebeno! Cheesy
Još samo da BTC dođe opet na 20k i evo me svaki vikend u Rijeci  Cheesy


Otkud sad Rijeka?

Jedan store je u Splitu na adresi Ulica Hrvatske mornarice 1, a drugi u Zagrebu u City centar East na Slavonskoj

slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
June 15, 2018, 11:08:03 AM
 #56

Čovječe, ovo je prejebeno! Cheesy
Još samo da BTC dođe opet na 20k i evo me svaki vikend u Rijeci  Cheesy


Otkud sad Rijeka?

Jedan store je u Splitu na adresi Ulica Hrvatske mornarice 1, a drugi u Zagrebu u City centar East na Slavonskoj

U ovom postu je netko (možda vlasnik mjenjačnice) napisao da do kraja lipnja planiraju otvoriti poslovnicu u Rijeci.
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 19, 2018, 11:50:19 PM
 #57

Na tvu, u nekom prilogu je bila ekipa iz Splita koja drži mjenjačnicu i koliko sam vidio iz priloga biznis s ovime cvjeta, al za par godina će btc mjenjačnice vjerojatno biti normalna pojava

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
Zvjezdani
Member
**
Offline Offline

Activity: 176
Merit: 17


View Profile
June 20, 2018, 06:59:12 PM
 #58

Na tvu, u nekom prilogu je bila ekipa iz Splita koja drži mjenjačnicu i koliko sam vidio iz priloga biznis s ovime cvjeta, al za par godina će btc mjenjačnice vjerojatno biti normalna pojava

Zanimljivo je da još nitko s ovog foruma nije bio u mjenjačnici i podijelio svoja iskustva s ostalim forumašima. Ili ovi koji su u lovi ne pišu po forumu. Smiley

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY ($PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Bounty]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1492
Merit: 326


🐪


View Profile WWW
June 20, 2018, 07:20:14 PM
 #59

Bio sam ja, išao sam iskoristiti ovaj dip i vidjeti kakva je mjenjačnica. Sve je prošlo ok, ali je isplata BTC-a iz nekog razloga malo kasnila (nije se vidjela na blockchain.info jedno 2 sata?) Zaposlenici su bili ljubazni i od pomoći. Račun dobiješ paprinati i pošalju ti kopiju na mail. Ako te još nešto zanima da nisam spomenuo slobodno pitaj.

RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 21, 2018, 07:48:52 AM
 #60

Bio sam ja, išao sam iskoristiti ovaj dip i vidjeti kakva je mjenjačnica. Sve je prošlo ok, ali je isplata BTC-a iz nekog razloga malo kasnila (nije se vidjela na blockchain.info jedno 2 sata?) Zaposlenici su bili ljubazni i od pomoći. Račun dobiješ paprinati i pošalju ti kopiju na mail. Ako te još nešto zanima da nisam spomenuo slobodno pitaj.

Da li si možda gledao koliki je odnos između cijene BTCa koju si ti platio i one na Coinmarketcapu?

Vjest o otvaranju mjenjačnice se probila u mainstream medie, vidio sam članak u Večernjem listu. https://www.vecernji.hr/zagreb/otvorena-prva-mjenjacnica-kriptovaluta-1253262
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!